X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Zainstalowałem TWRP, zrobiłem WIPE zaznaczając partycje jak na tym obrazku http://s12.postimg.org/zfpvy43bh/image.jpg i przy próbie wgrania najnowszego MIUI 5.10.22 wyskakuje FAILED bo nie może znaleźć katalogu "System" a po co mu katalog "System" skoro sam powinien go stworzyć gdyż instaluje się na nowo? Na S3, S2 bez problemu robiło się WIPE w ten sposób i ROM instalował się bez żadnych problemów.

jeśli dodano tap to wake to zainstaluje, w przeciwnym razie postoje :-P

Edited by d3tr0

Przepraszam, że znowu poruszę temat klapek, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Może jest kilka rodzajów oryginalnych klapek różniących się szczegółami? Mam telefon z XFS i trochę dziwne, aby telefon od nich miał nieoryginalną klapkę. Na taką skalę zamówień telefony chyba biorą prosto od producenta?

Jednak te "nieorginalne" pękają lub odpadają loga - czego miejsca nie ma w orginalnej. Być może to była jakaś 1 partia czy coś.

Czy miał ktoś taki przypadek że usunął plik .zip na telefonie używając programu pliki a podłączając telefon pod komputer ten plik .zip był na telefonie ? 

Czy miał ktoś taki przypadek że usunął plik .zip na telefonie używając programu pliki a podłączając telefon pod komputer ten plik .zip był na telefonie ? 

Miałem tak ale z innym plikiem.

Miałem tak ale z innym plikiem.

Żeby było dokładniej to plik .Zip to był plik nowej wersji systemu który to próbowałem pobrać przez aplikacje,aktualizacje ale pobrało się tylko 300 mb i proces pobieranie się przerwał 

To nie ma znaczenia skąd był .. Miałem film na telefonie, usunąłem, podpiąłem pod PC i nadal był. A w telefonie go nie ma. 

Przepraszam, że znowu poruszę temat klapek, ale zastanawia mnie jedna rzecz. Może jest kilka rodzajów oryginalnych klapek różniących się szczegółami? Mam telefon z XFS i trochę dziwne, aby telefon od nich miał nieoryginalną klapkę. Na taką skalę zamówień telefony chyba biorą prosto od producenta?

Jeśli kupiłeś go teraz to raczej mało możliwe że nie oryginalna.

Pierwsze telefony to wtedy były kombinacje alpejskie aby uszczęśliwić kupującego podmieniając mu klapkę bo na rynku same białe.

To nie ma znaczenia skąd był .. Miałem film na telefonie, usunąłem, podpiąłem pod PC i nadal był. A w telefonie go nie ma. 

Za tydzień sprawdzę znowu czy jak pobiorę .Zip na telefon i go usunę na telefonie to czy na komputerze plik .Zip będzie dalej widoczny 

Edited by majdan12

Z innej beczki.

Widziałem gdzieś listę modeli od Xiaomi które dostaną androida 6.0 i był w niej właśnie RN 2. Wie ktoś coś o tym? Z tego co wyczytałem tutaj to Miui rzadko kiedy aktualizuje smartfon do najnowszej wersji androida, za to daje od siebie ulepszenia.

Z innej beczki.

Widziałem gdzieś listę modeli od Xiaomi które dostaną androida 6.0 i był w niej właśnie RN 2. Wie ktoś coś o tym? Z tego co wyczytałem tutaj to Miui rzadko kiedy aktualizuje smartfon do najnowszej wersji androida, za to daje od siebie ulepszenia.

Android nie jest priorytetem dla Xioami, dla nich priorytet to MIUI i na tym się skupiają, jeżeli stwierdzą, że zmiana na 6.0 wyjdzie na + to to zrobią, jeżeli nie to zostaną na tym co jest. Mi4 ciągle jest na 4.4 i jakoś nie narzekam :D.

A ze tak zapytam, RN 2 z miui 7 lata na 5.0.2 czy 5.1.1 bo różne źródła podają inaczej.

A ze tak zapytam, RN 2 z miui 7 lata na 5.0.2 czy 5.1.1 bo różne źródła podają inaczej.

5.0.2

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Oryginalna?

b49cac019d66eb6emed.jpg

e73018d4f5d96a38med.jpg

Wygląda na oryginał, poszukaj wcześniej wrzucone zdjęcia i porównaj.

Też to zauważyłem, że różne źródła podają różnie, nawet w niektórych zagranicznych reklamach podawane jest 5.1.1, ale tak faktycznie na tą chwilę jest to Android 5.0.2. może się szykuje jakiś update w górę ;-)

• Like 1

Ja szczerze mam nadzieję że 6.0 nie wyjdzie. Więcej z takimi rzeczami problemów niż to warte. Niech lepiej dopracują tę wersję do perfekcji.

Dzięki wielkie, mam zamiar z narzeczona kupic sobie właśnie RN 2 Prime, kiedyś używałem miui 5 na moim pierwszym androidzie (HTC Desire c) wtedy właśnie spodobało mi się miui, aktualnie używam tylko ikonek z miui7 (jak dla mnie najładniejsze) :)

jak tam wasze antutki na nowym update bo u mnie mocny spadek okolo 4k ;P?

Antutki srutki, ja czekam aż ktoś poleci inną apkę i sobie porównam z nim wyniki. Ta nie jest wcale miarodajna.

Na Prime mam 46k teraz.

wynik powinno podawać się między 40-48 :)  w tym przedziale gdzieś się wstrzeli

mój dziś mniej wybredny 48400, wczoraj zipał ledwo 41k

Edited by d3tr0

Tylko, że Prime powinien wyciągać 51-52k. 

Chodźcie spróbujmy w innym benchmarku porównać wersje. Właśnie zainstalowałem Geekbench 3, wynik to - Single core 898, Multi Core 4840.

Teraz Wy spróbujcie i napiszcie jaki telefon, u mnie Prime.

No i Geekbench 3 pokazuje dobry procek, a nie jak antutu... U mnie literka T.

Mam mały ale denerwujący problem. Jak słucham muzyki na słuchawkach to nie słychać powiadomienia dźwiękowego z messangera. Bez słuchania jest ok. Dla odmiany powiadomienia SMS słychać zawsze. Próbowałem aplikacji MegaSound ale nie działa do końca dobrze. Macie jakąś app do ustawienia dźwięków powiadomień do poszczególnych aplikacji?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

powinien ale u mnie na nowym spadl z ponad 50k na 46 wiec antutu jets miarodajne po prostu bawia sie systemem raz wychodzi lepiej raz gorzej a i nie zapominajmy o thermal control nagrzany telefon zawsze wchodzi gorzej ; P

Testuję w normalnym użytkowaniu. Chłodzenie telefonu by zrobić benchmark to głupota. Po to są testy, żeby sprzęt (czy to telefon, czy komputer) chodził na maxa i wtedy się sprawdza czy jest stabilnie i jak szybko.

powinien ale u mnie na nowym spadl z ponad 50k na 46 wiec antutu jets miarodajne po prostu bawia sie systemem raz wychodzi lepiej raz gorzej a i nie zapominajmy o thermal control nagrzany telefon zawsze wchodzi gorzej ; P

Czyli  co ogólnie system chodzi mniej sprawnie i nie opłaca się instalować update?  Bateria też nic nie poprawiona w długości działania? Żre mi ją na ekranie w trybie Expressowym 

Czyli  co ogólnie system chodzi mniej sprawnie i nie opłaca się instalować update?  Bateria też nic nie poprawiona w długości działania? Żre mi ją na ekranie w trybie Expressowym 

System chodzi tak samo, to że kilka punktów spadło nie znaczy, że jest gorzej. Co do baterii to wina jakieś aplikacji a nie softu, u mnie trzyma normalnie.

u mnie chodzi bardzo dobrze, przy czym chyba zoptymalizowali nieco governor, procesor nie wchodzi tak często na maksymalne częstotliwości dzięki czemu zyskała bateria. ogólnie nowy soft na plus

Noo w końcu bateria zaczęła pracować. ;) Telefon dostał życia.

Na chwilę obecną brak minusów, poza tym, że mifit nie ma już synchronizacji z google fit i nie spostrzegłem czy się opaska zaktualizowała.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Noo w końcu bateria zaczęła pracować. ;) Telefon dostał życia.

Na chwilę obecną brak minusów, poza tym, że mifit nie ma już synchronizacji z google fit i nie spostrzegłem czy się opaska zaktualizowała.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Telefon na najnowszej wersji systemu ?