X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

Ale to inna funkcja, też tak mam.

Tylko ja nie chcę zamykać aplikacji, chcę się szybko dostać do ekranu głównego.

A ta funkcja również zamyka aplikację i wracasz do otwartego folderu.

I nie na każdę apkę dzała. SMS nie wyłączysz.

Edited by innyreader

Ja mam ustawione przytrzymani klawisza powrotu jako wyjście i zamknięcie aplikacji. Sprawdza się.

Ha, ha, łagodnie powiedziane "sprawdza się". To jest jedna z najfajniejszych cech MIUI! ;)

Edited by latet

Może ktoś potwierdzić lub zaprzeczyć że są problemy natury technicznej  między TDD a FDD? Gdzieś czytałem że na którejś wersji słabiej trzyma bateria, zauważam też że z problemami zgłaszają się częściej posiadacze wersji TD

Mój RN2 już niedługo wyląduje u mnie, niestety o 150 zł droższy  :shock: 
No i mam takie pytanie dotyczące instalacji MIUIPolska
Czy w oryginalnym MIUIRecovery damy radę zrobić full wipe? Czy trzeba się posiłkować instalacją TWRP? Zawsze wykonywałem to z poziomu właśnie recovery w poprzednich telefonach

Ech.

Przyciski zmieniacie w ustawieniach.

A nie wybudza się bo masz przykryty czujnik uchem. Też w opcjach zmieniasz.

Sms wyłączysz jedynie ustawienia nie.

Problem bat rozwiązali po 1 czy drugiej aktualce. A nie po 2 miesiacach! Czy 3 już od premiery.

W każdym telefonie zrobisz wipe bez twrp i wgrywania czegokolwiek. Ustawienia > kasuj dane (samsung np)

Ok, wyraziłem się nieprecyzyjnie

Chodzi mi czy skasujemy do zera partycję /system /data i /storage ;) 

Jakoś tak pewniej bym się czuł zerując wszystko do zera po systemie chińczyka

Testował ktoś diodę podczerwieni? Bo sprawdzałem juz na trzech telewizorach i wielu aplikacjach w tym mipilot i bez efektu :D

Ma u góry.

Może działać jako pilot.

W tabletowo pl ponoć działało.

Ja sory nie mam jak sprawdzić :P

Na 99% musisz z listy tv wybrać swój.

Edited by homman

Wszędzie piszą, że ma

Wybieram właśnie Sharp :D

No nic będę próbował dalej

Edited by JestemMortem

U mnie działa mipilot z tv, do dekodera potrzebny jest peel smart remote. Trzeba prosto wycelować, bo inaczej nie działa, zasięg ~3m.

Do obsługi jako pilot RN2 musi być koniecznie SmartTV czy może też być zwykły TV LCD?

Zwykły ale nie ze wszystkimi działa

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Ja chyba muszę przestać śledzić ten wątek. To jest Dioda podczerwieni, obsługuje każde urządzenie, które ma tradycyjnego pilota.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Zwykły ale nie ze wszystkimi działa

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Ok, to koniecznie muszę przetestować na moim LG'iku

Ja chyba muszę przestać śledzić ten wątek. To jest Dioda podczerwieni, obsługuje każde urządzenie, które ma tradycyjnego pilota.

Na tym forum ma trzy różne chyba najgorętsze tematy obserwowane, powiadomienia poczty nie nadążają, a w telefonie od powiadomień ekran nie może się wygasić i baterie mi żre :-D

Chyba trafił mi Cię wadliwy egzemplarz bo najpierw pęknięta tylna klapka,a teraz odpadła mi środkowa ta srebrna nozka od napisu"Mi"

Chyba trafił mi Cię wadliwy egzemplarz bo najpierw pęknięta tylna klapka,a teraz odpadła mi środkowa ta srebrna nozka od napisu"Mi"

Ta klapka to moim zdaniem jedyny slaby element tego fona. Trzeszczy i nie jest zbyt sztywna. Zamówiłem oryginalny case, myślę że całość usztywni.

a wez zrob zdjecie takie lepsze wewnetrznej strony klapki bo cos mi sie wydaje ze sprzedawca ci puscil podrobiona klapke ; )

Oto i ono.

932c5290489511791fcbf26b0b8ea816.jpg

u mnie mipilot działa bardzo dobrze z telewizorem samsunga, nawet specjalnie nie celuję

U mnie mipilot działa bezproblemowo z kilkuletnim LCD Sony

Wysłane z OnePlus One

A wiecie gdzie zamówić biały oryginał (albo inne kolory)? Na ali widziałem same podróby.. Moja też wygląda jak podróbka, ma miejsca gdzie widać wylamania z formy..

Z tego co wiem nie ma oryginalnych na razie. Goldway wystawia podrobe i zarzeka sie ze jest swietniej jakosci ale kosztuje ponad 10$ moze jakis odwazny sprawdzi ta jakosc mnie sie nie chce ;P

tutaj jeszcze link ze sporu na aliexpres w ktorym rumunskim angielskim tlumaczylem dlaczego moja klapka jest podróba bo sprzedawca zarzekal sie ze oryginal :D

http://fotozrzut.pl/zdjecia/8ab714b9e3.jpg

+ w lewym górnym rogu patrząc od wewnątrz czyli frontu telefonu jest slad po wylamwyaniu z formy

Z jakim efektem? Może i ja bym coś wywalczył, bo ta moja szara, jest rzeczywiście średnia i z tyłu się różni od tej białej na zdjęciu. Wrzuci ktoś fote swojej czarnej od środka? Ja rano też dorzucę.

no uzyskalem zwrot kasy ale to dla samej klapki bo z ciekawosci kupilem sama czarna klapke na aukcji gdzie koles sie zarzekal ze jest oryginalna (teraz pelno takach z tymi samymi podrobami) zakladam ze dostaliście telefony z tymi samymi podrobionymi klapkami ktora i ja nabyłem :D z powodu brakow wersji kolorystyczny ;)

moj prime zamowilem w bialej teraz widze ze dobrze zrobilem xD proponuje wam walczyc o swoje na ile to mozliwe bo jesli chodzi o jakosc, spasowanie, skrzypienie to biala oryginalna deklasuje podróbę ; ) no i nie skrzypi o przyciskach juz nie wspomne :x

Zaciekawiony tymi klapkami poszperałem i to efekt:

Przetłumaczyłem sobie napis z pudełka i mówi on dark gray, więc klapka powinna być oryginalna.

W międzyczasie dotarłem tu:

https://jd.mi.com/?lang=en_US

Gdzie sprawdziłem, mój telefon jest oryginalny, z jednym ale.

Mam pudełko z innym IMEI :-D to przyklejone pod bateria jest takie samo jak w tej apce, natomiast na pudełku jest inne. Napisze do nich, zobaczę co zrobią :-D pewnie pomylili telefony i pudełka, ale może to również oznaczać walek z klapkami.

Testował ktoś diodę podczerwieni? Bo sprawdzałem juz na trzech telewizorach i wielu aplikacjach w tym mipilot i bez efektu :D

Mi pilot to badziewie. Ja używam Peel Smart remote. Może być również Zaza remote. Obie aplikacje w sklepie Play za darmo.

Wysłane z RN2 Prime

Już działa. Tylko kiepsko z zasięgiem ale czego można się spodziewać to telefon a nie pilot. Można ustawić własne fale podczerwieni? Np mam przycisk do routera który włącza i wyłącza WLAN.

Mi pilot to badziewie. Ja używam Peel Smart remote. Może być również Zaza remote. Obie aplikacje w sklepie Play za darmo.

Wysłane z RN2 Prime

Peel smartbdla mnie takie samo badziewie. Nie ma (przynajmniej w moim modelu) przycisków takich jak Guide i innych szczegółowych. Programy góra dół i poziom głośności można też zmieniać w tym pilocie z ROMu. A, że epg ładnie w wygląda tak o dalej nie daje mi tej reszty funkcji.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Ech.

Przyciski zmieniacie w ustawieniach.

A nie wybudza się bo masz przykryty czujnik uchem. Też w opcjach zmieniasz.

Sms wyłączysz jedynie ustawienia nie.

To jak ustawić, żeby home przenosił do ekranu głównego, nie do otwartych folderów?

SMS nie mam zamiaru wyłączać, pisałem że zamykanie aplikacji nie załatwia tematu przechodzenia do głównego ekranu jak ktoś sugerował.

Zawsze rozumiałem i tak działało w moich wcześniejszych telefonach, że czujnik przykryty uchem wyłączał ekran i po odsunięciu włączał go ponownie. W tym przypadku czasem tak działa, czasem po zakończeniu rozmowy ekran dalej jest wygaszony. 

Edited by innyreader

Zawsze rozumiałem i tak działało w moich wcześniejszych telefonach, że czujnik przykryty uchem wyłączał ekran i po odsunięciu włączał go ponownie. W tym przypadku czasem tak działa, czasem po zakończeniu rozmowy ekran dalej jest wygaszony. 

Przyczyną możę być zabrudzenie ekranu w okolicy czujnika. Serio, nawet tak nieznaczne, że niewidoczne gołym okiem może to powodować. Zwłaszcza, jak masz szkło lub folię na ekranie. Ja z tego powodu musiałem tę funkcję wyłączyć. Ale potem, gdy mi szkło ochronne się odkleiło i je wywaliłem - włączyłem znów i działa właściwie nieźle.

Czy ktoś z was używa komend głosowych Google Now? Zauważyłem że na standardowym dialerze i sms nie działają polecenia głosowe: zadzwoń i wyślij SMS. Jak przestawie na np skype to leci odrazu.

Tapnięte z Redmi Note 2

Szybkie pytanko. Lepiej wgrać wersję 5.9.24 czy 5.10.8? Czytam i czytam i nie wiem .. Niby na tej nowszej ludzie mają więcej problemów?