X-SKLEP

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

Recommended Posts

jak nie chce korzystać z konta xiaomi i innych dodatków w jakikolwiek powiązanych z chmurą/synchronizacją to co można bezpiecznie usunąć/zamrozić/zablokować ?

16 godzin temu, Redmi2 napisał:

Na presist sa bardzo wazne dane. Moze być ciężko.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Telefon normalnie działa, ale nic nie mogę zrobić przez recovery. Zaktualizowałem recovery ale nie ma zmiany. Nie ma nikt pomysły jak to rozwiązać?

20 minut temu, innyreader napisał:

Telefon normalnie działa, ale nic nie mogę zrobić przez recovery. Zaktualizowałem recovery ale nie ma zmiany. Nie ma nikt pomysły jak to rozwiązać?

MiFlash i kompletna instalacja romu?

48 minut temu, szczuru napisał:

MiFlash i kompletna instalacja romu?

Zrobiłbym, tylko w instrukcji Acid napisał  UWAGA: MiFlash nie naprawia rozmiaru partycji pamięci wewnętrznej.

Wolałbym wiedzieć wcześniej z czym jest problem żeby nie napsuć bardziej.

23 godziny temu, innyreader napisał:

Coś zwaliłem chyba z pamięcią, wywala mi ciągle niepowodzenie w recovery TWRP - unable to find partition size for persist. Nic nie mogę zrobić, żadnego wipe, nic wgrać. Poratuje ktoś? Mam xiaomi.eu 6.5.19.

A co zrobiłeś że to ci się dzieje ?

Chyba coś mi skaszaniło z odbieraniem mmsów... Po otrzymaniu mmsa wchodzę na skrzynkę i tam gdzie powinna być fotka to mam białe pole...Jak kliknę w te białe pole to fotka się pojawia. Co to może być ? Proszę o pomoc.

Dnia 1.06.2016 o 15:21, xxmati96xx napisał:

A co zrobiłeś że to ci się dzieje ?

Nie wiem ;)

Miałem 5.10.29, zaktualizowałem do 5.12.24, potem do 6.3.11 potem do 6.5.19. 

Potem chciałem nowszy wgrać i kaplica. Recovery wywala błąd.

Edit. problem dzięki Acid rozwiązany - MiFlash, potem trzeba zainstalować TWRP przez Flashify wg https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Komunikat o partycji jest dalej ale recovery działa normalnie.

Edited by innyreader

Guest

Mialem standardowo zainstalowany rom miui polska wersja stable bo kupilem go w pl w jakims sklepie internetowym i  zainstalowalem ze strony oficjalnej china rom przez update.zip. Mam teraz 7.2.3.0 stable. mialem po polsku system i teraz mam po angielsku co dla mnie nie jest problemem. Moge teraz robic update przez wifi bo wczesniej nie moglem, ale czy bede mogl tez przez wifi pobrac miui 8 jak sie pojawi?

Edited by Guest

Witam.

To mój pierwszy wpis na tym forum, mam kilka pytań dotyczących aktualizacji miui polska, może dla was będą to banały ale ja jestem laikiem w tych sprawach.

Telefon redmi note 2 prime aktualna wersja miui polska 6.2.18

1. Jak sprawdzić nazwę kodową urządzenia, bo aby pobrać rom z miui polska to jest tam wiele plików i chyba trzeba pobrać pod konkretną wersję telefonu.

2. Czy po wgraniu nowego romu 6.5.26 wszystkie dotychczasowe ustawienia systemu się resetują i czy aplikacje oraz ich ustawienia zostają czy trzeba wszystko od nowa instalować.

3. Co miałbym zyskać aktualizując rom do 6.5.26 w stosunku do aktualnej wersji.

1. https://miuipolska.pl/download/ Tutaj przy każdym telefonie masz "codename". RedmiNote 2 (w obu wersjach) to "hermes".

2. jeśli nie zrobisz "wipe data" to wszystko zostanie.

3. Poczytaj changelogi danej wersji romu. W dziale "Aktualizacje MIUI" gdy wybierzesz temat nt danej wersji romu to changelog masz w pierwszym poście.

• Like 2

Ale tam jest 22 pliki do wyboru - więc który mam wybrć? 

A ile jest takich które w nazwie mają - Hermes ? Napisał Ci kolega wyżej jaką jest nazwa kodowa Twojego telefonu.

Tapnięte z Lenovo

Mam rozumieć że każdy redmi note 2 to Hermes ? Niezależnie czy jest to wersja chińska europejska czy marsjańska  itp.

Jeśli tak to po cholerę są tam inne pliki skoro do redmi note 2 jest tylko Hermes. 

Mam rozumieć że każdy redmi note 2 to Hermes ? Niezależnie czy jest to wersja chińska europejska czy marsjańska  itp.

Jeśli tak to po cholerę są tam inne pliki skoro do redmi note 2 jest tylko Hermes. 

Nie patrz na nie jak Ci przeszkadzają.

Tapnięte z Lenovo

• Like 1

Jestem amatorem w tych kwestiach i nigdy takich rzeczy nie robiłem więc proszę konkretne odpowiedzi na moje pytania bez uszczypliwości. Ponawiam wcześniejsze pytania.

A podpowie ktoś do czego może służyć skompresowanie com.miui.home.zip?...znalezione w plikach po aktualizacji? coś związanego z launcherem to wiem i edycją pulpitu to an pewno...

Edited by b_olton

Panowie, w jaki sposób mogę sobie bezpiecznie i w prosty sposób zrootować stable rom eu? Chcę wyłączyć kilka systemowych aplikacji, np. odtwarzacz muzyki gdyż używam innego a ten od MIUI domyślnie się uruchamia przy podłączaniu słuchawek oraz aplikację sms.

Powiedzcie jak sobie poradzić z kurzem z przedniego obiektywu? Chciałbym sie go pozbyć na dobre, jakieś pomysły? :)

Przed chwilą, MaciekFed napisał:

I czy RN2 dostanie Andka 6 czy już nie? Szukam info ale zbytnio nie ma, macie jakieś info? :)

Co ci da ten numerek?

Ma ktoś sprawdzonego sprzedawcę oryginalnej baterii do RN2 na aliexpress?

Najbardziej pasowałoby mi z aliexpress.

Powiedzcie jak sobie poradzić z kurzem z przedniego obiektywu? Chciałbym sie go pozbyć na dobre, jakieś pomysły?

Wystarczy go otworzyć, podnieść kamerę i przedmuchać, tutaj link jak otworzyć itd

Hej, pytanie może nie do końca związane z telefonem, a z kontem Google - jak usunąć telefon z tego właśnie konta? Używam maila grupowego i na dobrą sprawę każda osoba znająca hasło może zlokalizować mój telefon i  usunąć z niego wszystkie dane. Niestety nie doszukałem się opcji usuwania mojego telefonu

Jaka jest metoda na usunięcie kontaktów Gmaila z Kontaktów? Problem rozwiązany.

Edited by acocieto

Wiecie może czy naruszenie plomb gwarancyjnych na śrubkach pod klapką spowoduje utratę gwarancji u sprzedawcy i/lub producenta?

32 minuty temu, Accro napisał:

Wiecie może czy naruszenie plomb gwarancyjnych na śrubkach pod klapką spowoduje utratę gwarancji u sprzedawcy i/lub producenta?

A jak myślisz? Po to są te plomby aby gwarant wiedział czy cos było grzebane. 

Odnośnie producenta się domyślałem, bo sprawa była oczywista. Ciekawi mnie postawa sprzedawcy, wszak on sam może wymienić części na własną rękę (pisemna gw24)