Jump to content

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

X-SKLEP

Recommended Posts

Też używam aplikacji FV-5, ale ostatnio mam z nią problem - robi zdjęcia, których nie da się otworzyć / nie pojawiają się w galerii. Ma ktoś podobny problem?

A druga kwestia to dlaczego zdecydowano się wyłączyć blokowanie reklam? To była świetna zaleta polskiej wersji miui

Też używam aplikacji FV-5, ale ostatnio mam z nią problem - robi zdjęcia, których nie da się otworzyć / nie pojawiają się w galerii. Ma ktoś podobny problem?

A druga kwestia to dlaczego zdecydowano się wyłączyć blokowanie reklam? To była świetna zaleta polskiej wersji miui

Bo w xiaomi.eu tego nie było, dogrywajac paczkę polską będziesz miał blokadę reklam :-)

Dnia 13.04.2016 o 08:50, tosshi2 napisał:

Napisz z czasem jak chodzi. Bedzie obraz tego czy warto przejsc na stable.

5.10.29 to dobra wersja. Działa na niej GPS, ostatnio ktoś pisał, że na najnowszej znowu były problemy. A o lepszej baterii zapomnij, chyba że 10 minut SoT Ci robi różnicę.

5.10.29 to dobra wersja. Działa na niej GPS, ostatnio ktoś pisał, że na najnowszej znowu były problemy. A o lepszej baterii zapomnij, chyba że 10 minut SoT Ci robi różnicę.

Wez przestan juz pisac te glupoty bo glowa az boli. Jak ci ten telefon nie odpowiada to go sprzedaj a nie caly czas marudzisz i narzekasz. Ja na najnowszym stable mam 5h na wlaczonym ekranie co drugi dzien laduje bo telefon dlugo wytrzymuje na baterii. Tylko jak ktos inny przechodzi na stable dobrze byloby zeby tez napisal jak chodzi telefon. Natomiast bajki z zle dzialajacym gps to mozesz w cztery litery wlozyc. Nigdy na tym telefonie nie mialem problemow z gpsem.

2 minuty temu, tosshi2 napisał:

Wez przestan juz pisac te glupoty bo glowa az boli. Jak ci ten telefon nie odpowiada to go sprzedaj a nie caly czas marudzisz i narzekasz. Ja na najnowszym stable mam 5h na wlaczonym ekranie co drugi dzien laduje bo telefon dlugo wytrzymuje na baterii. Natomiast bajki z zle dzialajacym gps to mozesz w cztery litery wlozyc. Nigdy na tym telefonie nie mialem problemow z gpsem.

O, ale zły jestem, oooghrhrhr zjem Cię!

Człowieku, przejrzyj kilka stron w problemach technicznych, trafisz na GPS. PRZED 5.10.29 BYŁY problemy z GPSem, może nie miałeś tej wersji, ale jak nie miałeś to.. No właśnie. Na stable masz 5h, ja na stable TEŻ mam 5h, napisałem, że nie mam? Mu chodziło o DEV wersje, a tam między jedną wersją a drugą nie ma większych zmian jeśli chodzi o baterię. Więc czego się czepiasz? Zły dzień?

O, ale zły jestem, oooghrhrhr zjem Cię!

Człowieku, przejrzyj kilka stron w problemach technicznych, trafisz na GPS. PRZED 5.10.29 BYŁY problemy z GPSem, może nie miałeś tej wersji, ale jak nie miałeś to.. No właśnie. Na stable masz 5h, ja na stable TEŻ mam 5h, napisałem, że nie mam? Mu chodziło o DEV wersje, a tam między jedną wersją a drugą nie ma większych zmian jeśli chodzi o baterię. Więc czego się czepiasz? Zły dzień?

A co ty wymagasz od wersji deweloperskiej? To jest wersja na ktorej testuje sie nowe rozwiazania i na jakiejs wersji cos moze nie chodzic. Telefon mam od poczatku wrzesnia, jakies trzy tygodnie temu przeszlem na stable. Wczesniej aktualizowalem telefon co tydzien i nigdy nie mialem problemu z gpsem tak jak wiele osob na tym forum. Telefon czasami chodzil gorzej na baterii albo wywalalo jakis blad fc i apk zamykalo i tyle. A ty caly czas dostajesz bolu d*py z tym telefonem. Powinienes zadac sobie pytanie jak zyc?

Co racja to racja, ja też nigdy nie miałem problemów z gpsem, niezależnie od wersji, teraz sprawdzam najnowszy stable i też jest świetnie. Przypadek losowy po prostu, nie ma się co spinać. 😂

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

1 godzinę temu, tosshi2 napisał:

Wez przestan juz pisac te glupoty bo glowa az boli. Jak ci ten telefon nie odpowiada to go sprzedaj a nie caly czas marudzisz i narzekasz. Ja na najnowszym stable mam 5h na wlaczonym ekranie co drugi dzien laduje bo telefon dlugo wytrzymuje na baterii. Tylko jak ktos inny przechodzi na stable dobrze byloby zeby tez napisal jak chodzi telefon. Natomiast bajki z zle dzialajacym gps to mozesz w cztery litery wlozyc. Nigdy na tym telefonie nie mialem problemow z gpsem.

Mówisz o stable 7.2.3.0 od xiaomi.eu?

6 minut temu, tosshi2 napisał:

Ja mam 7.2.1.0 bo jak wgrywalem to byla najnowasza. Tylko pamietaj zeby po zainstalowaniu systemu i wszystkich apek zrobic wipe dalvik i wipe cache. U mnie dopiero wtedy zaczal dobrze chodzic.

Ja zazwyczaj robię to podstawowe wipe i przywracanie z kopi apki

Co racja to racja, ja też nigdy nie miałem problemów z gpsem, niezależnie od wersji, teraz sprawdzam najnowszy stable i też jest świetnie. Przypadek losowy po prostu, nie ma się co spinać. 😂

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Tu nie chodzi o spinanie sie czy obrazanie kogokolwiek. Tylko jest grupa osob ktora non stop od kilku miesiecy pisze to sam. Tylko narzeka i wszystko krytykuje. Oczywiscie zgodze sie ze czasami na roznych wersjach miui sa problemy z bateria, ale gps w tym telefonie dziala bardzo dobrze. Tak samo narzekanie ze kernel jest nieudostepniony i przez to nie ma dobrego cm. Przeciez od samego poczaktu bylo wiadome ze kernela nie bedzie bo to mediatek. O dobrym cm mozna bylo zapomniec juz na poczaktu. Pisalem na samym poczaktu ze dobry cm na ten telefon nie wyjdzie, jednak niketorzy pisali ze pisze glupoty. Teraz te osoby krytykuja wszystko co jest zwiazane z tym telefonem.

Ja zazwyczaj robię to podstawowe wipe i przywracanie z kopi apki

Robisz full wipe, przywracasz apki ustawienia, potem wipe dalvik i wipe cache. Tak jak pisalem dopiero po tym telefon zaczal u mnie dobrze dzialac i bateria super trzyma.

4 minuty temu, tosshi2 napisał:

Robisz full wipe, przywracasz apki ustawienia, potem wipe dalvik i wipe cache. Tak jak pisalem dopiero po tym telefon zaczal u mnie dobrze dzialac i bateria super trzyma.

A ok. Dzięki tak zrobię

Edited by xxmati96xx

W/g mojej oceny od wersji 5.10.16 do teraz GPS działa dość podobnie, może w stablach lekko się zmieniło na + ale to kosmetyka i nadal uważam że jest przeciętny. Do GPS'a z jabłka nawet starego modelu 3G bardzo dużo brakuje temu z RN2.

• Like 1

9 godzin temu, kleryk88 napisał:

nie wiem o co chodzi z tym blokowaniem reklam od miui ja zawsze korzystałem z adaway a moze jest lepszy sposób ???

Miałem adaway przez spory okres czasu, jednak nie do końca skutecznie mi blokował reklamy. W niektórych apk się pojawiały, odkąd mam MinMinGuard nie mam problemu. Poza tym praktycznie nie zużywa baterii, nie musi byc dodany do autostartu, nie musi mieć dostępu do sieci.

Używam MinMinGuard, Plak i Greenify, wszystko działa bez zarzutu. Jestem na stable, ale na dev też działa, zależy jaką wersję ściągniesz. Po aktualizacji ROMu musisz ponownie flashowac Framework z TWRP ale to żaden problem

Wysłane z Redmi Note 2

Dnia 4/14/2016 o 09:20, Daluqen napisał:

Bo w xiaomi.eu tego nie było, dogrywajac paczkę polską będziesz miał blokadę reklam :-)

Dnia 4/14/2016 o 09:20, Daluqen napisał:

Hej, a możesz podrzucić linka do odpowiedniej paczki na nasz telefon? Z góry dziękuję =)

2 godziny temu, krycho napisał:

Faktycznie sa, dzięki, miłego weekendu :)

Edit: można dograć tylko sam plik hosts? Jeśli tak to jak, gdzie go wrzucić?

po co kombinowac. Root -> lucky patcher -> zablokuj reklamy.

sam podmienia hosts i masz miodzio

Sprzedaje swojego Note 2 i chciałbym usunąć swoje dane co mam wykonać aby przyszły właściciel Note 2 miał czysty system MIUI Polska bez moich danych ? 

Oczywiście chce kupić inny telefon od Xiaomi :) 

Edited by majdan12

@szczuru

To jak mam wykonać ten reset telefonu ?

1.Usunąć swoje dane osobiste

2.W ustawieniach MIUI wykonać restart do ustawień fabrycznych 

3. Wykonać  wipe data/dalvik/cache

Ta osoba która kupi ode mnie telefon nie będzie bawić się w przywracanie danych,więc jedynie mi chodzi o to że jak podłączy telefon żeby nie miała tych nie potrzebnych folderów po moich zainstalowanych aplikacjach 

1 godzinę temu, majdan12 napisał:

@szczuru

To jak mam wykonać ten reset telefonu ?

1.Usunąć swoje dane osobiste

2.W ustawieniach MIUI wykonać restart do ustawień fabrycznych 

3. Wykonać  wipe data/dalvik/cache

Ta osoba która kupi ode mnie telefon nie będzie bawić się w przywracanie danych,więc jedynie mi chodzi o to że jak podłączy telefon żeby nie miała tych nie potrzebnych folderów po moich zainstalowanych aplikacjach 

W recovery zrób te wipe-y, usunie wszystkie Twoje dane - system będzie czysty jak "po wyjęciu z pudełka".

@szczuru

Aż tak czysty telefon nie może być bo chce zachować MIUI Polska w wersji którą mam obecnie zainstalowaną,czy system zostanie w tej wersji co mam ?

Bo reset do ustawień fabrycznych wykonany z poziomy ustawień MIUI,zresetuje na system MIUI ale foldery po starych aplikacjach zostaną w pamięci wewnętrznej telefonu ?