Jump to content

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy

X-SKLEP

Recommended Posts

Witam. Od nieco ponad tygodnia jestem szczęśliwym posiadaczem redmi note 2. Jest to również mój pierwszy smartphone z andkiem. Mam zainstalowane miui polska 6.1.29 dev na andku 5.0.2. Póki co nie wykrywam żadnych problemów aczkolwiek nie mam porównania. Jako doświadczeni użytkownicy uważacie, że mogę spokojnie zostać na tym romie czy warto zmienić na coś innego ?

Od października siedzę na 5.10.22, warto aktualizować do najnowszej wersji?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ja siedzę na 5.12.10 i nie zmieniam ponieważ wszystko ładnie działa a aktualizacje jakiś fajerwerków nie wprowadzają

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Ile trzyma wam bateria podczas intensywnego użytku (internet, filmy, gry) a ile podczas sporadycznego użytkowania ? Bo u mnie chyba jest coś nie tak. Bateria strasznie szybko "schodzi" Świeży system 6.3.11 a wcześniej 6.3.3 i było tak samo.

Edited by Majster90

Gra non stop na ekranie 4h, normalne użytkowanie z wygaszaniem nieco lepiej 4.5h może nieco mniej zależy co masz odpalone, to wynik z mibandem po BT dlatego tak kiepsko. Bez bluetooth spokojnie te 0.5h można dodać.

Panowie, z racji tego, że ostatnio devsi custom romów lecą w kulki z bateriami (kiedyś było okey, ale im nowsze wersje dają tym gorzej..) no i w ramach powrotu testu kamery na MIUI (Muszę sprawdzić, czy działa tak jak na CM) mam pytanie:

DEV ostatni czy Stable EU 7.1.3.0? Kompletnie nie ogarniam tych MIUI, bajzel niesamowity mają. Wiem, że stable nie mają root ale mam paczkę supersu więc bez problemu. Tylko który jest lepszy? Czy wszyscy siedzą na dev obecnie?

8 godzin temu, Szami81 napisał:

Zainstalowalem vlc player. Jak ustawic by byl domyslnym odtwarzaczem. Zawsze po instalacji nowego playera przy otworzeniu video wyskoczyla mozliwosc wybrania playera. Tu tego nie ma. Wvopcjach szukam szukam i nic nie moge znalezc

Wejdz w ustawienia aplikacji aktualnego domyślnego playera i kliknij "Wyczyść domyślne"

Witam, dwa pytania:

1. jak wyłączyć zakładkę ulubionych aplikacji (które wyświetlają się po przeciągnięciu palcem od dolnego rogu wyświetlacza)?

2. jako blokadę mam ustawiony wzór. Podczas, kiedy telefon jest podłączony do ładowarki przy próbie odblokowania muszę dodatkowo przekopać się przez dwa ekrany blokady. Jak je wyłączyć?

18 minut temu, redminote2 napisał:

Xiaomi nigdzie podobnych bzdur nie potwierdza, także i tą informację radzę pominąć do czasu, aż Xiaomi oficjalnie zamknie sprzedaż. Może być mniej Redmi Note 2 teraz, gdy jest hype na Mi4s i Mi5, ale sprzedawane są dalej w całych Chinach.

RN2 to dobry telefon w niskiej cenie, dla nich to żyła złota. Drain baterii? Szału nie ma ale miewałem gorsze telefony.

Btw. własnie odczułem pierwszy brak androida 6.0 .. Google Camera nie wspiera już urządzeń poniżej 6.0 .. Wiadomo, starsze wersje można pobrać, ale aktualizacji już nie będzie.. :/ 

Jakie rodzaje formatu partycji są wspiera przez miuipolska dla karty sd i dla otg? Podpinałem pendriva sformatowanego w ext4, exfat, ntfs i fat32. To tylko ten ostatni działał a ntfs to był tylko do odczytu i to tylko przez es ekploratora. Pytam bo myślę czy nie sformatować karty pod ext4 bo będzie lepsza prędkość zapisu i odczytu niż w fat32 no i nie będzie limitu 4GB. 

4 minuty temu, KovaL napisał:

Witam, czy mając MIUI Polska w wersji 6.2.18 będę potrzebować TWRP do dalszych aktualizacji? 

Zaktualizujesz po prostu przez "3 kropeczki i wybierz plik zip" Powinno dać radę, aczkolwiek bardziej polecam przez TWRP.

Jakie rodzaje formatu partycji są wspiera przez miuipolska dla karty sd i dla otg? Podpinałem pendriva sformatowanego w ext4, exfat, ntfs i fat32. To tylko ten ostatni działał a ntfs to był tylko do odczytu i to tylko przez es ekploratora. Pytam bo myślę czy nie sformatować karty pod ext4 bo będzie lepsza prędkość zapisu i odczytu niż w fat32 no i nie będzie limitu 4GB. 

Ext4 da rade