Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, piotr469 napisał:

 

 

Jeśli to pierwsza instalacja miuipolska to radziłbym jednak zrobić wipe. Choćby dla własnego spokoju. Narazie i tak nic nie tracisz (nic jeszcze nie ma na telefonie), a później przez brak wipe mogą wyjść jakieś problemy i wtedy jak będziesz chciał go zrobić to musisz się liczyć z utratą danych.

Chyba, że już instalowałeś wcześniej miuipolska to nie było tematu

Juz mam starsza wersje, okolo miesiac temu robilem pierwsza instalacje po zakupie i wipe.

Miałem tylko pytanie jak robic te updejty co tygodniowe - ktore menu/funkcje etc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Domel napisał:

Juz mam starsza wersje, okolo miesiac temu robilem pierwsza instalacje po zakupie i wipe.

Miałem tylko pytanie jak robic te updejty co tygodniowe - ktore menu/funkcje etc.

Zapraszam na miuipolska.pl i przeczytanie Instrukcji Instalacji MIUIPolska oraz FAQ, masz tam wszystko podane...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Leszek napisał:

Ja polecam wszystkim skonfigurowanie sobie konta na stronie https://us.i.mi.com

Można podejrzeć tam co się synchronizuje, zablokować to co się nie chce synchronizować itp.

Ale polecam jedną szczególna rzecz. Lokalizowanie telefonu. Pokazuje na mapie gdzie telefon się znajduję czy jest online czy offline. Przy tym jeśli jest skradziony i online sam uruchamia GPS w telefonie.

Tak to przydatna opcja, jeśli GPS nie jest włączony wysyła SMS z komendą uruchamiającą GPS. SMS niewidoczny na telefonie także spokojnie.

Jedyny problem to nasz GPS bo z dokładnością u niego różnie :) ale te pi razy oko w obrębie 20-30m

Opcja alarmu działa, ale sam dzwonek jest beznadziejny i mimo jego max głośności jest średnio :P

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem włączone, wszystko było ok, do momentu gdy kopiowałem jakis plik *.mp3 i od razu błąd. Nie wiedzieć czemu ale już wszystko dziala. Wgralem tez mi pc suite, moze to pomolo.

 

/edit

tak na szybko, drugie pytanie, w ogóle nie dziala mi youtube, mam niby najnowsze miui polska. Chcac odtworzyc film zawiesza sie aplikacja.

Edytowane przez prz3m3k1
dodanie pytania o yt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, prz3m3k1 napisał:

miałem włączone, wszystko było ok, do momentu gdy kopiowałem jakis plik *.mp3 i od razu błąd. Nie wiedzieć czemu ale już wszystko dziala. Wgralem tez mi pc suite, moze to pomolo.

 

/edit

tak na szybko, drugie pytanie, w ogóle nie dziala mi youtube, mam niby najnowsze miui polska. Chcac odtworzyc film zawiesza sie aplikacja.

Spróbuj wyczyścić dane apki YT, może ruszy?

1 minutę temu, mwnath napisał:

Kupiłem niedawno Redmi Note 2 Prime. Czy to normalne, że telefon zacina mi sie (aż sam się zresetuje) około 3-4x dziennie? Na dodatek nie miałem kodu zdrapki w opakowaniu. Wersja Androida 5.0.2 LRX22G, Miui 7 by xiaomi.eu 5.9.24 rozwojowa, tłumaczenie Miui Polska. 

A weszliśmy w "Problemy Techniczne" i przeczytaliśmy temacik "Telefon się zacina"? Chyba nie... No to, hyc, zapraszam tam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mwnath napisał:

Kupiłem niedawno Redmi Note 2 Prime. Czy to normalne, że telefon zacina mi sie (aż sam się zresetuje) około 3-4x dziennie? Na dodatek nie miałem kodu zdrapki w opakowaniu. Wersja Androida 5.0.2 LRX22G, Miui 7 by xiaomi.eu 5.9.24 rozwojowa, tłumaczenie Miui Polska. 

Zdrapka jest z tyłu pudełka a nie w, gdzie go kupiłeś ? Telefon z drugiej ręki (albo trzeciej) ?

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Telefon z pierwszej ręki z allegro. Faktura vat 23% dołączona więc sprawdzone źródło.

 

 

co do ciebie nezozomi czy jak Ci tam to wyszukiwarka nie wyszukała mi żadnego tematu na temat zacinania się telefonu Redmi note 2 zatem pisze tutaj. Jedyny temat jaki znalazłem to dotyczący innego telefonu na który nawet nikt nie odpowiedział. 

Edytowane przez mwnath
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, mwnath napisał:

Telefon z pierwszej ręki z allegro. Faktura vat 23% dołączona więc sprawdzone źródło.

Zapoznaj się z tym tematem : http://miuipolska.pl/forum/topic/6846-telefon-wy%C5%82%C4%85cza-si%C4%99-podczas-spoczynku/

Restarty/wybudzanie, problem jest znany ale nie ma na niego pewnego rozwiązania a nawet nie wiadomo od czego.

Jeśli masz możliwość to go jak najszybciej wymień, bo ten problem może zostać z tobą na stałe a na pewno byś nie chciał.

Możesz spróbować aktualizacji, ale problem jest na tyle wredny że pozostawał w kółko nie ważne co było robione.

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, mwnath napisał:

Telefon z pierwszej ręki z allegro. Faktura vat 23% dołączona więc sprawdzone źródło.

 

 

co do ciebie nezozomi czy jak Ci tam to wyszukiwarka nie wyszukała mi żadnego tematu na temat zacinania się telefonu Redmi note 2 zatem pisze tutaj. Jedyny temat jaki znalazłem to dotyczący innego telefonu na który nawet nikt nie odpowiedział. 

Numer 1. Numer 2, pierwsza strona problemów technicznych tego telefonu, no i to, że ktoś Ci daje FVAT23% to nie znaczy, że sprzedał Ci sprawny sprzęt... Nie wspomnę o tym, że pierwszą rzeczą jaką powinieneś zrobić wchodząc tutaj, jest przeczytanie tych 2 stronek: Instalacja TWRP na Zablokowanym RecoveryInstalacja MIUIPolska, oraz gratis ode mnie: FAQ

PS: Mój nick nie jest tak trudny, aby nie wiedzieć, jak go przepisać...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm dziwne, wywoluje roota w Es File Explorer, wchodze w panel sterowania itp, a tam brak mozliwosci nadania roota.

W ogóle widzę, że dopiero co kupiłeś telefon. Czy jak go kupiłeś to wgrywałeś miui polska? Jeśli tak, to zrobiłeś przywrócenie do ustawień fabrycznych?

Pytam, ponieważ u mnie YouTube nie jest aplikacją systemowa, a wiem że na jakiś multi eu romach mieli ten problem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, prz3m3k1 napisał:

hmm dziwne, wywoluje roota w Es File Explorer, wchodze w panel sterowania itp, a tam brak mozliwosci nadania roota.

Powinno być, najpierw root w Es File Explorer, pózniej w ustawieniach. Zrestartuj jeszcze fona, oczywiście masz MIIUI POLSKA?

Oczywiście tak jak pisze Daluqen, to nie jest aplikacja systemowa, musiałem ją zainstalować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj mi przyszedł RN2P od tvsat. Doszedł z takim softem:

to jest jakiś nowy/stary soft? Ruszać cokolwiek na start czy posiedzieć na nim i zobaczyć co się stanie? To jest jakiś wielojęzykowy soft, ale na boot ekranie pokazuje się MIUI Polska.

123.thumb.jpg.2eb1c80c7b8dc6a6dab293bbc5776d22.jpg

Tłumaczenie z miui polska jest ale to nie jest ten ROM. Będziesz musiał wgrać, instrukcji jest wszędzie dużo, na stronie, w tym temacie jak poszukasz to też znajdziesz :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informacje. A takie pytanie zadam pewnie nietypowe na to forum. CZy jest wg Was lepszy soft od miui polska? Tzn. ja nie potrzebuje polskiej lokalizacji, wolałbym nawet angielską. Jest w takim wypadku sens instalować ten soft? Czy iść np. na XDA i tam szukać najbardziej polecanego romu? Tu się na forum naczytałem wywalania google maps, resetów bez przyczyny, niewychodzenie z uśpienia, tragiczną jakość rozmów, mam lekkie obawy. A na oddanie mam tylko te 14 dni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lechu1777 napisał:

Ok, dzięki za informacje. A takie pytanie zadam pewnie nietypowe na to forum. CZy jest wg Was lepszy soft od miui polska? Tzn. ja nie potrzebuje polskiej lokalizacji, wolałbym nawet angielską. Jest w takim wypadku sens instalować ten soft? Czy iść np. na XDA i tam szukać najbardziej polecanego romu? Tu się na forum naczytałem wywalania google maps, resetów bez przyczyny, niewychodzenie z uśpienia, tragiczną jakość rozmów, mam lekkie obawy. A na oddanie mam tylko te 14 dni.

Są tu tacy, co twierdzą, że sMIUI sprawuje się nieco lepiej (ale to w kontekście różnych innych modeli Xiaomi, nie czytałem nic bezpośrednio o sMIUI dla RMN2).

Inne niż MIUI? To trochę bez sensu. To jakby kupić Mac-a i zainstalować na nim Windows, albo jakiegoś przaśnego, ubogiego Linuxa :)

Najfajniejsze w Xiaomi jest przecież MIUI!

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok, dzięki za informacje. A takie pytanie zadam pewnie nietypowe na to forum. CZy jest wg Was lepszy soft od miui polska? Tzn. ja nie potrzebuje polskiej lokalizacji, wolałbym nawet angielską. Jest w takim wypadku sens instalować ten soft? Czy iść np. na XDA i tam szukać najbardziej polecanego romu? Tu się na forum naczytałem wywalania google maps, resetów bez przyczyny, niewychodzenie z uśpienia, tragiczną jakość rozmów, mam lekkie obawy. A na oddanie mam tylko te 14 dni.

Ja żadnego problemu, które Ty wymieniłeś nie doświadczyłem. Tak jak kolega powiedział, że kupujesz xiaomi dla miui. A czy MIUI Polska? Według mnie tak.

- Gwarancji nie tracisz za wgranie.

- Możesz liczyć na wsparcie ludzi z forum, w wersji multi będziesz musiał szukać pomocy gdzie indziej

- Telefon chodzi płynnie i stabilnie

- Pełne tłumaczenie na język polski

- ROM się trochę różni od wersji multi, ponieważ nie bazuje na nim tylko na chińskim ROMie

- ROM sam w sobie już nie posiada żadnego syfu

Decyzja należy do Ciebie, ale ja pierwsze co zrobiłem to wgrałem MIUI Polska :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Daluqen napisał:

 

W ogóle widzę, że dopiero co kupiłeś telefon. Czy jak go kupiłeś to wgrywałeś miui polska? Jeśli tak, to zrobiłeś przywrócenie do ustawień fabrycznych?

 

Pytam, ponieważ u mnie YouTube nie jest aplikacją systemowa, a wiem że na jakiś multi eu romach mieli ten problem.

Chciałem wgrac miui polska, ale wywala błąd, pobieram ZIP i chce aktualizować z tego pliki, zaladuje się 5% i koniec...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

panowie mam dwa szybkie pytanka do was:
1. Kupiłem redmi note 2, udało mi się wgrać najnowsze mui polska - wszystko działa ok i teraz rodzi się pytanie czy konieczny jest full wipe? I jak to dokładnie odpalić co bym czegoś nie spaprał.
2. Znalazłem program który zmienia ustawienia sieci z 2g na 3g w zależności od potrzeb ale potrzebuje frameworka który nie działa niestety. Znacie jakiś sposób żeby odpalić ten program? A, ten program to Inteligo ;)

Dzięki z góry za podpowiedzi.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

46 minut temu, Tygrys napisał:

Witam,

panowie mam dwa szybkie pytanka do was:
1. Kupiłem redmi note 2, udało mi się wgrać najnowsze mui polska - wszystko działa ok i teraz rodzi się pytanie czy konieczny jest full wipe? I jak to dokładnie odpalić co bym czegoś nie spaprał.

Lepiej zrobić dla świętego spokoju (zamiast za tydzien martwić sie ze jakis problem jest) i usunięcia syfu od sprzedawcy. Robisz w ustawieniach, urządzenie, kopia i kasowanie danych, przywróć ustawienia fabryczne lub z poziomu recovery > wipe. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...