Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Leszek napisał:

Cześć mam nadzieję że nie skończy się na tym jednym poście.

1. Najnowsze MIUI Polska zainstalowane. Macie też dziwne zachowanie WI-FI. U mnie ono chodzi cały dzień. Ale po długim nie używaniu go gdy telefon jest w spoczynku, tak jakby się mroził. Trzeba je na nowo uruchamiać bo mimo że jest włączone, to nic nie da się otworzyć. Czasem otwieranie stron lub nawet Google Play trwa z 3minuty.

2. Jedno pytanie o TWRP i jego opcje związane z WIPE. Po wgraniu MIUI polska zaleca się zrobienie WIPE. I teraz co zaznaczyć w TWRP aby te WIPE zrobić porządnie i mieć pewność że to jest to.

a. Dalvik Cache

b. system

c. Data

e. cache

 

Najlepiej all data ale możesz też user data.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A tak w ogóle mieszkamy w Polsce czy nie moglibyśmy się posługiwać polskim a nie skrótami po angielsku? Niedługo to wszystko będziemy pisać po angielsku.

Dobra skończmy ten temat bo moderator...... wracając do Xiaomi to czy ktoś też ma kłopoty z Lamą, mi nie wyszukuje masztów.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,

Czy to normalne, że oznaczenia na opakowaniu (naklejka z IMEI, SN - lepszy/gorszy nadruk, brak niektórych chińskich liter, inne rozmieszczenie tekstu) jak i same pudełko (jakość wykonania, kolor) różnią się w zależności od danej partii / fabryki? 

Posiadam dwa egzemplarze Note 2 16GB, jeden od Hong Kong Goldway ,,z Estonii'', drugi od TV-Sat, więc teoretycznie od renomowanym sprzedawców, jednak występują między nimi wspominane wyżej różnice. Oba egzemplarze to TDD ver. wedle opakowania choć w aukcji Goldwary wymienili TD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 17.11.2015, 23:49:45, Cichq napisał:

A co do 3-5% to nie polecam, lepiej już na tych 15 dla baterii, chociaż sam zjeżdżam do 10 zawsze.

Kompletna bzdura. Baterię można rozładowywać do momentu aż telefon wyłączy się całkowicie i jest to w 100% bezpieczne dla baterii. Mówię to jako osoba pracująca z m.in. układami bateryjnymi i mająca do tego wykształcenie. Któryś raz takie rzeczy czytam, ludzie nie wierzcie w cokolwiek wyczytacie na necie albo dlatego bo kolega tak powiedział, a on sie ZNA.

20 godzin temu, looka napisał:

Witam forumowiczów,

Przeglądam Wasze posty od kilku dni i jestem zmieszany. Staram się wszystkie wiadomości do kupy zebrać, ale co raz więcej pytań się rodzi. 

Chciałbym kupić ten model z allegro:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-prime-32gb-lte-wysylka-z-pl-i5707609093.html

Pytania mogą być mocno laiczne, niestety wynikają z mojej nie wiedzy w tych kwestiach.

Mam kilka pytań:

1. Czy ktoś kupował akurat ten model z allegro i od tego sprzedawcy?

2. Ogólnie, czy po kupieniu telefonu jest domyślnie ustawiona wersja angielska?

3. Czy w tym modelu i u tego sprzedawcy instalacja przebiega bezproblemowo? Przeczytałem metody i w pewnych momentach za głowę się łapałem. flashe, twrp - powoduje to u mnie nieco niepokoju i lekkiego przerażenia :)

4. Śledzę wątki na forum i mam wrażenie, że użytkownicy kupują, instalują co trzeba, a potem... telefon się wyłącza, restartuje, etc. Wiadomo, że jak się kupuję nówką sztukę fona to nie jest przyjemne uczucie w przypadku problemów z jego funkcjonowaniem. Od czego to zależy, to są problemy przy aktualizacjach czy po prostu problemy związane z telefonem?

5. Głupie pytanie, czy w tym oprogramowaniu jest coś takiego jak "sklep z apkami?"

Myślę, że 5 podstawowych pytań, które mnie nurtują na tę chwilę wystarczy :)

Byłbym wdzięczny za wyrozumiałość.

Pozdrawiam

1. Ja mam zamówiony od nich w tej chwili, dzisiaj wysłali. Co mogę powiedzieć, musisz wcześniej pytać o dostępność telefonu tj. tego koloru, który chcesz. Ja zamówiłem, pisało realizacja do 4 dni i nic z tego. Nie mają białego koloru i czekałem na wysyłkę od 11 listopada do 19 listopada, dopiero dziś info, że telefon wysłany. Musisz do nich pisać, odpisują, ale sami nic na bieżąco nie dopowiedzą. Miał być wysłany najpierw we wtorek/środę, ale napisałem maila sam i dopiero odpisali, że jednak w czwartek. Generalnie za realizację zamówienia minus, bez przesady reklamują wysyłkę z PL, a przy dobrych lotach jak jutro przyjdzie to będę czekać 9 dni, troche przy długo jak na kuriera i wysyłkę z PL. Jak jutro przyjdzie i coś chcesz wiedzieć to daj znać.

3. Do Androida jakiegokolwiek w zasadzie, instalacje softów itp. są banalne, do Xiaomi jeszcze prostsze wg mnie, przynajmniej z tego co czytam, a rootowałem i flashowałem już wiele.

4. Dlatego masz internetowe 14 dni na oddanie oraz tę gwarancję realizowaną w Polsce, zawsze to jakieś zabezpieczenie. Też się naczytałem i jestem troche sceptycznie nastawiony, ale uważam, że problem jest prawdopodobnie programowy, skoro ma go kilkanaście osób na forum, a telefonu używa sporo więcej. Są też tak zwane problemy wieku młodzieńczego, które Xiaomi na pewno ma.

5. Nie wiem co znaczy "w tym", ale ogólnie do RN2 można normalnie wgrać soft z Google Play.

6 minut temu, artur_star napisał:

A tak w ogóle mieszkamy w Polsce czy nie moglibyśmy się posługiwać polskim a nie skrótami po angielsku? Niedługo to wszystko będziemy pisać po angielsku.

Skrót jest angielski i taką nazwę ma funkcja. Co tu zmieniać i po co? Angielski to język międzynarodowy i znać go powinna każda osoba, nawet jak całe życie spędza w Polsce. Inne skróty czy nazwy też będziesz zmieniać na polskie? Język angielski jest bardziej akuratny, zwłaszcza w technice, wiem również z autopsji, polski język strasznie kręci i mota, mamy bardzo bogaty język, który niestety często potrzebuje 5 słów albo wymyślnego terminu na określenie czegoś co w angielskim ma jeden, prosty, a dodatkowo logiczny i intuicyjny termin. Chociażby wspomniane DT2W, proste słowo TAP, nawet nie znając angielskiego nasuwa się znaczenie, z racji, że jest to onomatopeja. Po naszemu co napiszesz? Dotknięcie? Stuknięcie? To dalej kompletnie nie kojarzy się z ekranem dotykowym. Sam często projekty opisuje po angielsku, bo jest to dużo bardziej wygodne. To samo z lokalizacjami programów, system na komputerze po angielsku, telefon po angielsku, a już nie wspomne o samochodzie, gdzie musisz szybko wyłapać tekst np. z ekranu komputera, posiadanie menu po polsku w aucie to jest dopiero przygoda...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, lechu1777 napisał:

Kompletna bzdura. Baterię można rozładowywać do momentu aż telefon wyłączy się całkowicie i jest to w 100% bezpieczne dla baterii. Mówię to jako osoba pracująca z m.in. układami bateryjnymi i mająca do tego wykształcenie. Któryś raz takie rzeczy czytam, ludzie nie wierzcie w cokolwiek wyczytacie na necie albo dlatego bo kolega tak powiedział, a on sie ZNA.

Wbrew pozorom, raczej wersja od 100 do 0% jest bardziej klepana w internecie. Przykład z życia, kiedy to matce kupiłem telefon ten sam co dla mnie. Ja ładuje 10>100, ona 50>90, potem do 0 i jeszcze bez baterii zostawia na kilka godzin, bo czasu nie ma. Za pół roku mój telefon trzyma jakby był nowy, u niej trzeba baterię wymieniać. Teraz pewnie dowiem się, że miała wadliwy egzemplarz i to dlatego. Dodatkowo wersja od 10 do 90% była ostatnio forsowana przez jednego użytkownika, też podawał się za speca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki mały problem, dość uciążliwy, pewnie problem jest w ROMie. Dość często używam latarki, po wybudzeniu ekranu i przytrzymaniu przycisku home, zapala się tylko na chwilę i gaśnie. Muszę odblokować ekran rozwinąć belkę i dopiero zapalić. Jest możliwość żeby ją zapalać bez odblokowania ekranu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, gwalberg napisał:

Mam taki mały problem, dość uciążliwy, pewnie problem jest w ROMie. Dość często używam latarki, po wybudzeniu ekranu i przytrzymaniu przycisku home, zapala się tylko na chwilę i gaśnie. Muszę odblokować ekran rozwinąć belkę i dopiero zapalić. Jest możliwość żeby ją zapalać bez odblokowania ekranu?

Po home naciśnij jeszcze power to będzie cały czas świecić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Cichq napisał:

Wbrew pozorom, raczej wersja od 100 do 0% jest bardziej klepana w internecie. Przykład z życia, kiedy to matce kupiłem telefon ten sam co dla mnie. Ja ładuje 10>100, ona 50>90, potem do 0 i jeszcze bez baterii zostawia na kilka godzin, bo czasu nie ma. Za pół roku mój telefon trzyma jakby był nowy, u niej trzeba baterię wymieniać. Teraz pewnie dowiem się, że miała wadliwy egzemplarz i to dlatego. Dodatkowo wersja od 10 do 90% była ostatnio forsowana przez jednego użytkownika, też podawał się za speca.

Sprawa jest taka, że ludzie myślą, że 0% znaczy, że bateria jest rozładowana do zera. Bateria nie jest rozładowana do zera, bo zwyczajnie litówka jak spadnie jej napięcie poniżej wartości napięcia tak zwanego normalnego rozładowania, zepsuje się nieodwracalnie. Moment wyłączenia telefonu jest podejmowany przez elektronikę pomiarową dbającą o baterię. Coś podobnego masz w akumulatorze 12V w aucie, jak spadnie napięcie poniżej okolic krytycznie 10V to jego życie się kończy w 99% przypadków, ale w aucie nie trzeba tego zabezpieczać, bo masz prądnice prądu przemiennego, która załatwia problem, jeśli jest sprawna. W Twoim przypadku bateria działała lepiej, bo ładowałeś akumulator od 10% do 100%, czyli nie schodziłeś do napięcia normalnego rozładowania, co nie jest w żaden sposób niebezpieczne czy negatywne dla działania baterii litowej oraz (i zwłaszcza) ładowałeś do pełna, gdzie końcówka ładowania się wydłuża i akumulator przyjmuje coraz mniejszy prąd oraz nie podnosi się praktycznie napięcie baterii tj. wzrost będzie rzędu 0,01-0,05V od ~80% do 100%. Ludzie często odłączają ładowanie przy ~80-90%, bo PRAWIE pełny. To nie działa liniowo, litówka od 0 do powiedzmy 80% przyjmuje relatywnie duży i stały w czasie prąd, odcinek 80-100% to ten gorszy etap gdzie prąd leci na łeb na szyje do zera i przy osiągnięciu znamionowej pojemności litówka przyjmuje prąd równy 0A, czyli wcale. Wtedy akumulator ma swoją znamionową i pełną pojemność i robisz bardzo dobrze, bo jest to dla litówki najzdrowsze i jak najbardziej zgadzam się z tym, że tak powinno się robić. Sytuacja podobna jest w laptopach, ludzie używają laptopa 50% czasu pod ładowarką i mają baterię wsadzoną, czyli cały czas ładuje, odłączą na 30min, rozładowuje akumulator, podłączą znowu przy prawie pełnej baterii i tak w kółko, po roku taka bateria nie będzie miała swojej pojemności na 100%. Wniosek jest taki: baterię rozładowywać ile się da, nie trzeba do 0%, nie zaszkodzi 5-10%, ale ważniejsze jest to, żeby ją ładować do pełna. Amen.

 

A co jeszcze dodam: dlatego też teraz producenci reklamują się np. ładowanie od 0 do 60% w 30min, dokładnie z tyych powodów, które napisałem, bo można na tym etapie dać litówce duży prąd ładowania.

Edytowane przez lechu1777
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, artur_star napisał:

A tak w ogóle mieszkamy w Polsce czy nie moglibyśmy się posługiwać polskim a nie skrótami po angielsku? Niedługo to wszystko będziemy pisać po angielsku.

Dobra skończmy ten temat bo moderator...... wracając do Xiaomi to czy ktoś też ma kłopoty z Lamą, mi nie wyszukuje masztów.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

 

nie rozumiem twojego czepiania się, nazwa DT2W od dłuższego czasu jest rozpoznawalna na forach nawet tych polskich i nie widzę sesnsu nazywać tego "podwójne tapnięcie do wybudzenia" (przy okazji nawet tapnąć jest z angielskiego zapożyczone) chociażby z powodu braku skrótu ;) DT2W pisze się szybko i każdy wie o co chodzi, czego chcieć więcej? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest taki: baterię rozładowywać ile się da, nie trzeba do 0%, nie zaszkodzi 5-10%, ale ważniejsze jest to, żeby ją ładować do pełna. Amen.

Czy częste podłączenia do kompa przy np. 80-90% gdzie bateria zdąży doładować z 1%,potem znowu odłączenie, i tak na zmianę, ma negatywny wpływ na żywotność baterii?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzień dobry, trafiłem tutaj z listą pytań przed zakupem. Wypowiedź kopiuje z innego forum, gdzie nikt póki co mi nie odpisał ;)

Witam, zastanawiam się nad kupnem tego telefonu ze względu na cenę, w której dostaję dual-sim (drugą kartą miałby być internet).
Myślę nad sprowadzeniem aparatu bezpośrednio z Chin, więc w związku z tym mam pytanie:
- jak wygląda sprawa z wgraniem jakiegoś softu z językiem polskim / angielskim, jeśli nie będzie domyślnie wygrany?

- chińskie wersje nie mają żadnych problemów z zasięgiem sieci?
- jak sprawuje się dual-sim? Na obu slotach bez problemu łapie LTE?
- radio nie ma żadnych problemów?
- ewentualnie polecacie jakieś sprawdzone źródło, żeby ten telefon kupić?
- jakaś folia / szkło na ekran, dobre etui?
- trochę już minęło od czasu waszych zakupów, jak się te telefony trzymają po upływie czasu ( zwłaszcza plastik, trzeszczy, jakieś złe objawy)?
- ostatnie pytanie: niedługo podobno ma mieć premierę Redmi Note 2 pro, z tego co wyczytałem cena ma być podobna do zwykłej wersji, warto poczekać i kupić ten telefon? 24.11 telefon ma być pokazany, czy od tego momentu będzie można go kupić?

Z góry dzięki za wszystkie odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zależy co chińczyk ci wgra i od tego będzie zależeć metoda wgrywania, może być prosta przez aktualizacje, może wymagać TWRP, a może i miflash.

Tak łapie 4G, z plusem są jakieś komplikacje ale też łapie i pamiętaj że nie jednocześnie dla obu kart, zasięg bez problemów.

Radio działa, nie ma RDS ale daje radę.

Po miesiącu nie zauważyłem trzeszczenia co niektórzy widzą już po chwili z telefonem, widzę natomiast problem z aktualizacjami.

Wychodzą co tydzień ale są kiepsko dopracowane i mało wnoszą, jak byś zapytał na forum to pewnie z połowa będzie siedzieć na starych wersjach.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwaga.

Informacja dla tych co poszukując rozwiązania braku DT2W mają zamiar instalować programy do wybudzania przez czujnik zbliżeniowy.

Programy te działają dopóki telefon nie wejdzie w tryb DEEP SLEEP. Testowałem wczoraj 3 programy polecane w tym wątku i wszystkie podczas próby wybudzenia, po 15 minutach wygaszenia, nie działały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@d3tr0 

Dzięki za odpowiedzi, przydały się ;)

Nigdy nie miałem telefonu z dual sim, więc jeszcze jedno pytanie.

Zakładając, że mam w jednym slocie normalną kartę, w drugim kartę od Internetu, dual sim w wersji oferowanej w tym telefonie działa na zasadzie - jedna karta aktywna, druga nie.

Pytanie: jeśli będę korzystał z Internetu ( cały czas włączony pakiet do synchronizacji i tym podobne), to wyłączy mi kartę na pierwszym slocie tylko podczas pobierania danych, czy cały czas jak będzie włączony pakiet internetowy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy częste podłączenia do kompa przy np. 80-90% gdzie bateria zdąży doładować z 1%,potem znowu odłączenie, i tak na zmianę, ma negatywny wpływ na żywotność baterii?

Nie. USB ma prąd 500 mA, nie ma to wpływu na żywotność baterii.

Do informacji przekazanych przez kolegę Lechu wcześniej jako ciekawostkę mogę dodać że ogniwa li-ion jeśli nie używa się dłuższy czas należy przechowywać naładowane do 3.75 V, to jest około 40-60% i z wyjętą baterią. Napięcie min, czyli 0%= ok 2.8V a max= 4.1V).To dlatego wszystkie nowe urządzenia zaraz po uruchomieniu są tylko trochę naładowane.Trochę bawiłem się modelami RC, a to są podstawy obsługi banancera do ogniw.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie robi te aktualizacje co tygodniowe ? Sciagam plik I updaterem "choose update package" instaluje sie I nie robie wipe ?

Możesz zrobić factory reset ale nie musisz. Ja zrobiłem tylko raz po zmianie z wersji eu na pl.

Po wczorajszej aktualce miałem chwilowe kłopoty z brakiem powiadomień na pasku od niektórych apek ale problem rozwiązany.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem MIUI 5.11.19, bez wipe, po uruchomieniu troszkę mulił więc zrobiłem mu jeszcze jeden reboot, poukładał wszystko i śmiga płynnie.

Wreszcie żre mało RAMu, w stanie spoczynku po nocy mam 50% obciążenia czyli ok 1Gb. Teraz jest tyle co miałem w Samsungu Galaxy S3 LTE na romie CM12.

Podziękować dev.

Edytowane przez KANAR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli to pierwsza instalacja miuipolska to radziłbym jednak zrobić wipe. Choćby dla własnego spokoju. Narazie i tak nic nie tracisz (nic jeszcze nie ma na telefonie), a później przez brak wipe mogą wyjść jakieś problemy i wtedy jak będziesz chciał go zrobić to musisz się liczyć z utratą danych.

Chyba, że już instalowałeś wcześniej miuipolska to nie było tematu

Wysłane z mojego Redmi Note 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam wszystkim skonfigurowanie sobie konta na stronie https://us.i.mi.com

Można podejrzeć tam co się synchronizuje, zablokować to co się nie chce synchronizować itp.

Ale polecam jedną szczególna rzecz. Lokalizowanie telefonu. Pokazuje na mapie gdzie telefon się znajduję czy jest online czy offline. Przy tym jeśli jest skradziony i online sam uruchamia GPS w telefonie.

Jeśli gdzieś telefon zostawimy, jest możliwość włączenia alarmu. Jeśli skradziony to zablokowanie i usunięcie danych.

Mała rzecz a cieszy.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Leszek napisał:

Ja polecam wszystkim skonfigurowanie sobie konta na stronie https://us.i.mi.com

Można podejrzeć tam co się synchronizuje, zablokować to co się nie chce synchronizować itp.

Ale polecam jedną szczególna rzecz. Lokalizowanie telefonu. Pokazuje na mapie gdzie telefon się znajduję czy jest online czy offline. Przy tym jeśli jest skradziony i online sam uruchamia GPS w telefonie.

Jeśli gdzieś telefon zostawimy, jest możliwość włączenia alarmu. Jeśli skradziony to zablokowanie i usunięcie danych.

Mała rzecz a cieszy.

jak zmienić język na angielski?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...