Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Od piątku jestem posiadaczem RN2 Prime i mam kilka spostrzeżeń.

Od kilku lat (na różnych telefonach) używam Lamy do automatyzowania zadań, jednak na tym telefonie działa ona marnie.

Chodzi o to, że nie wyszukuje mi nadajników GSM w zakładce (po włączeniu telefonu,restarcie) "Ostatnie" mam kilka pozycji "Brak sygnału/nieznany" i żadnego nadajnika, który mógłbym dodać do rejonu "Dom".

Dodam, że w uprawnieniach dodałem wszystko, jest ustawiona jako Administrator >Urządzenie>Prywatność>Administratorzy urządzenia oraz w ułatwieniach >Urządzenie>Ułatwienia dostępu>Lama wł.

We wszystkich telefonach na których miałem ją zainstalowaną to wystarczało.Czy ktoś ma jakiś pomysł jak to ustawić?

Denerwuje mnie też to, że czasem w ułatwieniach dostępu Lama jest wyłączona pomimo tego, że nie wyłączałem jej.

Screenshot_2015-11-17-11-37-14_com.kebab.Llama.png

Edytowane przez artur_star
Problem z wyświetlaniem zrzutu.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lg4xhd napisał:

witam, jaka bateria jest w redmi note 2 w wersji PRIME 32GB?

Na niektórych specyfikacjach jest napisane 3020 lub 3060, która pojemność jest prawdziwa?
Jakie baterie mieliście w swoich egzemplarzach PRIME?

U mnie na baterii są napisane obie wartości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lg4xhd napisał:

witam, jaka bateria jest w redmi note 2 w wersji PRIME 32GB?

Na niektórych specyfikacjach jest napisane 3020 lub 3060, która pojemność jest prawdziwa?
Jakie baterie mieliście w swoich egzemplarzach PRIME?

Już uprzedzam na przyszłość, zwykła wersja jest dokładnie taka sama jak prime, oprócz taktowania procesora + grafiki i pamięci 32GB. System ten sam, wymiary, wszystko oprócz tych 3 rzeczy w środku. Nie musisz pytać o PRIME. MiRecovery jest, updater też chociaż nowi właściciele muszą przez TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał: Tam jest wyjaśnione jak to działa. W sumie to ja ostatnio kombinowałem jak to wyłączyć ale jakoś nie wyszło.

 

Wysłano z MI Note

 

 

Wyłączyłem, tam jest opcja do wyłączenia.

Nie o takie wyłączenie mi chodziło...

Mniejsza z tym.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostępne (wolne) 10.7GB po instalacji apek swoich. Po wipie koło 12.

To chyba dużo tych apek nie masz? Poprzednie telefony jakie posiadalem miały rozdzieloną partycje /data i pamięć wewnętrzną. Stąd moje zdziwienie, że instalowane apki zajmują średnio 2x tyle ile ważą (dalvik + apk + data na jednej partycji) a przeniesc na SD chyba prosto się nie da

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie ;-) Od niedawna jestem posiadaczem Redmi Note 2 Prime, mam w związku z tym kilka pytań. Dodam tylko, że dzielnie przeczytałam wszystkie poprzednie posty w tym temacie i nie widziałam podobnych:-)

1. Jestem ślepa, nie wiem jak włączyć obsługę jedną ręką. 

2.  Przy jakiś 15% włącza niski poziom baterii taki napis i zaczyna mi migać na czerwono dioda powiadomień. Jak to wyłączyć? Nawet jak wyłączam diodę w ustawieniach to dalej miga. Trochę mnie to wkurza, bo przecież nie będę ładować baterii jak ma 15% tylko jak spanie niżej 3-5% albo jak całkiem padnie. A ta migająca dioda pewnie jeszcze przyśpiesza rozładowanie. 

3. A propo baterii, zastanawia mnie to czemu aż tyle aplikacji pracuje. Te googlowe to rozumiem, ale np. Motywy, Pliki, InCallUi...  Może macie jakieś aplikacje wyłączone? Wiem wiem, pewnie powiecie że po to mam 2 GB RAM żeby z tego korzystać, ale to przecież też wpływa na baterię.  (Jak na razie mam na tym punkcie "hopla", ale później pewnie się uspokoję ;-))

Na razie tyle, jak pojawią się wątpliwości będę pisać. 

PS. Cieszę się że jest takie forum. Dowiedziałam się sporo rzeczy przed zakupem telefonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. przeciągnij palcem z lewej do prawej lub odwrotnie po przyciskach pod ekranem

2. Panel Sterowania -> Bateria -> Autom. przełączanie

3. Chyba nie ma to nic związku z ideą Andka 5 i nowszych, w tle aplikacje jesli nie synchronizują jakichś danych pozostają nieaktywne

Edytowane przez _mARk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, agad11 napisał:

2.  Przy jakiś 15% włącza niski poziom baterii taki napis i zaczyna mi migać na czerwono dioda powiadomień. Jak to wyłączyć? Nawet jak wyłączam diodę w ustawieniach to dalej miga. Trochę mnie to wkurza, bo przecież nie będę ładować baterii jak ma 15% tylko jak spanie niżej 3-5% albo jak całkiem padnie. A ta migająca dioda pewnie jeszcze przyśpiesza rozładowanie. 

3. A propo baterii, zastanawia mnie to czemu aż tyle aplikacji pracuje. Te googlowe to rozumiem, ale np. Motywy, Pliki, InCallUi...  Może macie jakieś aplikacje wyłączone? Wiem wiem, pewnie powiecie że po to mam 2 GB RAM żeby z tego korzystać, ale to przecież też wpływa na baterię.  (Jak na razie mam na tym punkcie "hopla", ale później pewnie się uspokoję ;-))

2. Dioda raczej nie przyśpiesza zużycia, ale można wyłączyć tam gdzie kolega wyżej podał. A co do 3-5% to nie polecam, lepiej już na tych 15 dla baterii, chociaż sam zjeżdżam do 10 zawsze.

3. Nie zauważyłem, żeby "tyleee" aplikacji chodziło :P Samemu raczej bał bym się bardziej tych googlowskich, wszystkie drenaże i problemy często są ich winą. Zużycie ramu w tle nie wpływa na baterię, ostatnio robiłem testy nocne z całą zawaloną pamięcią grami z 78% baterii, rano ku zdziwienu 78% :D Bez niczego tak samo, a nawet spadnie o 1%.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich jako nowy i problem

Dostałem właśnie Note 2 prime z Chin. Najnowsza wersja MIUI 7.0.8.0. Próbuję wg instrukcji wgrać chiński rom miui_HMNote2_5.10.15_8097474ec2_5.0 żeby potem można było wgrać pozostałe rzeczy twrp flashify  i polskie miui ale niestety ten chiński nie wchodzi. Co robię nie tak. Wszystko jak w instrukcji i pliki stamtąd ściągnięte. Z góry dzięki z a pomoc

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

mam taki problem, za każdym razem jak odblokowuję mojego Redmi Note 2 to wyskakuje mi lista ostatnich połączeń i klawiatura do wpisywania numeru. Jest to dosyć irytujące, czy ktoś z Was wie jak to wyłączyć? Mam wersję MIUI 5.10.16 (rozwojowa). Z góry dzięki za pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, vvalery napisał:

Witam wszystkich jako nowy i problem

Dostałem właśnie Note 2 prime z Chin. Najnowsza wersja MIUI 7.0.8.0. Próbuję wg instrukcji wgrać chiński rom miui_HMNote2_5.10.15_8097474ec2_5.0 żeby potem można było wgrać pozostałe rzeczy twrp flashify  i polskie miui ale niestety ten chiński nie wchodzi. Co robię nie tak. Wszystko jak w instrukcji i pliki stamtąd ściągnięte. Z góry dzięki z a pomoc

Problem rozwiązany. W opisie jak się załącza jakieś pliki to warto sprawdzić co, a nie dawać jakieś g....

Edytowane przez vvalery
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam forumowiczów,

Przeglądam Wasze posty od kilku dni i jestem zmieszany. Staram się wszystkie wiadomości do kupy zebrać, ale co raz więcej pytań się rodzi. 

Chciałbym kupić ten model z allegro:

http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-prime-32gb-lte-wysylka-z-pl-i5707609093.html

Pytania mogą być mocno laiczne, niestety wynikają z mojej nie wiedzy w tych kwestiach.

Mam kilka pytań:

1. Czy ktoś kupował akurat ten model z allegro i od tego sprzedawcy?

2. Ogólnie, czy po kupieniu telefonu jest domyślnie ustawiona wersja angielska?

3. Czy w tym modelu i u tego sprzedawcy instalacja przebiega bezproblemowo? Przeczytałem metody i w pewnych momentach za głowę się łapałem. flashe, twrp - powoduje to u mnie nieco niepokoju i lekkiego przerażenia :)

4. Śledzę wątki na forum i mam wrażenie, że użytkownicy kupują, instalują co trzeba, a potem... telefon się wyłącza, restartuje, etc. Wiadomo, że jak się kupuję nówką sztukę fona to nie jest przyjemne uczucie w przypadku problemów z jego funkcjonowaniem. Od czego to zależy, to są problemy przy aktualizacjach czy po prostu problemy związane z telefonem?

5. Głupie pytanie, czy w tym oprogramowaniu jest coś takiego jak "sklep z apkami?"

Myślę, że 5 podstawowych pytań, które mnie nurtują na tę chwilę wystarczy :)

Byłbym wdzięczny za wyrozumiałość.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Tak dużo ludzi, nawet w tym temacie było o TV Sat że mają telefony ok ale drogie i dużo śmieci wgrywają, trzeba wgrać MIUI Polska na czysto.

2. Będzie miał polski bo wgrywają standardowo multilang

3. Są kombinacje z telefonami od nich, trzeba czyścić itd. bo pokazują 2GB pamięci a nie 16GB jak powinno być, dlatego MIUI Polska wymagane.

4. Nikt nie wie od czego, nie zostało zdiagnozowane.

5. Tak jest sklep play, w MIUI Polska też.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację dobry człowieku :)

Wydawało mi się, że te telefony już są i tak tanie, a tu mnie zaskakujesz.

Odnosząc się do odpowiedzi: to czy zebrani tutaj forumowicze są skłonni do podrzucenia linku ze sprzedawcą u którego sami kupowali i są skłonni polecić, jeśli chodzi o kwestie techniczne później - chciałbym jak najmniej komplikacji :)

Czy po prostu - z kupnem tego telefonu, należy liczyć się z czasem poświęconym na jego konfigurację i instalacje MIUI Polska.

Pozdrawiam

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Czy w MIUI Polska w wersji 5.10.28 można zwiększyć siłę wibracji?

Wyciszyłem telefon,ale wybracje są tak słabe że nie słychać połączenia. Można coś z tym zrobić? Gdzieś widziałem opcję zwiększenia siły,ale nie wiem czy w mojej wersji MIUI też to jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Looka to wersja 32gb to w miarę ok, myślałem że chodzi o 16 co do ceny. Myślę że większość tu kupiło bezpośrednio w Chinach bez pośredników którzy narzucają duże prowizję ale i sporo ma od tego Tv Sat z allegro bo jest uważany za bardziej sprawdzonego mimo że ma zasmiecone i zawirusowane oprogramowanie w telefonach to nie jest problemem wielkim wgrać MIUI Polska i ma się czysty telefon. Raczej trzeba się liczyć z poświęceniem 10 minut aby ogarnąć jak zmienić Rom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@looka Kupowałem u tego sprzedawcy, ten model, żadnych problemów nie było, z oprogramowaniem nie miałem czasu się zapoznać, bo pierwsze co zrobiłem to zainstalowałem MIUI Polska. Przebiegło to bez problemów, przez updater, potem tylko wipe i wszystko śmiga. Co było dla mnie ważne to faktura 23% VAT (z Chin bez faktury, część sprzedawców na allegro FV marża).

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupilam właśnie od tego sprzedawcy TV-Sat tydzień temu. Wszystko w porządku. Świetny kontakt ze sprzedawcą zarówno telefoniczny jak i przez mail. Z telefonem dostalam karteczkę z informacją że wcelu optymalizacji należy wgrac MIUI Polaka nawęt po kolei napisał jak to zrobić znaczy stad pobrać i jak uruchomić instalację. Nie robilam przywrócenia ustawień fabrycznych ani przed instalacja miui polska ani po. Wydaje mi się ze wysztko jest ok. Nie widzę jakiś syfow, chyba ze po wgraniu same sie usunęły. Nawet nie wiem co to Rom :-P hm tak się zastanawiam... Może jednak powinnam go przywrócić do fabr. ustawień? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za informację dobry człowieku

Wydawało mi się, że te telefony już są i tak tanie, a tu mnie zaskakujesz.

Odnosząc się do odpowiedzi: to czy zebrani tutaj forumowicze są skłonni do podrzucenia linku ze sprzedawcą u którego sami kupowali i są skłonni polecić, jeśli chodzi o kwestie techniczne później - chciałbym jak najmniej komplikacji

Czy po prostu - z kupnem tego telefonu, należy liczyć się z czasem poświęconym na jego konfigurację i instalacje MIUI Polska.

Pozdrawiam

 

Ja kupiłem tu:

http://xiaomi.com.pl/produkt/telefon-xiaomi-redmi-note-2-32gb-lte-czarny/

To ten sam sprzedawca, w sumie z przesyłką wyniósł mnie 850 zł.

Zainstalowanie Miuipolska zajęło może 5 minut.

Telefon od momentu zamówienia miałem po 2 dniach.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć mam nadzieję że nie skończy się na tym jednym poście.

1. Najnowsze MIUI Polska zainstalowane. Macie też dziwne zachowanie WI-FI. U mnie ono chodzi cały dzień. Ale po długim nie używaniu go gdy telefon jest w spoczynku, tak jakby się mroził. Trzeba je na nowo uruchamiać bo mimo że jest włączone, to nic nie da się otworzyć. Czasem otwieranie stron lub nawet Google Play trwa z 3minuty.

2. Jedno pytanie o TWRP i jego opcje związane z WIPE. Po wgraniu MIUI polska zaleca się zrobienie WIPE. I teraz co zaznaczyć w TWRP aby te WIPE zrobić porządnie i mieć pewność że to jest to.

a. Dalvik Cache

b. system

c. Data

e. cache

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...