Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Axles napisał:

Mam jedno zagadkowe dla mnie pytanie, dlaczego Xiaomi Redmi Note 2 Prime nie występuje na stronie oficjalnej xiaomi?

Chciałem podać w pewne miejsce linka z oficjalnej strony no i znaleźć nie mogę: http://www.mi.com/en/

Polska Wikipedia też nie wspomina o tym modelu.

O co chodzi?

Zauważ, że nie ma tam wielu ich produktów, więc nie ma co się nad tym głowić, przygotują odpowiednio stronę to pewnie zamienią Note 4G na Note 2, tak jak zamienili Redmi 1 na Redmi 2, a sama Wikipedia jest robiona przez ludzi, więc... po prostu nikt nie zaktualizował wpisu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Gość napisał:

67 stron przeczytane. Szukam w opcji telefonu i nie mogę znaleźć da się zakładać hasła np na folder z zdjęciami i video? Czy trzeba aplikacje do tego zainstalować?

Wydaje mi się, że widziałem taką opcje przy robieniu blokady (wzór, pin) i pyta się czy wymagać hasła do plików. Da się także ukrywać foldery.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim. Mam zrobione TWRP. tą metodą http://en.miui.com/thread-146299-1-1.html

Tą metodą zainstalowałem też SuperSU. Lecz SuperSu nie działa, SuperSu po prostu się wyłącza z komunikatem. Co dziwne nie da się także jej odinstalować. Jest tylko wyłączenie aplikacji. Pomoże ktoś z odinstalowaniem tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Cichq napisał:

Wydaje mi się, że widziałem taką opcje przy robieniu blokady (wzór, pin) i pyta się czy wymagać hasła do plików. Da się także ukrywać foldery.

Ustawienia>Urządzenie>Prywatność>Ochrona Prywatności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, backlit napisał:
1 minutę temu, gwalberg napisał:

Super, kto pierwszy testuje? :D

Czy ktoś już testował  xposed na polskim MIUI 5.11.12 z poprzedniego postu? 

Na tym romie nie zadziała problemy BOOTLOPEM

Działa na wersjach z opisu  5.9.24 max 5.10.**

Próbowałem na global romie nie na polskim

Edytowane przez _mARk_
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale jak to ma się do :

STEPS (MIUI 7 CHINA BETA ROM ONLY):
1.SKIP STEP 1 (DONT FLASH AND FOLLOW THE REST

Jak rozumiem, miui polska bazuje na chińskiej wersji rozwojowej - w opisie żadnych uwag odnośnie wersji powyżej 5.11.* dlatego pytałem czy fizycznie ktoś testował. Sam bym sprawdził ale póki co przez nieuwagę telefon zostawiłem w aucie w garażu i jakoś nie chce mi się w tą pogodę dylać po niego...

 

 

Edytowane przez backlit
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, backlit napisał:

Czy ktoś już testował  xposed na polskim MIUI 5.11.12 z poprzedniego postu? 

Ale co ma aktualizacja MIUI do Xposed? Przecież to autorzy Xposed mają problem, a nie MIUI, to oni muszą dopasować swoją aplikację do MIUI, a nie MIUI do nich...

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, Nezumi napisał:

co ma aktualizacja MIUI do Xposed?

muszą się wersje zgadzać więc na pewno jeśli nie ma Xposed pod MIUI to nie zadziała i w tym wypadku wyraźnie mówiłem że :

5.11.12  bootlop

5.10.29 bootlop

nie pomaga instalacja fixów, poprawa uprawnień, na więcej nie mam czasu grzebać

na wersji glob lub china 5.9, 5.10.15 dziala bez problemu

mówię o tym bo fizycznie próbowałem, na wersji prime nie wiem bo nie mam ;)

 

Dodam tylko  instalowałem przez TWRP z wipe i bez, kopia była wiec szybko mogłem wrócić do życia <lol>

Edytowane przez _mARk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Domyślna aplikacja do rozmów ostatnio się wyłączyła po 8 minutach gadania ;) Tinder notorycznie się wywala, Skype po wejściu na przeglądarkę w trakcie rozmowy tak samo. Ostatnio często po wejściu na pulpit muszę czekać aż się załaduje.

A najnowsza aktualizacja to dodatkowe udogodnienia jak samowibrujaca klawiatura czy samoistne przyciemniane ekranu ;)

Mam tylko parę GB wolnego, czy to ma coś wspólnego z zaistniałą sytuacją?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1) sprawdź  uprawnienia

2) mówiłem o pamięci RAM, ale to w sytuacji jeśli ktoś zmieniał domyślnie ilość otwartych apk i ma obszerne zasobożerne apki

    minimum na partycji to chyba ok 300MB aby wszystko jeszcze w miarę działało ;)

3) Rozmowa Ci się wyłącza czy aplikacja zamyka? Czy jest włączone nagrywanienie, Są włączone jakieś limity czasu lub kosztów rozmowy u operatora lub sobie takie ustawiłeś?

4) Co do Tindera to wiele po ostatnim update uwalili może cofnij wersje?

Edytowane przez _mARk_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile macie dostępnego miejsca? U mnie pokazuje niecale 12 GB, i niby 7 GB zajęte przez aplikacje w ustawieniach systemowych. Ale sumując całą zawartość pamięci wewnętrznej ekasploratorem plików, razem z ukrytymi folderami wychodzi zajete koło 2 gb, wolnego jest 4 gb. Gdzie więc podzialo się brakujące 6 gb? Jak ten telefon ma podzielona pamięć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Trochę ponawiam, a trochę odpowiadam. Otóż za pomocą root explorer wyczailem, że cała zawartość pamięci wewnętrznej jest na partycji z /data, a więc współdzielone z dalvik cache, apkami, itd. To wyjaśnia rozbieżność w dostępnej powierzchni, zajętej i wolnej. Ale zastanawia mnie czemu aż 6 GB zajmuje /data z czego połowa to dalvik cache - można to jakoś ograniczyć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile macie dostępnego miejsca? U mnie pokazuje niecale 12 GB, i niby 7 GB zajęte przez aplikacje w ustawieniach systemowych. Ale sumując całą zawartość pamięci wewnętrznej ekasploratorem plików, razem z ukrytymi folderami wychodzi zajete koło 2 gb, wolnego jest 4 gb. Gdzie więc podzialo się brakujące 6 gb? Jak ten telefon ma podzielona pamięć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Trochę ponawiam, a trochę odpowiadam. Otóż za pomocą root explorer wyczailem, że cała zawartość pamięci wewnętrznej jest na partycji z /data, a więc współdzielone z dalvik cache, apkami, itd. To wyjaśnia rozbieżność w dostępnej powierzchni, zajętej i wolnej. Ale zastanawia mnie czemu aż 6 GB zajmuje /data z czego połowa to dalvik cache - można to jakoś ograniczyć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wipe. Wipe. Wipe.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy ma ktoś jakiś pomysł żeby viber nie usypial i żeby dochodziły powiadomienia. Zablokowana aplikacja klodka oczywiście wszystkie powiadomienia włączone i działa tylko przez jakiś czas po otwarciu aplikacji. .po dłuższej bezczynności telefonu znów nie dochodzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

Tam jest wyjaśnione jak to działa. W sumie to ja ostatnio kombinowałem jak to wyłączyć ale jakoś nie wyszło.

 

Wysłano z MI Note

 

 

Wyłączyłem, tam jest opcja do wyłączenia.

28 minut temu, kaj99 napisał:

Czy ma ktoś jakiś pomysł żeby viber nie usypial i żeby dochodziły powiadomienia. Zablokowana aplikacja klodka oczywiście wszystkie powiadomienia włączone i działa tylko przez jakiś czas po otwarciu aplikacji. .po dłuższej bezczynności telefonu znów nie dochodzą

Dodaj do autostartu, sprawdź też oszczędność baterii i dodaj żeby działało w tle.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile macie dostępnego miejsca? U mnie pokazuje niecale 12 GB, i niby 7 GB zajęte przez aplikacje w ustawieniach systemowych. Ale sumując całą zawartość pamięci wewnętrznej ekasploratorem plików, razem z ukrytymi folderami wychodzi zajete koło 2 gb, wolnego jest 4 gb. Gdzie więc podzialo się brakujące 6 gb? Jak ten telefon ma podzielona pamięć?Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Trochę ponawiam, a trochę odpowiadam. Otóż za pomocą root explorer wyczailem, że cała zawartość pamięci wewnętrznej jest na partycji z /data, a więc współdzielone z dalvik cache, apkami, itd. To wyjaśnia rozbieżność w dostępnej powierzchni, zajętej i wolnej. Ale zastanawia mnie czemu aż 6 GB zajmuje /data z czego połowa to dalvik cache - można to jakoś ograniczyć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wipe. Wipe. Wipe.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Nie jestem co do tego przekonany. Suma sumarum się zgadza, tylko ta wolna przestrzeń wprowadza w błąd... Ile u Was jest wolnego?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w sprawie  Redmi NOTE 2 PRIME 32GB.

1. Czy do tego konkretnego telefonu wgrywa się oprogramowanie "hermes", to jest uniwersalne oprogramowanie do wszystkich wersji redmi note 2?

2. Czy w tym telefonie jest możliwe przywracanie do fabrycznego softu za pomocą np. Miflash ?
3. Czy to LTE działa normalnie w Polsce?
4. Czy soft wgrywa się tak samo jak w MI3, przez updatera, czy mirecovery ? Czy ten telefon posiada MiRecovery (tak jak MI3) ?
5. Czy szkła hartowane i pokrowce są takie same dla PRIME, jak i tego zwykłego note 2 ?


Chciałem coś trochę większego niż MI3, żeby posiadał LTE i diodę IR, w przystępnej cenie.
Ten telefon by mi najbardziej chyba odpowiadał. Parametrami bardzo zbliżony jest do MI3 (i wydajnościowo zresztą chyba też ?), także za wiele nie tracę przy zmianie z MI3, chyba jak myślicie ?

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko w sprawie  Redmi NOTE 2 PRIME 32GB.

1. Czy do tego konkretnego telefonu wgrywa się oprogramowanie "hermes", to jest uniwersalne oprogramowanie do wszystkich wersji redmi note 2?

2. Czy w tym telefonie jest możliwe przywracanie do fabrycznego softu za pomocą np. Miflash ?

3. Czy to LTE działa normalnie w Polsce?

4. Czy soft wgrywa się tak samo jak w MI3, przez updatera, czy mirecovery ? Czy ten telefon posiada MiRecovery (tak jak MI3) ?

5. Czy szkła hartowane i pokrowce są takie same dla PRIME, jak i tego zwykłego note 2 ?

Chciałem coś trochę większego niż MI3, żeby posiadał LTE i diodę IR, w przystępnej cenie.

Ten telefon by mi najbardziej chyba odpowiadał. Parametrami bardzo zbliżony jest do MI3 (i wydajnościowo zresztą chyba też ?), także za wiele nie tracę przy zmianie z MI3, chyba jak myślicie ?

Na wszystkie swoje pytania znajdziesz odpowiedzi w tym wątku, poczytaj go. Jest też wątek o szkłach i etui też warto przejrzeć.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mam za bardzo czasu na szukanie, muszę w miarę szybko podjąć decyzje o zakupie. Wy macie te telefony na co dzień, to praktycznie z biegu możecie odpowiedzieć na te pytania.
Ja o swoim MI3 też często odpowiadam. Mam go na miejscu, to dlaczego nie mogę odpowiedzieć jak ktoś o coś poprosi - nie robię z tego problemu i nie odsyłam do archiwum...

Edytowane przez lg4xhd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...