Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Ma ktoś zaszyfrowany telefon? Tak się zastanawiam czy go nie zaszyfrować.

Poza tym jak to ma się do wyłączania i włączania telefonu o określonej godzinie? Raczej się nie włączy bez wpisania hasła, swoją drogą to jest jakieś dziwne wyłączanie i wyłączanie. Bardziej to wygląda na jakieś uśpienie, ktoś coś, wie więcej na ten temat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Acid napisał:

A masz realną potrzebę szyfrowania? Raz klient do mnie dzwonił, że mu się nie udało. I to chyba na Note. Telefon nie wstaje potem. Trzeba było Wipe.

 

Wysłano z MI Note

 

 

Nie, nie mam, ale rozważam różne sposoby zabezpieczenia. Na fonie nic nie ma, oprócz aktywnych kont zalogowania. Pomyśle w takim razie nad anti theft, cerberusa nie lubię więc pewnie wezmę od Avasta.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Cichq napisał:

Plecków chyba na razie nigdzie nie ma orginalnych.

Chociaż dzisiaj pojawiło się to: http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Replacement-Plastic-Housing-Door-Battery-Cover-for-Xiaomi-Redmi-Note2-Black/32532900394.html

Folia matowa, zaślepka na diodzie, jednak brakuje tej paskowanej faktury i przetłoczenia :?

 

Według mnie to lepsza podróbka, paskowana faktura jest widać ją na naklejce pod, ale jakaś ona taka mało wyraźna kiepsko widoczna.

Folia matowa rzeczywiście i brak wybitego znaczka. Chińczyki mają swoje fabryki gdzie to robią a temat znają pewnie, próbują zrobić coś lepszego :)

Oryginalna Xiaomi jeśli się pojawi będzie pewnie sprzedawana w pudełku tak jak ich akcesoria.

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak zainstalowałem cerberusa, chociaż go nie lubię, avast nie oferuje samego anti theft, po instalacji i ukryciu nie można go otworzyć. Wie ktoś może dlaczego nie mogę otworzyć cerberusa po ukryciu ikony? Wprowadzam kod z poziomu klawiatury i nic, nic się nie dzieje. Muszę wejść przez stronę internetową i tam go dopiero aktywować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś z Was używa LAMA - https://play.google.com/store/apps/details?id=com.kebab.Llama&hl=pl

Świetna aplikacja, druga wg. mnie po Titanium Backup i druga która prawidłowo nie działa :/ nie można nauczyć rejonów ...

System świetny, ale obsługa programów wymagających roota - ocena niedostateczna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z lamy korzystałem przez bardzo długi okres czasu i na kilku urządzeniach. Nigdy nie miałem problemów, ale apkę trzeba ogarnąć, bo na pierwszy rzut oka nie jest przejrzysta. Na redmi note 2 jeszcze nie instalowałem. Do rozpoznania rejonu (np. domu) włącz uczenie się rejonu na jak najdłuższy czas, w przypadku domu jak na noc nie wychodzisz to daj max czyli 8h (możesz powtarzać tą czynność kilka razy, nie wykasuje Ci tych zapamiętanych, a może dodać kolejne maszty - im więcej razy to zrobisz tym dokładniej określi lokalizację ) włącz Wi-Fi, możesz też włączyć transmisję danych i BT (nie wiem czy BT używa w jakiś sposób do uczenia się rejonu, ale przecież nie zaszkodzi)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie apka ING działa bez problemu. Oczywiście za pierwszym logowaniem trzeba było dodać urządzenie do zaufanych.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

No wiadomo ale wcześniej gdzieś ktoś pisał, że mu jakiś bank nie działa. Już wczoraj miałem zamówić ale się wytrzymałem żeby się upewnić bo bardzo często korzystam z tej aplikacji.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.11.2015, 09:20:09, galakty napisał:

Rozdzielczość będzie jak w przypadku DK1, a co do okularów to zależy tylko od nich. Im droższe tym lepiej, nie ma czego tu opisywać.

Full HD daje już radę w googlach pokroju cardboard - polecam dobrze wykonan google polskiej produkcji Da Vinci VR. Bawiłem się też ColorCross 2 - tam telefon jest bardziej oddalony od soczewek i rozdzielczość FullHD jest wręcz idealna - zero widocznych pikseli, tylko większe wrażenie patrzenia "przez tunel" niż na Da Vinci czy inncyh goglach opartych na cardboard.

Ciągle szukam sposobu puszczania filmów VR z YouTube w rzodzielczości większej niż 1080p...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Mr Groch napisał:

Full HD daje już radę w googlach pokroju cardboard - polecam dobrze wykonan google polskiej produkcji Da Vinci VR. Bawiłem się też ColorCross 2 - tam telefon jest bardziej oddalony od soczewek i rozdzielczość FullHD jest wręcz idealna - zero widocznych pikseli, tylko większe wrażenie patrzenia "przez tunel" niż na Da Vinci czy inncyh goglach opartych na cardboard.

Ciągle szukam sposobu puszczania filmów VR z YouTube w rzodzielczości większej niż 1080p...

 

Zamówiłem BOBOVR, czekam na przesyłkę ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Nezumi napisał:

Coś mi podpowiada, że... może na miuipolska.pl oraz w temacie z każdą aktualizacją? Tak tylko zgaduje...

Mu pewnie chodzi o szczegółowe, a nie same kropki. Więc trzeba mu pomóc :grin:

 

Xiaomi.eu - tam na forum sobie znajdziesz listę zazwyczaj dzień wcześniej niż z Polski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, galakty napisał:

Mu pewnie chodzi o szczegółowe, a nie same kropki. Więc trzeba mu pomóc :grin:

 

Xiaomi.eu - tam na forum sobie znajdziesz listę zazwyczaj dzień wcześniej niż z Polski.

Ale link do szczegółowego jest w temacie z aktualizacją :D, przynajmniej być powinien :D.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, gwalberg napisał:

Czyli nie żałuję że nie wziąłem na wstrzymanie, żadnych rewelacji:

http://gadzet.telchina.pl/xiaomi-redmi-note-2-pro-z-metalowa-obudowa/

Dla metalowej obudowy i skanera zdecydowanie nie warto... zamiast skanera wolałbym dokupić miband, jedną z funkcji jest odblokowywanie przy zbliżeniu opaski do tel. jak to Majster Pirzu. wspomniał w recenzji.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może jeszcze w ostatniej chwili zmienią, samo 3GB RAM to już by była rzecz do zastanowienia plus czytnik palca skoro nie ma double tap to wake to by się przydało. Bateria może lepiej nie bo taka 4000 pogrubiła by znacznie telefon i waga też wyszła by ponad 200 gram a to już niezbyt przyjemne do noszenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile macie dostępnego miejsca? U mnie pokazuje niecale 12 GB, i niby 7 GB zajęte przez aplikacje w ustawieniach systemowych. Ale sumując całą zawartość pamięci wewnętrznej ekasploratorem plików, razem z ukrytymi folderami wychodzi zajete koło 2 gb, wolnego jest 4 gb. Gdzie więc podzialo się brakujące 6 gb? Jak ten telefon ma podzielona pamięć?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Mam takie pytanie, czy powiadomienia np. o nieodebranych połączeniach lub SMS pokazują się na ekranie blokady tak jak w iOS lub telefonach z Android 5, tak żeby od razu z ekranu blokady można było podpowiedzieć na SMS na przykład.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, hunter 30-06 napisał:

Hej,

Mam takie pytanie, czy powiadomienia np. o nieodebranych połączeniach lub SMS pokazują się na ekranie blokady tak jak w iOS lub telefonach z Android 5, tak żeby od razu z ekranu blokady można było podpowiedzieć na SMS na przykład.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Tak, wyświetlają się, przynajmniej na niektórych motywach, nie wiem czy na wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...