Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Mam taki problem-pytanie.

W RN2 Prime (Rom 5.10.29) nie zapisują się żadne zmiany. Edycja w engineer mode działa, ale po wyjściu wszystko się resetuje, opcje programistyczne nie działają, nawet przyznanie praw administratora nie działa jak powinno, restartuje się samo (ale nie są to resety telefonu) można jakoś temu zaradzić? Próbowałem aktualizować, ale przez Mirror pobralo stara wersje zamiast 5.11.5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KovaL napisał:

Mam taki problem-pytanie.

W RN2 Prime (Rom 5.10.29) nie zapisują się żadne zmiany. Edycja w engineer mode działa, ale po wyjściu wszystko się resetuje, opcje programistyczne nie działają, nawet przyznanie praw administratora nie działa jak powinno, restartuje się samo (ale nie są to resety telefonu) można jakoś temu zaradzić? Próbowałem aktualizować, ale przez Mirror pobralo stara wersje zamiast 5.11.5

Chyba tylko czekać na nowy ROM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam mojego Redmi Note 2 do zabawy z VR z Cardboardem. W związku z czym brakuje mi opcji odtwarzania filmów w YouTube powyżej rozdzielczości 1080p. Wiem, że ekran telefonu to właśnie 1080p, ale te filmy są nagrane w 4K i do wyświetlania w trybie VR potrzebna jest większa rozdzielczość materiału niż 1080p bo po nałożeniu na sfere (360 stopni) bardzo doskwiera niska rozdzielczość...

Czy istnieje jakiś sposób wymuszenie odtwarzania w YouTube z rozdzielczością większa niż 1080p?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Używam mojego Redmi Note 2 do zabawy z VR z Cardboardem. W związku z czym brakuje mi opcji odtwarzania filmów w YouTube powyżej rozdzielczości 1080p. Wiem, że ekran telefonu to właśnie 1080p, ale te filmy są nagrane w 4K i do wyświetlania w trybie VR potrzebna jest większa rozdzielczość materiału niż 1080p bo po nałożeniu na sfere (360 stopni) bardzo doskwiera niska rozdzielczość...

Czy istnieje jakiś sposób wymuszenie odtwarzania w YouTube z rozdzielczością większa niż 1080p?

W cardboardzie i tak będzie pikseloza, żeby to jakoś wyglądało musiałbyś mieć 4k

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maaaciekmaaaniek napisał:

W cardboardzie i tak będzie pikseloza, żeby to jakoś wyglądało musiałbyś mieć 4k

 

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

Właśnie wiem, dlatego pytam o to jak w YouTube wymusić odtwarzanie materiału powyżej 1080p. Chyba Redmi Note 2 poradzi sobie z materiałem 1440p? Albo nawet wyższym?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Mr Groch napisał:

Właśnie wiem, dlatego pytam o to jak w YouTube wymusić odtwarzanie materiału powyżej 1080p. Chyba Redmi Note 2 poradzi sobie z materiałem 1440p? Albo nawet wyższym?

Podobno na przeglądarce Dolphin i doinstalowaniu Adobe Flash Player idzie odpalić 4k.

Wideo będzie lepsze, ale i tak piksele zobaczysz, więc nie wiem czy jest sens.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, maaaciekmaaaniek napisał:

Niby jak? Skąd ma wziąć te piksele?

 

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

 

 

Nie chodzi o wyświetlenie większej ilości pikseli na ekranie 1080p, bo to faktycznie niemożliwe :)

 

Chodzi o odtworzenie materiału 1440p lub nawet wyższego (najlepiej 4K) - w trybie Cardboard to i tak jest nakładane na sfere, obrazując to jakby wirtualnie wyświetlane na kilku/kilunastu ekranach 1080p rozciagniętego materiału.

Trik z Doplhin chyba nie pomoże, bo raczej w przeglądarce nie uda się aktywowac trybu Cardboard...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Mr Groch napisał:

Nie chodzi o wyświetlenie większej ilości pikseli na ekranie 1080p, bo to faktycznie niemożliwe :)

 

Chodzi o odtworzenie materiału 1440p lub nawet wyższego (najlepiej 4K) - w trybie Cardboard to i tak jest nakładane na sfere, obrazując to jakby wirtualnie wyświetlane na kilku/kilunastu ekranach 1080p rozciagniętego materiału.

Trik z Doplhin chyba nie pomoże, bo raczej w przeglądarce nie uda się aktywowac trybu Cardboard...

 

Cholera, zapomniałem, że ten tryb tylko w apce YT działa.. Za tydzień-dwa mają mi dojść google VR, wtedy będę używał Redmi do VR gier z PC. Pobawię się tymi filmami 4k i dam znać jeśli coś zdziałam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Coś radzicie na baterię, bo jest nieciekawie. Część systemowych apk odinstalowałem, część apk odciąłem dostęp do internetu, mam greenify, więc sporo apk zamrożonych, jasność ekranu 41% i dalej nieciekawie. Macie jakieś sposoby na to żeby zaoszczędzić baterię? 

Moim sposobem jest brak FB i Messengera :-) A na v. 5.11.5 chyba najlepiej mi bateryjka trzyma z dotychczasowych FW.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też nie mam FB i żadnych komunikatorów. FB mam, ale jest to produkt który nie zużywa baterii jak oryginalny. Najlepiej go pobrać przez f -droid i nazywa się Face Slim

http://forum.android.com.pl/topic/211657-face-slim/

On nie pracuje w tle i nie jest rozbudowany, zużywa baterii tyle co przez przeglądarkę.

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W RN2 jest ukryty D2W, ale nie działa nawet po aktywacji, ponieważ musi zostać aktywowany w kernelu. To może jest szansa, że się kiedyś pojawi?

Źródło: http://en.miui.com/thread-182472-1-1.html

Pewnie (nie) w pierwszym custom kernelu

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 21.10.2015, 12:27:14, Wojtkson napisał:

Miał ktoś problem z bluetooth ? Ogolnie zdażyło mi się coś takiego może ze 2-3 razy(a telefon mam okolo miesiaca). Mianowicie bluetooth mam wlaczony caly czas ze wzgledu na Mibanda. Zauwazylem ze wlasnie juz 2 lub 3 raz bluetooth sam sie wylaczyl i nie moglem go wlaczyc z powrotem.. po prostu klikajac na wlacznik on wracal do poziomu wylaczonego.. Pomaga jedynie restart tel. Mam najnowsza aktualizacje, ale z raz bylo chyba tak tez na poprzedniej. Ktoś doświadczył podobnego problemu? Wie co może być przyczyną lub jak na to zaradzić ?

Witajcie, niestety mam to samo. Czy ktoś może uporał się z tym problemem?

Z góry dzięki za info.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy macie problemy z usługami Google, soft v7 5.10.29. Od dwóch dni co jakiś czas seryjnie wyskakuje mi informacja "aplikacja usługi google play została zatrzymana". Dzieje się to w taki sposób, że nie można normalnie korzystać z telefonu bo blokuje ekran. Trzeba klikać anuluj lub wyślij raport, ale zaraz ta sama informacja wraca. Wnerwia mnie to i nie wiem co jest przyczyną. Po wyczyszczeniu danych aplikacji przez jakiś czas jest spokój, ale po kilku godzinach problem powraca.  

Miałem podobny problem z KK Prime na LG, ale tam pomógł fix instalowany przez TWRP. Może ma ktoś jakąś radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ładowarce piszczy przetwornica. To normalne.

Działa wam kopia zapasową na koncie Google? Ja nie mogę włączyć, co prawda suwak dziala, ale po po wyjściu i ponownym wejściu w ustawiania dalej jest wyłączone, a konto Google jest nieaktywne. Na początku to działało chyba na 5.10.28 ale nie jestem pewien, potem nie sprawdzałem.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, galakty napisał:

 

Cholera, zapomniałem, że ten tryb tylko w apce YT działa.. Za tydzień-dwa mają mi dojść google VR, wtedy będę używał Redmi do VR gier z PC. Pobawię się tymi filmami 4k i dam znać jeśli coś zdziałam.

Daj znać jak się ogląda VR na tym telefonie i jak telefon współpracuje z okularami ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Korzysta ktoś z aplikacji Chomp SMS?
Mam z nią problem, a właściwie z wysyłaniem MMS, gdy dodam zdjęcie i tapnę Wyślij nic się nie dzieje,
wpisany mms po prostu znika. Sms działają prawidłowo. Wysyłanie MMS przez wbudowaną aplikację też działa.
APN jest prawidłowy, wszystkie uprawnienia są włączone.

Mógłby ktoś to sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Plecków chyba na razie nigdzie nie ma orginalnych.

Chociaż dzisiaj pojawiło się to: http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Case-Replacement-Plastic-Housing-Door-Battery-Cover-for-Xiaomi-Redmi-Note2-Black/32532900394.html

Folia matowa, zaślepka na diodzie, jednak brakuje tej paskowanej faktury i przetłoczenia :?

 

Edytowane przez Cichq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...