Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, krycho22 napisał:

Nie mogę odpalić Vipera na ostatnim romie pl. Po instalacji ma przyznane prawa root, BusyBox zainstalowany i również ma prawa root... I nic :-(

Przyzwyczaiłem się do jakości muzyki przetwarzanej przez Vipera.

Przed zakupem RN2 wyczytałem, że Miui w swoich romach ma tą aplikację i ucieszyłem się, że nie będę musiał osobno jej instalować.  

Viper nie dziala na androidzie 5.x, niby mozna go zainstalowac jakas okrezna droga, ale jak dokladnie to nie mam pojecia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie tego telefonu. Co zrobić by klawiatura była stale ta, którą chcę (SwiftKey) a nie domyślna klawiatura Google, dokładnie jak ustawię jako domyślną SwiftKey to i tak po kilku użyciach przełącza się na klawiaturę Googla. Druga sprawa - czy wasze też są takie ciche jeśli chodzi o oba głośniki? Rozmowy ledwo słychać nawet na głośniku a dzwonek też niezbyt głośny. Czy to da się jakoś zmienić? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od kilku dni nie mogę pobierać motywów, nie wyświetlają się miniatury, pobieranie nie działa.

Co może być tego przyczyną?

Od jakiegoś czasu jest problem z podglądem motywów. A na pobieranie jest jakiś patent ale nie pamiętam szczegółów.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam kilka pytań odnośnie tego telefonu. Co zrobić by klawiatura była stale ta, którą chcę (SwiftKey) a nie domyślna klawiatura Google, dokładnie jak ustawię jako domyślną SwiftKey to i tak po kilku użyciach przełącza się na klawiaturę Googla.

Język i klawiatura - > domyślna klawiatura - > wybierz klawiatury i wyłączasz te co nie chcesz. Potem ustawiasz domyślną.

Off top. Huawei P8 lite kolegi wyciągnął w antutu 35K.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jest możliwe zablokowanie na stałe typu sieci z jakiej ma korzystać dana karta SIM korzystając z danych? Np. tylko nadajniki Play, LTE. Przydatne by to było przy ofercie RBM z darmowym LTE.

Edytowane przez trt
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Orientuje się ktoś czy jest możliwe zablokowanie na stałe typu sieci z jakiej ma korzystać dana karta SIM korzystając z danych? Np. tylko nadajniki Play, LTE. Przydatne by to było przy ofercie RBM z darmowym LTE.

Wchodzisz w inzynierski mod potem bandmode i przy gsm i umts zostawiasz po jednym pasmie, ktore nie sa uzywane w polsce (trzeba cos zostawic bo inaczej sie nie zapisze). Tym sposobem karta sim bedzie laczyc sie tylko poprzez lte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, innyreader napisał:

A możecie jeszcze podać dla pewności, które wartości trzeba zmienić żeby zmocnić głośnik rozmów?

A druga kwesta czy da się zwiększyć ilość stopni poziomu głośności?

Na razie ustawiłem wszystko na 15 wartości mniej do max, ale pewnie jeszcze to zmienię. Na razie sie z nim zapoznaje i mam kolejny problem z GPS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co niby zrobiłeś? Bo z Twojego wpisu nic nie rozumiem. Jak chcesz zwiększyć głośność podczas rozmowy to możesz spróbować pobawić się wpisami w ustawieniach z poniższego linka. Nie wiem czy działa, nie sprawdzałem, nie znam się;) nie ponoszę odpowiedzialności.

http://forum.android.com.pl/topic/189573-zwiekszenie-glosnosci-podczas-rozmowy/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam was serdecznie

Mam mały problem świruje mi coś zasięg - > Gdy ręcznie ustawię sieć Play 3G -> to wszystko działa idealnie - Internet, SMS-y natomiast jeśli samo zmieni się na zasięg T-Mobile 3G to nie mogę wysyłać sms-ów ani używać internetu. 4 g ogólnie coś nie chodzi ale to pewnie wina miejsca w jakim się znajduję. Da się włączyć na sztywno tylko zasięg play albo zdiagnozować co i jak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 5.11.2015, 13:40:18, krycho22 napisał:

Nie mogę odpalić Vipera na ostatnim romie pl. Po instalacji ma przyznane prawa root, BusyBox zainstalowany i również ma prawa root... I nic :-(

Przyzwyczaiłem się do jakości muzyki przetwarzanej przez Vipera.

Przed zakupem RN2 wyczytałem, że Miui w swoich romach ma tą aplikację i ucieszyłem się, że nie będę musiał osobno jej instalować.  

Pobierasz aplikację SELinuxmodechanger (uwaga, nie ma w sklepie play i potrzebuje roota)

I po każdym restarcie telefonu przed włączeniem vipera po prostu jednym kliknięciem zmieniasz na permissive (dołączam obrazek) i cieszysz się viperkiem :grin:

Screenshot_2015-11-06-16-55-33_com.mrbimc.selinux.png

Edytowane przez JestemMortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, JestemMortem napisał:

Są, ale mniej konfigurowalne. Poza tym nie widzę powodu żeby zmieniać z Vipera

SELinuxmodechanger rozumiem że przetestowana przez Ciebie? Oststanio czytałem o złośliwych aplikacjach na andka na DP to jest link do artykułu:

http://www.dobreprogramy.pl/20-tys.-zainfekowanych-aplikacji-moze-przejac-kontrole-nad-Androidem,News,67924.html

 

Chciałbym poruszyć pewien temat względem tego co pisałem wyżej o złośliwych aplikacjach, dziwna, podejrzana sprawa. Otóż chodzi o apk Kuaipan, której nie można w żaden sposób odinstalować bo jej nigdzie nie widać, w żadnym explorerze, zainstalowałem kilka. Jest tylko ikona na pulpicie. Na Redmi1 nie było problemu z usunięciem tej apk, tutaj nie można bo jej nigdzie nie widać oprócz pulpitu, jakaś rada co do odinstalowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, gwalberg napisał:

SELinuxmodechanger rozumiem że przetestowana przez Ciebie? Oststanio czytałem o złośliwych aplikacjach na andka na DP to jest link do artykułu:

http://www.dobreprogramy.pl/20-tys.-zainfekowanych-aplikacji-moze-przejac-kontrole-nad-Androidem,News,67924.html

Jak najbardziej przetestowana. Mam ją na każdym urządzeniu 5.X. Możesz spokojnie z niej korzystać;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, gwalberg napisał:

Oststanio czytałem o złośliwych aplikacjach na andka na DP to jest link do artykułu:

http://www.dobreprogramy.pl/20-tys.-zainfekowanych-aplikacji-moze-przejac-kontrole-nad-Androidem,News,67924.html

Jest w tym artykule takie zdanie:

Według ekspertów z Lookout, w przypadku programów, których nie da się usunąć, może to po prostu oznaczać konieczność kupna nowego smartfona.

A ci "eksperci" nie słyszeli o pełnym wipe czy o flashowaniu całej pamięci telefonu ???

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, piotr469 napisał:

A ikonę przesunąć z pulpitu na kosz u góry kolega próbował? ;)

Wrzuciłem do kosza, ale nie sądzę że to wiele coś da, apk gdzieś siedzi w systemie. Dziwna sprawa, bo jak przyszedł fon na romie multi eu, to jej nie było. Pojawiła się po wipe.

58 minut temu, JestemMortem napisał:

Jak najbardziej przetestowana. Mam ją na każdym urządzeniu 5.X. Możesz spokojnie z niej korzystać;-)

Spoko, będę testował :)

 

50 minut temu, latet napisał:

Jest w tym artykule takie zdanie:

Według ekspertów z Lookout, w przypadku programów, których nie da się usunąć, może to po prostu oznaczać konieczność kupna nowego smartfona.

A ci "eksperci" nie słyszeli o pełnym wipe czy o flashowaniu całej pamięci telefonu ???

Cholera wie, może nawet flashowanie nie pomoże.

 

2 minuty temu, JestemMortem napisał:

Acid, co się stało z aplikacją oszczędzania energii (PowerOptimizeActivity)?

Nie mogę jej znaleźć w romie

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/hidden-battery-saver-mode-t3236934/post63599863#post63599863

Ściągnąłem dziś Root Booster, będę testował. Ciekawe czy to takie same gówna jak reszta podobnych apek.

Zastanawiam się czy instalować greenify pro, na Redmi miałem cały czas ale sa różne opinie na jej temat. Do końca nie wiem czy daje cos ta hibernacja czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

 

Jako nowy posiadacz Redmi Note 2 chciałem go skonfigurować pod siebie, lecz zabrakło mi jednej opcji lub jestem ślepy i jej nie znalazłem.

 

Czy jest opcja do zmiany sposobu wyświetlania zasięgu? Nie interesują mnie kreski, a dBm. Wolałbym widzieć dBm na pasku stanu, niż instalować do tego niepotrzebnie jakiegoś widgeta.

Edytowane przez CoUsT
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, CoUsT napisał:

Witam.

 

Jako nowy posiadacz Redmi Note 2 chciałem go skonfigurować pod siebie, lecz zabrakło mi jednej opcji lub jestem ślepy i jej nie znalazłem.

 

Czy jest opcja do zmiany sposobu wyświetlania zasięgu? Nie interesują mnie kreski, a dBm. Wolałbym widzieć dBm na pasku stanu, niż instalować do tego niepotrzebnie jakiegoś widgeta.

Nie da rady. Trzeba zainstalować apke. Od siebie polecam tę

Screenshot_2015-11-07-10-39-28_de.android.telnet2.png

Edytowane przez JestemMortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@JestemMortem, jeżeli apka ma opcję widgeta do wrzucenia na ekran główny, to spoko. :) Zaraz sprawdzę apkę.

 

A generalnie gdyby zmodyfikować pasek stanu w plikach/configach? Skoro system potrafi wykryć sygnał w dBm, to przeprogramować/zmienić opcję w configu nie powinno być trudno, gdyby już się dobrało do tych odpowiednich plików/opcji. Wolałbym jednak mieć bezpośrednio sygnał na pasku stanu, bez instalacji niepotrzebnych widgetów obciżajacych system.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...