Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Vosink napisał:

Dzwoniłem i sprzedawca nie bawi się we flashowanie softów, tylko kupuje i sprzedaje dalej. :D Jeśli chodzi o ibuygou to wysyłka jest realizowana bezpośrednio z Chin ? Jednak gwarancja polegająca na ewentualnym odesłaniu sprzętu do sprzedającego, trochę mi nie leży(jeśli wysyłka byłaby za granicę) :) . Już sam nie wiem W sumie to nic nie wpadło mi w oko z telefonów do 1000zł, ten xiaomi wydaje się najrozsądniejszy. ;)

 

 

Do tysia to chyba lepszego wyboru nie ma, kwestia wyboru sprzedawcy na allegro. Trochę drożej niż kupować z Chin, ale serwis jest w Polsce. W tym pierwszy linku co podawałem chyba nie trzeba nic flashować - http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5647331273 - aczkolwiek niech inni się wypowiedzą, bo pewny nie jestem.

48 minut temu, krycho22 napisał:

Ja próbowałem odpalić xposed, ale się nie udało. Pomimo instalacji wersji dla lolipopa nie można było zainstalować bibliotek, gdyż pokazywał brak zainstalowanego xposed. Dla mnie kwestia niezrozumiała.

Yyyy, a co to jest ten xposed?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

Jaki serwis w Polsce?

W opisie aukcji u tego sprzedawcy, od którego kupiłem telefon widnieje: "  Gwarancja realizowana w Polsce w naszym serwisie  ". Jeśli to prawda, a myślę, że tak to chyba warto było zapłacić trochę więcej i w razie czego nie bawić się w odsyłanie do Chin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, redminote2 napisał:

http://en.miui.com/thread-179428-1-1.html

komus udalo sie odpalic xposed. Tylko pytanie czy sa jakies przydatne moduly, ktore jedneczesnie beda tez dzialac na miui? ;p Bo gravitybox raczej nie bedzie dzialac ze wzgledu na to, ze praktycznie wszystko inaczej wyglada niz w AOSP.

Jak jest to będzie dobrze, poprawki pewnie wkrótce będą, jak dla mnie ważna sprawa. Jak przyjdzie fon to pierwsze co zrobię po zainstalowaniu softu to własnie instalacja bibliotek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, kamilstw7 napisał:

W opisie aukcji u tego sprzedawcy, od którego kupiłem telefon widnieje: "  Gwarancja realizowana w Polsce w naszym serwisie  ". Jeśli to prawda, a myślę, że tak to chyba warto było zapłacić trochę więcej i w razie czego nie bawić się w odsyłanie do Chin.

Powiedz jeszcze czy posiada wgrane już polskie miui(?), czy po prostu język polski? Aha i czy długo użytkujesz telefon? Nie zwalnia pod naporem ilości instalowanych aplikacji ? :D

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, kamilstw7 napisał:

W opisie aukcji u tego sprzedawcy, od którego kupiłem telefon widnieje: "  Gwarancja realizowana w Polsce w naszym serwisie  ". Jeśli to prawda, a myślę, że tak to chyba warto było zapłacić trochę więcej i w razie czego nie bawić się w odsyłanie do Chin.

Może... ale w razie czego to bardziej jednak bym ufał serwisom, z których korzysta Ibuygou, niż jakimś domorosłym entuzjastom lutownicy. Choć prawdopodobnie i tak ich "gwarancja realizowana w Polsce" polega na wysyłaniu do Chin. Więc pewnie na jedno wychodzi, tylko dłużej poczekasz, niż odsyłając tel. do Ibuygou samemu. W moim przypadku od wysłania tel. do jego powrotu z Chin z wymienionym ekranem minęły 2 tyg., co uważam za bardzo przyzwoity czas.

Trudno mi zrozumieć, czemu wysłanie przesyłki do Chin przeraża Was bardziej niż oddanie telefonu do naprawy w ręce osób, które nie wiadomo jakie mają w tym doświadczenie i nie wiadomo skąd i jakie biorą części.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sprawie wątpliwości co do GPS-u, wyjaśniam: To NIE JEST kwestia sprzętowa telefonu tylko programowa.

W kilku ostatnich wersjach coś się sypało z sygnałem, gubił się. W najnowszej ten problem już zdaje się nie występować. 

Sygnał łapie bardzo szybko, bardzo dokładnie i nie zrywa.

GPS to była rzecz, do której zawsze przywiązywałem dużą wagę w telefonie, w RN2 jest on najlepszy, z jakim miałem do czynienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Vosink napisał:

Powiedz jeszcze czy posiada wgrane już polskie miui(?), czy po prostu język polski? Aha i czy długo użytkujesz telefon? Nie zwalnia pod naporem ilości instalowanych aplikacji ? :D

 

No ja z tego co pamiętam miałem od razu Miui Polska 5.8.27 na pokładzie :) Telefon mam od połowy września, nie zauważyłem spadków wydajności, a MIUI dobrze się na nim sprawuje i chociaż na początku było mi ciężko się do niego przyzwyczaić to teraz bardzo mi się spodobało. Skoro latet mówi, że naprawa w Chinach trwała 2 tygodnie razem z wysyłką to też uważam to za przyzwoity czas, a opinii o tym serwisie, z którego w razie co będę musiał skorzystać w ramach gwarancji nie znam, może nie jest u nich źle, a części mają od producenta (mam nadzięję).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takie pytanko mnie dręczy. Da się usunąć zapamiętaną ostatnią piosenkę w odtwarzaczu? :D Zawsze byłem przyzwyczajony, że jak zamykam i czyszczę odtwarzacz to po prostu go nie ma. A w MIUI jest u góry ta belka i cały czas ostatni utwór. Nie, żeby mi to przeszkadzało, ale zastanawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, JestemMortem napisał:

Jak zrobić zeby nie wylaczalo pewnego procesu bo co chwilę wyłącza mi BitTorrenta w tle i nic nie mogę ściągnąć

Wciśnij przycisk opcji (dotykowy po lewej stronie u dołu telefonu), wyświetli Ci się ta aplikacja razem z innymi, złap ją i ściągnij do dołu wtedy doda Ci kłódkę na aplikację i nie będzie jej killować.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, kamilstw7 napisał:

Wciśnij przycisk opcji (dotykowy po lewej stronie u dołu telefonu), wyświetli Ci się ta aplikacja razem z innymi, złap ją i ściągnij do dołu wtedy doda Ci kłódkę na aplikację i nie będzie jej killować.

A jeśli to nie pomoże to ewentualnie zaglądnij też jeszcze do opcji "Oszczędzanie baterii w aplikacjach" i ustaw tam klientowi BT ręcznie co trzeba.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, gwalberg napisał:

Przyszedł dziś fon, szybciutko i bez VATu, tylko z tym że miał przyjść stock a jest jakiś multilang z

MIUI 7 by xiaomi.eu

5.10.22 (rozwojowa)

Związku z tym  według jakiej instrukcji mam instalować MIUI POLSKA? Według tej instrukcji?

http://miuipolska.pl/instalacja-xiaomi/

Tak. Metoda 1.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria mi się podładowała, więc zaraz będę działał. Chcę zrobic full wipe  full wipe / wipe user dat/ wipe all data, więc mam pytania. Co tam mi wymaże,cały system? Wrzucić ROMa na kartę i odpalić go z karty? Tak kiedyś robiłem na Redmi 1, wymazałem wszystko, nie było nic, mogłem wejść tylko do recovery i odpaliłem ROM z karty pamięci, zrobić teraz tak samo? Niby ROM jest okey, ale kto wie co mi tak ukryli przy modyfikacji, jestem wyczulony na takie rzeczy :D Nawet mi baterii nie zabezpieczyli, Pierwsze co zrobiłem to do baterii, a ta bez zabezpieczeń. Telefon kupiony od TOP ONE, niby renoma ale kto ich tam wie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko ja nie mogę wyłączyć słownika Google i uparcie podkreśla mi poprawne słowa w polach tekstowych?

Ustawienia -> Urządzenie -> Język i klawiatura -> Sprawdzanie pisowni
Klikanie pomarańczowej strzałki - brak efektu. Podobnie jak klikam zębatkę. Jedynie kliknięcie w globus włącza menu, w którym mogę jedynie włączyć podpowiedzi sugestii dla kontaktów.
Redmi Note 2 Prime

Screenshot_2015-11-04-18-35-40_com.android.settings.png

Edytowane przez pawel.majczyk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przepis na Samsungowych śmieszków:

1. Przygotuj coś wymagającego

2. Pokaż śmieszkowi jak to u Ciebie hula i porównaj z jego zabawką

3. Dorzuć do tego cenę jaką zaplaciłeś za fona (po cichu szydząc z fortuny jaką wyrzucił na telefon fanboy)

4. Pomóż pozbierać opadniętą szczękę zmieszanego śmieszka

5. Voila! Śmieszek nawrócony ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, piotr469 napisał:

Przepis na Samsungowych śmieszków:

1. Przygotuj coś wymagającego

2. Pokaż śmieszkowi jak to u Ciebie hula i porównaj z jego zabawką

3. Dorzuć do tego cenę jaką zaplaciłeś za fona (po cichu szydząc z fortuny jaką wyrzucił na telefon fanboy)

4. Pomóż pozbierać opadniętą szczękę zmieszanego śmieszka

5. Voila! Śmieszek nawrócony ;)

 

Albo po prostu naładujcie oba telefony na 100% i pozostawcie nieruszane na noc. Rano porównajcie stany baterii :) Bawiłem sie tak kiedyś z koleżąnką w czasach, gdy lubiła u mnie zanocować. Rano ją krew zalewała - mój Mi2S 99%, a jej SG5 - 75% albo i mniej :-)

3 godziny temu, gwalberg napisał:

Przyszedł dziś fon, szybciutko i bez VATu, tylko z tym że miał przyjść stock a jest jakiś multilang z

Uważaj czym się chwalisz, bo ostatnio na Forum zagościł pewien osobnik, któremu strasznie przeszkadza fakt, że nie wszyscy zapłacili VAT (jak on) i domaga się sprwiedliwości!

Edytowane przez latet
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Samsungi mają to do siebie, że póki nie wgrasz custom softu to mulą i żrą baterię. LG jakoś mniej to doskwiera. No i Sony też miewa problemy .. Nie zapomnę kumpla, nie wiem jako model miał, ale 2 rdzeniowy procek i siatka aplikacji mu klatkowała, podczas gdy mój L5 na CM i Overclockingu go przebijał.. 400zł vs 900zł ..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najlepsze jest to, że czasami nie mają pojęcia o tym co mówią. Byli zadziwieni, że mam roota od nowości :-D Później się okazało, że chyba nawet dobrze nie wiedzą czym jest ten root i do czego służy. Nie dowierzali też, że poprzedni telefon potrafiłem sobie zrootować (oni nie umieli). Serio to jest takie trudne? ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, Antwito napisał:

Znalazłem wadę tego telefonu - koledzy "szajsungowcy" się z niego śmieją bo chińczyk, nigdzie tego nie kupi itp... Ale z drugiej strony to ja po cichu też się z nich śmieję, bo przepłacili za swoje szajsungi :D 

Ja miałem dzisiaj zabawną sytuację. Ja i mój Xiaomi Redmin Note 2 vs. kumpel z Sony Xperia Z2 i drugi kumpel kibic wielbiciel "szajsunga" i iPhonowiec. Chwila spokoju w pracy, jakoś zaczęliśmy gadać o fonach i po chwili leci benchmark Antutu między moim telefonem a kumpla Z-ką, chwilę test trwał (ja oczywiście na trybie wydajnym ;-) ), między czasie ten co wielbi się w "szajsungach" i iPhone rzuca docinki o chinolu, że niema szans z Sony, że jego tablet "szajsung" jest "mega wydajny" (LOL), itp. Kumpel od "Soniacza" bardziej spokojny, doczekaliśmy końca testu i obu szczeny lecą, różnica między moim XRN2 a Z2 to około sto parę pkt, mój miał około 42900 (z groszami), jego około 43tyś (z groszami), bynajmniej bardzo mała różnica, jak przy Snapie 801 w Z-ce. Obaj nie dowierzali, kumpel fan od "szajsunga" zaczął się już motać i jedyne co mia łdo powiedzenia że mój się szybciej rozpadnie. Ja za to miałem z nich polewkę, że na resztę dnia mam poprawiony humor ;-).
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, latet napisał:

 

Uważaj czym się chwalisz, bo ostatnio na Forum zagościł pewien osobnik, któremu strasznie przeszkadza fakt, że nie wszyscy zapłacili VAT (jak on) i domaga się sprwiedliwości!

Zawsze się znajdzie jakiś niezadowolony lub społeczniak. W sumie nie ominąłem VATu, mój RN2 przyleciał z angielskimi oznaczeniami :D 

 

MIUI POLSKA juz zainstalowana, żadnych problemów, myślałem że trzeba się przygotować na zabawę jaka była z Redmi 1 ale tutaj wszystko rewelka. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne.

 

Wie ktoś jak wyłączyć sugerowanie kontaktów? Jak wpisuję jakąś liczbę to mi sugerują jakichś dostawców usług spoza Polski.

 

@Nie piszemy postu pod postem :) //Nezumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hehehe dobre  

Swoją drogą ciekawe jak będzie z tym "szybciej się rozpadnie"? Myślicie, że pod względem długowieczności i wytrzymałości RN2 i inne telefony od Xiaomi są na podobnym poziomie co te znane u nas marki (Sony, Samsung itp.)?

Osobiście uważam, że to zależy głównie od tego w jakim stopniu dbasz o telefon. Jeśli nie dbasz, to nie ważne czy to Sony, HTC, Samsung czy Xiaomi - pewnie żaden nie posłuży przez bardzo długi czas w idealnym stanie. Analogicznie na odwrót, odpowiednio dbając o telefon, może on wytrzymać parę lat w idealnym stanie, pomimo słabej jakości materiałów. Przez ponad 3 lata używałem xperii neo v, która jakością nie grzeszyła. Korzystałem z folii i etui. Po tym czasie na ekranie żadnej, najmniejszej nawet ryski, a obudowa w stanie dobrym (wytarły się przyciski funkcyjne i oderwała się zaślepka od USB, której używałem do kilku razy dziennie). Żadnych większych defektów nie miała (przypominam, że używałem go ponad 3 lata)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielkim fanem samsunga jest moja żona. Zatrzymała się na s4,który okazal się wadliwym modelem. Zawsze jak szukałem jej kolejnego modelu to miałem ten zgrzyt jak tu pogodzić kupno samsunga z ceną. By nie przeplacic. Myślalem o A5, s5 itd. W końcu mowie basta, nie będę płacil tyle kasy za snapa 410 w a5 jakby on tam zoptymalizowany nie był. To samo z s5. Kosmiczna cena za nowy. A dla żony muszą być nowe telefony.Pomyslalem ze duże 5,5 cali w redmi note 2 plus dobra wydajność załatwi sprawę. Trochę przeplacilem bo musiał być z Polski od najbardziej zaufanego z zaufanych sprzedawców.I generalnie zona jest zadowolona. Po początkowych problemach z internetem żona się przekonala. Dużo daje miui, które jak to moja zona stwierdziła jest logiczne, uporządkowane i nie rzuca się w oczy. Czyli korzystasz i się niczym nie przejmujesz. Jedynie aparat jest taki sobie podłóg samsunga.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie mogę odpalić Vipera na ostatnim romie pl. Po instalacji ma przyznane prawa root, BusyBox zainstalowany i również ma prawa root... I nic :-(

Przyzwyczaiłem się do jakości muzyki przetwarzanej przez Vipera.

Przed zakupem RN2 wyczytałem, że Miui w swoich romach ma tą aplikację i ucieszyłem się, że nie będę musiał osobno jej instalować.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...