Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Koledzy, koleżanki, szybkie pytania:

- zmiana siła wibracji przy połączeniu przychodzącym/SMSie - możliwa?

- ewentualnie, ale niekoniecznie - możliwa jest zmiana wzoru wibracji? Na AOKP (na SGS III) była taka opcja - świetna sprawa,

- tutaj bardziej ostrzegam niż pytam - każda nowa włożona karta SIM wysyła SMSa do chmury Mi - numer to Anglia, +44 (dokładny numer to: +447786209730) - koszt przeważnie 62 gr. U mnie były trzy karty SIM także już wychodzi ponad 1,8 zł. Nie wiem czy można to jakoś wyłączyć bez wyłączania całej usługi - także jest pytanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

- tutaj bardziej ostrzegam niż pytam - każda nowa włożona karta SIM wysyła SMSa do chmury Mi - numer to Anglia, +44 (dokładny numer to: +447786209730) - koszt przeważnie 62 gr. U mnie były trzy karty SIM także już wychodzi ponad 1,8 zł. Nie wiem czy można to jakoś wyłączyć bez wyłączania całej usługi - także jest pytanie ;)

U mnie na Redmi1 jest tak samo, to normalne, weryfikacja jakaś czy coś innego. Tylko że mi się pyta czy wysłać smsa i można odrzucić jego wysłanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uważajcie, ponieważ jak podłączycie telefon do komputera i na telefonie odznaczycie mtp (a wtedy nie wgracie nic do telefonu), to potem to ustawienie już się nie pojawi, a w samych ustawieniach tego nie ma.. Trochę się namęczyłem ale znalazłem rozwiązanie, jakby ktoś potrzebował :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Uważajcie, ponieważ jak podłączycie telefon do komputera i na telefonie odznaczycie mtp (a wtedy nie wgracie nic do telefonu), to potem to ustawienie już się nie pojawi, a w samych ustawieniach tego nie ma.. Trochę się namęczyłem ale znalazłem rozwiązanie, jakby ktoś potrzebował :-)

 

 

To się nie chwal, tylko opisz to rozwiązanie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lamcza napisał:

system wakelock audio mix 1013 to moje spostrzeżenia juz od poprzeniego rom spija baterie w https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=pl widac szczegolowo jak sie zachowuje u mnie w dzien okolo 30% zezre i wyswietla aktywnosc audio rzędu 5h : / wrocilem do 5.10.8 dzisiaj i narazie proces wydaje sie stabilny zobacze jutro jak to bedzie wygladac

 

jak sie dziwicie czemu nie dosciagacie do 4h sot to pewnie mozecie podziekowac temu procesowi :D

Mam ten proces ale na 0,00% zużywania. Potestuje jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Lamcza napisał:

system wakelock audio mix 1013 to moje spostrzeżenia juz od poprzeniego rom spija baterie w https://play.google.com/store/apps/details?id=com.gsamlabs.bbm&hl=pl widac szczegolowo jak sie zachowuje u mnie w dzien okolo 30% zezre i wyswietla aktywnosc audio rzędu 5h : / wrocilem do 5.10.8 dzisiaj i narazie proces wydaje sie stabilny zobacze jutro jak to bedzie wygladac

 

jak sie dziwicie czemu nie dosciagacie do 4h sot to pewnie mozecie podziekowac temu procesowi :D

Chłopie, to wina jakiegoś śmiecia w telefonie a nie softu. Pisałem już w innym temacie, że u mnie ten proces w ciągu całego dnia ma 7 minut! Skoro u Ciebie 5h to coś go wywołuje, więc lepiej sprawdź co a nie straszych w kilku tematach o drenażu baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tygodniu przyjdzie mój fon, jak nie będzie jakichś niespodzianek. Zamówiłem stock, więc przyjdzie do mnie bez modyfikacji z miui6 Pamiętając jakie były problemy z aktualizacją MIUI przy Redmi1 gdzie go w ogóle nie uaktualniłem i cały czas jestem na ROMie 26 Tam było też uaktualnienie do kitkata, więc było inaczej. Jak będzie przebiegać teraz aktualizacja do miui 7, standardowo z ROMem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, gwalberg napisał:

W tygodniu przyjdzie mój fon, jak nie będzie jakichś niespodzianek. Zamówiłem stock, więc przyjdzie do mnie bez modyfikacji z miui6 Pamiętając jakie były problemy z aktualizacją MIUI przy Redmi1 gdzie go w ogóle nie uaktualniłem i cały czas jestem na ROMie 26 Tam było też uaktualnienie do kitkata, więc było inaczej. Jak będzie przebiegać teraz aktualizacja do miui 7, standardowo z ROMem?

Po prostu rób wg instrukcji:

http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minut temu, Lamcza napisał:

nie ma za co :D ale to wina softu bo na 9.24 proces przez caly dzien aktywny 5min vs 5-7h na najnowszych xD przy takich samych aplikacjach i ustawieniach :D byc mzoe mam jakas aplikacje ktora sie gryzie z nowa wersja co nie nie znaczy ze to wina samej aplikacji ;) 

Jedyne wytłumaczenie. Ale bardziej to wina aplikacji, która nie jest dostosowana do systemu, a nie system do niej. ROM jest dla telefonu, a dla ROMU są apki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Jestem zainteresowny tym telefonem. Interesują mnie 4 sprawy:

1. Gps  - czy faktycznie nie stwarza problemów? (dużo jeżdżę autem, potrzebuję dobry gps)

2. Jakość rozmów - czy dobrze słychać z kim rozmawiamy i czy dobrze słyszą Was:-)

3. Będę chciał kupić telefon na allegro, znacie sprawdzonego sprzedawcę?

4. Jak z gwarancją, jest w Polsce czy trzeba wysyłać do Chin?

 

P.s Znalazłem takiego sprzedawcę z 24 miesięczną gwarancją w Polsce http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-lte-2x-sim-16gb-wysylka-z-pl-i5675977268.html

Edytowane przez Lookas0001
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakich opcji?

Zmienić ustawienia mikrofonu w Engineering Mode, jest tutaj temat o złej jakości rozmów i tam jest dokładna instrukcja jak i co zrobić. Słabo było mnie słychać w głośnych pomieszczeniach, po zmianie jest o niebo lepiej, ludzie słyszą mnie zawsze i wszędzie, ja ich też.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lookas0001 napisał:

Witam.

Jestem zainteresowny tym telefonem. Interesują mnie 4 sprawy:

1. Gps  - czy faktycznie nie stwarza problemów? (dużo jeżdżę autem, potrzebuję dobry gps)

2. Jakość rozmów - czy dobrze słychać z kim rozmawiamy i czy dobrze słyszą Was:-)

3. Będę chciał kupić telefon na allegro, znacie sprawdzonego sprzedawcę?

4. Jak z gwarancją, jest w Polsce czy trzeba wysyłać do Chin?

 

P.s Znalazłem takiego sprzedawcę z 24 miesięczną gwarancją w Polsce http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-lte-2x-sim-16gb-wysylka-z-pl-i5675977268.html

Witam wszystkich. :)

Podłączam się do pytania kolegi. Też mam zamiar zakupić redmi note 2 od tego samego sprzedawcy z tym, że wersję prime. Gwarancja oferowana przez tego sprzedawcę to gwarancja konsumencka 2 letnia. W przypadku niemożności naprawy, ów sprzedawca zobowiązuje się do wymiany sprzętu na nowy i nic nie wskazuje na to żeby sprzęt wysyłał do Chin. Warto zakupić xiaomi z tej aukcji(chociażby ze względu na polską gwarancję) ? :)

Aha i jeszcze, co powiecie na alternatywę dla redmi czyli meizu m2 note, który notabene jest dostępny "od ręki" w Polskich sklepach, np. Komputronik, oraz posiada polską gwarancję, lecz jest słabszy od redmi note 2 oraz posiada hybrydowy slot ? :D

 

Edytowane przez Vosink
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Lookas0001 napisał:

Witam.

Jestem zainteresowny tym telefonem. Interesują mnie 4 sprawy:

1. Gps  - czy faktycznie nie stwarza problemów? (dużo jeżdżę autem, potrzebuję dobry gps)

2. Jakość rozmów - czy dobrze słychać z kim rozmawiamy i czy dobrze słyszą Was:-)

1. Wszystko zależy od egzamplarza jaki ci się trafi, np. u mnie działa idealnie, innej osobie gubi się, nie łąpie fixa.

2. Z tym także było dobrze, później u mnie coś się zepsuło - głos rozmówcy jest bardzo cichy, mnie słyszą dobrze. Kilka osób też ma ten problem.

Edytowane przez Cichq
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minut temu, Lookas0001 napisał:

Gdzieś tu czytalem, że ten sprzedawca jest ok http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5647331273

Ja kupiłem od tego sprzedawcy za te same pieniądze co na tej aukcji i mogę polecić, wiem, że drożej niż u większości konkurencji, ale źródło pewne i z telefonem nie mam żadnych problemów. Te 100zł. czy więcej nie robiło mi zbytniej różnicy, bo sprzedawca sprawdzony i z tego co się doczytałem serwisuje w Polsce.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Vosink napisał:

Dzięki za odpowiedź. :) Konkretnie zastanawiam się nad tą konkretną aukcją http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-prime-32gb-lte-wysylka-z-pl-i5707609093.html. Zakupu dokonało bagatela 250 osób więc chyba nie powodów do obaw. A i cena też kusząca 849zł :D 

Sprzedawca w porządku tylko telefony mają skopany soft i będzie potrzebny flash z poziomu PC. Chyba, że poprosisz o wgranie EU, ale nie wiem czy on to robi. 

Napisz najpierw, czy ma na stanie bo mały zapas posiada i żebyś nie czekał długo.

Z ibuygou też jest dosyć tanio. Za 900zł miałem ze szkłem i przesyłką ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minut temu, galakty napisał:

Sprzedawca w porządku tylko telefony mają skopany soft i będzie potrzebny flash z poziomu PC. Chyba, że poprosisz o wgranie EU, ale nie wiem czy on to robi. 

Napisz najpierw, czy ma na stanie bo mały zapas posiada i żebyś nie czekał długo.

Z ibuygou też jest dosyć tanio. Za 900zł miałem ze szkłem i przesyłką ;)

Dzwoniłem i sprzedawca nie bawi się we flashowanie softów, tylko kupuje i sprzedaje dalej. :D Jeśli chodzi o ibuygou to wysyłka jest realizowana bezpośrednio z Chin ? Jednak gwarancja polegająca na ewentualnym odesłaniu sprzętu do sprzedającego, trochę mi nie leży(jeśli wysyłka byłaby za granicę) :) . Już sam nie wiem W sumie to nic nie wpadło mi w oko z telefonów do 1000zł, ten xiaomi wydaje się najrozsądniejszy. ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...