Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Android.com.pl: Xiaomi Redmi Note 2 Pro z metalową obudową i czytnikiem linii papilarnych? http://google.com/newsstand/s/CBIwoYDS-yY

Słyszeliście plotki?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

To że będzie nowe urządzenie z czytnikiem palców to pewniak bo już w zeszłym tygodniu dodano do MIUI funkcje Odciski palców.
Zdjęcie to także jest wiarygodne pod względem umieszczenia czytnika. Faktycznie będzie on z tyłu urządzenia. Potwierdzają to grafiki zawarte już w MIUI. Jedynie pozostaje pytanie czy to Redmi czy taka rzecz dopiero w Mi5. Generalnie Redmi Note 2 pro ma być bo już widziałem przeciek romu (szybko zniknął) i było to ten brakujący hennessy (na MTK). Także to może być dosyć wiarygodne, że Note 2 pro będzie miał czytnik palców - ale wtedy jednocześnie Mi5 też powinien go mieć.

 

Edytowane przez Acid
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś dziwne działanie sieci / Wi-Fi? Przez większość czasu jest ok, ale są chwile gdzie telefon ma zasięg, ale mimo to pokazuje szybkość transferu bliską zeru KB/s i trzeba poczekać zanim telefon się namyśli i coś otworzy. Na moto g LTE jak miałem zasięg sieci lub Wi-Fi i na coś kliknąłem to zawsze była reakcja i strona się ładowała, tu czasem trzeba "dać mu chwilę dla siebie" zanim zacznie ładować stronę

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważył ktoś dziwne działanie sieci / Wi-Fi? Przez większość czasu jest ok, ale są chwile gdzie telefon ma zasięg, ale mimo to pokazuje szybkość transferu bliską zeru KB/s i trzeba poczekać zanim telefon się namyśli i coś otworzy. Na moto g LTE jak miałem zasięg sieci lub Wi-Fi i na coś kliknąłem to zawsze była reakcja i strona się ładowała, tu czasem trzeba "dać mu chwilę dla siebie" zanim zacznie ładować stronę

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Z tym Wi-Fi coś jest bo czasem mam zwiechy mimo zasięgu na pasku.

Z Msg facebooka też coś słabo.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie.,

Przesiadając się na Redmi Note 2 z MIUI polska V7 zauważyłem, że  w miui brak jest wybierania głosowego. Nie mam aktywnej tej ikony z mikrofonem (przydatnej w mapach google czy w yanosiku).

Czy wybieranie głosowe jest w ogóle możliwe dla MIUI?

Edytowane przez menelki
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozkminiam Albo coś nie działa. Możesz mi to krok po kroku wytłumaczyć? 

Uruchamiasz aplikację "SMS" i przesuwasz palcem w dół po wiadomościach aż pojawi się kłódka  -wtedy wejdziesz do wiadomości ukrytych. Jednym przesunięciem raczej nie uda Ci się tego zrobić - trzeba przesunąć drugim palcem nie odrywając pierwszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby powiadomienia z aplikacji Messenger działały musisz to włączyć tutaj:

1. Ustawienia -> Powiadomienia -> Powiadomienia aplikacji -> Messenger -> Pokaż pływające okna*

2. Ustawienia -> Aplikacje -> Messenger -> Zarządzanie uprawnieniami -> Pokaż pływające okna

Zrobić poradnik?

Screenshot_2015-10-27-14-14-17_com.android.settings[1].png

Screenshot_2015-10-27-14-20-06_com.miui.securitycenter[1].png

Edytowane przez Nezo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj miałem nieciekawą sytuację. Wszedłem w aparat, a telefon przestał reagować. Nie działał ekran, przyciski funkcyjne, power, NIC. Złapał totalną zwiechę. Mogłem niby wyciągnąć baterię, ale stwierdziłem, że poczekam chwilę i zobaczę co będzie dalej. Po jakiejś minucie / dwóch telefon się zrestartował i wrócił do normy. Korzystam z MiuiPolska 5.10.22. Miał ktoś podobną sytuację czy to było tylko u mnie jednorazowo?

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem osobny temat dotyczący problemów i pytań z telefonem, proszę nie zaśmiecać głównego tematu :-) A moderatora proszę o nagradzania osób które robią bbajzel 

Ten temat służy do rozmowy o tym modelu, pytaniach i dowiadywaniu się "co i jak" z problemami piszemy w "Problemy techniczne", a raczej najpierw szukamy, a potem piszemy...

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastawiam czy dobrze zrobiłem zamawiając 16GB, czy nie było lepiej wziąć 32GB sugerowałem się tym że nie gram w żadne wymagające gry i jak silniejszy procesor to większe zużycie energii, a ta bateria do mocnych nie należy. Ma ktoś jakieś porównanie w realu między 16GB a 32GB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak się zastawiam czy dobrze zrobiłem zamawiając 16GB, czy nie było lepiej wziąć 32GB sugerowałem się tym że nie gram w żadne wymagające gry i jak silniejszy procesor to większe zużycie energii, a ta bateria do mocnych nie należy. Ma ktoś jakieś porównanie w realu między 16GB a 32GB?

Przy normalnym użytkowaniu nie zauważyłam znacznej róznicy, szkoda że aplikacji nie można przenosić na karte. Miałam ta i to i szczerze żadnej róznicy nie widze, a korzystam gł z internetu, meesengera, instagrama i tego typu programów, pisze sms, dzwonie i nawet mam kilka gier i wszystko chodzi ok :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi nagle coś "muli" internet? Używam połączenia przez WIFI. Dodam, że na laptopie, który też korzysta z tego samego WIFI wszystko jest ok. Mam wrażenie jakby to dzisiaj się dopiero stało. Strony się bardzo długo ładują. wyczyściłem pamięć przeglądarki, zrestartowałem telefon, użyłem opcji czyszczenia w panelu sterowania i dalej to samo... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...