Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

czemu przy pobieraniu z google play nawet jak odznaczam 'download using wifi only' dalej czeka na wifi zamiast pobierac z 3g?

Bo oprócz tego ustawienia w opcjach Sklepu Play musisz jeszcze zmienić lub wyłączyć limit w aplikacji "Pobrane" / Ustawienia...

(wiem, to głupie i nielogiczne, ale tak jest).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam propozycję, do wzięcia pod rozwagę głównie przez moderację

może by tak zamknąć ten wątek, zrobił się tutaj straszny śmietnik... gdyby go zamknąć, zaczęłyby powstawać nowe użyteczne tematy dotyczące jednej sprawy a nie setki

taka moja mała refleksja, co myślicie?

 

//Jak sama nazwa tematu wskazuje, jest to wątek zbiorczy, z ogólnymi pytaniami, które (niestety) zazwyczaj dublują się co kilka stron, bo niektórym trudno przeszperać kilka stron, z każdym wątkiem będzie tak samo. Z poważniejszymi pytaniami zazwyczaj tworzy się nowy temat w "Problemy" lub "Dyskusja", w każdym z działów masz taki wątek ogólny, zbiorczy, a że Redmi Note 2 ma takie "wzięcie" i bierze go sporo ludzi to niestety, wygląda to jak wygląda. Staram się usuwać co bardziej powtarzalne, spamiace posty, ale jak sam widzisz nie zawsze jest to możliwe :) @Nezumi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam propozycję, do wzięcia pod rozwagę głównie przez moderację

może by tak zamknąć ten wątek, zrobił się tutaj straszny śmietnik... gdyby go zamknąć, zaczęłyby powstawać nowe użyteczne tematy dotyczące jednej sprawy a nie setki

taka moja mała refleksja, co myślicie?

 

//Jak sama nazwa tematu wskazuje, jest to wątek zbiorczy, z ogólnymi pytaniami, które (niestety) zazwyczaj dublują się co kilka stron, bo niektórym trudno przeszperać kilka stron, z każdym wątkiem będzie tak samo. Z poważniejszymi pytaniami zazwyczaj tworzy się nowy temat w "Problemy" lub "Dyskusja", w każdym z działów masz taki wątek ogólny, zbiorczy, a że Redmi Note 2 ma takie "wzięcie" i bierze go sporo ludzi to niestety, wygląda to jak wygląda. Staram się usuwać co bardziej powtarzalne, spamiace posty, ale jak sam widzisz nie zawsze jest to możliwe :) @Nezumi

Tematy zbiorcze (jak ten) mają wielka zaletę - subskrybuje je dużo ludzi, więc najłatwiej i najszybciej uzyskać pomoc pisząc w takim temacie, a nie zakładając nowy. Nie twierdzę, że to dobrze, stwierdzam tylko fakt.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma ktoś pomysł jak przesłać wideo na tv przez dlna czy WiFi direct. .fotki przesyłają się normalnie. .filmy wideo już nie..tv.to smart samsunga

I czy jest możliwość zrobienia tego podczas udostępniania łączą prosto z poziomu telefonu poprzez funkcje hotspot wifi..tzn.ze tv.jest podłączony do sieci lokalnej prosto z tel.w innym tel.to działało bez zająkniecia. .a tutaj nic nawet fotki tez nie idą

I jeszcze jedno pytanie. .co trzeba zaznaczyć żeby nie czyścilo z bufor owych map od googla..żeby porostu działały bez dostępu do netu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z bluetooth ? Ogolnie zdażyło mi się coś takiego może ze 2-3 razy(a telefon mam okolo miesiaca). Mianowicie bluetooth mam wlaczony caly czas ze wzgledu na Mibanda. Zauwazylem ze wlasnie juz 2 lub 3 raz bluetooth sam sie wylaczyl i nie moglem go wlaczyc z powrotem.. po prostu klikajac na wlacznik on wracal do poziomu wylaczonego.. Pomaga jedynie restart tel. Mam najnowsza aktualizacje, ale z raz bylo chyba tak tez na poprzedniej. Ktoś doświadczył podobnego problemu? Wie co może być przyczyną lub jak na to zaradzić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał ktoś problem z bluetooth ? Ogolnie zdażyło mi się coś takiego może ze 2-3 razy(a telefon mam okolo miesiaca). Mianowicie bluetooth mam wlaczony caly czas ze wzgledu na Mibanda. Zauwazylem ze wlasnie juz 2 lub 3 raz bluetooth sam sie wylaczyl i nie moglem go wlaczyc z powrotem.. po prostu klikajac na wlacznik on wracal do poziomu wylaczonego.. Pomaga jedynie restart tel. Mam najnowsza aktualizacje, ale z raz bylo chyba tak tez na poprzedniej. Ktoś doświadczył podobnego problemu? Wie co może być przyczyną lub jak na to zaradzić ?

Eh, problemy z BT należą do stałego repertuaru problemów w MIUI.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z sobię grzebie w ustawieniach i znalazłem coś takiego 3ff62c4b17414b28439aaf5b7d128629.jpg

Tapnięte z Redmi Note 2

Cos na kształt facebook hello i google hangout

Czyli nie znasz numeru nie masz go w książce ale Xiaomi pobierze go z netu że swojej bazy. Takie bazy są w sieci wystarczy wpisać numer w google.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Edytowane przez Bogas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak u was z baterią po aktualizacji 5.10.16?

Bo u mnie różnica 2 godzin SoT! Wcześniej musiałem co chwilę wyłączać dane, Wi-Fi o synchronizacji nie było mowy. Ledwo dociągałem do 3 godzin. Teraz po aktualizacji synchronizacja włączona cały czas, jasność 50%, dane i Wi-Fi też, YouTube po 2 godziny, dużo rozmów, SMS-ów i facebooka, muzyka z Viperem i trzyma zawsze w okolicy 5h sot.

post-6598-0-21000800-1445443884_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanie ViperFX PL 2.3.3.0 na działa na RN2? Zainstalował się ale mam problem z przyznaniem praw root. Nie pojawia się w panelu sterowania żeby mu nadać uprawnienia. A bez root nie mogę pobrać bibliotek

Tapnięte z Redmi Note 2

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Redmi Note 2 faktycznie potrafi zgubić sygnał. 50 km trasa, 2 razy zgubił na sekundę i od razu znalazł, nie liczę. Ale 2 razy zgubił na minutę, tylko co dziwne ... Równo ze znakiem teren zabudowany na wiosce zgubił .. I równo po minięciu tablicy po drugiej stronie złapał. WTF? Dziura na mapie GPS czy co? Może wina terenu, nie wiem. Bo dziwna sytuacja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dniach ma być stabilne MIUI7, może wtedy.

Może co? wersja tzw. stabilna to zasadniczo nic innego jak któraś ze starszych wersji dev. Więc nie będzie nic lepiej, niż już kiedyś było. Nie ma nic magicznie specjalnego i stabilnego w tych wersjach zwanych "stable". No, ale też są dla ludzi, więc jak komuś pasuje i działa OK, to czemu nie. Trzeba tylko pamiętać, że instalowanie wersji stable na bieżącą wersję dev może być źródłem kłopotów, gdyż jest to de facto cofanie wersji, a to raczej wymaga wipe.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A a propos wersji stabilnych i starszych - czy żeby wgrać stabilną albo starszą (downgrade) to trzeba się namęczyć, czy działa przez aplikację Aktualizacje?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

A po co wracać do gorszych wersji? Teoretycznie po wgraniu WIPE i powinno być dobrze.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, dostałem właśnie przesyłkę od Goldwaya (ta z Estonii), odpaliłem, wybrałem j. polski, wszystko normalnie (nie ma błędów w tłumaczeniu), po wejściu do ustawień werjsa MIUI to MIUI 7 by xiaomi.eu 5.9.24 (rozwojowa), radzicie zainstalować MIUI Polska czy zostać na tym ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Ci jest dobrze to zostań. Zobacz czy nie masz zapchanej pamięci szajsem

Szybkie pytanie ViperFX PL 2.3.3.0 na działa na RN2? Zainstalował się ale mam problem z przyznaniem praw root. Nie pojawia się w panelu sterowania żeby mu nadać uprawnienia. A bez root nie mogę pobrać bibliotek

Tapnięte z Redmi Note 2

Pobierz najnowszą wersję Vipera

Zainstaluj SELinuxMode

Daj obu roota

Zainstaluj biblioteki vipera

W SELinuxMode zmień na permissive

Masz vipera

Edytowane przez JestemMortem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, mianowicie z tego co wyczytałem nie ma i raczej nie będzie możliwości, aby nasz telefon wspierał podwójne tapnięcie jak wybudzanie/blokowanie (chyba, że przez aplikację zewnętrzne co wiąże się z dużym zużyciem baterii).

A czy jest jakaś modyfikacją bądź opcja, która wspiera s2w (przesunięcie po dolnych klawiszach, aby wybudzić), czy jest taka możliwość w MIUI ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam pytanie, mianowicie z tego co wyczytałem nie ma i raczej nie będzie możliwości, aby nasz telefon wspierał podwójne tapnięcie jak wybudzanie/blokowanie (chyba, że przez aplikację zewnętrzne co wiąże się z dużym zużyciem baterii).

A czy jest jakaś modyfikacją bądź opcja, która wspiera s2w (przesunięcie po dolnych klawiszach, aby wybudzić), czy jest taka możliwość w MIUI ?

 

Gdzie Ty wyczytałeś, że nie ma możliwości? Bo możliwość właśnie jest (techniczna), ale jakoś Xiaomi chyba nie chce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanko mam, dostałem właśnie przesyłkę od Goldwaya (ta z Estonii), odpaliłem, wybrałem j. polski, wszystko normalnie (nie ma błędów w tłumaczeniu), po wejściu do ustawień werjsa MIUI to MIUI 7 by xiaomi.eu 5.9.24 (rozwojowa), radzicie zainstalować MIUI Polska czy zostać na tym ?

Wersja "EU" i wersja "PL" to niemal to samo (obie robi Acid). Więc spokojnie wytrzymasz do piątku na tej wersji :) Potem i tak przecież będziesz co tydzień aktualizował wersją MIUI PL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam mały problem ze swoim telefonem.Zauważyłem że ostatnio troche szybciej leci bateria,apogeum  było w nocy gdy przez 8h spadło ponad 35%.Znalazłem nawet winowajce tego problemu-aplikacje Mediaserver która owej nocy potrzebowała aż 40% zasobu bateri(więcej niż sam Android) Aktualnie żużycie waha się między 2-5%.Wie ktoś jak poradzić sobie z ową aplikacją ? Wpadłem na pomysł przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych ale tą opcje traktuje jako ostateczność.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak napisałem do sprzedawcy(PL) ze mam nieoryginalna klapke i chciałbym zwrócić telefon ze względu że towar bez oryginalnej klapki jest niekompletny napisał że wczoraj wysłał mi klapke . Chyba znowu nieoryginalna.. Przyszła w takim foliowym opakowaniu. Foty poniżej. Wrzuci ktoś jeszcze raz oryginalne czarne plecki? Myślicie że moge powolywac się na niezgodnosc towaru i nie kompletność ze względu na nieoryginalna klapke i zwrot telefonu oraz pieniędzy?post-7089-1445531400,4166_thumb.jpg

62d046387d5fe8f3c7cc9f0c5b31955f.jpg

Edytowane przez Wojtkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po tym jak napisałem do sprzedawcy(PL) ze mam nieoryginalna klapke i chciałbym zwrócić telefon ze względu że towar bez oryginalnej klapki jest niekompletny napisał że wczoraj wysłał mi klapke . Chyba znowu nieoryginalna.. Przyszła w takim foliowym opakowaniu. Foty poniżej. Wrzuci ktoś jeszcze raz oryginalne czarne plecki? Myślicie że moge powolywac się na niezgodnosc towaru i nie kompletność ze względu na nieoryginalna klapke i zwrot telefonu oraz pieniędzy?attachicon.gif1445531384220.jpg

62d046387d5fe8f3c7cc9f0c5b31955f.jpg

Powinieneś domagać się wymiany telefonu lub zwrotu gotówki. Napisz od kogo kupiłeś by inni nie mieli takich problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem od Promotus na allegro. Ogólnie kontakt dobry.. Ciekawe czy to on klapki zmieniał czy już Chińczycy i sprzedawca"niewinny" będę domagał się zwrotu pieniędzy. Telefon co prawda mam około.miesiąca. Lecz zacząłem się interesować klapka kiedy zobaczyłem że samoczynnie pekla w rogu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...