Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

A nie można po prostu ściągnąć TWRP zmienić jego nazwę na Update.zip i zainstalować przez MI Recovery? Trzeba się babrać z tym Flashify? :) Potem w TWRP wipe Dalvik, System, Cache, Data i zflashować MIUI Polska. Niby powinno chodzić według tego tematu http://en.miui.com/thread-152550-1-1.html a prościej już się chyba nie da.

Edytowane przez tmdevil
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko zależy w jakim pliku masz recovery. Wersja od Acid jest w formacie IMG wiec tylko flashify lub fastboot, wersja która podałeś jest w pliku zip i jest pod recovery. Format pliku wymusza sposób instalacji.

Tapnięte z Redmi Note 2

Edytowane przez Marcin.M
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@acid mam pytanko: czy na Miui 7 dla Note 2 jestes w stanie dodać do opcji ustawień wybudzanie podwójnym tapnięciem?

Ośmielę się odpowiedzieć za Acida, bo odpowiedź na to pytanie jest powszechnie znana: NIE.

Ten typ wybudzenia ma tylko Mi4c i zapewne nowsze (dziś jeszcze nieistniejące) Xiaomi też będą to miały, kto wie, może Redmi Note 3 też ;)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się odpowiedzieć za Acida, bo odpowiedź na to pytanie jest powszechnie znana: NIE.

Ten typ wybudzenia ma tylko Mi4c i zapewne nowsze (dziś jeszcze nieistniejące) Xiaomi też będą to miały, kto wie, może Redmi Note 3 też ;)

 

OK, a który programik do wybudzania najmniej baterii zżera? Jakiego polecilibyście?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ośmielę się odpowiedzieć za Acida, bo odpowiedź na to pytanie jest powszechnie znana: NIE.

Ten typ wybudzenia ma tylko Mi4c i zapewne nowsze (dziś jeszcze nieistniejące) Xiaomi też będą to miały, kto wie, może Redmi Note 3 też ;)

Pewien nie jestem, ale wydaje mi się, że mi4i też miał double tap 2 wake, a to obaliłoby teorię, że nowsze telefony mają tę funkcję (Note 2 jest nowszy niż mi4i)

Wysłane z mojego FreeTAB 7001 HD IC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fastboot jest trybem flashowania przez bootloader.

Najprościej porównać go z instalacją Windows z płyty. Natomiast recovery można porównać do przywrócenia systemu Windows z utworzonego wcześniej obrazu systemu.

Prościej nie umiem tego wytłumaczyć.

Tapnięte z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi powiedzieć co wy kombinujecie ? Bo się całkiem w temacie zgubiłem.

Przecież instrukcja instalowania miui jest wyraźnie w dziale.

Dodanie TWRP to 10 sekund. A temat trwa dobre 3 4 strony.

 

Bo wpadło zamieszanie, że trzeba instalować TWRP, a jednak nie trzeba. Ja tak czy siak to zrobiłem dla przyszłości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo wpadło zamieszanie, że trzeba instalować TWRP, a jednak nie trzeba. Ja tak czy siak to zrobiłem dla przyszłości.

Błąd w rozumowaniu. Tzn. zainstalowanie TWRP jest OK, ale stwierdzenie "dla przyszłości" w tym przypadku nie ma sensu. Ponieważ jedyną sytuacją (w przyszłości), gdzie możesz bezwzględnie potrzebować TWRP będzie nadpisanie posiadanego Recovery (nie ważne czy jest to TWRP czy niezabezpieczone MiRecovery) nowszym, zabezpieczonym MiRecovery. Jeśli to się stanie (a stać się może) wtedy i tak będziesz musiał ponownie wgrać TWRP. Zrobienie tego już teraz "na przyszłość" jest jak założenie koła zapasowego w samochodzie przed złapaniem gumy. Choć oczywiście nie ma w tym nic złego (o ile to normalne koło, a nie takie "cienkie" specjalne).

 

No ok, są też teoretycznie i inne zalety posiadania TWRP już teraz, ale przeciętny użytkownik z nich nie skorzysta.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każdy użytkownik powinien korzystać z opcji kopii w TWRP, postawienie systemu w razie jakiejś awarii nawet poza domem zajmuje kilka minut, taki przykład z wczoraj, coś mnie wzięło i będąc z dala od kompa wgrałem nowy ROM, efekt uwaliłem telefon. Sprawny system miałem po 10 minutach, backup z MIUI by mi w tym nie pomógł.

System może mieć awarie nie tylko z winy użytkownika, w tym przypadku, to była moja wina, jednak bez kopii w TWRP nigdy bym się za to nie wziął nie mając kompa w pobliżu.

Uważam, że trzeba zachęcać do posiadania TWRP.

Lenovo S650 Miui v7 5.9.26 PL

Edytowane przez Gawronnek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Błąd w rozumowaniu. Tzn. zainstalowanie TWRP jest OK, ale stwierdzenie "dla przyszłości" w tym przypadku nie ma sensu. Ponieważ jedyną sytuacją (w przyszłości), gdzie możesz bezwzględnie potrzebować TWRP będzie nadpisanie posiadanego Recovery (nie ważne czy jest to TWRP czy niezabezpieczone MiRecovery) nowszym, zabezpieczonym MiRecovery. Jeśli to się stanie (a stać się może) wtedy i tak będziesz musiał ponownie wgrać TWRP. Zrobienie tego już teraz "na przyszłość" jest jak założenie koła zapasowego w samochodzie przed złapaniem gumy. Choć oczywiście nie ma w tym nic złego (o ile to normalne koło, a nie takie "cienkie" specjalne).

 

No ok, są też teoretycznie i inne zalety posiadania TWRP już teraz, ale przeciętny użytkownik z nich nie skorzysta.

 

Ale wipe cache się przydaje, backup też. Jeśli jest TWRP to warto wgrać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem dość spory problem. Mając 30% baterii wchodzę w recovery i nagle pożera mi te 25% i zostaje 5%.

Załączam obrazek (przyjrzyjcie się na końcu wykresu)

PS mam tak za każdym razem

Dziwne. Wczoraj robilem backup w twrp właśnie mając w okolicach 30% baterię i nic takiego nie zauważyłem. Do końca dnia telefon dożył jeszcze bez ładowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwne. Wczoraj robilem backup w twrp właśnie mając w okolicach 30% baterię i nic takiego nie zauważyłem. Do końca dnia telefon dożył jeszcze bez ładowania.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

 

Jak stawiałem na początku MIUI Polska to ze 100% zrobiło mi się nagle 80% przy samym wgrywaniu, robieniu Wipe itp. Ale nie miałem wtedy TWRP.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...