Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Po przeczytaniu forum że TWRP nie jest niezbędne... Zrobiłem backup swojego MiRecovery i wydaje mi się, że jednak wydajność lepsza na stockowym. Antutu wróciło do 44k z minimalnie 26k uzyskanych poprzednio. Grafika chodzi sprawnie.

Czy Recovery ma wpływ na wydajność w ogóle?

6e2cc6fba41082e3584ed81930cf31f8.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Edytowane przez Bogas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziś zauważyłem, że gdy robię zdjęcie panoramiczne to jakość drastycznie spada. :/ W moim starym tel było lepiej haha.

Mam nadzieje, że to w wkrótce naprawią

Sprawdziłem i to faktycznie jest jak VGA albo gorzej. Tragedia to mało.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale nawet jeśli masz TWRP to przecież nic się nie zmieni. Wciąż rom wgrywasz przez updater.

Wysłano z MI Note

 

Jednak samo dogranie TWRP to też juz jest dość skomplikowane... Jakiś chinski soft, recovery i cuda ;-) Nie da sie tego jakoś łatwiej opracować? Taka instrukcja dla lamerów może?? :-) Czy na sofcie 5.10.16 - tym najnowszym - TWRP równieź moźna dograć i trzeba to zrobić zgodnie z instrukcją łącznie z wgraniem tego chinskiego softu? Bo pewnie za tydzień już wrzucisz softa który zadziała tylko przez TWRP??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie trzeba chińskiego softu, a samo wgranie TWRP jest dziecinnie proste i trwa kilka minut.

Czy możecie zatem opracować instrukcję wgrania TWRP dla NOTE 2 łopatologiczną? Bo rozumiem że skoro softu chinskiego nie trzeba to wystarczy zmodyfikować http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Mam soft 5.10.16 w tej chwili.. Acid może ty poprawisz od razu na stronie albo zamieścisz osobną dla NOTE 2??

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to jest lopatologiczne, mniej lopatologicze byloby podanie linku i skierowanie cie do google... ja wiem ze ty bys chcial obrazki, strzalki albo najlepiej zaby acid wpadl i ci zainstalowal twrp ale niestety zycie to nie bajka i najwyzszy czas zaczac myslec i kombinowac a nie siedziec i plakac ze trudne ;P

 

ja korzystam z tego recovery i dobrze sie sprawdza sa obrazki w instrukcji :D http://en.miui.com/thread-156838-1-1.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@siesiu po instacji musisz tak zrobic.  Potem za kazdym razem jak chesz wejsc do recovery robisz tak samo nic sie nie zmienia identycznie sie wchodzi jak do mi recovery.

Dzięki @Lamcza - mówisz o Twoim sposobie z XDA jak rozumiem - ale pytanie zasadnicze - czy trzeba jeszcze raz MIUI 5.10.16 zainstalować? Czy też wystarczy tylko werjść do TWRP (Power + vol UP) i samo wejście nadpisze Mi Recovery?

Edytowane przez siesiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slaby prad ladowania plus zuzywanie pradu np. poprzez gps rowna sie gotowanie elektrolitu, wiec na chlopski rozum tez przy wlaczonym gps, ale wiekszym pradzie ladowania elektrolit powinien sie jeszcze bardzie gotowac, ale byc moze sie myle. Opisz to dokladniej.

 

I co powiesz o tym, ze jak sie odepnie telefon od ladowarki zaraz po tym jak bateria osiagnie 100% to podczas uzytkowania bateria ginie w oczach, natomiast juz po naladowaniu baterii jak telefon jeszcze posiedzi z godzine z wpieta ladowarka to podczas uzytkowania stosunkowo bardzo dlugo stan baterii utrzymuje sie na poziomie 100%. Mam miernik usb i po naladowaniu telefon bierze z ladowarki okolo 0.5A, a po kolejnej godzinie 0-0.3A.

 

 

Mozesz polecic jakas dobra ladowarke samochodowa bez bajerow typu QC?

 

O ludzie... znowu temat ładowarek. W skrócie akumulator kwasowy gotujesz ZBYT dużym prądem. Natomiast akumulator w telefonie zbyt dużym poborem tj odwrotnie.

Tak jak pisałem bateria ginie w oczach z 100 do 90%. A trzyma mega ostatnie 5%. Analogicznie ładuje się odwrotnie tj np do 50% bardzo szybko. A ostatnie 10% potrafi iść i 1h. Tak działa każe lion.  Dlatego tak jak pisałem lion powinno się utrzymywać między 10% a 90%. Za mało źle za dużo źle. I zawsze ładować ją prądem większym niż zużycie. Bo jeśli nie to aku puchnie.Nie ma sensu kupować ładowarki samochodowej innej niż stronsmart za 15$ QC2.0.

http://www.aliexpress.com/item/Tronsmart-Quick-Charge-2-0-54W-4-Ports-Car-Charger-for-Samsung-Galaxy-S6-S6-Free/32454601077.html

 

Masz 3 wyjścia + 1 QC. Na forum android.com.pl dużo pisałem. Z sensownych masz do wyboru HTC CC 600 700. Ale przy obecnej cenie tronsmarta bez sensu. Temat był szeroko opisany że np jak ci padłą ładowarka najlepiej podjechać do rtv euro mm itp. I tam zawsze są za 35pln Nokie DC 20. Ładowarka ma 1A wyciąga 1,38. I daje radę. Wraz z nią masz 2 kable micro usb bdb jakości. Więc poniekąd ładowarka gratis. Do dłuższego użytkowania się nie nadaje ale jw jak jesteś na 2 stronie polski to najlepszy wybór. Luknij tam. Możesz wybrać jeszcze LG 1,5A ok 35pln lub potem belkiny / sony za ok100pln (allegro 90% = podróbki)

 

Miałem tu opisać ale ciągły brak czasu. Teraz jeszcze przeprowadzka 3 w tym roku mnie czeka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jaki wy macie problem z tym recovery. Ściągasz twrp na telefon instalujesz aplikacje flashify i z niej wygrywasz twrp. Potem już tylko instalacja nowego softu, praktycznie tak samo jak w mirecovery.

Jakbyście musieli klepać komendy w fastboot to dopiero byście płakali.

Przecież tutaj nie ma żadnej filozofii.

A propos ładowarki, fabryczna daje rade, tylko adapter na Europę za parę złotych kupić

Tapnięte z Redmi Note 2

Edytowane przez Marcin.M
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie jaki wy macie problem z tym recovery. Ściągasz twrp na telefon instalujesz aplikacje flashify i z niej wygrywasz twrp. Potem już tylko instalacja nowego softu, praktycznie tak samo jak w mirecovery.

Jakbyście musieli klepać komendy w fastboot to dopiero byście płakali.

Przecież tutaj nie ma żadnej filozofii.

A propos ładowarki, fabryczna daje rade, tylko adapter na Europę za parę złotych kupić

Tapnięte z Redmi Note 2

Ja mam z tym taki problem, że musiałbym używać jakiegoś gu...a które nie było fabrycznie dostarczone z systemem, jest to czyjś zewnętrzny projekt i trzeba się dodatkowo nakombinować żeby wkomponować to w system, zamiast jak do tej pory się robi (na szczęście) wrzucić plik i update, i śmiga. To ma być spójny system, a nie zlepek forumowych apek fascynatów w których nigdy nie wiadomo czy niema jakichś back door'ów.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam z tym taki problem, że musiałbym używać jakiegoś gu...a które nie było fabrycznie dostarczone z systemem, jest to czyjś zewnętrzny projekt i trzeba się dodatkowo nakombinować żeby wkomponować to w system, zamiast jak do tej pory się robi (na szczęście) wrzucić plik i update, i śmiga. To ma być spójny system, a nie zlepek forumowych apek fascynatów w których nigdy nie wiadomo czy niema jakichś back door'ów.

Co ty chrzanisz za glupoty. TWRP/CWM od lat uzywane jest do flashowania roznorakich telefonow.

TWRP zawsze bedzie lepsze od stockowego recovery, poniewaz masz mozliwosc wipeowania poszczegonych partycji, robic kompletny backup itp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Damiannoo19 to jest tylko taki przykład, chodzi o sam fakt, że trzeba by było użyć jakiejś zewnętrznej aplikacji do aktualizacji systemu, zamiast wbudowanego mechanizmu który jest dziecinnie prosty bez dodatkowego ingerowania w system.

 

Nie można wydobyć tego klucza który uniemożliwia aktualizację do przyszłych nowych wersji (dla osób które będą się przesiadać w przyszłości z Chińskiego systemu)? Albo jeżeli jest taki pewny ten TWRP to nie można by było go od razu zintegrować z przyszłymi wydaniami MIUI? Czy to by nie ułatwiło w przyszłości aktualizacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy instalacji miui polska plik rar MIUIPolska_hermes_5.10.16_v7-5.0.zip  nie wypakujemy tylko zmieniamy nazwe na update.zip zachowując plik rar jak rozumiem?

Plik kopiujesz do głownego katalogu telefonu, nic nie zmieniamy. Wchodzisz w aktualizacje, w kropki po prawej stronie i zainstaluj aktualizację z pliku zip, wskazujesz wcześnie skopiowany plik i dalej samo się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem recovery TWRP - metodą Acida jednak bo miałem problemy z instalacją sterownika ADB dla telefonu. Faktycznie nie jest to trudne - ściągamy Flashify i TWRP dla RN2 (http://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/)i po zainstalowaniu - wybieramy plik recovery i po restarcie mamy TWRP. Przy pierwszym odpaleniu w TWRP miałem jeszcze dziwny monit - trzeba było tylko przesunąć suwak palcem w prawo (swipe) na ostrzeżeniu. I to tyle. Dzięki za pomoc @Lamcza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powinien być ban na forum za takie bezmyślne pytania, niektórzy zamówili telefon kilka dniu temu i już przeżywają jak zainstalować oprogramowanie, a najlepsze jest, że wszystko jest na forum. Odechciewa się zaglądać na forum i przedzierać się przez tony spamu z bezmyślnymi pytaniami

  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się logiczne, że jak się kupuje chiński telefon, który nigdy nie był przeznaczony na Europę i jest sprowadzany na własną rękę to trzeba się liczyć z grzebaniem w systemie itp. No ale jak widać chyba się myliłem. Acid robi kupę dobrej roboty, nie wiem czy mu za to płacą, ale trzeba to uszanować, a nie ciągle narzekać. Nie podoba się to polecam kupić szajsunga.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się logiczne, że jak się kupuje chiński telefon, który nigdy nie był przeznaczony na Europę i jest sprowadzany na własną rękę to trzeba się liczyć z grzebaniem w systemie itp. No ale jak widać chyba się myliłem. Acid robi kupę dobrej roboty, nie wiem czy mu za to płacą, ale trzeba to uszanować, a nie ciągle narzekać. Nie podoba się to polecam kupić szajsunga.

To ci się wydawało, nie no żartuję. W sumie to muszę się z tobą zgodzić, za łatwo przyszło ;). Ale jak to Polska mentalność, jak mi się daje a później zabiera (kwestia aktualizacji za pomocą wbudowanego updater'a vs TWRP) to już mi się nie podoba, a drugie niema jak to sobie pomarudzić. Co do @ACID'a myślę że nikt do niego bezpośrednio nie ma żadnych pretensji za cokolwiek, tylko pretensje są na poczynania Chińczyków. A tak to wielki szacunek dla niego, wydaje mi się, że coraz mniej jest takich ludzi co swoje zdolności wykorzystują w imię dobra ludzkości i dziękuję mu za to. Chciałbym aby więcej takich ludzi było.

 

@xbaker Łączy mi się pomiędzy dwiema sieciami WiFi automatycznie bez problemu.

Edytowane przez Rav-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chciałbym przeprosić userów zaawansowanych, których poraziły moje pytania za ich zadawanie. @Acid'owi dziękowałem już wielokrotnie za pomoc i odpowiedzi ale po chętnie podziękuję jeszcze raz - wyrażam szacunek za to co robisz. Jeżeli znajdą się użytkownicy tacy jak ja zanim wgrałem TWRP z obawami uwalenia Note 2 - piszcie do mnie PW - postaram się odpowiedzieć według mojej wiedzy - myślę że wystarczającej już aby nie uwalić telefonu. Może to trochę uspokoi atmosferę ;-) Mniej nerwów Panowie - nie wszyscy od razu tak szybko "trawią" recovery, romy i inne rzeczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeeah!Mimo wielkich obaw udało mi się bezproblemowo zainstalować miui polska przez recovery (pierwszy raz na telefonie robiłem coś tak zawansowanego xD,stąd moja niepewność) w zasadzie nic trudnego.System prezentuje się pięknie w czym dziękuje Acidowi oraz wszystkim użytkownikom za pomoc przy instalacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...