Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

kupiłem od Goldiego Note 2 wersję TD 2015052 - ma wgrany soft obsługujący normalnie LTE - tak samo jak wersja FDD. Pytanko: czy mogę normalnie wgrać wg. FAQ z zapisanego na pamięci MIUIPolska_hermes_5.9.24_v7-5.0.zip ??

Sorki ale nie znalazłem żeby ktoś o to pytał a nie chce grzebać jeżeli cosik 4G potem miałoby nie działać.

Wgrałbym 5.10.8 ale niedobrych rzeczy się naczytałem tutaj ;-)

No chyba że poczekać do jutra lepiej na nowe wydanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 100% nie miałeś przejściówki? Ja zamówiłem telefon i też myślałem, że jej nie dostałem a ona była przyklejona do takiej gąbki, która miała chronić pudełko przed uszkodzeniem w paczce. Już miałem to wyrzucać tą "gąbkę", ale ktoś mi powiedział, że tam miał i faktycznie była :)

Dzieki wielkie, była w opakowaniu poczty :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co sie tutaj napaczylem to mozesz wgrywac normalna wersje bo twoja nazwa kodowa jest taka sama czyli hermes a 5.9.24 rozni sie tylko ustawieniem na maksa wibracji wzgledem 5.10.8 no i na 5.10.8 nie przestawia ci sie motyw na stock  to tak z punktu widzenia uzytkownika ;P 

 

Dzięki, soft nosi symbol 66.77.33.00 w tej chwili. Może poczekam do jutra z aktualizacją jeszcze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie rozpędziłes z tą listą telefonow osiagajacymi 6h SoT. Zapewniam Cie ze nawet nie biorąc pod uwagę tych telefonow typowo z ogromnymi bateriami , kazdy z moich poprzednich telefonow wytrzymywal tyle (myphone luna) albo i wiecej np xperia m2 i moj teraźniejszy huawei g7. To tylko telefony,ktore mialem bo kiedys wlasciwie tylko tym sie kierowalem,ale na pewno jeszcze pare modeli by sie znalazlo. Co do RN2 wcale bym sie nie zdziwil jesli przy takiej ilosci zamowien wkladane by byly rozne baterie. Skoro nie mieli skrupułów wkładac dwoch róznych wyświetlaczy

Wyslane z G7

 

Zapewniam cię że nie. Jest gość który na YT testuje KAŻDY telefon na zasadzie tylko i wyłącznie YT. I jw poza podanymi modelami żaden nie przekroczył 6h. Niestety teraz nie mogę odszukać linku.

Królem jest LG flex 2 bo jest na oledzie a mimo to 7h nie osiągnął. Zrób sobie kiedyś sesje filmową na telefonie to zobaczysz. Co innego jest coś robić na telefonie a co innego jak się bawisz i lukasz po ustawieniach itp. Jeśli tak naprawdę jesteś w autobusie np to zawsze albo grasz albo przeglądasz neta tudzież film. I w takich warunkach żaden nie wytrzyma tyle.

 

@winiu89 

O co chodzi z tym szkłem 2.5D ?

 

Co do kabli ładowarek itd. Chciałem tu kiedyś opisać. Ale w skrócie żadne tanie Chińskie ładowarki. Jeśli musisz kupić i ci się nie śpieszy zainwestuj w tronsmarta QC2.0.

W naszym QC 2.0 nie jest obsługiwane. Ale ład przyda się na przyszłość. Cena koło 10 - 15$.

 

Druga sprawa to że żaden chiński telefon nie będzie się szybko ładował jeśli nie ma 5V. Na tanich kablach chińskich spadek może być nawet poniżej 4,8V i ładować się 5h. Podobnie jak z usb2.0

Więc pierwsza sprawa jeśli wolno ładuje zmień kabel najlepiej na ten z zestawu.

 

Baterie niszczy najczęściej jak ładujesz w samochodzie używając GPSU ładowarką 1A. Telefon jest na granicy ładowania. Spuchnięta bateria po 3 4 miesiącach czegoś takiego to norma.

Analogicznie podłączenie telefonu na noc do ładowarki 780mA. Bo przecież przez noc się naładuje.

Kolejna sprawa to filtracja i skoki napięcia. Np jeździsz polskim busem wyłączają prąd na przystanku. Potem ładowarka dostaje strzała z inwertera. I jeśli nie bateria to ładowarka albo płyta poleci.

 

@Anwingo

Czarna izolacja termiczna. Zawsze jest na obudowach urządzeń w miejscu gdzie proc. Ma rozpraszać temperaturę i nie dać ci się poparzyć w łapki.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@homman, dzięki za wytłumaczenie ;)
"Analogicznie podłączenie telefonu na noc do ładowarki 780mA. Bo przecież przez noc się naładuje."
Czyli podłączanie na noc telefonu do ładowarki samo w sobie jest złe? Bo ja co noc podpinam do ładowania do jakiejś ładowarki, którą dostałem od xiaomiforsale razem z telefonem. Ma 2A jeśli wierzyć napisom na jej obudowie...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już któryś z kolei telefon ładuję zwykle w nocy, ale ładowarka jest w wyłączniku czasowym ustawionym zwykle na 2h w przypadku Note 2 Prime :) Myślę, że to dobry sposób, bo bateria mi wytrzymuje około 2 dni i żeby nie ładowała się całą noc, tym bardziej żebym nie wstawał odłączać. Czy to ma sens? Myślę, że tak, ale specjalistą nie jestem, z pewnością nie zaszkodzi :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zawsze staram się ładować w nocy bez kombinowania, robię tak praktycznie od zawsze i ani razu nie miałem problemu z baterią. Nie wiem na 100% czy tak jest faktycznie, ale kiedyś wyczytałem, że jak bateria jest naładowana to zostaje odcinana aby jej nie uszkodzić i telefon działa na ładowarce aż do odłączenia, a po odłączeniu przełącza się na baterię ( w sumie to akumulator).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anwito.

Nie.

Kupę ludzi ma stare ładowarki noki. One mają <1A.

Telefon sam bierze ok 0,38 do 0,78A.

Jak widzisz telefon pobiera prawie tyle co ładowarka daje.

W przypadku ładowania taką ładowarką i nieużywania powiedzmy po staremu że zasiarczasz akumulator.

W przypadku używania przez GPS itd pobór wynosi 0,78 do 1A. Więc lądując 1A masz prawie brak ładowania lub nawet możesz zobaczyć że mimo ładowania w samochodzie bateria spada. Wówczas powiedzmy że gotujesz elektrolit = spuchnięta bateria.

Innymi słowy  Ładowarka 2A czy to samochód czy dom. W miarę markowa + dobry kabel. I 0 problemów.

W zestawie masz właśnie taką ładowarkę  + kabel. I np taka ładowarka kosztuje ok 10$  a nie 15 pln w Polsce za rogiem.

By się ładować musi mieć co najmniej 1,38A by telefon nie cierpiał. A chwilowo telefon w ładowaniu pobiera 1,78A.

Jak masz chińskie ładowarki i chcesz je przetestować czy są ok. Podpinasz telefon tak na 30% +. Na oryginalnym kablu. Wgrywasz program AMPERE i patrzysz czy pobiera > 1,38A. Wiele chińczyków ma np 3A a przy 1A wysiada. I więcej nie da. A etykieta dla picu.

 

@ Winiu łapie. Jak edge.

 

@ RAV. Nie ładowanie czasowe nie ma.

Bo przetwornica w telefonie zmienia tryb po full. Na ładowanie impulsowe. I tylko podtrzymuje baterię.

Jeśli chciałbyś tak baaaaaaaaardzo zadbać o baterie to musiał byś ją utrzymywać między 15% a 90%. Nie mniej i nie więcej. W lapie się da w telefonie nie.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobór zależy od fazy ładowania. Jak będziesz miał już te 90 95% spadnie do 0,38A nawet.

 

Pierwsze 10% i ostatnie 10% ładuje jak najmniejszym prądem. No potem jest tylko mniejszy przy 100% bo tylko podtrzymuje.

 

Jeśli telefon ma < 15% baterii ucina 2 jaja. Wtedy na antutu dostaniesz 30k.

Antutu robi się na full baterii. Ale to i tak wynik z kosmosu. Np wynik jest podobny do OP1. A OP1 jest 2 * mocniejsze w grach.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już któryś z kolei telefon ładuję zwykle w nocy, ale ładowarka jest w wyłączniku czasowym ustawionym zwykle na 2h w przypadku Note 2 Prime :) Myślę, że to dobry sposób, bo bateria mi wytrzymuje około 2 dni i żeby nie ładowała się całą noc, tym bardziej żebym nie wstawał odłączać. Czy to ma sens? Myślę, że tak, ale specjalistą nie jestem, z pewnością nie zaszkodzi :D

Ale kombinujecie ;) To nie ma sensu, telefon sam to sobie reguluje i po prostu przestaje pobierać prąd po naładowaniu się. Wiem, bo sobie sprawiłem takie coś: http://allegro.pl/charger-doctor-2-usb-arduino-24h-pl-i5718702333.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie pewnie masz rację z tym ładowaniem, bo już w moim pierwszym telefonie z androidem napięcie baterii dochodziło do ~4,2mV, a później już tylko spadało i zaczynało rosnąć dopiero po odłączeniu i podłączeniu ponownie ładowarki :D W starej nokii mój sposób by miał sens, ale jak już tak ładuję to przy tym zostanę :D
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania żółta klapka od Goldwaya

0b802af88f905b05b8fbd3ee840e62ce.jpg

Ogólnie telefon bardzo fajny, rozmiarów byłem świadomy więc nie narzekam, jedyny minus to akumulator na obecnym romie i słaba jakość muzyki na słuchawkach(Motorola Moto G 1 generacji w moim odczuciu grała nieco lepiej)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moglbys dokładniej opisać gdzie znaleźć te uprawnienia? Bo nigdzie Nie widze

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Po wejściu w uprawnienia w Panelu Sterowania tapnij na trybik w prawym górnym rogu i zaznacz opcję "Zarządzaj Uprawnieniami" jeżeli jest wyłączona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po wejściu w uprawnienia w Panelu Sterowania tapnij na trybik w prawym górnym rogu i zaznacz opcję "Zarządzaj Uprawnieniami" jeżeli jest wyłączona.

Ale pisząc panel sterowania masz na myśli ustawienia w telefonie? Właśnie nie mogę nigdzie znaleźć uprawnień

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panel Sterowania jest aplikacją systemową, znajdziesz ją na pulpicie.

No tak teraz widzę... :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Olej root działa jak marzenie.

Powiedzie mi jeszcze gdzie się wyłącza ta głupia blokadę pobierania ze sklepu play tylko przez Wi-Fi. Nie mogę nic pobrać przez siec komórkowa, apka cały czas zanim się pobierze oczekuje na Wi-Fi.

Edytowane przez xbaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak teraz widzę... :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Olej root działa jak marzenie.

Powiedzie mi jeszcze gdzie się wyłącza ta głupia blokadę pobierania ze sklepu play tylko przez Wi-Fi. Nie mogę nic pobrać przez siec komórkowa, apka cały czas zanim się pobierze oczekuje na Wi-Fi.

Szukaj w panelu sterowania. Poza tym, szukanie nie boli, wystarczy użyć google, na forum też już było.

Mam takie marzenie, żeby już nikt więcej nie kupił tego telefonu, żeby te same pytania nie powtarzały się co 5 stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...