Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Czyli uk i Chiny Mają to samo gniazdo jak napisał Nezumi, sprzedawca zapomniał dać Ci przejściówki, dokup i spokój :smile:

 

UK i ChRL mają to samo gniazdo?

Jak dla mnie to herezja - porównaj sobie wygląd wtyczek UK i Chiny  :)

Natomiast owszem, są gniazda wielosystemowe.

 

//To coś nie tak z tą fotką, bo mam przed sobą ładowarkę do Xiaomi i ma wtyki UK, a przecież Xiaomi nie ma sprzedaży w EU :).@Nezumi

post-7366-0-37972200-1444907389_thumb.pn

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Za to w Xiaomi przyjemy soft ratuje niedociągnięcia hardware'u. Szczególnie w tańszych/starszych modelach, o których nigdy bym nie powiedział z czystym sumieniem, że mają szczególnie dobre mikrofony, aparaty, głośniczki czy ekrany... Jak tak sobie ogólnie myślę o plusach i minusach tel. Xiaomi, tak np. na tle flagowców Samsunga, to zawsze mam wrażenie, że do głównych minusów należy jakość dźwięku (rozmów, nagrań) i obrazu (zdjęcia, filmy), no i z GPS-em też różnie bywa. Czyli tak jakby nie było najważniejsze rzeczy w telefonie są takie sobie. Ale MIUI sprawia, że i tak chce się tego używać.

Ja bym powiedział, że w przypadku RN2 to do ratowania softem jest tylko obudowa i może brak tap to wake. Bo reszta jest porządna, a Gps to majstersztyk. Ekran i aparat są gorsze niż np w Meizu, fakt, ale są dobre, nie mam nic do zarzucenia, zwłaszcza za tą cenę. Jakość dźwięku, szczególnie na słuchawkach, jest lepsza niż w Meizu. Jedyny problem obecnie jaki mam z RN2 to ściemnianie się ekranu -wina softu. Drugi to dziwne działanie z moim radiem w aucie, nie radzi sobie ze ściągnięciem poprawnie kontaktów.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, ulżyło mi, czyli muszę załatwić sobie adapter zasilania pl -> uk. Czy może polecasz jakiś adapter z USB na wyjściu?

 

Ja mogę polecić ładowarkę/zasilacz z... IKEA (pod nazwą KOPPLA, trzy wyjścia USB)

Drogi skurczybyk (30zł) ale daje 3.4A sumarycznie i max 2.4A na port.

Przy ładowaniu mojego RN2P nawet się nie zazipie (a porządna nokiowa ładowarka robi się przyjemnie cieplutka :) )

Edytowane przez steev
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę polecić ładowarkę/zasilacz z... IKEA (pod nazwą KOPPLA, trzy wyjścia USB)

Drogi skurczybyk (30zł) ale daje 3.4A sumarycznie i max 2.4A na port.

Przy ładowaniu mojego RN2P nawet się nie zazipie (a porządna nokiowa ładowarka robi się przyjemnie cieplutka :) )

 

Nie uszkodzę tel tak dużym natężeniem?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez noc telefon był podłączony do ładowania i zapełniło się całe... 55% baterii...

Chyba coś ładowarka fiksuje. Na razie jestOK. To pierwsze ładowanie, więc 10% ubytku na kilka godzin uważam za rozsądne, ale...

Klapka jeszcze gorzej spasowana niż w RedMi Note/Note 4G/Note 1s. Trzeszczy jak nawiedzona.

Poza tym oczywiście trzaski przy dzwonkach i budziku są w dalszym ciągu. Pojawiły się również te gwałtowne wzrosty głośności, o których ktoś tu pisał. Teraz jestem już pewien, że to wina softu, bo powtarza się w każdym urządzeniu Xiaomi, jakie miałem. Dla mnie jest to na tyle denerwujące, że chyba czas obejrzeć się za innym producentem.... :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fon nie weźmie więcej niż może. 

Ładowarka to nie jest pompa która na siłę wciska prąd do telefonu, tylko rurociąg z którego możesz wziąć tyle ile potrzebujesz, ale nie więcej niż jego maksymalna 'wydojność' ;)

Ślicznie żeś to ujął :smile: , bardzo obrazowo... Prościej się już nie da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czesto sie slyszy , ze nieodpowiednia ladowarka potrafi zniszczyc baterie :D

Tutaj, to tak naprawdę to ładowarka jest w telefonie. 

To coś na zewnątrz ma za zadanie dostarczyć tylko odpowiednie napięcie o określonym prądzie maksymalnym.

Może kiedyś bywało inaczej, nie wiem... nie oglądałem schematów pierwszych komórek :)

 

Natomiast ogólnie rzecz biorąc oczywiście masz rację - ładowarka niedopasowana do baterii, oznacza zazwyczaj zniszczenie ogniwa, z możliwością fajerwerków i/lub zniszczeń dokonanych przez elektrolit :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja kupiłem na OLX. Telefon ściągnięty od GoldWay, facet powiedział ze na karcie gwarancyjnej jest pieczątka firmy która podejmie się serwisu w PL, ponadto dał mi screen aukcji, potwierdzenie przelewu. Owszem pieczątka jest, ale po kontakcie z tą firmą okazuje się że gość posłużył się danymi firmy, oni nie mają żadnego serwisu. Więc mam telefon ale nie mam serwisu.

Tapnięte z Redmi Note 2

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie podczas wgrywania softów mu się zamieniło pudełko, nie odłożył telefonu prawidłowo po wgraniu oprogramowania multilang.

Robi się to szybko po 5 telefonów naraz i wszystko leży na pudełkach, robiłem to w Sony Ericssonach i o pomyłkę jest naprawdę łatwo.

Zwłaszcza jak przewalisz tego kilkaset i często robota była na nocki eh stare czasy :-P

Pewnie twoje pudło ma ktoś z 2-giego końca świata.

Edytowane przez d3tr0
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie podczas wgrywania softów mu się zamieniło pudełko, nie odłożył telefonu prawidłowo po wgraniu oprogramowania.

Robi się to szybko po 5 telefonów naraz i wszystko leży na pudełkach, robiłem to w Sony Ericssonach i o pomyłkę jest naprawdę łatwo.

Zwłaszcza jak przewalisz tego kilkaset i często robota była na nocki eh stare czasy :-P

Tak samo mi napisał majfrend. Ale co mnie to obchodzi, produkt niekompletny.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie, ciśnij go i wydaje mi się za mało chcesz. 50% bez odsyłania, nie ma się co z nimi cackać

Produkt niekompletny jak sam napisałeś, odsprzedanie tego to nawet z legalnego punktu widzenia rozbieżne IMEI i nikt chyba nie zaryzykuje

20 dolców jest ok, będzie na gadżet jakiś :-D telefon i tak jest z Chin, nie ma gwarancji, więc ktoś kto będzie kupował ode mnie, nie będzie mu to robiło różnicy, zawsze mogę przedstawić dispute :-) a tel mi się podoba, raczej zostanę z nim na długo.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie niee :(

 

na 100% nie miałeś przejściówki? Ja zamówiłem telefon i też myślałem, że jej nie dostałem a ona była przyklejona do takiej gąbki, która miała chronić pudełko przed uszkodzeniem w paczce. Już miałem to wyrzucać tą "gąbkę", ale ktoś mi powiedział, że tam miał i faktycznie była :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...