Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Ale żeście nastraszyli mnie z tą klapką, aż musiałem wydostać telefon z etui i się przyjrzeć, ale na szczęści jest oryginalna (tak myślę) :P

...
Mam pudełko z innym IMEI :grin: to przyklejone pod bateria jest takie samo jak w tej apce, natomiast na pudełku jest inne. Napisze do nich, zobaczę co zrobią :grin: pewnie pomylili telefony i pudełka, ale może to również oznaczać walek z klapkami.

Mam tak samo, inny IMEI na pudełku inny w telefonie, nie fajnie. Ogólnie jak dostałem telefon to pudełko nie było w żaden sposób zabezpieczone (żadnej foli ani plomby). Może "klepią" wszystkie, albo jakąś serię z tym samym IMEI'em, albo szykuje się jakaś "machlojka" ze sprawdzaniem oryginalności albo z tymi klapkami.

 

f348caf1a6e5af18m.jpg

 

taki "czarny", zbadaj

Mam identyczną klapkę.

 

wybitego znaku czarna nie ma tak jak biała, ta perforacja od środka to chyba główna rzecz aby rozpoznać oryginalną

Czarna ma też znak wybity tylko po lewej stronie, gdzie biała ma go po prawej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale żeście nastraszyli mnie z tą klapką, aż musiałem wydostać telefon z etui i się przyjrzeć, ale na szczęści jest oryginalna (tak myślę)

Mam tak samo, inny IMEI na pudełku inny w telefonie, nie fajnie. Ogólnie jak dostałem telefon to pudełko nie było w żaden sposób zabezpieczone (żadnej foli ani plomby). Może "klepią" wszystkie, albo jakąś serię z tym samym IMEI'em, albo szykuje się jakaś "machlojka" ze sprawdzaniem oryginalności albo z tymi klapkami.

Mam identyczną klapkę.

Czarna ma też znak wybity tylko po lewej stronie, gdzie biała ma go po prawej.

U kogo brałeś?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U kogo brałeś?

Kupiłem przez Allegra u sprzedawcy o nazwie Sklep_TV-SAT (link do aukcji: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-lte-16gb-czarny-wysylka-z-pl-i5698869973.html). Wziąłem u niego bo daje 24 miesiące gwarancji i nie wygląda na firmę "jednej sprzedaży" i znika. Tylko z wysyłką u niego jest trochę słabo, bo wybrałem kuriera a i tak musiałem czekać z pięć dni nie licząc weekendu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przez Allegra u sprzedawcy o nazwie Sklep_TV-SAT (link do aukcji: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-lte-16gb-czarny-wysylka-z-pl-i5698869973.html). Wziąłem u niego bo daje 24 miesiące gwarancji i nie wygląda na firmę "jednej sprzedaży" i znika. Tylko z wysyłką u niego jest trochę słabo, bo wybrałem kuriera a i tak musiałem czekać z pięć dni nie licząc weekendu.

 

Dostałeś paragon?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem przez Allegra u sprzedawcy o nazwie Sklep_TV-SAT (link do aukcji: http://allegro.pl/xiaomi-redmi-note-2-lte-16gb-czarny-wysylka-z-pl-i5698869973.html). Wziąłem u niego bo daje 24 miesiące gwarancji i nie wygląda na firmę "jednej sprzedaży" i znika. Tylko z wysyłką u niego jest trochę słabo, bo wybrałem kuriera a i tak musiałem czekać z pięć dni nie licząc weekendu.

 

On ma telefony z jakimś lewym systemem, kilka osób kupowało i każdy miał z tym problem (np. 2GB pamięci pokazywało zamiast 16GB). Może i z tymi klapkami coś ma?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostałeś paragon?

Fakturę dostałem.

 

On ma telefony z jakimś lewym systemem, kilka osób kupowało i każdy miał z tym problem (np. 2GB pamięci pokazywało zamiast 16GB). Może i z tymi klapkami coś ma?

Żadnego negatywa pod tym względem nie miał, a soft był raczej oryginalny Chiński MIUI6 z takim oznaczeniem "LHMCNCH". Jak wspomniałem, myślę że klapka jest oryginalna porównując z powyższymi zdjęciami. A z samym telefonem jak na tą chwilę nie mam większych problemów (jeszcze muszę GPS przetestować).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On ma telefony z jakimś lewym systemem, kilka osób kupowało i każdy miał z tym problem (np. 2GB pamięci pokazywało zamiast 16GB). Może i z tymi klapkami coś ma?

Potwierdzam, system jest totalnie beznadziejny, ciężko nawet Miuipolska jest zainstalować. Ale jak się uda to juz wszystko gra.

U mnie klapka jest jeszcze inna. Z lewej strony ma takie wgłebienie i jakis dwuwersowy numer. Natomiast folia jest częsciowo oderwana...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@nowakdinho nie mam zamiaru nikogo bronić, ale oprócz wysyłki ten sprzedawca nie zraził mnie niczym, i nie rozumiem jak może być system lewy czy beznadziejny w jego przypadku? Można by tak powiedzieć jakby telefon był podróbą, a jak dla mnie to była typowa chińska wersja systemu, miała updater, recovery, aktualizację zrobiłem według poradnika na stronie bez żadnego stresu, więc nie wiem jakie miałeś trudności. Osobiście jestem zadowolony z zakupu i jedynie pozostaje mieć nadzieję, że jest realna ta dwuletnia gwarancja, co jest dla mnie dość ważne. Zamieniłem też kilka zdań przez maila z tym sprzedawcą i całkiem rzeczowy był. No nie wiem, dlaczego tak wam podpadł, ale widząc ile tych telefonów sprzedał, pewno też znalazły się jakieś feralne sztuki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapki klapkami to tylko kawałek plastiku mniej lub bardziej spasowany..najwazniejsze żeby bebechy były orginalne i trzymały poziom..chcę nabyć tego chińskiego iphona dla mas..i mam kilka pytań do użytkowników

1.czy bateria jest taka słabiutka jak sie słyszy..dociągnął ktoś może 6h.na ekranie przy minimalnych ustawieniach..i jak jest z utratą procentów przy zgaszonym ekranie w ciągu nocy..tylko sieć..po 2g np?

2.czy można wymusić tylko lte?

3.czy działa funkcja mirror cast na tv?

4.czy rzeczywiście jest tak kiepawo z łapaniem ostrości na af.. jak to przedstawiła pani Katarzyna z tabletowo w recenzji?pozdro Wszystkim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku zastanów się co piszesz. Albo dokształć

Jedynymi telefonami osiągającymi ponad 6H lub okolice przy włączonym ekranie + YT jest

Note 4

S6

LG flex 2

 

Każdy inny tel 3,5 - 5,5h i ded. A bez włączonego ekranu to i na k3 note mogę tydzień wytrzymać. Ekran dziś zjada 70 90% energii. Takie mierzenie a mój to wytrzyma 7 7,5h nic nie robienia jest bez sensu. Bo jak masz włączony ekran to chociażby przeglądasz net. Są na yt takie dokładne testy telefonów. Tak jak podałem żaden na rynku do tej pory nie zbliżył się nawet do 7h z włączonym YT. Podobnie jak używanie np 20 30% podświetlenia. Jak każdy używa w okolicach 50%. Drugim zjadaczem są rozmowy. 5h rożmów i też każdy tel padnie. Cytując "Kolego jakim prawem Ty uzyskałeś 7h na ekranie jak ja przy normalnym użytkowaniu z WYŁĄCZONĄ synchronizacją i włączonym Wi-Fi mam problem z 4 godzinami.. ;o". Realnie 3h grania też żaden prawie nie wytrzyma. Przygotuj się że dziś power bank dla osoby która chce KORZYSTAĆ z telefonu np w autobusie, pociągu itd to must have, a różnica czy to będzie s1 z przed x lat i wytrzyma 3h czy naj top LG flex 2 na oledzie i wytrzyma 4h to i tak i tak do końca dnia ci braknie.

Czemu mirroring miałby niby nie działać? Działa w każdym telefonie od 3 lat. Aplikacja xiaomi łapie ostrość specyficznie. Nie podoba się to zmieniasz np na fx camera.

Po prostu ona ma tak że ty widzisz ostre. Klikasz zrób zdjęcie dopiero wówczas jest kolejny pomiar af i wykonane zdjęcie, a większość myśli że jest ostre na podglądzie to cyk i ma być. Czemu by miało się nie dać tylko LTE ale jaki sens? Bezsens w Polsce bo co chwile będziesz bez zasięgu.

 

//Widzę wracamy do tematu interpunkcji i czytelności postów ponownie? Ehh @Nezumi

Edytowane przez Nezumi
Reg pkt 22.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Troche sie rozpędziłes z tą listą telefonow osiagajacymi 6h SoT. Zapewniam Cie ze nawet nie biorąc pod uwagę tych telefonow typowo z ogromnymi bateriami , kazdy z moich poprzednich telefonow wytrzymywal tyle (myphone luna) albo i wiecej np xperia m2 i moj teraźniejszy huawei g7. To tylko telefony,ktore mialem bo kiedys wlasciwie tylko tym sie kierowalem,ale na pewno jeszcze pare modeli by sie znalazlo. Co do RN2 wcale bym sie nie zdziwil jesli przy takiej ilosci zamowien wkladane by byly rozne baterie. Skoro nie mieli skrupułów wkładac dwoch róznych wyświetlaczy

Wyslane z G7

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klapki klapkami to tylko kawałek plastiku mniej lub bardziej spasowany..najwazniejsze żeby bebechy były orginalne i trzymały poziom..chcę nabyć tego chińskiego iphona dla mas..i mam kilka pytań do użytkowników

1.czy bateria jest taka słabiutka jak sie słyszy..dociągnął ktoś może 6h.na ekranie przy minimalnych ustawieniach..i jak jest z utratą procentów przy zgaszonym ekranie w ciągu nocy..tylko sieć..po 2g np?

2.czy można wymusić tylko lte?

3.czy działa funkcja mirror cast na tv?

4.czy rzeczywiście jest tak kiepawo z łapaniem ostrości na af.. jak to przedstawiła pani Katarzyna z tabletowo w recenzji?pozdro Wszystkim

No nie wiem... klapki klapkami? Co Ty gadasz.. Jeśli dla Ciebie normalne jest, że po miesiącu użytkowania klapka pęka w rogu i odpada od niej kawałek srebrnej naklejki loga to pozdrawiam. Płacę za produkt, to chyba logiczne , że wymagam chociaż podstawowej wytrzymałości materiałów. Moja klapka ewidentnie okazała się podróbką... 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to.musiała być kiepska podróba ..nie jest to wybitna jakaś technologia..wytłoczenie takiej klapki..zastanawiam sie tylko dlaczego to właśnie podrobiają klapki ..raczej przy tak masowym produkcie obstawiam brak kontroli produktu..i niedoróbki zamiast odrzucane to lecą po kolleii..ale może i faktycznie ktoś zwęszył jakiś interes i klepie swoje klapki..bardziej już obstawiam że normy w produkcji baterii są byle jakie..albo jakieś podróby..może ktoś wie..jak to sprawdzić czy bateria jest orginalna?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 października meizu ma zaprezentować nowego metalowego m2 note z helio x10 i szkłem 2.5D w cenie 999 juanów.

Ciekawe czy będzie dobrą konkurencją dla RN2. Swoją drogą orientujecie się jak wygląda Polski język w softach meizu? Mają pełne spolszczenie?

Miałem Meizu M1 note. Flyme jest marny w porównaniu do MIUI. Zero wsparcia, mnóstwo chińskiego w sofcie. Sam telefon byłby niezły, gdyby nie ten soft. Bardzo chwaliłem sobie tapanie po zablokowanym ekranie.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem Meizu M1 note. Flyme jest marny w porównaniu do MIUI. Zero wsparcia, mnóstwo chińskiego w sofcie. Sam telefon byłby niezły, gdyby nie ten soft. Bardzo chwaliłem sobie tapanie po zablokowanym ekranie.

 

No właśnie... Dla mnie nic, co nie ma MIUI nie może być konkurencją dla telefonów Xiaomi :) Choćby nie wiem jaki wypasiony hardware w tym był.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w Meizu dobry hardware (powiedziałbym że obudowa, aparat, ekran, bateria lepsze niż RN2) są kompletnie spierdzielone przez zbugowany soft. Np GPS totalnie nie działa, launcher gubi ustawienia, brakuje tłumaczenia itp..

Za to w Xiaomi przyjemy soft ratuje niedociągnięcia hardware'u. Szczególnie w tańszych/starszych modelach, o których nigdy bym nie powiedział z czystym sumieniem, że mają szczególnie dobre mikrofony, aparaty, głośniczki czy ekrany... Jak tak sobie ogólnie myślę o plusach i minusach tel. Xiaomi, tak np. na tle flagowców Samsunga, to zawsze mam wrażenie, że do głównych minusów należy jakość dźwięku (rozmów, nagrań) i obrazu (zdjęcia, filmy), no i z GPS-em też różnie bywa. Czyli tak jakby nie było najważniejsze rzeczy w telefonie są takie sobie. Ale MIUI sprawia, że i tak chce się tego używać.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...