Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Mój RN2 już niedługo wyląduje u mnie, niestety o 150 zł droższy  :shock: 
No i mam takie pytanie dotyczące instalacji MIUIPolska
Czy w oryginalnym MIUIRecovery damy radę zrobić full wipe? Czy trzeba się posiłkować instalacją TWRP? Zawsze wykonywałem to z poziomu właśnie recovery w poprzednich telefonach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.

 

Przyciski zmieniacie w ustawieniach.

A nie wybudza się bo masz przykryty czujnik uchem. Też w opcjach zmieniasz.

Sms wyłączysz jedynie ustawienia nie.

 

Problem bat rozwiązali po 1 czy drugiej aktualce. A nie po 2 miesiacach! Czy 3 już od premiery.

 

W każdym telefonie zrobisz wipe bez twrp i wgrywania czegokolwiek. Ustawienia > kasuj dane (samsung np)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwykły ale nie ze wszystkimi działa

Wysłane z mojego Mi 3W przy użyciu Tapatalka

Ok, to koniecznie muszę przetestować na moim LG'iku

 

Ja chyba muszę przestać śledzić ten wątek. To jest Dioda podczerwieni, obsługuje każde urządzenie, które ma tradycyjnego pilota.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Na tym forum ma trzy różne chyba najgorętsze tematy obserwowane, powiadomienia poczty nie nadążają, a w telefonie od powiadomień ekran nie może się wygasić i baterie mi żre :-D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co wiem nie ma oryginalnych na razie. Goldway wystawia podrobe i zarzeka sie ze jest swietniej jakosci ale kosztuje ponad 10$ moze jakis odwazny sprawdzi ta jakosc mnie sie nie chce ;P

tutaj jeszcze link ze sporu na aliexpres w ktorym rumunskim angielskim tlumaczylem dlaczego moja klapka jest podróba bo sprzedawca zarzekal sie ze oryginal :D

http://fotozrzut.pl/zdjecia/8ab714b9e3.jpg

+ w lewym górnym rogu patrząc od wewnątrz czyli frontu telefonu jest slad po wylamwyaniu z formy

Z jakim efektem? Może i ja bym coś wywalczył, bo ta moja szara, jest rzeczywiście średnia i z tyłu się różni od tej białej na zdjęciu. Wrzuci ktoś fote swojej czarnej od środka? Ja rano też dorzucę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no uzyskalem zwrot kasy ale to dla samej klapki bo z ciekawosci kupilem sama czarna klapke na aukcji gdzie koles sie zarzekal ze jest oryginalna (teraz pelno takach z tymi samymi podrobami) zakladam ze dostaliście telefony z tymi samymi podrobionymi klapkami ktora i ja nabyłem :D z powodu brakow wersji kolorystyczny ;)

moj prime zamowilem w bialej teraz widze ze dobrze zrobilem xD proponuje wam walczyc o swoje na ile to mozliwe bo jesli chodzi o jakosc, spasowanie, skrzypienie to biala oryginalna deklasuje podróbę ; ) no i nie skrzypi o przyciskach juz nie wspomne :x

Zaciekawiony tymi klapkami poszperałem i to efekt:

Przetłumaczyłem sobie napis z pudełka i mówi on dark gray, więc klapka powinna być oryginalna.

W międzyczasie dotarłem tu:

https://jd.mi.com/?lang=en_US

Gdzie sprawdziłem, mój telefon jest oryginalny, z jednym ale.

Mam pudełko z innym IMEI :-D to przyklejone pod bateria jest takie samo jak w tej apce, natomiast na pudełku jest inne. Napisze do nich, zobaczę co zrobią :-D pewnie pomylili telefony i pudełka, ale może to również oznaczać walek z klapkami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi pilot to badziewie. Ja używam Peel Smart remote. Może być również Zaza remote. Obie aplikacje w sklepie Play za darmo.

Wysłane z RN2 Prime

Peel smartbdla mnie takie samo badziewie. Nie ma (przynajmniej w moim modelu) przycisków takich jak Guide i innych szczegółowych. Programy góra dół i poziom głośności można też zmieniać w tym pilocie z ROMu. A, że epg ładnie w wygląda tak o dalej nie daje mi tej reszty funkcji.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech.

 

Przyciski zmieniacie w ustawieniach.

A nie wybudza się bo masz przykryty czujnik uchem. Też w opcjach zmieniasz.

Sms wyłączysz jedynie ustawienia nie.

 

To jak ustawić, żeby home przenosił do ekranu głównego, nie do otwartych folderów?

SMS nie mam zamiaru wyłączać, pisałem że zamykanie aplikacji nie załatwia tematu przechodzenia do głównego ekranu jak ktoś sugerował.

 

Zawsze rozumiałem i tak działało w moich wcześniejszych telefonach, że czujnik przykryty uchem wyłączał ekran i po odsunięciu włączał go ponownie. W tym przypadku czasem tak działa, czasem po zakończeniu rozmowy ekran dalej jest wygaszony. 

Edytowane przez innyreader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawsze rozumiałem i tak działało w moich wcześniejszych telefonach, że czujnik przykryty uchem wyłączał ekran i po odsunięciu włączał go ponownie. W tym przypadku czasem tak działa, czasem po zakończeniu rozmowy ekran dalej jest wygaszony. 

Przyczyną możę być zabrudzenie ekranu w okolicy czujnika. Serio, nawet tak nieznaczne, że niewidoczne gołym okiem może to powodować. Zwłaszcza, jak masz szkło lub folię na ekranie. Ja z tego powodu musiałem tę funkcję wyłączyć. Ale potem, gdy mi szkło ochronne się odkleiło i je wywaliłem - włączyłem znów i działa właściwie nieźle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szybkie pytanko. Lepiej wgrać wersję 5.9.24 czy 5.10.8? Czytam i czytam i nie wiem .. Niby na tej nowszej ludzie mają więcej problemów?

To już przestaje mieć znaczenie, którą z nich wgrasz dziś, skoro za 2 dni będzie 5.10.15 i pewnie sobie zaktualizujesz :)

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...