Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Właśnie zauważyłem jedną rzecz, mam w telefonie tylko jedną kartę SIM z Virgin mobile i włożona jest w pierwszy slot. W sekcji "KARTA SIM PREFEROWANA DLA:" mam ustawione "Połączenia" - nieustawione, a "Internet" - Virgin mobile. Wygląda jak bym mógł coś tam ustawić, ale wszystko jest wyszarzone, jest możliwość jakoś to przełączyć? U was też tak jest ustawione? Ogólnie nie robi to jakoś problemów, mogę dzwonić i SMS'ować, ale jakoś dziwnie mi tą kartę przypisało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu jest: http://miuipolska.pl/forum/topic/5624-s%C5%82owniczek-dla-pocz%C4%85tkuj%C4%85cych/?hl=s%C5%82ownik

szukanie nie boli.


Hej,
Sorki za zaśmiecanie tematu ale poszukuje wątku, w którym był zamieszczony słowniczek podstawowych pojęć. Proszę o linka.
Dziękuję

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez Grzesiuso
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to do opisu samsunga nadal pasuje jesteś pewien ze to alcatel xD?

Na bank ;d

Hahhahahah ;D

Ale kto kupuje telefony od Alcatela ? Kupując Samsunga to chociaż wiesz że to shit. A taki Alca to czysta niewiadoma - cud jeśli się odpali ;P

Hmm bez sensu jest tak mówić. To tak samo można mówić o Chińczykach nieznanych w Europie . Telefon miał być kozakiem a wyszla kupa. Na szczęście na reklamacji w playu dali mi xperie M2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już z zakupem dobijam do końca, muszę tylko poczekać na kartę walutową bo mojej nie mogę znaleźć. Case mam wybrane, słuchawki wybrane, tylko nie mogę się zdecydować na model fona TD czy FDD obydwa działają tylko mam wątpliwości. Zadam te same pytania co na telechina gdzie nie dostałem odpowiedzi, chce rozwiać wszystkie wątpliwości bo słuchawka ma starczyć przynajmniej na rok.

Taki o to komentarz zamieściłem, może się ustosunkujecie do tych pytań:

 

Mam takie pytanie; wiem że to było już omawiane ale chciałbym jeszcze raz poruszyć ten temat. Mianowicie chodzi o wersje TDD a FDD.
Wiem że chodzi o różnice częstotliwości ale mi chodzi mi o coś innego, bo tego zbytnio nie rozumiem. 
Jeśli obie wersje działają u nas i obie mają LTE to po co w ogóle stworzono dwie wersje, które sieją zamęt. Nie lepiej było stworzyć jedną wersję która działa w Chinach i w Europie? Jaka w ogóle jest różnica między tymi dwoma wersjami, oprócz tego że wersja TDD działa w Chinach a FDD nie
Dlaczego jest taka różnica w cenie i czy jest możliwe że po zakupie będzie jednak jakiś problem z TDD, jak nie teraz to może w przyszłości.
Kupuje RN2 i teraz głównie zastanawiam się na wyborem między TD a FD bo mam wątpliwości. Czy może być jakiś problem z siecią przy TD?

Słyszałem że któraś z wersji trzyma słabiej na baterii, to prawda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś posiada RN 2 Prime bo na takiego się zamierzam.

Pytania:

1.Jak to działa ?

2.Jakieś problemy ?

3.Jak jest z polskim softem ? (to chyba bardziej do Acida)

4.TWRP ?

Sorki proszę przenieść wątek do ogólnych pytań o RN2.

Ja mam Prime i jestem bardzo z niego zadowolony i z tego, że wybrałem Prime, a nie zwykłą wersję. Kupiłem na allegro od accesories4you (pewny sprzedawca) i trochę ciężko początkowo było mi się przyzwyczaić do miui, ale jak już ogarniam to bardzo mi się i miui spodobało, a Acid odwala kawał dobrej roboty i w moim odczuciu każdy kolejny rom jest lepszy. TWRP zainstalowałem i świetnie się sprawuje, dużo w nim przydatnych funkcji względem zwykłego recovery. Szczerze mogę polecić ten telefon i najnowszą aktualizację :) W antutu osiągnąłem 54170 punktów więc jak na telefon, który mnie kosztował 1069zł dla mnie rewelacja :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Prime i jestem bardzo z niego zadowolony i z tego, że wybrałem Prime, a nie zwykłą wersję. Kupiłem na allegro od accesories4you (pewny sprzedawca) i trochę ciężko początkowo było mi się przyzwyczaić do miui, ale jak już ogarniam to bardzo mi się i miui spodobało, a Acid odwala kawał dobrej roboty i w moim odczuciu każdy kolejny rom jest lepszy. TWRP zainstalowałem i świetnie się sprawuje, dużo w nim przydatnych funkcji względem zwykłego recovery. Szczerze mogę polecić ten telefon i najnowszą aktualizację :) W antutu osiągnąłem 54170 punktów więc jak na telefon, który mnie kosztował 1069zł dla mnie rewelacja :D

 

Dlaczego nie skorzystałeś z promocji -50zł dla użytkowników tego forum? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Czy ktoś posiada RN 2 Prime bo na takiego się zamierzam.

Pytania:

1.Jak to działa ?

2.Jakieś problemy ?

3.Jak jest z polskim softem ? (to chyba bardziej do Acida)

4.TWRP ?

Sorki proszę przenieść wątek do ogólnych pytań o RN2.

Ja mam Prime. Pewnego razu wyjalem tel z kieszeni i był pęknięty w rogu tylny panel. Ogólnie z 2-3 razy w przeciągu miesiąca mi się zawiesil. Całokształt na plus jestem zadowolony. W tej kwocie nie ma lepszego tel . LecZ jeśli różnica w cenie jest duża w starciu Prime ze zwykła wersja bralbym zwykła.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie skorzystałeś z promocji -50zł dla użytkowników tego forum? :P

Nie wiedziałem, że jest taka możliwość :D Wybrałem go spontanicznie, bo brałem parę modeli pod uwagę, w tym Redmi Note 2 i Prime, za mało wiedzy miałem o tej marce przed zakupem, to mój pierwszy Xiaomi, ale czuję, że nie ostatni :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Prime. Pewnego razu wyjalem tel z kieszeni i był pęknięty w rogu tylny panel. Ogólnie z 2-3 razy w przeciągu miesiąca mi się zawiesil. Całokształt na plus jestem zadowolony. W tej kwocie nie ma lepszego tel . LecZ jeśli różnica w cenie jest duża w starciu Prime ze zwykła wersja bralbym zwykła.

 

Czy u Ciebie też występują trzaski na końcu dźwięku, przy wyłączaniu budzika, odbieraniu połączeń/sms? Jesteś w stanie to wychwycić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Prime. Pewnego razu wyjalem tel z kieszeni i był pęknięty w rogu tylny panel. Ogólnie z 2-3 razy w przeciągu miesiąca mi się zawiesil. Całokształt na plus jestem zadowolony. W tej kwocie nie ma lepszego tel . LecZ jeśli różnica w cenie jest duża w starciu Prime ze zwykła wersja bralbym zwykła.

Pęknięty panel od razu skojarzył mi się Zetkami od Sony, tyle że tam pęka szkło, a tu wnioskuję, że klapka baterii ma jakiś defekt bo z tyłu szkła nie ma.

Powiesz o tym coś więcej?

Wysłane z mojego FreeTAB 7001 HD IC przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też macie problem z google play? Chodzi mi o żółwia prędkość pobierania. Mam włączony ten licznik prędkości i normalnie wyświetla po 600-700KB/s a w GP np 0.08. Dwie godziny ściągał się facebook XD

problem jest, u mnie gra nfs również dużo dłużej w porównaniu do LG G2

 

a na nowym sofice bateria leci jeszcze bardziej, 2h 12 min na ekranie z włączonymi danymi masakra xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie moich wcześniejszych postów. Nie wczytuja się zdjęcia z takich aplikacji jak kozaczek, plotek za to z pudelka działają. I teraz test. Na dwóch telefonach z miui polska tak jest a np na samsungu działa ok. Najlepsze to jest ze nie to ze wszystkie tylko np 3 czy 4 zdjęcie z kolei. Co do stron to wszystko wczytuje się na stockowej przeglądarce. Jeżeli faktycznie ma to blokować reklamy to nie działa to prawidłowo, bo co maja zdjęcia jakiś gwiazd do reklamy.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wydaje Ci się, że są trzaski czy że jesteś w stanie to wychwycić? ;)

Raczej tych trzaskow nie ma ;)

Pęknięty panel od razu skojarzył mi się Zetkami od Sony, tyle że tam pęka szkło, a tu wnioskuję, że klapka baterii ma jakiś defekt bo z tyłu szkła nie ma.

Powiesz o tym coś więcej?

Wysłane z mojego FreeTAB 7001 HD IC przy użyciu Tapatalka

Generalnie miałem telefon jakieś dwa tygodnie i pewnego dnia zobaczyłem że plecki w prawym górnym rogu mają dwa pęknięcia. Małe na pierwszy rzut oka nie widoczne pęknięcia. Telefon nigdy nie upadł ani w nic nie uderzył. Myślę że złe dopasowanie obudowy. Napisałem do sprzedawcy i wysłał mi już lub wyśle nowe plecki. Telefon kupiony w PL ze względu na możliwość odliczenia VAT więc o tyle dobrze że szybko dostane plecki :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem bardzo zadowolonym nowym  posiadaczem RN2.

Zauważyłem na razie 2 uwagi:

Mam katalogi z programami na ekranie głównym. Po wybraniu programu z katalogu, po użyciu home wracam do otwartego katalogu, nie powinno być do ekranu głównego? Da się to ustawić.

Drugi - po zakończeniu rozmowy nie wybudza się ekran, gdzieś już o tym czytałem ale nie znalazłem rozwiązania.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez innyreader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to bardzo dobre pytanie,

wlasnie sprawdzilem w ustawieniach przycisków i tak na prawde to przycisk WSTECZ, jak i HOME - dzialaja po prostu prawie identycznie.

Moim zdaniem to powinno byc zmienione - HOME to HOME - a nie powrót o jeden stopien (lub wyjscie z aplikacji z pozostawieniem jej w tle).

Co gorsza - nie mozna konfigurowac tego przycisku.

Edytowane przez fullrespect
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale to inna funkcja, też tak mam.

Tylko ja nie chcę zamykać aplikacji, chcę się szybko dostać do ekranu głównego.

A ta funkcja również zamyka aplikację i wracasz do otwartego folderu.

I nie na każdę apkę dzała. SMS nie wyłączysz.

Edytowane przez innyreader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...