Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

A propos przeglądania motywów xiaomi itd.

 

Nie da się ich przeglądać gdzieś przez stronę www na kompie?

A potem np 1 klik i pobiera mi przez konto miui.

 

Tak by było najwygodniej.

Noped, takiej opcji raczej nie ma, ale to by było bez znaczenia, bo pingi i prędkości byłyby podobne, a zrywanie połączenia równie częste.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobranie skórki z Google Play coś tam niby dało, bo włącza się po max 2 dotknięciach zamiast 6, ale nie podobają mi się te klawiatury ze względu na dziwny układ i mnóstwo zbędnych dodatkowych pól. Najfajniej by było jakby systemowa klawiatura Xperia zaczęła działać poprawnie. Jak to wygląda u innych? Też macie taką sytuację?

Edytowane przez BoyBen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tak, ze nie wszystkie strony wam się wczytuja. Zona wchodzi na strony typy pinokio z zabawkami i nie wszystkie zakładki wchodzą. Ale to nie tylko te strony. Testowane na chrome, mozilli czy operze. W miarę daje rade stockowa przeglądarka, ale żonie się nie podoba. Dziwne to wszystko telefon od zaufanego sprzedawcy, zaktualizowany z miui polska i takie rzeczy.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pobranie skórki z Google Play coś tam niby dało, bo włącza się po max 2 dotknięciach zamiast 6, ale nie podobają mi się te klawiatury ze względu na dziwny układ i mnóstwo zbędnych dodatkowych pól. Najfajniej by było jakby systemowa klawiatura Xperia zaczęła działać poprawnie. Jak to wygląda u innych? Też macie taką sytuację?

SwiftKey polecam

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos MIUI ma jeden problem z którym po prostu nie daje rady.

 

Autoobracanie działa źle. Bardzo źle.

Na moim n7000 nie było totalnie z tym problemu. Telefon wyczuwał moje intencje. Czyli np lekko przekręcony jeszcze nie obracał ekranu. A w pozycji 180* trzymał wyświetlanie według dłuższej krawędzi.

W miui nie da się leżeć i czytać według dłuższej krawędzi. Da się jakoś z tym uporać? Np zmniejszenie czułości obracania czy coś. Albo przycisk wyświetlania według dłuższego boku i wyłączenie autoobracania w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bateria leci chyba jeszcze bardziej, ale zobacze bez blutufa bo wzbogacilem się o MiBanda.

Ogólnie bez reguły ale potrafi się nagrzac.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Ja z baterii w stanie czuwania jestem zadowolony. Nie ma drenażu. W.poprzednim moim smartfonie była masakra przez noc potrafiło zejść 20% teraz 1-2. Jedynie na ekranie dosyć szybko.spada bateria . Bluetooth mam włączony ciagle od pocZątku , a mimo to system pokazuje w zużyciu 0% przez bluetooth.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Macie tak, ze nie wszystkie strony wam się wczytuja. Zona wchodzi na strony typy pinokio z zabawkami i nie wszystkie zakładki wchodzą. Ale to nie tylko te strony. Testowane na chrome, mozilli czy operze. W miarę daje rade stockowa przeglądarka, ale żonie się nie podoba. Dziwne to wszystko telefon od zaufanego sprzedawcy, zaktualizowany z miui polska i takie rzeczy.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Z tego co się doczytałem na forum, to w MIUIPolska jest wkomponowany jakiś bloker reklam, co może mieć wpływ na wczytywanie stron. U mnie po odpaleniu apki Filmweb pojawił się komunikat, że używam programu do blokowania reklam, gdzie nic takiego sam nie instalowałem. Wczoraj do testów wgrałem MIUI multilang, gdzie system też jest spolszczony (niema kilku "ficzerów" z MIUIPolska) i apka Filmwebu już nie komunikuje o blokowaniu reklam, co gorsza w innych apkach pojawiły się reklamy. Blokowanie ma swoje plusy, ale właśnie może utrudniać wczytywanie niektórych stron.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

troche offtopic ale mam pytanko

Zamowilem RN2 i w dhl z HONG-KONG - HONG-KONG przez LEIPZIG - GERMANY do WARSAW - POLAND mialem juz:

Odprawa celna zakończona o WARSAW - POLAND, Przesyłka procesowana - WARSAW - POLAND, Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - WARSAW - POLAND, Przesyłka dotarła do terminala przeznaczenia - WARSAW - POLAND, Przesyłka tymczasowo zatrzymana WARSAW - POLAND a tu nagle Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - LEIPZIG - GERMANY XD.
 

Czyli wróciła do Niemiec i znowu bedzie 50% szans na VAT?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzie dokladnie kupowales? dziwne to moze jakis blad albo paczka wraca na hong kong  : o mzoe powinienes zadzwonic do dhl i dopytac o co chodzi 

Geekbuying.

 

Całość wygląda tak:

 

Przesyłka odebrana od nadawcy HONG KONG - HONG KONG

Zaktualizowano status odprawy celnej WARSAW - POLAND

Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG

Przesyłka procesowana - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG

Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - HONG KONG - HONG KONG HONG KONG - HONG KONG

Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY

Przesyłka procesowana - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY

Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY

Zaktualizowano status odprawy celnej WARSAW - POLAND

Odprawa celna zakończona o WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND

Przesyłka procesowana - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND

Przesyłka opuściła punkt tranzytowy - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND

Przesyłka dotarła do terminala przeznaczenia - WARSAW - POLAND WARSAW - POLAND

Przesyłka tymczasowo zatrzymana WARSAW - POLAND

Przesyłka awizowana w punkcie tranzytowym - LEIPZIG - GERMANY LEIPZIG - GERMANY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oj... wykryto bluźnierstwo! :eek:

:ph34r:

 

dograles miui eu ale wyczysc dane aplikajci filmwebu i zobacz czy nie bedzie wolac ja osobiscie uzywam adway :D i nie mam problemow z wszytywaniem obrazow z galerii ; ) tez nie mam problemow z ladowaniem stron chyba ze chodzi o jakies specyficzne to podjacie jakie :D

Przed i po instalacji MIUI multilang robiłem wipe i apkę instalowałem na nowo, i nie wołało. Po instalacji MIUIPolska 5.9.24 i 5.10.8 robiłem też wipe, i po każdorazowej instalacji apki Filmweb pojawiał się komunikat o blokowaniu reklam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hahhahahah ;D

Ale kto kupuje telefony od Alcatela ? Kupując Samsunga to chociaż wiesz że to shit. A taki Alca to czysta niewiadoma - cud jeśli się odpali ;P

Hej,

Ja dla swojej żony kupiłem Alcatela:) a nawet dwa, bo ona innego nie chciała. Telefon działa sprawnie a żona jest z niego zadowolona.

Ale wracając do tematu, przeczytałem cały wątek i wątek pirwsze wrażenia i mam do was pytanie odnisnie takiej "namacalnej" (wiem, że głupio brzmi) jakości wykonania. Na podlinkowanej recenzji z tabletowo.pl widac na filmiku jakąś taką miękkość tylnej klapki i jakby chybotliwość telefonu. Czytłem też gdzieś na jakimś forum, jak jakiś Pan z serwisu telefonów mówił, że te telefony po jakimś czaśie robią się właśnie luźne k giętkie. Czy to prawda? Czy jakaś brednia. Możecie opisać swoje wraże nia z takiego dotykowego punktu widzenia? Mój obecny sgs II jest dobrze wykonany nic w nim nie skrzypi, nie trzeszczy. Chciałbym aby telefon za który dam 1000 zł wytrzymał mi 2-2,5 roku jak mój samsung.

Widziałem gdzieś tu w wątku takie alternatywne plecki z aluminium i szkła bodajże, jak one się sprawują? Z zasięgiem jest ok?

P.S @Nezumi masz świętą cierpliwość ciągle na te same pytania odpowiadać.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co się doczytałem na forum, to w MIUIPolska jest wkomponowany jakiś bloker reklam, co może mieć wpływ na wczytywanie stron. U mnie po odpaleniu apki Filmweb pojawił się komunikat, że używam programu do blokowania reklam, gdzie nic takiego sam nie instalowałem. Wczoraj do testów wgrałem MIUI multilang, gdzie system też jest spolszczony (niema kilku "ficzerów" z MIUIPolska) i apka Filmwebu już nie komunikuje o blokowaniu reklam, co gorsza w innych apkach pojawiły się reklamy. Blokowanie ma swoje plusy, ale właśnie może utrudniać wczytywanie niektórych stron.

No to podaj url który jest blokowany a ja to usunę z hosts. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zapomnij o amelinium tego nie pomalujesz i o ile zasieg w tym przypadku da sie przezyc to wifi dostaje za bardzo po tylku a jakosc tych klapek no coz niektore sa klejone dwustronna tasma xD

9 miesiecy nosilem nota 4g w ipaky etui nie zrobil sie luzny ;P jednak musisz pamietac ze to duzy telefon... iphona 6+,galaxy nota 4 jak masz ciasniejsze portki albo nie masz tych 180 cm a nawet jak masz to i tak mozesz wygiac w kieszeni na amen ;D

Mysle ze jak sobie dokupisz jakis dobry ochronny case to z telefonem sie nic nie stanie : )

Mam 190 co do wielkości to zdaje sobie sprawę z rozmiaru. Każdy telefon jaki rozważam porównuję do iPhona 6 Plus mojej koleżanki.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

Ja dla swojej żony kupiłem Alcatela:) a nawet dwa, bo ona innego nie chciała. Telefon działa sprawnie a żona jest z niego zadowolona.

Ale wracając do tematu, przeczytałem cały wątek i wątek pirwsze wrażenia i mam do was pytanie odnisnie takiej "namacalnej" (wiem, że głupio brzmi) jakości wykonania. Na podlinkowanej recenzji z tabletowo.pl widac na filmiku jakąś taką miękkość tylnej klapki i jakby chybotliwość telefonu. Czytłem też gdzieś na jakimś forum, jak jakiś Pan z serwisu telefonów mówił, że te telefony po jakimś czaśie robią się właśnie luźne k giętkie. Czy to prawda? Czy jakaś brednia. Możecie opisać swoje wraże nia z takiego dotykowego punktu widzenia? Mój obecny sgs II jest dobrze wykonany nic w nim nie skrzypi, nie trzeszczy. Chciałbym aby telefon za który dam 1000 zł wytrzymał mi 2-2,5 roku jak mój samsung.

Widziałem gdzieś tu w wątku takie alternatywne plecki z aluminium i szkła bodajże, jak one się sprawują? Z zasięgiem jest ok?

P.S @Nezumi masz świętą cierpliwość ciągle na te same pytania odpowiadać.

Wysłane z mojego GT-I9105P przy użyciu Tapatalka

Raczej lekko podkoloryzowane. Prawda na początku klapka potrafi zaskrzypieć i być "śliska", ale po dłuższym czasie zauważysz, że to tylko "1 wrażenie", a skrzypienie samo ustaje. Klapka po prostu musi się dopasować/docisnąć. Ten sam "problem" ze skrzypieniem był w Redmi 2, był, bo znikał sam po 1tygodniu użytkowania. Telefon teraz ma moja mama i jest zachwycona :P. Aluminiowe plecki... ładnie się prezentują, ale jak pisał Lamcza ograniczają strasznie Wi-fi.

Co do "PS" no cóż, ktoś musi na te pytania odpowiadać, czyż nie? :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to podaj url który jest blokowany a ja to usunę z hosts. 

Ja osobiście nie natrafiłem na stronę na której odczułbym blokowanie "ważnych" treści (telefon mam od wtorku i głównie przez przeglądarkę w nim przeglądam miuipolska.pl, xiaomi.eu i en.miui.com  :cool: , reszta to apki). Na problem natrafiła żona @juventus82 jak sam powyżej opisał i może on podeśle jakieś linki. Ja dedukując, że jeżeli w systemie siedzi bloker do reklam który ma wpływ na apki (gdzie sam to odczułem, w sumie na plus :wink: ) to też musi mieć wpływ na przeglądarkę i strony, a z doświadczenia wiem, że może to zablokować niektóre przydatne zawartości strony, bo tak też się działo gdy miałem włączone blokowanie reklam w przeglądarce na PC i dopiero po wyłączeniu pojawiało się to czego brakowało nas stronie.

 

Oczywiście jeżeli kiedyś natrafię na blokowaną stronę w telefonie to chętnie podeśle link, bo rozwiązanie oczywiście jest dobre, ale zapewne wymaga dopracowania, albo ewentualnie dodania blokowanej zawartości do "białej" listy.

Edytowane przez Rav-X
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Google wyświetlają się reklamy, tzn po wpisaniu np h and m na samej górze mamy reklamę linkującą do ich strony, dopiero później wyniki. No i po kliknięciu w reklamę strona się nie ładuje - pytanie jest takie czy można ta rubrykę Reklama w ogóle usunąć z wyników wyszukiwania?

I tak jak mówi przedmówca, linki na Tapatalk nie działają :( Oprócz tego to ta opcja jest fantastyczna, nigdzie nie widzę reklam :D Kapitalne rozwiązanie!

Pytanie z innej beczki: używacie aplikacji Greenify na swoich telefonach? Stosujecie jakieś programy do czyszczenia np ccleaner, czy tylko ten wbudowany w panelu sterowania?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Blokada reklam nie jest tylko dla aplikacji. Jest do całego ruchu internetu. Url przekierowany jest do localhost. Stara sztuczka z linuxa.

 

Stosowana też niekiedy przez malware, który w ten sposób przekierowuje użytkownika na strony phishingowe... Ale to tak na marginesie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Google wyświetlają się reklamy, tzn po wpisaniu np h and m na samej górze mamy reklamę linkującą do ich strony, dopiero później wyniki. No i po kliknięciu w reklamę strona się nie ładuje - pytanie jest takie czy można ta rubrykę Reklama w ogóle usunąć z wyników wyszukiwania?

I tak jak mówi przedmówca, linki na Tapatalk nie działają :( Oprócz tego to ta opcja jest fantastyczna, nigdzie nie widzę reklam :D Kapitalne rozwiązanie!

Pytanie z innej beczki: używacie aplikacji Greenify na swoich telefonach? Stosujecie jakieś programy do czyszczenia np ccleaner, czy tylko ten wbudowany w panelu sterowania?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

W panelu sterowania masz wszelkie cleanery, antywirusy etc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytanie z innej beczki: używacie aplikacji Greenify na swoich telefonach? Stosujecie jakieś programy do czyszczenia np ccleaner, czy tylko ten wbudowany w panelu sterowania?

 

Greenify? Nie ma sensu w MIUI. Używałem go bardzo długo, ale od kilku miesięcy przestałem i włączyłem wbudowaną w MIUI funkcjonalność robiącą mniej więcej to samo i co najmniej tak samo skutecznie (myślę, choć nie mam pewności, że jej przewagą jest też ubijanie pewnych systemowych procesów, których darmowa wersja Greenify ubić nie umie). W każdym razie - działa to dobrze, gdy nie ruszam telefonu, to praktycznie wykres baterii staje się często płaski na wiele godzin. Przez noc mi zwykle schodzi 2-3%, a jestem z tych, co długo śpią :)

 

Trzeba jednak pamiętać, że nic nie poprawia tak skutecznie zużycia prądu, jak restart telefonu. Raz na dobę to minimum, co bym zalecał, ale nie zaszkodzi i 2 czy 3 razy. Przy okazji wiele innych problemów lub potencjalnych problemów jest minimalizowane. Ciężko mi zrozumieć opory niektórych przed tą procedurą, wszak nie trwa ona długo.

 

Co do czyszczenia śmieciowych plików, to narzędzie wbudowane jest dość "ostrożne" i brak mi w nim możlwości ręcznego definiowania folderów, które chciałbym czyścić (nie wiem czy CCleaner dla Androida to umie?).

Edytowane przez latet
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś też byłem za metodą restartu na jeden/dwa dni, do czasu, aż zostałem "oskarżony" na xda, że "źle robię, telefon powiniem być włączony cały czas i szkodzę elektronice" ... Obecnie nie wyłączam, ram wolny spada z 1.2 do 1GB i trzyma się tak, bateria ok, reszta też.

Ps. W cc jest możliwość wybrania folderów, aczkolwiek na MIUI starcza mi fabryczny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jedyną aplikacją mającą sens na telefony jest GO launcher i go battery.Ale obie maja jedna wadę jak stąd do Paryża.ŚMIECI ŚMIECI ŚMIECI i reklamy. Nawet jak kupisz ap. To i tak będziesz dostawał powiadomienia czy aby nie chciał byś dokupić jeszcze go calendar czy go coś tam

Go po prostu kupuje najlepsze aplikacje. Przez co jest najlepszy. Ale to taki wirus niemal. Kupisz go batery. Kup ekran do odblokowywania GO.

 

Ogólnie  go battery instalowałeś na androidach po to by np zabijało app po uśpieniu tel. W miui jest taka opcja więc sensu nie ma. Dodatkowo dodawało to możliwość ustawienia szybkości ładowania, zmiany trybu na noc itd. W miui to masz więc bezsens.

---------

Z resterami jest tak że faktycznie nie są dobre dla elekroniki. Po co chcesz resetować tel? Jeśli ci źle działa znaczy że jest problem z jakąś app. Która zjada cash lub robi mnóstwo śmieci.

-------

Co do blokady reklam. Nie rozgryzłem jej w miui. Zawsze korzystała z listy na serwerze podobnie jak adblocker na kompie i mogłeś dodawać wyjątki. A tutaj nie wiem jak dodawać wyjątki właśnie lub tez jak zgłaszać na serwer by odblokowali stronę.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...