Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Miał ktoś problem z samoczynnym restartem?

W ciągu 2 dni zdarzyło mi się to 2 razy, podczas normalnego użytkowania, dość dziwna sprawa

A jak ma się sytuacja z Panelem sterowania i w profilach zasilania automatyczne wł./wył.?

Wygrywając ROM robiles full wipe?

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A propos pewnie odpowiedź znajdę na forum gdzieś.

Ale czy idzie kątem miui przenieść wszystko między telefonami? SMS, ustawienia kont, wszystkie app itd?

Nie ma migratora. Pozostają zew. aplikacje. Apki pamięta konto google ale nie dane aplikacji.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale na miui chyba nie ma takiej app.

Titanium backup raczej nie przywroci 1:1 wszystkiego.

Backup and restore do smsow połączeń itd.

Ale tak żeby właśnie skopiować cały pulpit, rozmieszczenie ikon itd.

Nie przeniesiesz takich rzeczy z np. Lenovo z Androidem na Xiaomi z MIUI, ale samo miui ma opcje zapisu ustawień pulpitu, sms, kontaktów, połączeń, wystarczy włączyć synchronizację z chmurą. W razie wipe/utraty danych telefon sam pobierze wszystkie aplikacje ze sklepu google, sam je ustawi na pulpicie, sam przywróci SMS i kontakty.

Tapu tap z mi4 tap tap.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie przeniesiesz takich rzeczy z np. Lenovo z Androidem na Xiaomi z MIUI, ale samo miui ma opcje zapisu ustawień pulpitu, sms, kontaktów, połączeń, wystarczy włączyć synchronizację z chmurą. W razie wipe/utraty danych telefon sam pobierze wszystkie aplikacje ze sklepu google, sam je ustawi na pulpicie, sam przywróci SMS i kontakty.

Tapu tap z mi4 tap tap.

 

No i jest też to:

 

Ustawienia → Urządzenie → Kopia i kasowanie danych → Kopia zapasowa systemu MIUI → Utwórz kopię zapasową

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam miui na lenovo :P
 

Bo tam żaden inny soft dobrze nie lata.

I chyba nawet polubiłem to miui z musu.

 

Choć chyba 3 dzień szukam jak ustawić SMSY by nie poprawiało na śćź i żeby było normalnie 120 znaków a nie 60.

 

Dlatego jw szukam opcji przeniesienia Miui lenovo > miui xiaomi 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po zrobieniu wipe z menu tel, chce przegrac plik zip aby zrobic update do miui polska, ale mam wolnego 270mb tylko a plik zip ma ponad 600

co mam zrobić ?

help

To coś Ci się ten wipe nie udał, skoro prawie cała pamięć nadal zapchana. Ale jeśli przed wipe miałeś więcej miejsca niż teraz, to zapewne przydarzył Ci się ten sam problem, który miałem niedawno. Czyli tony niby usuniętych danych w folderze /data/lost+found/

Sprawdź i jeśli tam coś jest, to skasuj to.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby ktoś chciał szybko i sprawnie pobrać ROM dla RN2 (hermes) w wersji dla MiFlash (fastboot) to wrzuciłem go tutaj:

http://we.tl/UrDpv360Xw

Link będzie działać do 15.X.

Radzę pobrać i trzymać na czarną godzinę.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Latet miałeś racje, to jakib bug czy coś, w katalogu były jakies śmieci, za 3cim wipem wszystko wróciło do normy!

 

ale mam następny problem, przegrywam plik update na redmi note 2 i podczas przegrywania exploratorem z win7 w okienku postępu staje po środku i nic.... i stoi juz 15 min ? wtf , chyba mi sie system sypie ;/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale mam następny problem, przegrywam plik update na redmi note 2 i podczas przegrywania exploratorem z win7 w okienku postępu staje po środku i nic.... i stoi juz 15 min ? wtf , chyba mi sie system sypie ;/

Nie wiem, ale nie jest to normalne. Spróbuj wgrać ten plik do tel. po prostu z innego kompa, najlpiej też innym kablem.

Albo prościej - wejdź przeglądarką www w telefonie na stronę MIUI PL i ściągnij ten plik prosto do telefonu :)

 

Przy okazji zapytam innych użytkowników tego tel - czy Win7 nie ma problemów z "widzeniem" zawartości RN2, bez konieczności instalacji nietypowych sterowników (nietypowych, czyli takich, których system sam sobie nie znajdzie w momencie pierwszego podłączenia urządzenia). Taki problem był z pierwszym Redmi Note na MTK - Win7 nie dawał rady, ale Win8 spokojnie tak.

Edytowane przez latet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, tutaj akurat wina pewnie leżała po stronie mojego kompa, na innym usało się przegrać plik poprawnie :)

jestem już po aktualizacji do najnowszej wersji miui Polska, wszystko działa ok, po za jednym tematem....

 

mam nową karte playa 4G wyświetla się non stop, niby wszystko działa , ale jest jakaś blokada na transmisji danych bo nie moge nic ściągnąć z google play'a, przeglądać mogę normalnie gry czy programy ale ściąganie nie działa.. pasek postępów ściągania śię nie rusza...

to samo z youtube.. jest gdzieś w opcjach miui jakiś patent na to czy jak ?

mam wersje telefonu TD :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dobra, tutaj akurat wina pewnie leżała po stronie mojego kompa, na innym usało się przegrać plik poprawnie :)

jestem już po aktualizacji do najnowszej wersji miui Polska, wszystko działa ok, po za jednym tematem....

 

mam nową karte playa 4G wyświetla się non stop, niby wszystko działa , ale jest jakaś blokada na transmisji danych bo nie moge nic ściągnąć z google play'a, przeglądać mogę normalnie gry czy programy ale ściąganie nie działa.. pasek postępów ściągania śię nie rusza...

to samo z youtube.. jest gdzieś w opcjach miui jakiś patent na to czy jak ?

mam wersje telefonu TD :D

 

Wejdź w aplikację pobrane -> ustawienia -> limit pobierania przez sieć 3G/4G

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie to samo z wibracjami, wylaczylem je dlatego. Ja w antutu po aktualizacji lekko ponad 45k , a mam wersje Prime.. Ale to tam mi nie robi, bo co telefon to inny wynik.. Bywaja zwykle wersje ktore osiagaja wiecej punktów niż mój Prime.. Także już na to nie patrze.

Edytowane przez Wojtkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak Wam działa rozpoznawanie mowy w RN2? Bez znaczenia w jakiej aplikacji - najprościej sprawdzić w wyszukiwaniu Google. Na RN-4G mam z tym od początku problemy (tzn. działa, ale trzeba strasznie głośno mówić) i jest to jeden z 3 głównych powodów, że myślę o przesiadce na RN2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy u was tez powiadomienia z niektorych aplikacji nie sa sygnalizowane dioda (np. wykop albo quizwanie)?

Innym problem jest to, ze powiadomienia z tapatalk zawsze sygnalizowane sa kolorem chyba pomaranczowym niezaleznie od tego jaki ustawi sie kolor w opcjach diody.

Edytowane przez redminote2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...