Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć. Telefon mam trzeci dzień. I choć czytam tu o nim sporo, mam parę pytań (jeśli któreś z nich było omówione wcześniej - wybaczcie):

1. jak wstawiać emotikonki w sms'ach i czatach w np. grach (czytałem stare wpisy na tym forum, że jest odpowiednia opcja w sms,ach przy dodawaniu załącznika, ale u mnie jej nie widzę),

2. co skopałem w ustawieniach, bo nie widzę sugestji i poprawek przy wprowadzaniu tekstu (poza pisaniem sms'ów),

3. kupiłem telefon w Spemall z wgranym miui Polska, rozumiem że po zrobieniu full wipe rom Miui Polska będzie zachowany,

4. jak przenieść kontakty zapisane w moim starym SGS3 na Note2 (wiem że pytanie ciut lamerskie, ale podobno kto pyta nie błądzi :wink: ),

5. w SGSie miałem coś takiego jak skrót do pozycji w menu Programy. Czy jest w Miui możliwość utworzenia na pulpicie jakiegoś skrótu (nie do zarządzania aplikacjami ale do listy apek zainstalowanych w tel.),

6. jak ustawić dostęp Google Play do możliwości pobierania apek poprzez dane komórkowe.

 

Więcej pytań nie pamiętam, ... za wszystko szczerze żałuje :wink:

PS z góry dziękuję za pomoc i wyrozumiałość.

Zamawiałeś na Spemall?

Jaką wersje telefonu dostałeś ?

FDD czy TD ?

na aukcji i mi w mailu pisali że jest to wersja FDD.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Weather and clock widget I Atom launcher I nie odświeża mi się zegar. Wygląda na to że oszczędzanie energii blokuje go. Czy mogę wykluczyć go z procesów oszczędzania? Gdzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zaqwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zainstalowałem Weather and clock widget I Atom launcher I nie odświeża mi się zegar. Wygląda na to że oszczędzanie energii blokuje go. Czy mogę wykluczyć go z procesów oszczędzania? Gdzie?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ustawienia>Urządzenie>bateria i oszczędzanie i tam w aplikacjach. Fachowe pytanie a odpowiedź banalna.

b2bf77f0370e60ccdafbd404792204a3.jpg

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Edytowane przez Bogas
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może być jednocześnie TD i FDD?

Ten ma tak w opisie: https://www.xiaomiforsale.com/pl/telefony/239-redmi-note-2.html

ale błędy w opisach parametrów tech. na stronie XFS to nic nowego...

No jasne bo to tylko określa częstotliwości. Więc jak tu kiedyś gdzieś pisano to po prostu jest obsługa częstotliwości ChRLD i EU. Ma pasma 1,3,7 i te dalekie 38+...

Okej różni się nieco technologią komunikacji ale determinuje to też częstotliwości pasma. TDD to pasma 38 i wyżej dla kilku sieci w Chinach a FDD to pasma niskie dla Europy tak w telegraficznym skrócie.

(T)D to komunikacja miedzy nadajnikiem a urządzeniem podzielona w czasie od Time.

(F)DD to Frequency czyli komunikacja podzielona na częstotliwości. Tj inną częstotliwość do nadajnika a inną do urządzenia. Różne technologie są używane w różnych pasmach/bandach więc to można przypisać do częstotliwości. I wersja TD FDD obsłuży obydwie technologie/częstotliwości nasze i nie nasze. Wersja TD jak widać ma też modem obsługujący FDD być może z uwagi na proces produkcji/dostępność części czy coś takiego.

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Edytowane przez Bogas
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prime różni się tylko i wyłącznie prockiem (0.2Ghz więcej), grafiką (+200Hz na grafie) oraz ilością pamięci (32Gb). Pasma ma te same co zwykły w wersji FDD.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurcze wczoraj zauważyłem, w prawym górnym rogu tylniej obudowy dwa małe pęknięcia. Telefon nigdy nie upadł ani o nic nie uderzył. Kilka razy zdejmowana była klapka więc to albo od tego, ale magicznie samoistnie się to zrobiło... Chyba zamówię: 

 

http://www.aliexpress.com/item/New-Arrival-Luxury-Xiaomi-Redmi-Note-2-4G-Aluminum-and-Tempered-Glass-Battery-replacement-For-Xiaomi/32449775633.html?spm=2114.031010208.3.1.J2VpbA&ws_ab_test=201407_3,201444_5,201409_2

 

I wymienię tą tylną klapkę. Ktoś miał może też taką nie miłą niespodziankę? Czy ktoś z was był/jest w posiadaniu powyższych plecków ze szkła i amelinium ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Screen always on....

Jak wyżej. Przeszedłem się z samsung s4 i tam była fajna opcja smart stay (jak patrzyłeś na tel to ekran nie był wyłączany) albo działał przełącznik screen always on z power toggles.

Power toggles screen always on nie działa mi na rn2

Jak u siebie rozwiazujecie ten problem?

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Wam sprawuje GPS w RMN2?

Poważnie myślę o przesiadce na ten telefon, ale będę się przesiadał z RMN-LTE, a akurat ten telefon słynie z doskonałego, niezawodnego działania GPS i odzwyczaiłem się od problemów z GPS, jakie miałem za czasów Mi2S, czy też podczas niedawnych testów Mi4.

 

W szczególności pytam o zjawisko "gubienia zasięgu GPS" (co łatwo zauważyć, gdy się ma Yanosika z włączonym komunikatem głosowym o zgubieniu zasięgu GPS (trzeba go ręcznie włączyć, domyślnie jest OFF)).

 

Za czasów Mi2S ten przeklęty komunikat słyszałem po kilkanaście razy dziennie, w całkiem otwartym terenie. Odkąd mam RMN-LTE nie słyszałem go ani razu (nie licząc sytuacji uzasadnionych - typu tunel czy garaż podziemny).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się Wam sprawuje GPS w RMN2?

Poważnie myślę o przesiadce na ten telefon, ale będę się przesiadał z RMN-LTE, a akurat ten telefon słynie z doskonałego, niezawodnego działania GPS i odzwyczaiłem się od problemów z GPS, jakie miałem za czasów Mi2S, czy też podczas niedawnych testów Mi4.

 

W szczególności pytam o zjawisko "gubienia zasięgu GPS" (co łatwo zauważyć, gdy się ma Yanosika z włączonym komunikatem głosowym o zgubieniu zasięgu GPS (trzeba go ręcznie włączyć, domyślnie jest OFF)).

 

Za czasów Mi2S ten przeklęty komunikat słyszałem po kilkanaście razy dziennie, w całkiem otwartym terenie. Odkąd mam RMN-LTE nie słyszałem go ani razu (nie licząc sytuacji uzasadnionych - typu tunel czy garaż podziemny).

 

W tym telefonie gps (i zasieg wifi) jest rewelacyjny. W budynku satelity lapie w kilka/kilkanascie sekund. Nie spotkalem sie jeszcze w internecie z negatywna opinia na ten temat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...