Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

X10 jest na poziomie 801, ale napewno się tak nie grzeje dzięki czemu nie zwalnia. Kolega ma LG g3 i narzeka ze się robi ciepły i strasznie zwalnia, na RN2 niczego takiego nie zauważyłem :-)

W g3 można zastosować pastę dzięki której temperatura obniża się średnio o 10°

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zauważyłem dziś takę przerwę, nawet dwie,podczas spoczynku telefonu, czy to normalne? Telefon nie był wyłączany   :???:

 

attachicon.gifScreenshot_com.miui.securitycenter_2015-09-29-12-08-45.png

A zobacz czy nie masz włączonego profilu w baterii takowego. A dokładniej programowanego wyłączenia i włączenia telefonu.

Praktyczna rzecz, ale jak sobie samemu ustawisz. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie wszędzie gdzie można poczytać o Redmi note 2 jest dużo narzekania na słabą baterie, a tu na forum wszyscy zadowoleni :smile:

 

Jak dla mnie bateria jest wystarczająca - wytrzymuje cały dzień (6.00-23.00) przy normalnym używaniu: jasność ok. 50%, 2 karty SIM, kilka minut rozmów, Wifi/4G non stop, w tle kilkanaście aplikacji (w tym 2 aplikacje poczty w trybie push), kilkadziesiąt minut Deezera, kilkadziesiąt minut przeglądania netu. Jak na moje potrzeby, jest naprawdę nieźle.

fF90HXA.png?1

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem wcześniej Galaxy S3 więc dla mnie bateria to kosmos w pozytywnym tego słowa znaczeniu. W trybie czuwania wydaje się, że praktycznie nic procentów nie schodzi. Jak na S3 po włączeniu radia do pracy na godzinkę schodziło mi 10% baterii, tak tu zjadło ledwie 1 (słownie: jeden) procent. Dla mnie rewelacja. Teraz mam jeszcze 40% mimo iż odpiąłem go od prądu o 5 rano, a było trochę neta, map, spotify. SOT przy tym 2 godziny. Inna sprawa, że ekran zasysa za to baterię w oczach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sot miałem 6h 40min (Wifi bodajże 10h) w poniedziałek, przeciętnie po 6h. Dałbym screena ale nie widzę tej opcji z telefonu z przegladarki. Jak dla mnie bateria jest nawet za dobra bo pod koniec dnia, gdy chcę podłączyć telefon do ładowarki na noc dalej ma z 40-30% i następnego dnia muszę doładowywać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja przeskoczyłem z ZTE V987 (MTK6589) z wgranym MIUI V5, więc dla mnie w RN2P wszystko jest lepsze. Jeśli chodzi o baterie to w moim przypadku na intensywnym użytkowaniu wytrzymuje 1 dzień, na normalnym do 2 dni przy czym korzystam z opcji wył/włą tel. (23;30-5;30). Wprawdzie dokupiłem sobie MI powerbank 5k ale to tylko omija problem z baterią. MTK znacznie poprawił działanie gps oraz wifi, noi w końcu mogę korzystać z lte.

Jedynymi mankamentami to: tylna klapka z kiepskiego plastiku, który w moim modelu jest źle spasowany, wiadomo bateria oraz brak szybkiego ładowania pump express.

Ale za te pieniądze (850zł) i tak warto kupić

Edytowane przez Jasiu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiu, czy aby na pewno automatyczne wyłączanie telefonu na noc to dobry pomysł? Włączając telefon zużywa trochę baterii i zdarza się że po resecie na kilka procent mniej a np mój mi3 na customie jak włączę tryb oszczędny to przez całą noc schodzi max 1%

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja mam pytanie jak zrobić żeby Youtube wlaczal się z aplikacji a nie w Internecie jeśli np sobie przeglądam strony i jest tam link klikne w niego to mi się włącza w przeglądarce i nie ma opcji wyboru.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Ustawienia>aplikacje>wyczyść domyślne. Powinno zapytać jeszcze raz. ;)

Wysłane z mojego Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest możliwość zmieniania aplikacji SMS wywolywanej w przypadku kliknięcia ikony SMS bezpośrednio z dialera? Mam ustawioną aplikacje wszędzie jako domyślną, tylko w tym przypadku uruchamiana jest apka systemowa.

Ustawienia>aplikacje> (na dole) domyślne aplikacje. :)

Może i głupie pytanie, lecz próbowałem na wszelkie sposoby i nic..

Jak mogę zgrać kontakty z sim na telefon? + jak usunąć masowo inne kontakty (dodały mi się z maila), mogę tylko pojedyńczo

Próbowałeś Ustawienia>Opcje aplikacji>Kontakty i dalej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż tylko z numerem czy coś, znajdziesz w ustawieniach kontaktów > wyświetlanie.

Ale to mu nie rozwiąże problemu bo nadal będzie miał kontakty mejlowe tylko te z numerami telefonu. ;)

 

Może i głupie pytanie, lecz próbowałem na wszelkie sposoby i nic..

Jak mogę zgrać kontakty z sim na telefon? + jak usunąć masowo inne kontakty (dodały mi się z maila), mogę tylko pojedyńczo

Tu raczej chodzi o wywalenie zsynchronizowanych i przywrócenie z pamięci sim. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może i głupie pytanie, lecz próbowałem na wszelkie sposoby i nic..

Jak mogę zgrać kontakty z sim na telefon? + jak usunąć masowo inne kontakty (dodały mi się z maila), mogę tylko pojedyńczo

 

Witam,

ja używam do porządkowania kontaktów aplikacji MyPhoneExplorer - działa po WiFi wiec nawet kabla nie trzeba podłaczać PC-TELEFON - dla mnie rewelka !

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...