Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

No ale w czym masz problem ?

 

TV z godny z WIDI lub castem googla rozumie że posiadasz.

 

Dajesz w TV wyszukaj. Parujesz i masz.

 

Jeśli parujesz (udostępniasz) z telefonu to paruje się tylko na czas wysłania filmu / zdjęcia itd.

Sparowanie z tv daje stały podgląd. A jak parować to już kwestia tv lub dongla.

 

Jeśli dongla to wchodzisz na HDMI > i szukasz.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porównanie Helio X10 vs Snapdrgon 801
 
 

https://youtu.be/IznAGopbsTk

 

a na XDA jest już soft AOSP 5.0.2

 

https://www.youtube.com/watch?v=bk1wCnVAHJc

 

i jeszcze test vs iphone 6

 

https://youtu.be/oY9P8Vas7Ew

 

z tym ostatnim jest tylko minimalnie wolniejszy

 

 

EDIT: sorki to faktycznie jest Mi4i

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

i jeszcze RN2 vs P8

 

https://www.youtube.com/watch?v=P-JYhZPhi8o

 

To że przegrał w Iphone6 to mnie nie dziwi, jednak spodziewałem się większej różnicy, patrząc na kategorie cenowe

 

 

Natomiast jestem zadowolony że zmiótł P8, szukałem jego porównania z P8lite ale skoro poradził sobie z dużym P8 to małego nawet nie ma co porównywać.

 

Co do AOSP to do tej pory czysty Android znany z nexusa był dla mnie wzorem. Gdy w końcu kupię RN2 i będę miał okazję położyć palce na MiUI to wtedy będę mógł się wypowiedzieć

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cooo? Gdzie tu widzisz MINote? Lol.

Wysłano z MI Note

No dobra, sam jakoś szczególnie nie zwracałem uwagi na szczegóły, ale wystarczy, że byłem więcej niż pewien, że nie jest to redmi note 2 , biorąc pod uwagę, że to temat nota, pierwsze skojarzenie jakie przyszło mi do głowy to był właśnie mi note

@up

Dźwięk miałem wyłączony, a jak zobaczyłem logo Mi to od razu wyłączyłem filmik, bo wiedziałem, że porównanie z iPhonem nie ma żadnego znaczenia w temacie.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Panowie (Pań jakoś nie widzę) brać już czy jeszcze czekać? Śledzę ten wątek od chwili gdy powstał, jak i inne związane z RN2

Z tego co widziałem były jakieś problemy na początku, ale związane z ROMem. Było też coś z głośnikami, co tam dokładnie się z nimi dzieje? Nie spieszy mi się aż tak bardzo, więc co radzicie, czekać jeszcze z miesiąc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jak Panowie (Pań jakoś nie widzę) brać już czy jeszcze czekać? Śledzę ten wątek od chwili gdy powstał, jak i inne związane z RN2

Z tego co widziałem były jakieś problemy na początku, ale związane z ROMem. Było też coś z głośnikami, co tam dokładnie się z nimi dzieje? Nie spieszy mi się aż tak bardzo, więc co radzicie, czekać jeszcze z miesiąc?

A na czym Ci najbardziej zależy ?

Aparat ? Wydajność? Dual sim? Wyświetlacz? Bateria?

Z glosnikami był mały problem w małym stuknieciu przy startowaniu odtwarzaniu dźwięku.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problem z głośnikiem i miganiem został naprawiony w najnowszej wersji, poprawiła się też płynność paska stanu w pozycji poziomej telefonu i kilku innych rzeczy. Więcej jest też wolnego ramu, chociaż może było to już w wersji .11 (jednak to ani plus ani minus). Aktualnie nie mam nic do zarzucenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też wam dymki czatu z massangera fb czasami znikają ? pisać mozna pisać normalnie na nich ale jak zamknąć aby był na ekranie , to znika całkiem

Nie używam dymkow ale u mnie czasami "zamrazaja" się widgety. Muszę wtedy zmienić np rozmiar. Używam launchera apex

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A na czym Ci najbardziej zależy ?

Aparat ? Wydajność? Dual sim? Wyświetlacz? Bateria?

Z glosnikami był mały problem w małym stuknieciu przy startowaniu odtwarzaniu dźwięku.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Oprócz rozmów używam telefonu głównie do netu i słuchania muzyki, nie gram w żadne wymagające gry. Dual SIM sprawny oczywiście, mam dwie karty. Bateria żeby 'trzymała' tak jak należy na te swoje 3060 mAh, aparatu rzadko używam. Dla mnie najważniejsze żeby dobrze grał na słuchawkach, był mistrzem w przeglądaniu netu, nie miał ogólnych jakichś błędów, stabilność to podstawa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pywające okna pomagaja ale nie dziala to poprawnie, mam podobny problem, niby są dymki a nagle ich nie ma...

Do tego probuje uzywac Gravity Screen - a z jakiegos dziwnego powodu MIUI ciągle ubija tą apkę (po prostu ja wylacza)

Wrzuciłeś sobie tą apkę do autostartu oraz zablokowałeś ją, aby system jej nie zamykał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AAA widzisz, autostart opanowalem ale nie opanowalem jak blokować przed zamykaniem. Proszę o info jak to zrobić

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Najłatwiej kliknąć przycisk 3 kresek, a potem przeciągnąć aplikację w dół, wtedy pojawić się powinna kłódeczka na niej :). Jeżeli tej apki tam nie będzie to ją odpal, potem home->3kreski->przeciągnąć w dół :P

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najłatwiej kliknąć przycisk 3 kresek, a potem przeciągnąć aplikację w dół, wtedy pojawić się powinna kłódeczka na niej :). Jeżeli tej apki tam nie będzie to ją odpal, potem home->3kreski->przeciągnąć w dół :P

Idealnie ! Dzięki! Ja miałem problem, że powiadomienia na Viberze się nie pojawiały, a teraz musi śmigać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Idealnie ! Dzięki! Ja miałem problem, że powiadomienia na Viberze się nie pojawiały, a teraz musi śmigać :)

Powiadomienia to jeszcze możesz sprawdzić w Panel Sterowania->Uprawnienia->Pokaż pływające okna. To też niekiedy działa :P. Jeżeli szukacie Autostartu to w także jest w Panel Sterowania ->Uprawnienia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiadomienia to jeszcze możesz sprawdzić w Panel Sterowania->Uprawnienia->Pokaż pływające okna. To też niekiedy działa :P. Jeżeli szukacie Autostartu to w także jest w Panel Sterowania ->Uprawnienia :)

Najwidoczniej za mało bawiłem się telefonem :P Wszedłem w "Pokaż pływające okna" ale nie mogę nic edytować, a jedynie przy MiFit mam zieloną fajkę.

Mkay, znalazłem. Trzeba było menu wcześniej wejść w trybik i zmienić.

Edytowane przez dajnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Do odbierania poczty uzywam apki gmail oraz aqua mail do skrzynki służbowej. Czy zeby dostawac powiadomienia o otrzymaniu maila obydwie apki musza byc uruchomione w tle? Na przyklad kiedy wyczyszcze sobie ram, ponownie musze wchodzic w gmail i aquamail, czy moze jest jakis sposob zeby powiadomienia przychodzily i bez tego? W LG G2 niczego nie musialem robic a dostawalem info o otrzymanych mailach. Tutaj niestety kiedy wyczyszcze RAM i nie odpale aplikacji tak sie niestety nie dzieje. NIe wiem czy wyrazilem sie jasno... ale moze ktos zrozumie o co mi chodzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema,

 

Do odbierania poczty uzywam apki gmail oraz aqua mail do skrzynki służbowej. Czy zeby dostawac powiadomienia o otrzymaniu maila obydwie apki musza byc uruchomione w tle? Na przyklad kiedy wyczyszcze sobie ram, ponownie musze wchodzic w gmail i aquamail, czy moze jest jakis sposob zeby powiadomienia przychodzily i bez tego? W LG G2 niczego nie musialem robic a dostawalem info o otrzymanych mailach. Tutaj niestety kiedy wyczyszcze RAM i nie odpale aplikacji tak sie niestety nie dzieje. NIe wiem czy wyrazilem sie jasno... ale moze ktos zrozumie o co mi chodzi :)

Dodaj sobie aplikację do Autostartu w Panel Sterowania->Uprawnienia->Autostart, wtedy po czyszczeniu RAM apka dalej powinna wysyłać powiadomienia :). Używam Inbox, czyszczę Ram w obu moich telefonach bardzo często (nie lubię gdy apliakcje mi zawalają) i jeszcze nigdy nie miałem problemów z mailami/FB/Messager :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...