Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Wszystkich,

Posiadam Redmi Note 2 kupiony w Chinach w sklepie Xiaomi. Udało mi się zmienić język na angielski, wywalić częśc chińskim aplikacji, wgrać polską klawiaturę, ale brakuje mi aplikacji google, a telefon uparcie blokuje ich uruchomienie tzn Gapps ściągnąłem z neta i chciałem po prostu zainstalować z File Explorera i o ile aplikacje się zainstalują to po ich kliknięciu nic się nie dzieje lub wyskakuje komunikat, że są zablokowane. Może ktoś mógłby dopomóc?

Ponoć jest taka strona miuipolska.pl i tam może być rom dla Twojego telefonu, dzięki czemu to co zrobiłeś stanie się bezsensowne bo rom pl wszystko to robi sam.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Wszystkich,

 

Posiadam Redmi Note 2 kupiony w Chinach w sklepie Xiaomi. Udało mi się zmienić język na angielski, wywalić częśc chińskim aplikacji, wgrać polską klawiaturę, ale brakuje mi aplikacji google, a telefon uparcie blokuje ich uruchomienie tzn Gapps ściągnąłem z neta i chciałem po prostu zainstalować z File Explorera i o ile aplikacje się zainstalują to po ich kliknięciu nic się nie dzieje lub wyskakuje komunikat, że są zablokowane. Może ktoś mógłby dopomóc? 

Dokładnie jak pisali wcześniej tu na stronie masz poradnik wszystko wgrać.

Powiedz mi proszę jaką wersję telefonu posiadasz? Jeśli tak jak mówisz kupiłeś telefon w chinach zapewne jest to wersja TD.

Wiele osób czeka aż któs definitywnie potwierdzi czy da się wgrać MIUIPolska na telefon w wersji TD i czy będzie on wtedy nadal posiadał obsługę FDD.

Jeśli uda Ci się to zrobić to daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

WItam, a jak u Was dzwiek na sluchawkach, bo jak to uslyszalem to tragedia, mdło,  płasko i wogule glos gdzies ucieka, nie da sie sluchac. Sluchawki mam calkiem dobre dolaczone do innego telefonu ale z tamtym graly naprawde zadowalajaco, probowalem tez na kilku innych parach i to samo. Zmienialem ustawienia w telu. Normalnie na glosniku gra, ale sluchawki tragedi. Czy wymga pistonow, bo nie rozumiem, zalamany. RM note 2 , miui 5.9.11

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie od kilku dni uzytkuje note'a 2, świetny telefon, ale niestety dobija mnie jakość rozmów. Nie ważne czy Play, Tmobile, Plus jak ktoś ze mną rozmawia to słyszy mnie nie wyraźnie, jakbym mowił "z garnka". W porównaniu do Galaxy S2, Moto G 1st to jakość rozmów na Note to istna tragedia.

Ten typ tak ma ?

 

Dziś zainstalowałem 5.9.11, bo szwankowała strasznie bateria. Na 5.9.2 przy samym włączonym ekranie ustawionym na około 30% janości potrafiło zjeść 10% baterii w niecałe 10 minut. Teraz bateria trzyma jak marzenie.

Poradziłem też sobie z jakościa rozmów, mając jeszcze 5.9.2. Nie wiem jak to się stało. ale wyjąłem kartę sim i włożyłem jeszcze raz i odrazu jakość rozmów poprawiła się, nie ma już efektu "z garnka".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe wersje (TD i FDD) mają te same ROMy? Chodzi mi o to czy chiński ROM ma ograniczone częstotliwości na TD softwarowo i po wygraniu miuipolska znikają jakiekolwiek różnice czy to kwestia hardware.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Stary nie wiem kto takie bzdury zaczął o znikaniu TD czy tam FDD. Pisałem masz telefon hermes? To instalujesz rom hermes tak?

Podłącz adb, wydaj komendę adb shell i tyle. Będzie podane jaki masz telefon. Wszędzie jest 1 rom dla Note 2.

 

BTW: hennessey to nowy telefon. To nie Note 2. Tylko pewnie faktycznie jakiś Note 2 Pro i to co dziś było podane to pewnie leak z nowego modelu. Co więcej nowy telefon ma czytnik palców. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie jak pisali wcześniej tu na stronie masz poradnik wszystko wgrać.

Powiedz mi proszę jaką wersję telefonu posiadasz? Jeśli tak jak mówisz kupiłeś telefon w chinach zapewne jest to wersja TD.

Wiele osób czeka aż któs definitywnie potwierdzi czy da się wgrać MIUIPolska na telefon w wersji TD i czy będzie on wtedy nadal posiadał obsługę FDD.

Jeśli uda Ci się to zrobić to daj znać ;)

Dlaczego twierdzisz że jeśli kupił telefon w Chinach to jest to wersja TD? Ja też kupiłem w Chinach i jest to definitywnie wersja FDD nawet na oryginalnym (nie MIUIPOLSKA) romie bez problemu działało LTE (testowałem na Play).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Chinach jest 3 głównych operatorów GSM. Tylko chyba China Mobile nie ma sieci FDD/WCDMA także owszem można kupić model czysto TD ale to nie takie proste i trzeba się o to postarać bo przeważnie dystrybutorzy typu ibg/xfs wiedzą jakie mają kupić modele czyli np. dla China Unicom lub China Telecom.

 

Chyba, że ktoś kupuje na ali no to już loteria.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego twierdzisz że jeśli kupił telefon w Chinach to jest to wersja TD? Ja też kupiłem w Chinach i jest to definitywnie wersja FDD nawet na oryginalnym (nie MIUIPOLSKA) romie bez problemu działało LTE (testowałem na Play).

Nie twierdze a zgaduje. Właśnie podobno FDD działa na obu wersjach. Sprawdzić możecie na pudełku - jeśli jest napis FDD to jest to wresja FDD, jeśli tylko TD to wersja TD. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie twierdze a zgaduje. Właśnie podobno FDD działa na obu wersjach. Sprawdzić możecie na pudełku - jeśli jest napis FDD to jest to wresja FDD, jeśli tylko TD to wersja TD. 

już było roztrząsane, więc nie zgaduj

http://miuipolska.pl/forum/topic/6301-pytanie-do-os%C3%B3b-kt%C3%B3re-zam%C3%B3wi%C5%82y-wersj%C4%99-fdd-lte/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszędzie jest 1 rom dla Note 2.

Mniej więcej o to mi chodziło. Jeśli więc plotki o tym, że wersja TD działa u nas bez zarzutu się potwierdzą, to w teorii nie ma znaczenia jaką wersję bym ewentualnie kupił, bo i tak miuipolska będzie działało? Dobrze rozumiem?

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toshi

 

Było pisane x razy wykrywany jest jako bez M

A dokładnie jako m a potem zamienia się w bez m.

 

Było wiele filmików na ten temat.

 

Nie rozumie czemu tu nikt nie poda mhz GPU. W czym problem?

 

Acid.

Nowy pro tablet lub nowy note pro

 

@maciekpanek glupoty znowu

Można kupić rysik do ekranów pojenościowych.

Bardzo cieniutki

Kiedyś handlowałem.

Obecnie ceny spadły w okolicy 100pln i nie chce mi sięw to bawić tu masz film:

 

Model któy sprzedawałem to : DAGi Stylus P50

Obecnie znajdziesz na ali jak dobrze poszukasz za jakieś 20$ klony.

 

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem o co Ci chodzi... Przytoczyłeś wątek, w którym jest napisane dokładnie to co w moim poscie, który zacytowałeś...

Nie rób OT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałeś napisane x razy

 

TDD działa w polsce

FDD działą w polsce

I jest jeden rom

Więc możliwe że dlatego wszystkie urzadzenia mają podobne wyniki w antutu a nie powinny

 

NIE WIADOMI CZY KIEDYKOLWIEK NIE ZOSTANIE TO ROZDZIELONE.

Pisałem z taką myślą do ACIDA. I w zasadzie zdania nie ma.

 

Na razie jw działa amen.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Antutu tylko nie pokazuje literki na koncu. Redmi Note 2 16g ma MT6795M.

Aplikacje nie pokazuja ile mhz ma gpu. Co do tdd. To w Polsce nie dziala tdd bo zadna siec nie ma tego pasma. Dziala tylko fdd. Model rn2 fdd lte obsluguje razem tdd lte i ma numer 2015051. Natomiast model tdd ma numer 2015052 wiec jest to inny model telefonu ktory system moze wykrywac jako inny model i blokowac dzialanie lte fdd. Bo soc pewnie obsluguje fdd ale ma zablokowane pasma. Chinczycy to odblokowali tylko na swoich romach. Na miui polska moze to byc zablokowane. No ale moze nie byc zablokowane i dzialac. Tylko czy sens jest ryzykowac 70 zl roznicy.

e1414cc7b52d885a36bc6f07ceff9e3a.jpg

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ponoć jest taka strona miuipolska.pl i tam może być rom dla Twojego telefonu, dzięki czemu to co zrobiłeś stanie się bezsensowne bo rom pl wszystko to robi sam.

Wysłano z MI Note

 

Hmm dzięki za odpowiedź, może kiedyś się skuszę i zaryzykuję tam zajrzeć. Gwoli ścisłości, język polski nie jest mi potrzebny by korzystać z telefonu, tak więc angielski jest dla mnie ok. Co więcej na oryginalnym chińskim romie da się doinstalować gapps, trzeba tylko trochę poszukać. Gdyby ktoś instrukcję to służę pomocą. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmm dzięki za odpowiedź, może kiedyś się skuszę i zaryzykuję tam zajrzeć. Gwoli ścisłości, język polski nie jest mi potrzebny by korzystać z telefonu, tak więc angielski jest dla mnie ok. Co więcej na oryginalnym chińskim romie da się doinstalować gapps, trzeba tylko trochę poszukać. Gdyby ktoś instrukcję to służę pomocą.

Dużo łatwiej zaktualizować do miuipolska, przy okazji pozbywasz się chińskiego syfu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

awygo który pluł na miui bo ma coś czego on nie potrzebował

Brednie, ale jako wyznawca Miui jesteś tu pod ochroną, i możesz poszczekiwać na mnie bezkarnie.

Wskazywałem różne błędy systemu (ten, który masz na myśli jest jednym z wieeeeeeelu, ale nie najbardziej dokuczliwym. Za to idiotycznym), z których większość użytkowników Miui, nie znających innych, normalnych systemów nawet nie zdaje sobie sprawy. Albo inaczej: no cóż, zonk, ale skoro już to kupiłem... to będę udawał, że tak ma być. Np.: niewidoczny w słońcu stan przełączników: "ależ skąd! Ja widzę je doskonale!"

Edytowane przez awygo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

550 mhz

Soc to Mt6795M

 

 

Antutu tylko nie pokazuje literki na koncu. Redmi Note 2 16g ma MT6795M.

Aplikacje nie pokazuja ile mhz ma gpu. Co do tdd. To w Polsce nie dziala tdd bo zadna siec nie ma tego pasma. Dziala tylko fdd. Model rn2 fdd lte obsluguje razem tdd lte i ma numer 2015051. Natomiast model tdd ma numer 2015052 wiec jest to inny model telefonu ktory system moze wykrywac jako inny model i blokowac dzialanie lte fdd. Bo soc pewnie obsluguje fdd ale ma zablokowane pasma. Chinczycy to odblokowali tylko na swoich romach. Na miui polska moze to byc zablokowane. No ale moze nie byc zablokowane i dzialac. Tylko czy sens jest ryzykowac 70 zl roznicy.

 

 

czyli podsumowując to wszystko bo zrobił się straszny bałagan.

 

Z informacji zawartym na tym forum również w innych tematach:

 

1) TDD vs FDD - jeden pieron i tak wszystko (prawdopodobnie) działa w Polsce poprawnie

 

2) 16GB vs 32GB Prime - różnica w CPU (16GB ma Mt6795M z 8x2.0 GHZ i GPU@550MHz, 32GB ma Mt6795T z 8x2.2 GHz i GPU@700MHz

 

Również jestem na kupnie tego telefonu, ale jeszcze czekam.

 

Moje wnioski (nie musicie się z nimi zgadzać ale przyjmę każdą krytykę):

 

Na ALI można kupić za150$ (ok 600 zł) wersję TD 16GB co jest świetną okazją. Dopłata do FDD ok 20 $ - lepiej dokupić szkło i etui.

Dopłata do Prime to około 50$ w stosunku do najtańszej wersji - moim zdaniem nie opłacalne chyba że komuś potrzeba dodatkowych 16GB i parę tys. więcej w Antutu, bo wg mnie różnica w parametrach nie powinna być zauważalna w normalnym użytkowaniu -lepiej dokupić druga baterię na zmianę.

 

Ceny z poniższej aukcji - dla celów porównania - nie sprawdzałem szprzedawcy

 

http://www.aliexpress.com/item/Original-Xiaomi-Redmi-Note-2-FDD-4G-LTE-Mobile-Phone-MTK6795-Helio-X10-Octa-Core-5/32437828890.html?spm=2114.01020208.3.12.xVmIm2&ws_ab_test=201526_4,201527_2_71_72_73_74_75,201409_1

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Narazie nikt nie potwierdził czy z wersją TD nie będzie żadnych problemów w Polsce. Jedyne co mamy to informację od sprzedawców że wersja TD obsługuje też FDD no i to wszystko co narazie wiemy.

 

Zerknąłem na swojego chińczyka i mam na pudełku napisane TD. Telefon działa normalnie i jest 4G.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...