Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Założyłem temat, ale tu też zapytam. Czy ktoś z was miał może Mi3 i RN2 i powie mi co lepiej kupić? Powiedzmy ze w tej samej cenie około 700zł. Nie zalezy mi na dualsim , slot na karty tez nie jest wymagany jesli mamy wersje 16gb(Mi3) . Lte fajnie jakby bylo ale tez nie jest to jakis główny wymóg. Generalnie chodzi mi o to który telefon będzie lepszym ogólnym wyborem w codzinnym użytkowaniu, muzyka , aparat internet jakieś gry.. I który teoretycznie dłużej powinien mi posłużyć będąc ciągle w dobrej kondycji...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyłem temat, ale tu też zapytam. Czy ktoś z was miał może Mi3 i RN2 i powie mi co lepiej kupić? Powiedzmy ze w tej samej cenie około 700zł. Nie zalezy mi na dualsim , slot na karty tez nie jest wymagany jesli mamy wersje 16gb(Mi3) . Lte fajnie jakby bylo ale tez nie jest to jakis główny wymóg. Generalnie chodzi mi o to który telefon będzie lepszym ogólnym wyborem w codzinnym użytkowaniu, muzyka , aparat internet jakieś gry.. I który teoretycznie dłużej powinien mi posłużyć będąc ciągle w dobrej kondycji...

Ja bym brał mi3 ale niech wypowie się ktoś kto ma porownanie obu Edytowane przez maaaciekmaaaniek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ebola1972 ma oba i napisal"Przede wszystkim nie kupuj na allegro od nieznanych osób. Nie znasz źródła zakupu, możesz przecież dostać refurba, nie będziesz nawet o tym wiedział. Masz na forum polecanych sprzedawców. Nie rozumiem po co się pchasz w stary model Mi3. Gdyby cena była dość niska to bym jeszcze rozumiał. Ja bym wybierał między Mi4 a RN2. " Generalnie co do sprzedawcy to ma on na allegro wszystkie komentarze pozytywne i 3 neutrale wiec raczej nie obawiam sie o to ze bedzie cos nie tak. Mi4 za to jak dla mnie za drogi.

Edytowane przez Wojtkson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem posiadaczem Redmi Note 2 - telefon bardzo fajny. Mam natomiast pewnie bardzo banalne pytanie.

Co kilka minut dostaję sms-a z sieci Play ! Wysyłaj zdjęcia i korzystaj z internetu. - > potem przesyłają non stop plik konfiguracyjny co 5 minut. - Internet bez ich pliku oraz mms działają. Jest to niesamowicie irytujące czy da się to wyłączyć ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest wipe cache. W redmi note 2 można mieć mirecovery, ROM instaluje się normalnie. Przynajmniej u mnie tak jest.

Nie jestem jakimś ekspertem tak się zastanawiam czy wipe cache robi się z automatu bo po aktualizacji z poziomu miui to od razu się uruchamia po skończonej aktualizacji??
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie bardzo spoko telefon, tylko miałem problemy z przeładowaniem pulpitu na miui (na redmi note lte tego nie miałem). Nie wiem czy w miui "7" to poprawili ale na romie xenonhd działa bardzo dobrze. Minusy? Na jednym boku mam małe wybrzuszenie tak jakby pod obudową coś było a nie powinno, lecz żeby to zauważyć trzeba się przyjrzeć a mając etui w ogóle nie zwracam na to uwagi. No i ramki trochę duże.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Viperfx jeśli mnie pamięć nie myli działa tylko póki co na mi4, trzeba jeszcze poczekać.

nie... Jest w każdym ROMie MIUIPolska... przynajmniej Redmi 2, Mi4, Mi3 etc... Nie wiem jak sprawa wygląda w Redmi Note 2. Jesteście pewni, że go nie ma w Ustawienia->Dźwięk->Opcje Dźwięku?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie czy orientujecie się czy xiaomi ma zapowiedziany jakiś telefon z bateria 4Ah lub więcej? Nie gram w ogóle w gry a bardziej zależało by mi na długiej pracy na baterii. W tej chwili mam Lenovo p780 i po dwóch dniach wieczorem mam ponad 20% baterii przy włączonym ekranie ponad 7h i wifi ponad 20h. Chciałbym zmienić jednak na coś nowszego i najlepiej xiaomi ze względu na miui.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie czy orientujecie się czy xiaomi ma zapowiedziany jakiś telefon z bateria 4Ah lub więcej? Nie gram w ogóle w gry a bardziej zależało by mi na długiej pracy na baterii. W tej chwili mam Lenovo p780 i po dwóch dniach wieczorem mam ponad 20% baterii przy włączonym ekranie ponad 7h i wifi ponad 20h. Chciałbym zmienić jednak na coś nowszego i najlepiej xiaomi ze względu na miui.

Nie ma na razie żadnych informacji o takim modelu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Słuchajcie mam takie pytanie czy orientujecie się czy xiaomi ma zapowiedziany jakiś telefon z bateria 4Ah lub więcej? Nie gram w ogóle w gry a bardziej zależało by mi na długiej pracy na baterii. W tej chwili mam Lenovo p780 i po dwóch dniach wieczorem mam ponad 20% baterii przy włączonym ekranie ponad 7h i wifi ponad 20h. Chciałbym zmienić jednak na coś nowszego i najlepiej xiaomi ze względu na miui.

Weź pod uwagę, że to ten model Lenovo był ewenementem jeśli chodzi o baterię. Normalnie producenci dają ok 3Ah i nie będzie inaczej ponieważ producenci stawiają na niską grubość urządzenia. Z 4Ah telefon jest znacznie grubszy.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się wpisać IMEI (dostałem telefon bez wpisanych IMEI i nie działała transmisja danych).  Rozwiązanie znalazłem na XDA. Okazało się, że więcej osób kupujących na Geekbuing ma ten problem.Rozwiązanie działające na w moim RN2 Prime: 

.Po instalacji ROMu z miuipolska 5.9.11 znikł problem z nakładającymi się zdjęciami (pewnie jakaś chińska aplikacja poprzestawiała aparat w czasie mojej zabawy). Mój RN2 Prime nie wyciska więcej niż 42400 w Antutu, to chyba nie za wiele ale i tak nie wykorzystuję go do gier. Z transmisją danych nie miałem problemu podczas jazdy. Ma karcie Play i włączonym roamingu Yanosik ani razu nie powiedział, że transmisja została przerwana. Strony wczytują się bardzo szybko. Dzisiaj testowałem GPS i stwierdzam, że działa REWELACYJNIE: nie gubi sygnału, fix łapie po 1,3 sek, dokładność w nawigacji ~1m. W Locus przy ustawieniu sprzętowego kompasu nie gubi kierunku przy małych prędkościach, jak to miało miejsce w moich poprzednich telefonach. Zdjęcia w nocy przeciętne, ale jeszcze muszę trochę więcej testować różnych ustawień i opcji. Edytowane przez zaqwa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Standardowe antutu nie obsluguje procesorow 64 bitowych, trzeba wgrac dodatek, na ogol jak odpalasz antutu to pokazuje sie powiadomienie o wgraniu dodatku. Dlatego wyszla ci taka mala kwota. Jak ja nie wgralem dodatku na rn2 16g to wychodzilo mi 36 tys punktow po wgraniu dodatku bylo juz normalnie 48 tys.

Edytowane przez tosshi2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem jaki problem podłączyć wieczorem do ładowania

To nie jest problem, ale wiedząc że bateria może nie wystarczyć do wieczora podświadomie starasz się mniej używać telefonu bojąc się rozładowania w najmniej oczekiwanym momencie. Niektórzy kupują właśnie dlatego powerbank ale dla mnie to bezsensu. Wolę mieć telefon 2mm grubszy i mieć pewność że nawet gdybym cały dzień używał go bardzo intensywnie to do wieczora się nie rozładuje. Telefon mam ponad rok a mogę policzyć na palcach jednej ręki momenty gdzie musiałem go naładować po 1 dniu. Oczywiście nie gram na nim.

Edytowane przez Winiu89
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...