Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawy jestem u jak wielu osób tak jak u mnie taktowanie procesora przez 75-80 % czasu jest na max - 1995 mHz. Ściągnąłem ten WakeLock Detector, ale wyświetla mi, że nie mam root`a. Generalnie sprzęt świetny jak za tą cenę tylko czas pracy na baterii jakoś nie powala. U mnie przy włączonym wi-fi, jasnośc ekranu na 1/3 jakieś fb i przeglądanie neta - 2h 55min ekran i jest 55% baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy ktoś już miał okazję przetestować i porównać RN2 z Nexus 5??

 

I niech ktoś konkretnie napisze jak to jest z tymi częstotliwościami. Jak poznac który telefon jest FDD a który TD oraz czy TD faktycznie działa w Polsce bez problemu, bo czytam wątek i nadal nie wiem o co chodzi. Parę wątków wyżej było że TD ma również FDD i zgłupiałem totalnie, już nie wiem jaki wybrać

Edytowane przez Marcin.M
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam aktualnie soft 66.66.77.00 (LHMCNCF) - odczytane za pomocą aplikacji Aktualizacje (duży napis MIUI i takie trzy kropeczki widoczne w prawym górnym rogu). Czy za pomocą tej aplikacji mogę zainstalować normalnie MIUI Polska (z poziomu menu -> Zainstaluj aktualizację)? Dostępne opcje w tym menu to: 

Pobierz aktualizację Xiaomi.eu

Zainstaluj aktualizację

Ustawienia aktualizacji

Uruchom w recovery

Co nowego?

Czy muszę robić jaki backup?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wystarczy, że przeczytasz stronę MIUIPolska i instrukcję instalacji.

Wysłano z MI Note

Przeczytałem instrukcję, jednak czytałem też na innych stronach, że ten ROM jest nieoficjalny, wgrywany przez sprzedawców w celu supportu języków innych niż Chiński i Angielski. Wolę zapytać, czy coś nie jest tam namieszane itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

koledzy a czy ktoś już miał okazję przetestować i porównać RN2 z Nexus 5??

 

I niech ktoś konkretnie napisze jak to jest z tymi częstotliwościami. Jak poznac który telefon jest FDD a który TD oraz czy TD faktycznie działa w Polsce bez problemu, bo czytam wątek i nadal nie wiem o co chodzi. Parę wątków wyżej było że TD ma również FDD i zgłupiałem totalnie, już nie wiem jaki wybrać

 

Ja za niedlugo (mam nadzieje, bo czekam juz 2tyg) napisze takie male porownanie, bo mam nexusa 5 i kupilem zonie RN2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, właśnie dostałem swojego pierwszego smartfona z MIUI i ogólnie +++. Czy jest różnica w wydajności/pracy baterii (zwłaszcza przechodząc z romu multilanguage) wykonując instalacje przez updater (metoda 1), a przez recovery? Albo czy ustawienia fabryczne zrobią to samo co wipe z poziomu recovery? Chcę zainstalować system na czysto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu chyba miało chodzić o nagrywanie w 120 klatkach :smile:

No chyba nie.

Nie, ale on jest profesjonalnym mobilnym graczem i jego oko jest w stanie dostrzec różnice w grach które śmigają czasem az 30fps!

 

A tak serio to nie widze zastosowania tych 120 hz nawet jesli by byly :/

Gdzieś kiedyś dawno pamiętam jak bawiłem się w kernele w Nexusie S i był mod co robił bodaj 60 Hz wyświetlacza.

Ale tak dawno to było, że nie pamiętam jak to wyglądało i czy to nie było np. 48 Hz. W każdym razie w zamierzeniu miało to sztucznie oczywiście zwiększyć płynność przewijania menu w systemie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kombu

 

Bo zacząłem czytać ten temat i jak cie czytam to zęby bolą.

 

Routery 3G starczają na ok 6h pracy. W zależności od modelu. Więc jakie 48h?

 

Telefony działają max 6h na włączonym wyświetlaczu nie ważne co by to było.

 

Tablety ok 12 14h max

 

To że ci akurat twój tel działa cały czas na 2ghz to pewnie jakaś app ci żre. NIKT INNY NIE MA TAKIEGO PROBLEMU.

 

WIĘC TAK Z TELEFONEM WSZYSTKO JEST OK.

 

Osobiście używam dual sima do aero w samochodzie. ALE Z ŁADOWARKĄ CAŁY CZAS.

Bez ładowarki. Przy użytkowaniu GPS, automapa, yanosik, widerejestrator, router aero. Wyładował by się pewnie w max 3h.

 

Wszyscy moi znajomi którzy mają np mobilne routery i używają ich w domu mają je non stop wpięte albo w laptopa albo w ładowarkę usb. I to jest normalne.

 

Link do testów baterii podawałem już dziś tutaj.

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, ale on jest profesjonalnym mobilnym graczem i jego oko jest w stanie dostrzec różnice w grach które śmigają czasem az 30fps!

 

5d99f8fb7c55caf323ecc183a83c41b4.jpg

 

A tak serio to nie widze zastosowania tych 120 hz nawet jesli by byly :/

Obejrzyj jakiś filmik 120hz vs 60 na yt to zobaczysz lekko płynniej przewijane menu itp

@JestemMortem 

 

Po co Ci wyświetlanie 120Hz na telefonie?

Pytałem z ciekawości. Chciałem ewentualnie przetestować ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim

Przyszedł czas żeby pożegnać się z moją Moto G LTE i upatrzyłem sobie Redmi note 2 na stronie gearbest.com jest za 168$ chcę tam zamówić ponieważ mogę jeszcze zbić cenę o 30$ za punkty i mam do was takie pytanie czy ta wersja http://www.gearbest.com/cell-phones/pp_229216.html    będzie u nas działać bez problemu? Chodzi mi głównie o zasięg niby częstotliwości te same ale nie jestem pewien co do LTE, Czy powinienem na coś uważać podczas zakupu tego telefonu? Nigdy nie miałem do czynienia z telefonami tego typu a bardzo się na niego napaliłem no i strasznie mi się spodobał a za taką cene nic lepszego nie znajdę w polskich sklepach. 

Wybaczcie jeśli zadaje wam pytanie, które pojawiło się tutaj X razy ale czytanie post za postem trochę by zajęło. 

Jeśli macie jakieś wskazówki co do tego telefonu lub uwagi napiszcie bo wolę teraz wiedzieć niż żeby później wyszło po zakupie :)

 

Aha jeszcze takie pytanie czy telefon się nagrzewa przy mocniejszym użytkowaniu go? Jak się sprawuje GPS? będzie działał bez problemu w Polsce? 

Edytowane przez log102
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupuj  przez app masz taniej 

 

Grzeje się jak każdy, Gps działa a czemu miałby nie działać. Pisałem szerzej o tym na innym forum że 100% telefonów itd ma gps 3 do 1,5m tj bez znaczenia.

 

Działał będzie. Nawet TTD by działało a podałeś FDD czyli wersję europejską.

 

Wystarczająca odpowiedź?

 

Mnie jedynie interesuje skąd ty masz te 30$ taniej.......................... tez chce.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przejściówka jest na 230v i może przesłać prąd o natężeniu 1A oznacza to że przesłana moc może mieć 230watów. Ładowarka ma 2A ale 5v czyli moc 10watów. Czyli z tego wynika ze ładowarka może pracować z pełną mocą na tej przejściówce :smile:

 

Układy MTK ładuje się pełną mocą na 7V i 9V tzw ładowanie 30min trzeba specjalną ładowarkę.

Pełne ładowanie na normalnej ładowarce to 1,5A więc nie pisz głupot.

 

Potrzebuje ładowarki 2A i kabla 2A.

 

Dla szybkiego ładowania 2A kabla i ładowarki Pump Express Plus 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XDA forum jest wątek nt ładowania.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/xiaomi-redmi-note-2-charging-analysis-t3187536

Żadna ładowarka nie potrafi ładować z pełną mocą na RN2. Max to 1.38A, a czas pełnego ładowania to 2h 10min

 

Ech zacząłem pisać wątek o lądowaniu mi się odechciało ale jak się czyta takie głupoty..

Używa się 2A ładowarek ale ŻADEN TELEFON nie ładuje 2A.

Samsungi zwykle 1,78A.

Rzadko kiedy dałbyś radę wykrzesać nawet 2A z ładowarki na której jest tak napisane.

 

TO TELEFON OGRANICZA MAX PRĄD!

Lub kabel jeśli jest złej jakości wówczas telefon ogranicza do 0,5A.

 

Jeśli ktoś chce używać SUPER ładowania musi kupić zgodną ładowarkę czyli 7 i 9V.

Analogicznie w qualkolmach.

Wówczas prąd ma też "tylko" 1,67A ale ładuje się w 30 min na 80%

http://es.aliexpress.com/store/product/Qualcomm-Certified-Aukey-Quick-Charge-2-0-18W-USB-Turbo-Wall-Charger-Fast-Charger-For-Nexus/1125053_32352104854.html?spm=2114.04020208.3.21.NT6WWz&ws_ab_test=201407_3,201444_6,201409_1

Edytowane przez homman
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...