Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

No dobra... To jeśli wersja TD kosztująca 150$ działa w Polsce, to u kogo najlepiej kupić? Już nawet szarpnąłbym się na DHL'a za 10$, byle tylko te dodatkowe opłaty ominąć...

ktoś pisał, że kupił i chigona i ma nie być innych opłat... Ale po wejściu do jego sklepu i kliknieciu ,,xiaomi'' nic nie ma, czyżby wszystko wyprzedał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

TD i FDD mają te same ROMy? Zastanawiam się nad zmianą z moto G LTE 1gen na note 2, a teraz jak się pojawiła informacja, że częstotliwości TD powinny u nas działać to cena kusi co raz bardziej ;) tylko że jeśli wsparcie miuipolska miałoby tylko FDD to o TD bym pewnie przestał myśleć

Byłby to duży skok do przodu względem ww. aktualnej motki (ew. jakie zmiany byłyby najbardziej odczuwalne)? Przede wszystkim zaciekawił mnie ten procesor, do tej pory korzystałem z klasy średniej, a tu zdaje się on konkurować z klasą o segment wyżej. Dodatkowy GB RAM też dobra rzecz (1GB ubija apki). Z MIUI korzystałem jak dotąd tylko na neo v, gdzie jedyne dobrze chodzące było jeszcze chyba v3 lub v4. Nakładka bardzo przypadła mi do gustu.

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No mam oczywiscie tego swiadomosc ale to tak czy inaczej wyjdzie tanie , a co do tego czekania wlasnie mam dylemat bo niby dobrze bylo by dostac potwierdzenie z od kogos z Polski , a z drugiej strony chcilabym juz zamowic bo jednak potrwa to troche a mysle ze sprzedawcy nie ogłaszali by tego gdyby to rzeczywiście nie działało bo pelno zwrotów by im polecialo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zylka ci peknie od tych kropek...(jestes mlodszy ode mnie ; p )

 

u chigona 32 gb wersja wychodzila 805 zl z pominieciem vat u goldwaya jak ta gsm naprwde dziala za 16 gb zaplacicie prawie 750 bo jak cykniecie dhl to prawie na pewno wam cykna vat :/ 

 

i jeszcze to ruletka z tym gsm bedzie dzialac czy nie bedzie lepiej poczekajcie az komus to dojdzie przetestuje i potwierdzi 

750? wersja TD kosztuje u goldwaya 149,99$, po dzisiejszym kursie dolara, czyli 3,78 wychodzi 567 + dhl czyli razem 604 zł.

Ah... podliczyłeś od razu z vatem, ok :D Ale skąd pewność, że przy dhlu od razu go przywalą?

Edytowane przez xbaker
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas lapania fixa nie swiadczy o jakosci gps. Gdy modul gps albo antena jest kiepska to podczas ruchu drastycznie spada dokladnosc lokalizacji. Moglby ktos sprawdzic podczas jazdy (np. 50km/h, 70km.h, 100km/h) jak wyglada dokladnosc lokalizacji (accuracy)? Mozna to sprawdzic np. apka gps test (tylko trzeba zmienic jednostke na metry). Moj dwuletni chinczyk jak juz dobrze zlapie sygnal to utrzymuje dokladnosc na poziomie okolo 3-5m (jest to dobry wynik) (przy bezchmurnej pogodzie i w trasie).

GPS test wskazywał stałe 2 metry

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że wersja GSM to jest ta TD na której niby działa u nas LTE? Jeżeli tak, to jest najlepsza oferta, bo doliczając DHL wychodzi ~630 zł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze rozumiem, że wersja GSM to jest ta TD na której niby działa u nas LTE? Jeżeli tak, to jest najlepsza oferta, bo doliczając DHL wychodzi ~630 zł.

Własnie ja nie wiem i czekam aż ktoś inny się wypowie.

Nawet gdyby miało nie działać LTE, ale nie byłoby problemu z WCDMA to byłbym w stanie się na to zdecydować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Widzę że ostro lecą zamówienia na Note 2, też niedługo kupuję tylko nic pochopnie.

Mam takie pytanie; co z tymi kolorami "gray" nie produkują? Biały kolor odpada, tylko gray wchodzi w grę.

Mógłby ktoś tez polecić  zaufany sklep na aliexpress gdzie poleci bez vatu DHLem przez UK?

Edytowane przez gwalberg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mam przejścióweczke na polskie gniazdka 1A to tryb szybkiego ładowania nie wypali?

Jeżeli przejściówka jest na 230v i może przesłać prąd o natężeniu 1A oznacza to że przesłana moc może mieć 230watów. Ładowarka ma 2A ale 5v czyli moc 10watów. Czyli z tego wynika ze ładowarka może pracować z pełną mocą na tej przejściówce :-)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli przejściówka jest na 230v i może przesłać prąd o natężeniu 1A oznacza to że przesłana moc może mieć 230watów. Ładowarka ma 2A ale 5v czyli moc 10watów. Czyli z tego wynika ze ładowarka może pracować z pełną mocą na tej przejściówce :smile:

Na XDA forum jest wątek nt ładowania.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/xiaomi-redmi-note-2-charging-analysis-t3187536

Żadna ładowarka nie potrafi ładować z pełną mocą na RN2. Max to 1.38A, a czas pełnego ładowania to 2h 10min

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na XDA forum jest wątek nt ładowania.

http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/xiaomi-redmi-note-2-charging-analysis-t3187536

Żadna ładowarka nie potrafi ładować z pełną mocą na RN2. Max to 1.38A, a czas pełnego ładowania to 2h 10min

 

Mi chodziło bardziej o to, że przejściówka nie będzie ograniczała ładowarki niż o to czy RN2 "ciągnie" prąd z pełną mocą :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak długo xiaomi prowadzi wsparcie dla swoich modeli? Nie pytam o sam numerek androida, bo wiem, że funkcje z wyższych wersji są stopniowo wprowadzone do MIUI przy okazji cotygodniowej aktualizacji, ale o długość tego wsparcia. Jest to jakoś określone? (np. rok, dwa, dopóki sprzętowa wydajność wystarczy, albo wszystkie dostają to samo) Można jakoś prognozować długość wsparcia dla note 2 czy jest to raczej nieprzewidywalne?

Wysłane z mojego XT1039 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, kupilem telefon na allegro, miał juz wygrany miui polska wiec nic juz nie robilem, bateria trzyma tylko 6 godzin i strasznie się grzeje 48 celcjusza nawet, po graniu 15 minut schodzi 10 % baterii. Dziś z aktualizowalem do 5.9.2 Hermes, nic się Nie zmieniło. Tylko wgralem bez wipe i innych, czy ktoś tez ma taki problem? Procesor cały czas pracuje na 1.95MHz. Może powinienem zainstalować internatiol ? Korzystqm cały czas z dual SIM i LTE, czasami udostępniam internet, przy wyłączonym wyświetlaczu również, bardzo duży pobór

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...