Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Normalnie maziam po ekranie. Da się grać bez problemu. Trochę wprawy i jest ok. Tylko do multi trzeba coś pokroju snapa 800 żeby dało się grać. Raz kupiłem Meizu m1 note z mediatekiem i po 2 dniach sprzedałem bo się grać nie dało..... Dlatego pytam jak tutaj wygląda sprawa.

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest napisane na aukcji u HK Goldway wynika że wersja TD też będzie działać w Polsce ale ręki za tą informację nie dałbym sobie uciąć :)

 

@ravee ile cie kosztował telefon z przesyłką + przewalutowanie na PayPal?

Edytowane przez yoogix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co jest napisane na aukcji u HK Goldway wynika że wersja TD też będzie działać w Polsce ale ręki za tą informację nie dałbym sobie uciąć :)

 

@ravee ile cie kosztował telefon z przesyłką + przewalutowanie na PayPal?

 

Pytałem ich na chat'cie, odpisali że wersja FDD i TD ma identyczny network, co zresztą jest napisane również na ich aukcji. Do tego wczoraj na ich facebooku pojawił się wpis: 

 

Xiaomi Redmi Note 2 teraz dostępny w jeszcze niższej cenie! 149.99$ w różnych wariantach kolorystycznych. Jest to wersja chińska smartfona jednak z międzynarodowym oprogramowaniem i obsługą częstotliwości działających w Polsce.

 

100% pewności nie ma nigdy, ale kto nie ryzykuje ten nie pije szampana. Chociaż nie ma powodów żeby im nie wierzyć.

 

Odnośnie płatności:

Płaciłem kartą do konta walutowego w USD. Złotówki na dolary wymieniałem za pośrednictwem walutomat.pl, cała operacja trwa około godziny, czasem mniej. W sumie można wybrać od razu opcje w której wysyłamy im PLN, a za parę chwil mamy już na koncie dolary (oczywiście należy mieć konto walutowe w USD, na które przeleją nam owe dolary).

 

Wymieniłem 700zł na 184,5 USD, czyli zapłaciłem ok. 568,5zł (150 USD). Kurs wymiany 3,79 (wliczając już prowizje Walutomatu).

Z racji że mi się nie spieszy, wybrałem darmową wysyłkę Singapore Post. 

Edytowane przez ravee
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic. Wszystko jest ok.

Wysłano z MI Note

Acid 

Dałoby radę wydzielić forum do note 2. Ten temat to już śmietnik o wszystkim. Giną w nim istotne informacje. 

 

Jeszcze raz spytam o niemożność ustawienia APN dla karty ustawionej jako domyślna dla rozmów gdy na drugim simie jest karta ustawiona jako domyślna dla internetu (na tej karcie APN można ustawić).  W momencie ustawienia domyślnych rozmów i internetu na jednym simie APNy można ustawić.  To jakaś przypadłość MIUI ogólnie czy też bug w sofcie dla note 2?

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanów się czemu chcesz ustawić apny skoro one są do internetu tak naprawdę? Ustawiasz apn dla karty z internetem a nie z połączeniami. Wszystko jest ok.

Wysłano z MI Note

MMSy??? rzadko używam, ale jednak czasem się przydają

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

@hcboria  nie jestem w stanie odpowiedzieć na twoje pytanie bo nie mam telefonu:( ale powiedz mi jak w twoim egzemplarzu sprawuje się bateria oraz takie ogólne wrażenia :)

 

 

mam go dopiero dwa dni więc o baterii jeszcze się nie wypowiem, na pewno nie jest gorzej niż w mojej nubii z7 mini. Ogólne wrażenia są pozytywne choć zaskoczyła mnie jego  plastikowość (no ale czego można się spodziewać po budźetowym telefonie bebechy ma niezłe więc na czymś trzeba było zaoszczędzić). Generalnie telefon jak telefon z androidem ;). GPS łapie w miarę szybko, nawet w budynku, choć do szybkości snapdragona to jeszcze trochę brakuje, aparat na przyzwoitym poziomie - lepszy niż w nubii. Ekrany na podobnym poziomie. Pisz co chciałbyś wiedzieć więcej to może dziś trochę się pobawię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czas lapania fixa nie swiadczy o jakosci gps. Gdy modul gps albo antena jest kiepska to podczas ruchu drastycznie spada dokladnosc lokalizacji. Moglby ktos sprawdzic podczas jazdy (np. 50km/h, 70km.h, 100km/h) jak wyglada dokladnosc lokalizacji (accuracy)? Mozna to sprawdzic np. apka gps test (tylko trzeba zmienic jednostke na metry). Moj dwuletni chinczyk jak juz dobrze zlapie sygnal to utrzymuje dokladnosc na poziomie okolo 3-5m (jest to dobry wynik) (przy bezchmurnej pogodzie i w trasie).

Edytowane przez tepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MMSy??? rzadko używam, ale jednak czasem się przydają

Do wysłania MMSa na Androidzie bodaj jest potrzebny internet. Czyli nic nie musisz robić. Wciąż możesz wysłać Mms z karty dla połączeń. Po drugie skąd ta ciągłe zapytania o APN? Przecież telefon sam wszystko ustawia. Ja nigdy na żadnej karcie nie wpisywalem żadnych apn. To samo się ustawia.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do wysłania MMSa na Androidzie bodaj jest potrzebny internet. Czyli nic nie musisz robić. Wciąż możesz wysłać Mms z karty dla połączeń. Po drugie skąd ta ciągłe zapytania o APN? Przecież telefon sam wszystko ustawia. Ja nigdy na żadnej karcie nie wpisywalem żadnych apn. To samo się ustawia.

Wysłano z MI Note

No właśnie o to chodzi że nie mogę wysyłać MMS z karty dla połączeń i podejrzewam że może być to związane z niemożnością ustawienia APN a. Nie żebym kiedykolwiek ustawił je ręcznie ale np na nubii z7 jest taka możliwość przy dwóch kartach sim

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIUI wciąż jest to możliwe. Jeśli potrzebujesz to wyłącz SIM z internetem i na SIM dla połączeń pojawi się komplet opcji czyli preferowane sieci 3 i APNy. Ustaw co trzeba i potem ponownie włącz SIM z internetem. W MIUI/Xiaomi jest tak, że jedna karta SIM zawsze działa w 2G GSM i można tylko dzwonić/SMS. Dopiero druga karta z 4G robi wszystko. Nie mam jak sprawdzić ale chyba nigdy nie miałem problemu z wysyłaniem MMS.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W MIUI wciąż jest to możliwe. Jeśli potrzebujesz to wyłącz SIM z internetem i na SIM dla połączeń pojawi się komplet opcji czyli preferowane sieci 3 i APNy. Ustaw co trzeba i potem ponownie włącz SIM z internetem. W MIUI/Xiaomi jest tak, że jedna karta SIM zawsze działa w 2G GSM i można tylko dzwonić/SMS. Dopiero druga karta z 4G robi wszystko. Nie mam jak sprawdzić ale chyba nigdy nie miałem problemu z wysyłaniem MMS.

o i zadziałało, dzięki :)

 

to jeszcze tylko osobne forum dla note 2 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Slow motion chyba polega na tym, ze film nagrywany jest powiedzmy w 120 klatkach na sekunde, a potem odtwarzany jest w tych 30 czy 15 fps. Bo jak bys odtworzyl taki film z predkoscia 120fps to mialbys przeciez normalne tempo filmu.

Edytowane przez tepek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...