Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Wersje kolorystyczne różnią się klapka baterii na ali można kupić inne kolory za 5$

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

No właśnie tak oglądam, i też mi na to wygląda, potrzebowałem potwwierdzenia. Znalazłem na ali klapke czarna http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Battery-Cover-100-Original-battery-Back-Case-Cover-for-Xiaomi-Redmi-Note2/32448797564.html?ws_ab_test=201407_2,201444_6,201409_4  można i tak.  Bo gdzie indziej nie ma na razie. Choc ten case na ibg https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-2-protective-shell-case-7000.html mocno przylega, ale biały tył pewnie dalej będzie widać :-| Ale dzięki  za podpowiedź ;)

Edytowane przez arucard
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie tak oglądam, i też mi na to wygląda, potrzebowałem potwwierdzenia. Znalazłem na ali klapke czarna http://www.aliexpress.com/item/Xiaomi-Redmi-Note-2-Battery-Cover-100-Original-battery-Back-Case-Cover-for-Xiaomi-Redmi-Note2/32448797564.html?ws_ab_test=201407_2,201444_6,201409_4 można i tak. Bo gdzie indziej nie ma na razie. Choc ten case na ibg https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-2-protective-shell-case-7000.html mocno przylega, ale biały tył pewnie dalej będzie widać :-| Ale dzięki za podpowiedź ;)

Ta klapka z aliexpress to tania gowniana podrobka. Nie polecam bo ich jakosc jest bardzo slaba.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Będę już raczej zamawiał tylko mam ostatnie pytanie

Brać wersje FDD czy TD? Jest jakaś różnica? Ta druga jest 20$ tańsza

FDD ma nasze pasma LTE/WCDMA, TD jest kierowana na Chiny, wystarczy, że spojrzysz na zakres pasm danego modelu :P

Edytowane przez Nezumi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić to cacko tylko nie mogę się zdecydować czy kupić wersję 16 2.0 czy 32 2.2. Gram w wymagające gry i raczej chcialbym plynnośc przy kilku otwartych apkach. To 0.2 ghz będzie dla mnie odczuwalne czy się nie opłaca dokladac do prime?

 

I pytanie do *szczęśliwych myślę* posiadaczy. Jak z Slow Motion? Czytalem wiele artykułów i postów. Jeden pisze ze telefon ma Super Slow Motion w FullHD, drugi ze nie ma i tylko 30 fps, trzeci, ze tylko w 720p i nie podaje fps a przecież MTK Helio x10 obsluguje 480fps przy 1080p. Wie ktoś jak to jest ? :D A jak z tym wyswietlaczem 120Hz? Podobno robi wrażenie

Edytowane przez JestemMortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupowałem u Chigona, 15$ za przesyłkę DHL z gwarancja ze nie będzie VATu w tydzień otrzymałem telefon :smile:

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

no to jest nas trzech - jeszcze ebola1972 kupował u Chingona. Ja swojego dostałem z gratisami - dwie folie, tempered glass i silikonowe plecki.

Mogę powiedzieć że opcja DHL bez VAT za 15$ sprawdziła się. Najpierw telefon idzie do UK, tam odbiera go pośrednik, przepakowuje i wysyła do Polski. Telefon został wysłany z Chin w sobotę, w  z Londynu wczoraj o 16, dziś o 8 był już we Wrocławiu.

O samym telefonie jeszcze się nie wypowiem poza tym że strasznie plastikowy, no i nie obyło się bez problemów przy wgrywaniu twrp i roota.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest nas trzech - jeszcze ebola1972 kupował u Chingona. Ja swojego dostałem z gratisami - dwie folie, tempered glass i silikonowe plecki.

Mogę powiedzieć że opcja DHL bez VAT za 15$ sprawdziła się. Najpierw telefon idzie do UK, tam odbiera go pośrednik, przepakowuje i wysyła do Polski. Telefon został wysłany z Chin w sobotę, w  z Londynu wczoraj o 16, dziś o 8 był już we Wrocławiu.

O samym telefonie jeszcze się nie wypowiem poza tym że strasznie plastikowy, no i nie obyło się bez problemów przy wgrywaniu twrp i roota.

Roota nie wgrywalem bo mam miuipolska z rootem a twrp wchodzi bez problemow, jesli miales jakies problemy to pewnie z Twojej winy nie telefonu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja już jestem szczęśliwym posiadaczem ;-) Dla mnie to przesiadka z długo używanego LG L9 II.

Ekran jest bardzo ładny i kolory są żywe, obsługa slow motion jest tylko w.HD

Bateria jest wytrzymała, u mnie WiFi i ekran na 20% intensywnie używany wytrzymał cały dzień, ładuje się też dosyć szybko.

Czuć lekkie grzanie podczas ładowania i korzystania ale nie jest to uciążliwe.

Jest slot kart pamięci więc kupiłem wersję 16 giga bo i tak tego nie wykorzystam

Zakup około 21/08 od Goldway był w Polsce 28/08 na cle i we Wtorek u mnie

Antutu wykreca 44500 pkt

Telefon jest naprawdę szybki i jest to to czego się spodziewałem, szczególnie za taką cenę można być zadowolonym.

Warto będzie dokupić silikonowe etui bo jest w moim odczuciu lekki i duży więc może mi się wyslizgnac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest nas trzech - jeszcze ebola1972 kupował u Chingona. Ja swojego dostałem z gratisami - dwie folie, tempered glass i silikonowe plecki.

Mogę powiedzieć że opcja DHL bez VAT za 15$ sprawdziła się. Najpierw telefon idzie do UK, tam odbiera go pośrednik, przepakowuje i wysyła do Polski. Telefon został wysłany z Chin w sobotę, w  z Londynu wczoraj o 16, dziś o 8 był już we Wrocławiu.

O samym telefonie jeszcze się nie wypowiem poza tym że strasznie plastikowy, no i nie obyło się bez problemów przy wgrywaniu twrp i roota.

a możesz zapodać link do aukcji z której kupiłeś ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roota nie wgrywalem bo mam miuipolska z rootem a twrp wchodzi bez problemow, jesli miales jakies problemy to pewnie z Twojej winy nie telefonu.

hmm, to mój pierwszy tel z miui więc nawet nie wiedziałem że miui polska jest z rootem - jak go uaktywnić? Bo mam wgranego i jakoś nie zauważyłem tam supersu bądź podobnej aplikacji.

Co do twrp to wgranie nie było problemem tylko, że po wejściu do systemu recovery automatycznie wracało na mi_recovery. Tak więc napewno było to z mojej winy ;)

Dopiero ta metoda http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=152550&pid=2945541 pozwoliła wgrać twrp, supersu a później wykasować z katalogu systemowego plik recovery-from-boot.p odpowiedzialny za automatyczny powrót do mi recovery.

No ale jak pisałem nie znam miui więc być może robiłem coś na około.

 

a możesz zapodać link do aukcji z której kupiłeś ??

to jest ten sklep http://www.aliexpress.com/store/1153179 ale zdaje się że w tej chwili nie mają wystawionego

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm, to mój pierwszy tel z miui więc nawet nie wiedziałem że miui polska jest z rootem - jak go uaktywnić? Bo mam wgranego i jakoś nie zauważyłem tam supersu bądź podobnej aplikacji.

Co do twrp to wgranie nie było problemem tylko, że po wejściu do systemu recovery automatycznie wracało na mi_recovery. Tak więc napewno było to z mojej winy ;)

Dopiero ta metoda http://en.miui.com/forum.php?mod=redirect&goto=findpost&ptid=152550&pid=2945541 pozwoliła wgrać twrp, supersu a później wykasować z katalogu systemowego plik recovery-from-boot.p odpowiedzialny za automatyczny powrót do mi recovery.

No ale jak pisałem nie znam miui więc być może robiłem coś na około.

 

to jest ten sklep http://www.aliexpress.com/store/1153179 ale zdaje się że w tej chwili nie mają wystawionego

http://miuipolska.pl/faq/pkt 2

Ja u siebie jedyne co zrobilem przy instalacji twrp z ori romem to

# adb reboot fastboot
# fastboot flash recovery recovery.img
# fastboot reboot
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

http://miuipolska.pl/faq/pkt 2

Ja u siebie jedyne co zrobilem przy instalacji twrp z ori romem to

# adb reboot fastboot
# fastboot flash recovery recovery.img
# fastboot reboot

ta metoda też nie chciała zadziałać, cały czas wracało mi do mi_recovery, dopiero usunięcie pliku recovery-from-boot.p rozwiązało problem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no to jest nas trzech - jeszcze ebola1972 kupował u Chingona. Ja swojego dostałem z gratisami - dwie folie, tempered glass i silikonowe plecki.

Mogę powiedzieć że opcja DHL bez VAT za 15$ sprawdziła się. Najpierw telefon idzie do UK, tam odbiera go pośrednik, przepakowuje i wysyła do Polski. Telefon został wysłany z Chin w sobotę, w z Londynu wczoraj o 16, dziś o 8 był już we Wrocławiu.

O samym telefonie jeszcze się nie wypowiem poza tym że strasznie plastikowy, no i nie obyło się bez problemów przy wgrywaniu twrp i roota.

Ja zamawialem i kuzyn dwa a w przesyłce z Chin do UK było 6 telefonów to jeszcze jedna osoba kupiła go u niego wtedy :-) najlepsze jest to ze myślałem, że nie dostałem przejściówki do ladowarki i juz zamówiłem za całe 2.3 zł na allegro, a okazało się, że jest ona schowana w tej gąbce/folii ochronnej :-)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 pkt - dlaczego na sim 1 nie mam możliwości ustawienia APN?

na karcie sim2 pod "siecią operatora" mam punkty dostępowe, preferowany typ sieci, operatorzy sieci.

na sim1 mam tylko operatorzy sieci

 

i nie przychodzą mi smsy na sim1

 

 

hmm

ustawienie jednego sima jako domyślnego dla rozmów i drugiego jako domyślnego dla internetu powoduje,że na domyślnym dla rozmów nie ma możliwości ustawienia apn, nie dochodzą smsy. Ustawienie jednego sima jako domyślnego dla rozmów i internetu powoduje powrót ustawień apnów i działąją smsy ale internet działa tylko na tej karcie. No ale nie o to w dual simie chodzi, mam jedną kartę do rozmów drugą do internetu - co robić aby obie karty działały?

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z racji, że dziś mam już telefon z dostarczeniu (więc wieczorem będzie zabawa) pytanko o wgrywanie rom-u MiuiPolska. Telefon będzie z chińskim syfem multilang od Goldiego (ma aplikacje updater z tego co się dowiedziałem od innych użytkowników). Czy wgrywając soft przez updater i potem pełny wipe pozbędę wszystkich śmieci po poprzednim  romie? Czy może jest inna metoda ? Dodatkowo czy zmienialiście oryginalne recovery ? Jeśli tak to na jakie i jaka metodą ? Z góry dzięki za odpowiedźi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 pkt - dlaczego na sim 1 nie mam możliwości ustawienia APN?

na karcie sim2 pod "siecią operatora" mam punkty dostępowe, preferowany typ sieci, operatorzy sieci.

na sim1 mam tylko operatorzy sieci

 

i nie przychodzą mi smsy na sim1

 

 

hmm

ustawienie jednego sima jako domyślnego dla rozmów i drugiego jako domyślnego dla internetu powoduje,że na domyślnym dla rozmów nie ma możliwości ustawienia apn, nie dochodzą smsy. Ustawienie jednego sima jako domyślnego dla rozmów i internetu powoduje powrót ustawień apnów i działąją smsy ale internet działa tylko na tej karcie. No ale nie o to w dual simie chodzi, mam jedną kartę do rozmów drugą do internetu - co robić aby obie karty działały?

 

Ja też nie mogę ustawić w sim 1 apn itd. ale smsy mi przychodzą normalnie.

 

 

 

Z racji, że dziś mam już telefon z dostarczeniu (więc wieczorem będzie zabawa) pytanko o wgrywanie rom-u MiuiPolska. Telefon będzie z chińskim syfem multilang od Goldiego (ma aplikacje updater z tego co się dowiedziałem od innych użytkowników). Czy wgrywając soft przez updater i potem pełny wipe pozbędę wszystkich śmieci po poprzednim  romie? Czy może jest inna metoda ? Dodatkowo czy zmienialiście oryginalne recovery ? Jeśli tak to na jakie i jaka metodą ? Z góry dzięki za odpowiedźi.

 

Ja w updaterze wgrałem miui polska potem full wipe i działa bez śmieci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanie za 100 pkt - dlaczego na sim 1 nie mam możliwości ustawienia APN?

na karcie sim2 pod "siecią operatora" mam punkty dostępowe, preferowany typ sieci, operatorzy sieci.

na sim1 mam tylko operatorzy sieci

 

i nie przychodzą mi smsy na sim1

 

 

hmm

ustawienie jednego sima jako domyślnego dla rozmów i drugiego jako domyślnego dla internetu powoduje,że na domyślnym dla rozmów nie ma możliwości ustawienia apn, nie dochodzą smsy. Ustawienie jednego sima jako domyślnego dla rozmów i internetu powoduje powrót ustawień apnów i działąją smsy ale internet działa tylko na tej karcie. No ale nie o to w dual simie chodzi, mam jedną kartę do rozmów drugą do internetu - co robić aby obie karty działały?

dobra sam sobie odpowiem ;)

nagle smsy same zaskoczyły na ustawieniach sim1 internet sim2 telefon, pytanie tylko czy zaskoczyły na dobre czy też przestaną działać w najmniej odpowiedniej chwili czyli np. pilnego przelewu bankowego?

APNów na sim2 nie można ustawić przy powyższej konfiguracji - podejrzewam, że będzie problem z mms-ami wysyłanymi na nr telefonu - sprawdzę dopiero po południu

Ja też nie mogę ustawić w sim 1 apn itd. ale smsy mi przychodzą normalnie.

no to nie jestem samotny ;) a już myślałem, że coś u mnie w telefonie się pokisiło. A sprawdzałeś mmsy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początkowych stronach była dyskusja odnośnie wydajności poszczególnych CPU+GPU. Myślę, że ta stronka rozwieje wątpliwości co poniektórych, że Antutu to wiarygodny wyznacznik osiągów urządzeń. 

http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

 

Nasz redmi note 2 na procesorze MT6795 i grafice PowerVR G6200 osiąga 89.6 GFlops

 

Dla przykładu 1+1 na Snapie 801 i Adreno 330 ma 166.5 GFlops, 

a więc jest blisko dwukrotnie lepszy. Odziwo przekłada się to wręcz idealnie na cenę :)

 

Dziękuje, dobranoc

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopaki, czy ktoś z was gra w Modern Combat 5? Jeżeli tak, czy ktoś może sprawdzić jak ta maszyna radzi sobie z tą grą, ale z trybem sieciowym (multiplayer). Tam jest potrzeba spora moc żeby gra działała ok. Mam teraz mi3 i zastanawiam się nad zmianą. Płynność działania tej gry to dla mnie podstawowy warunek

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początkowych stronach była dyskusja odnośnie wydajności poszczególnych CPU+GPU. Myślę, że ta stronka rozwieje wątpliwości co poniektórych, że Antutu to wiarygodny wyznacznik osiągów urządzeń. 

http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

 

Nasz redmi note 2 na procesorze MT6795 i grafice PowerVR G6200 osiąga 89.6 GFlops

 

Dla przykładu 1+1 na Snapie 801 i Adreno 330 ma 166.5 GFlops, 

a więc jest blisko dwukrotnie lepszy. Odziwo przekłada się to wręcz idealnie na cenę :)

 

Dziękuje, dobranoc

Ok ale ty porównujesz moc grafiki a np nie każdy gra na telefonie

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początkowych stronach była dyskusja odnośnie wydajności poszczególnych CPU+GPU. Myślę, że ta stronka rozwieje wątpliwości co poniektórych, że Antutu to wiarygodny wyznacznik osiągów urządzeń. 

http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/

 

Nasz redmi note 2 na procesorze MT6795 i grafice PowerVR G6200 osiąga 89.6 GFlops

 

Dla przykładu 1+1 na Snapie 801 i Adreno 330 ma 166.5 GFlops, 

a więc jest blisko dwukrotnie lepszy. Odziwo przekłada się to wręcz idealnie na cenę :)

 

Dziękuje, dobranoc

Pamiętam, że 2 lata temu robiłem dość wikliwy reasearch odośnie sprzętu pod gry na telefonie. Z informacji jakie wtedy zebrałem wynikało, że w mobilnych grach najważniejsze jest GPU i jego wydajość w 90 % będzie wpływała na płynność gier. Ważniejsze (w tamtych czasach) było taktowanie rdzeni niż ich ilość, a giga ramu było opisywane jako wstarczające. Wtedy zdecydowałem się na Mi2a właśnie ze względu na GPU. I po roku wiedziałem ,że potrzebuje upgrada. Znów analiza cena/wydajność i wyszło Mi3 ze względu na wersję SoC, który ma w praktyce GPU od 801. I coż zbliża się listopad (czas na zmianę telfonu) i po tym artykule http://www.anandtech.com/show/9518/the-mobile-cpu-corecount-debate widzę, iż android o wieeele szybciej niż Win przejdzie na obsługę dużej ilości rdzeni i to skłania mnie w stronę Note 2. Oczywiście GPU jest słabsze (według porównania gfx bench), ale wydajność jako całośc powinna być na poziomie 801.   

Edytowane przez Lopat
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, zamierzam kupić to cacko tylko nie mogę się zdecydować czy kupić wersję 16 2.0 czy 32 2.2. Gram w wymagające gry i raczej chcialbym plynnośc przy kilku otwartych apkach. To 0.2 ghz będzie dla mnie odczuwalne czy się nie opłaca dokladac do prime?

 

I pytanie do *szczęśliwych myślę* posiadaczy. Jak z Slow Motion? Czytalem wiele artykułów i postów. Jeden pisze ze telefon ma Super Slow Motion w FullHD, drugi ze nie ma i tylko 30 fps, trzeci, ze tylko w 720p i nie podaje fps a przecież MTK Helio x10 obsluguje 480fps przy 1080p. Wie ktoś jak to jest ? :D A jak z tym wyswietlaczem 120Hz? Podobno robi wrażenie

Jeśli chodzi o granie to zrób porównanie na https://gfxbench.com/ różnica jest marginalna. Najważniejsze jest GPU, które w obu wersjach jest identyczne.

Chłopaki, czy ktoś z was gra w Modern Combat 5? Jeżeli tak, czy ktoś może sprawdzić jak ta maszyna radzi sobie z tą grą, ale z trybem sieciowym (multiplayer). Tam jest potrzeba spora moc żeby gra działała ok. Mam teraz mi3 i zastanawiam się nad zmianą. Płynność działania tej gry to dla mnie podstawowy warunek

Wysłane z mojego MI 3W przy użyciu Tapatalka

Podłączam się do prośby wojtasemaj :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...