Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

boberkowy

jak nie chcesz czekać do aktualizacji (jeśli wogóle już w tym tygodniu będzie) to tu masz instrukcje wgrania gappsów

http://en.miui.com/thread-147371-1-1.html

a tu wgrania twrp i roota

http://en.miui.com/thread-146299-1-1.html.

Żeby pobrać pliki trzeba się zarejestrować i zostawić odpowiedź pod postem.

Gapsy są tu

http://opengapps.org/ -

można też poszukać na sieci wersji okrojonej np tu

http://forum.xda-developers.com/android/software/gapps-google-apps-minimal-edition-t2943330

lub tu

http://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=2779598

bo szczerze powiedziawszy nie wiem na którym androidzie jest miui dla note 2 ;) chociaż jak wynika z pierwszego lina trzeba pobrać wersję dla andka 5.1

A jak ktoś nie che się rejestrować na miui.en to tu zacząłem zbierać potrzebne pliki dla nota 2 (są tam pliki z drugiego linka)

https://mega.nz/#F!9lcUVQ5A!QKDuKKWem51jweeb2wxjbA

Edytowane przez hcboria
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak jest duze zapotrzebowanie to malo prawdopodobne ze cena spadnie.

Ja jak kupowalem wczoraj to bylem jedna z pierwszych osob u sprzedawcy, a teraz patrze jest 120 sztuk sprzedanych. To bardzo duzo.

Zamawiałeś swój egzemplarz od sprzedawcy z Chin ? Są jakieś magiczne triki aby ominąć opłaty za cło i podatek? Bo ja gdzieś słyszałem, że wysyłka kurierem zmniejsza szansę na sprawdzenie przesyłki i co za tym idzie brak dodatkowych opłat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zamawiałeś swój egzemplarz od sprzedawcy z Chin ? Są jakieś magiczne triki aby ominąć opłaty za cło i podatek? Bo ja gdzieś słyszałem, że wysyłka kurierem zmniejsza szansę na sprawdzenie przesyłki i co za tym idzie brak dodatkowych opłat.

Temat vatu na granicy byl poruszany juz wiele razy. Nie ma magicznego sposobu na podatek, jak zatrzymaja to placisz jak nie to nie. Te poradniki najczesciej opisuja ludzie ktorzy zamowili kilka paczek i teraz sa znawcami. Przykladem moze byc bajka o ginacych paczkach nl post albo sg post. Ja zamowilem juz mnostwo paczek i nigdy mi nie zaginela z nl post albo sg post, 2 male paczki china post kiedys zaginely ale przy china post to norma. Ja zamawialem z chin z aliexpress wysylka sg post albo nl post, ogolnie wole sg post bardziej bo paczki bardzo szybko ida najczesciej jeden tydzien.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Co do zakupu redmi note 2 to pojawil sie w magazynie IBuygou eu. Jest za 196$ minus 5$ znizki z forum. Cena taka sobie jak za 16gb,ale za to na 100% bez Vat. W sumie u Burizy tez 749 i ryzyko VAT. Ciekawe za ile bedzie na xfs

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Co do zakupu redmi note 2 to pojawil sie w magazynie IBuygou eu. Jest za 196$ minus 5$ znizki z forum. Cena taka sobie jak za 16gb,ale za to na 100% bez Vat. W sumie u Burizy tez 749 i ryzyko VAT. Ciekawe za ile bedzie na xfs

Wysłane z mojego G7-L01 przy użyciu Tapatalka

Dolicz przesyłkę z ibg, 40 euro chyba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hcboria, dziękuje za linki. Bardzo mi się przydały i dzięki Tobie mam już gappsy, roota i trwp :)

 

 

1. Jak sie spisuje wyswietlacz:

- kolory w jasnym sloncu

- max jasnosc

- min jasnosc

- pobor pradu

 

2. Jak z ogolnym poborem pradu i wytrzymaloscia baterii

3. Jakosc rozmow

4. Zasieg wifi i gsm

5. Szybkosc lapania fixa gpsa

6. Jak z focusem aparatu

7. Jakosc i glosnosc glosnika wbudowanego jak i na sluchawkach

8. Spasowanie i jakosc obudowy

9. Reakcja na dotyk

 

Dzieki za odpowiedzi i miloby bylo gdybys to porownal do jakiegos znanego(flagowego) telefonu

 

 

Po kilku godzinach używania mogę odpowiedzieć Ci na parę pytań. 

 

Co do jasności ekranu w słońcu na najwyższym poziomie jasności i na stockowych ustawieniach  nie ma większego problemu, żeby posługiwać się telefonem, lecz na Iphonie, którego zmieniłem na poczet note 2 jest odrobine jaśniej. Na najniższym poziomie podświetlenia ekranu nic nie widać w słońcu. 

 

Co do rozmów to rozmawiający z nami słyszy nas głośno i wyraźnie. Natomiast moim zdaniem głośność osoby, z którą rozmawiamy jest odrobinę za cicho. 

 

Zasięg bez zastrzeżeń. W parkingu podziemnym miałem zasięg 3G a LTE łapało wszędzie ( mieszkam w Gdańsku ) 

 

Głośnik telefonu jak to głośnik, jakość dźwięku bez szału, mimo że moim zdaniem jest całkiem głośny i raczej nie ma problemu, żeby usłyszeć dźwięk dzwonka. Co do jakości na słuchawkach to nie używam stockowej aplikacji a PowerAmpa.Jak dla mnie gra lepiej niż Iphone 4s, którego posiadałem. O jakości dźwięku nie chcę się zbytnio wypowiadać bo to jakość to pojęcie względne. Dla mnie dźwięk może być super, natomiast dla kogoś innego może być paskudny. Tę kwestie pozostawiłbym komuś bardziej w temacie. 

 

Spasowanie jest na wysokim poziomie, wszystko do siebie idealnie przylega. Plastikowe plecki są giętkie i boję się, że mogą nie wytrzymać upadku.

 

Ekran reaguje od razu na dotyk, nie zdarzyło mi się jeszcze, żebym musiał dwa razy przyciskać w jedno miejsce. 

 

Co do GPS'a i wytrzymałości baterii to postaram się dopisać coś jutro jak telefon będzie w 100 % naładowany i eksploatowany przeze mnie. 

Edytowane przez boberkowy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziekuje boberkowy odpowiedzi ktore udzieliles utwierdzily mnie, ze dobrze zrobilem zamawiajac ten telefon. Teraz tylko mam nadzieje, ze Technos wysle mi jutro Note 2 i bede mogl go w weekend "pomeczyc", a mojego SGS3 zamienic w dev zabawke do tworzenia romow  :)

Edytowane przez AdiKX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pytanie czy note 2 ma coś takiego jak podział pamięci wewnętrznej na apki i własne dane? Gdzieś przeczytałem, że istnieje coś takiego w innych urządzeniach (na przykład z 16 gb pamięci wewnętrznej jest 1gb na apki i 10GB na własne dane). Mógłby ktoś to dla mnie sprawdzić :)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nurtuje mnie pytanie czy note 2 ma coś takiego jak podział pamięci wewnętrznej na apki i własne dane? Gdzieś przeczytałem, że istnieje coś takiego w innych urządzeniach (na przykład z 16 gb pamięci wewnętrznej jest 1gb na apki i 10GB na własne dane). Mógłby ktoś to dla mnie sprawdzić :)?

o to dobre pytanie, boberkowy jakbyś mógł dać screena z ustawień pamięci byłoby fajnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o to dobre pytanie, boberkowy jakbyś mógł dać screena z ustawień pamięci byłoby fajnie.

Nie ma podziału pamięci jak mój Note od Samsunga. Tu masz filmik w ok 2:20min, jest screen. Bałem się że będzie podział i dlatego zdecydowałem się na 32gb, jak widać niepotrzebnie.

o to dobre pytanie, boberkowy jakbyś mógł dać screena z ustawień pamięci byłoby fajnie.

Tu link:

 

https://www.ibuygou.com/p-xiaomi-redmi-note-2-mediatek-mt6795-64-bit-octa-core-20ghz-2gb-ram-16gb-rom-6993.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakie szkiełko polecacie zamówić na redmi note 2? Nillkin będzie dobre? Mam na htc desire 820 jakieś noname to lipa straszna

Mocolo, nillkin, 3mk

to mam kolejne pytanie - czy można bez problemu przenosić apki na kartę pamięci? W mojej nubi z7 mini po zainstalowaniu andka 5 jest z tym problem.

Na miui nie mozna przenosix aplikacji. Trzeba wgrac apk folder mount i przezucic zeby to dzialalo.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chodzi o test wody to wystarczy że będzie to woda destylowana, a każde urządzenie elektroniczne będzie bez problemu działać po takiej kąpieli, ponieważ czysta woda to świetny izolator (czyli nie przewodzi prądu)

Też się czaję na ten telefon i czekam na kolejne opinie i testy :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...