Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Mediatek bije na głowę szybkością procka, temperaturami, energooszczędnością i łatwością postawienia uceglonego telefonu, ale pod jednym względem leży. Układ graficzny. Nawet ten powerVR z helio x10 nie jest w stanie podejść pod adreno 330. Nie miałem bezpośredniej styczności z tym powerVR, ale taki niewiele słabszy maliT760mp2 kuleje strasznie przy cieniowaniu.

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediatek bije na głowę szybkością procka, temperaturami, energooszczędnością i łatwością postawienia uceglonego telefonu, ale pod jednym względem leży. Układ graficzny. Nawet ten powerVR z helio x10 nie jest w stanie podejść pod adreno 330. Nie miałem bezpośredniej styczności z tym powerVR, ale taki niewiele słabszy maliT760mp2 kuleje strasznie przy cieniowaniu.

A z tego co ja słyszałem i czytałem, to właśnie grafika jest największą zaletą Helio X10... Nie miałem jeszcze telefonu z tym prockiem w łapkach, ale rozmawiałem z kilkoma osobami i wszystkie mówiły, że procek dużo lepiej radzi sobie w grach niż snapek 800 czy nawet 801 z Adreno 330/430

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ogólnie przymierzam sie do zakupu xiaomi i najbardziej napaliłem sie na mi4 bo dla mnie wgl on wygląda mistrzowsko, tylko ze najchętniej kupił bym używany jakos taniej , a z tym ciezko i gdy wyszedl ten redmi note 2 trochę zacząłem sie zastanawiać bo i ma slot na karte pamieci a  mi4 to jak juz bylo by mnie stac na 16gb i boje się ze z czasem będzie to malo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A z tego co ja słyszałem i czytałem, to właśnie grafika jest największą zaletą Helio X10... Nie miałem jeszcze telefonu z tym prockiem w łapkach, ale rozmawiałem z kilkoma osobami i wszystkie mówiły, że procek dużo lepiej radzi sobie w grach niż snapek 800 czy nawet 801 z Adreno 330/430

No w sumie jest bo jakby nie patrzeć cena za taki procek z taką grafiką jest dosyć śmieszna, więc różnicę ceny wypełniają lepszym DAC lub bajerami i powstaje wtedy taki LeTV lub Meizu.

Może w tym miesiącu upoluję Mi3 to dokładnie przetestuję te adreno, ale bez testowania wiem, że wypadnie znacznie lepiej. 430 to już w ogóle inna liga, ponad dwukrotnie mocniejszy od tego powerVR.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie jest bo jakby nie patrzeć cena za taki procek z taką grafiką jest dosyć śmieszna, więc różnicę ceny wypełniają lepszym DAC lub bajerami i powstaje wtedy taki LeTV lub Meizu.

Może w tym miesiącu upoluję Mi3 to dokładnie przetestuję te adreno, ale bez testowania wiem, że wypadnie znacznie lepiej. 430 to już w ogóle inna liga, ponad dwukrotnie mocniejszy od tego powerVR.

Jeżeli będziesz testować to jestem pierwszym który chce zobaczyć wyniki :P Bardzo jestem ciekaw tego procka od MTK i mam taką cichą nadzieję, że w końcu MTK zacznie dorównywać, a nawet lekko przebijać Qualcomm'a :P To by zmusiło Qualcomm do większych wysiłków i z lekka obniżyło ceny telefonów ze snapami :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediatek bije na głowę szybkością procka, temperaturami, energooszczędnością i łatwością postawienia uceglonego telefonu, ale pod jednym względem leży. Układ graficzny. Nawet ten powerVR z helio x10 nie jest w stanie podejść pod adreno 330. Nie miałem bezpośredniej styczności z tym powerVR, ale taki niewiele słabszy maliT760mp2 kuleje strasznie przy cieniowaniu.

 

Wielordzeniowy wynik benchmarka niekoniecznie przekłada się na szybkość procsora. Z energooszczędnością jest po prostu przeciętnie. Ja na Mali-T760 MP2 (w MT6752) nie słyszałem narzekań, spisuje się nawet nieco lepiej niż potencjalnie mocniejsze Adreno 405 w SD615. W GFXBench Helio X10 wykręca podobną liczbę klatek co Adreno 330. Więsze problemy to wsparcie i "zamyślanie się". Nawet HTC tego nie wyeliminowało i np. przy przełączaniu między aplikacjami One M9+ często potrzebuje chwili dla siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wielordzeniowy wynik benchmarka niekoniecznie przekłada się na szybkość procsora. Z energooszczędnością jest po prostu przeciętnie. Ja na Mali-T760 MP2 (w MT6752) nie słyszałem narzekań, spisuje się nawet nieco lepiej niż potencjalnie mocniejsze Adreno 405 w SD615. W GFXBench Helio X10 wykręca podobną liczbę klatek co Adreno 330. Więsze problemy to wsparcie i "zamyślanie się". Nawet HTC tego nie wyeliminowało i np. przy przełączaniu między aplikacjami One M9+ często potrzebuje chwili dla siebie.

Wlasnie o to chodzi. Telefon swietny, procesor tez ale to jest mediatek. Kazdy wie ile bylo problemow z mediatekami i czy na x10 tez beda.
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mediatek nie udostepnia zrodel do swoich soc-ow co przeklada sie na to ze jak jest nowa wersja androida to nie bedziesz jej mial bo mediatek powie nie. Druga sprawa soc-y mediatekow mialy do tej pory mnostwo problemo np slabo dzialajacy gps, nie dzialajaca automatyczna jasnosc czy wlasnie problemy z wydajnoscia gdzie urzadzenie nad czyms mysli mimo ze moc jest. Helio x10 mialbyc inny i tych problemow juz nie miec, pytanie jest czy faktycznie tak jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z mtk spowodowane są głównie przez montowanie słabej jakości podzespoły. Np. takie anteny gps w jiayu G5S w dół wołały o pomstę. A taki Honor 3C jest sławny właśnie ze względu na niezły GPS.
Są też błędy programowe jak nieskalibrowanie mkrofony, słuchawki, czujnik światła itp. to akurat wina producenta, większość idzie poprawić w menu inżynierskim.
Z tymi źródłami to fakt.
Ale szczególnie jedna rzecz mi się podoba. Choćbyś nie wiem jak mocno uceglił telefon to jest szansa na odratowanie czego qualcomm i reszta mogą jedynie pozazdrościć.
Niektórym aż włosy z głowy wypadają jak w kolejnym nowym super foniku na snapie pojawia się tryb QHSUSB_DOWN :D.
 
Kiedyś testowałem mt6592(mali450mp4) vs snap 600(adreno320) i mtk bił na głowę przy operacjach korzystających z procesora. Kompresja i dekompresja była średnio nawet 2 razy szybsza. Pod względem grafiki było porównywalnie.
Jednak między adreno 320 i 330 jest spory skok, tak między mali450mp4 a t760mp2 nie jest już taki spektakularny.
 
Niedługo może trafi do mnie ten mi3 to porównam bezpośrednio z Jiayu S3 który ma mt6752(T760mp2).
Zobaczymy który proc i która grafika ma moc.

 

 

Dodam jeszcze takie sprecyzowanie. Mali T760mp2 jest dobre. Da radę płynnie grać we wszystkie obenie wydane gry na androida. Nawet poprawione World of Tanks chodzi pięknie, pod jednym warunkiem. Trzeba wyłączać cienie. Przy cieniach idzie jedynie podziwiać piękne pokazy slajdów.

Edytowane przez ddr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich.

Zastanawiałem się nad kupnem Lenovo K80M lub Redmi Note2. W lenovo większa bateria i SoC Intela w 22nm + grafika G6430 ale Android 4.4 i nie wiadomo jak ze wsparciem (czy wogole dostanie Vibe'a z Lollipopem)

Jestem jednak zdecydowany kupić Xiaomi Redmi Note 2, tak jak w K80m posiada RAM (dual channel) i całkiem wydajny SoC (28nm) PowerVR G6200 wyciąga wg. specyfikacji ok. 90Gflops'ów czyli tyle co Adreno 320  http://kyokojap.myweb.hinet.net/gpu_gflops/ . Jeśli chodzi o Antutu to w ogóle bym się tym nie sugerował. Proponuje zerknąć na Geekbench 3 w kwestii pojedynczego rdzenia : https://browser.primatelabs.com/geekbench3/3245164  mamy tu wydajność jak u Snapdragona 801. Dodatkowo w Redmi Note 2 zdecydowano się na slot SD. Jedynie co mnie interesuje to kwestia temperatury SoC, nigdzie na YT nie znalazłem testów termicznych dot.  Helio X10. Ale myśle że Xiaomi w swoim MIUI 7 zajeli się tą kwestią. Pozostaje czekać na testy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

X10 ma wydajność zbliżoną do SD801, to żadna nowość. Problemem jest optymalizacja, a nawet dla HTC nie udało się wyeliminować chwilowych "zamyśleń" procesora, szczególnie podczas przełączania aplikacji. Pytanie jak z aktualizacjami. I drugie pytanie - na czym zaoszczędziło Xiaomi, że udało się im aż tak zbić cenę mimo mocnego procesora?

Edytowane przez penguino
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby już ktoś dorwał to cudo to liczę na jakaś recenzję ;)

Najbardziej interesuje mnie codzienna wydajność (po prostu czy nie będzie się zacinał, nie jakieś tam benchmarki), bateria i jakość zdjęć. Aparat niby samsungowski i myślę, że wsadzili tutaj moduł z S4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do płynności to nie wdaje mi się aby były problemy bo tel Xiaomi ogólnie dają rade :)

Nie wiem, nie miałem nigdy nic od Xiaomi, ale wierzę na słowo.

Najbardziej ciekawi mnie kwestia właśnie tego mediateka. Tyle negatywnych opinii się człowiek naczytał, że już nie wiadomo co myślec.

Z drugiej jednak strony to zupełnie nowy SoC, także jest szansa na naprawienie błędów z poprzednich wersji. 

Osobiście ciekawi mnie też, czy w przyszłości wyjdzie wersja na snapdragonie, np 615. Myślę, że też byłaby to bardzo fajna opcja, a pewnie też bardziej energooszczędna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakby już ktoś dorwał to cudo to liczę na jakaś recenzję ;)

Najbardziej interesuje mnie codzienna wydajność (po prostu czy nie będzie się zacinał, nie jakieś tam benchmarki), bateria i jakość zdjęć. Aparat niby samsungowski i myślę, że wsadzili tutaj moduł z S4.

Cześć jestem nowy na forum a zarejestrowałem sie bo zakupiłem właśnie redmi note 2. Jak dobrze pójdzie to w środę będę miał telefon. Jak sie nim pobawię napisze post opisujący wrażenia i ogólnie jak sie sprawuje przy normalnym użytkowaniu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć jestem nowy na forum a zarejestrowałem sie bo zakupiłem właśnie redmi note 2. Jak dobrze pójdzie to w środę będę miał telefon. Jak sie nim pobawię napisze post opisujący wrażenia i ogólnie jak sie sprawuje przy normalnym użytkowaniu

Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Cześć, napisz koniecznie :) Ja też się do niego przymierzam, bo muszę zmienić telefon, ale interesuje mnie jakość zdjęć i, co najważniejsze, czy GPS dobrze sobie radzi...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z aparatem, gps i jakością dźwięku akurat się zawiedziesz, bo w tym MTK zazwyczaj są najgorsze... W porównaniu do Twojego iPhone (jakiegokolwiek) to będzie porażka, bo kupiłeś telefon budżetowy.

Zazwyczaj są gorsze... ale MTK wszędzie krzyczy i zapewnia, że seria "Helio X" ma być "wyjątkowa" więc sam jestem ciekaw ile się poprawi :P A musi być na prawdę coś w tym, bo samo Sony chciało wrzucić X20 do flagowca :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...