Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

152mm x 76mm x 8.25mm,160gMTK Helio X10 Flagship Processor, Octa-core 64-bit, A53 architecture CPU2GB RAM,16GB/ 32GB Memory4G Dual SIM3060 mAh Removable Battery, Quick Charge 2.05.5 " full HD, 1920x1080 Resolution13MP Samsung/ OV PDAF Autofocus Rear Camera, 5MP Front CameraMIUI 7 based on Android 5.0RMB 799/ RMB 899 (≈ USD124- 140) for Redmi Note 2; RMB 999(≈ USD 156) for Redmi Note Prime (32GB Flash)

Wysłano z MI Note

Wygląda na to, że bez SD.

Wysłano z MI Note

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !


Jeżeli chodzi o antutu to oficjalnie jest to mniej niż 54k.

http://www.gizmochina.com/2015/08/13/newly-announced-xiaomi-redmi-note-2-benchmark-scores-released/


Ja to się nigdzie nie spotkałem jeszcze z informacją aby miał slot na kartę SD. Sądzę, że 16gb (jak dla mnie) to wystarczająco, 32gb to już zdecydowanie. Oczywiście to wszystko zależy od tego jak funkcjonuje się telefon.


Stosunek mocy do kosztu telefonu jest po prostu super! Za 500zł dostajesz maszinę która jest wystarczająco mocna. Krótko, taki OPO ma podobny wynik a kosztuje 1049zł za 16gb :P 

Jak to mówiła Dosia: "Jak nie widać różnicy, to po co przepłacać!"



A, jeszcze! Jeżeli sprzedaż zacznie się 16 sierpnia to sądzicie, że będziemy mieli możliwość zamówić go? Nie mówię tu o europejskiej dystrybucji bo na to poczekamy. Mówię o oficjalnym sklepie Xiaomi albo "maj frendzie" na chińskich portalach.

Edytowane przez dajnos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim !

Jeżeli chodzi o antutu to oficjalnie jest to mniej niż 54k.

http://www.gizmochina.com/2015/08/13/newly-announced-xiaomi-redmi-note-2-benchmark-scores-released/

Ja to się nigdzie nie spotkałem jeszcze z informacją aby miał slot na kartę SD. Sądzę, że 16gb (jak dla mnie) to wystarczająco, 32gb to już zdecydowanie. Oczywiście to wszystko zależy od tego jak funkcjonuje się telefon.

Stosunek mocy do kosztu telefonu jest po prostu super! Za 500zł dostajesz maszinę która jest wystarczająco mocna. Krótko, taki OPO ma podobny wynik a kosztuje 1049zł za 16gb

Jak to mówiła Dosia: "Jak nie widać różnicy, to po co przepłacać!"

A, jeszcze! Jeżeli sprzedaż zacznie się 16 sierpnia to sądzicie, że będziemy mieli możliwość zamówić go? Nie mówię tu o europejskiej dystrybucji bo na to poczekamy. Mówię o oficjalnym sklepie Xiaomi albo "maj frendzie" na chińskich portalach.

Nie pisz głupot bo wynik w AnTuTu nijak ma się do realnej wydajności i w grach wypada gorzej od snapa 800. W oficjalnym sklepie Xiaomi nie kupisz bo nie mieszkasz w Chinach, na ibuygou oraz goldway mają już w przedsprzedaży i wysyłka od 20 sierpnia chyba. Slot SD ma co potwierdziem wcześniej bo oglądałem unboxing
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot bo wynik w AnTuTu nijak ma się do realnej wydajności i w grach wypada gorzej od snapa 800. W oficjalnym sklepie Xiaomi nie kupisz bo nie mieszkasz w Chinach, na ibuygou oraz goldway mają już w przedsprzedaży i wysyłka od 20 sierpnia chyba. Slot SD ma co potwierdziem wcześniej bo oglądałem unboxing

Radze jednak poczytać ciut więcej o tym MTK :) ma on znacznie lepsze osiągi w grach niż snap 801, a co dopiero 800 :) Snap 801 przy wyższych temp. potrafi zgubić gdzieś 26% mocy, gdzie ten Mediatek traci może 10% :) Procki od MTK z serii Helio mają dużo lepszą wydajność w wyższych temperaturach. Więc jak dla mnie Note 2 będzie na prawdę świetną maszynką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Radze jednak poczytać ciut więcej o tym MTK :) ma on znacznie lepsze osiągi w grach niż snap 801, a co dopiero 800 :) Snap 801 przy wyższych temp. potrafi zgubić gdzieś 26% mocy, gdzie ten Mediatek traci może 10% :) Procki od MTK z serii Helio mają dużo lepszą wydajność w wyższych temperaturach. Więc jak dla mnie Note 2 będzie na prawdę świetną maszynką.

Sam procek tak, ale biorąc pod uwagę GPU nie jest lepszy od snapa 800 ze swoim adreno
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sam procek tak, ale biorąc pod uwagę GPU nie jest lepszy od snapa 800 ze swoim adreno

Jeżeli chodzi o GPU to MediaTek robi dużo lepsze GPU od Qualcomm'a :D W sumie już od dłuższego czasu :P Ich problemem były słabe procesory, które teraz są coraz lepsze i Qualcomm ma się na prawdę czego bać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja dalej nie ufam mtk i wolę sprawdzone snapy ale szczerze mówiąc gdyby nie to że miesiąc temu kupiłem mi3 może i bym kupił Note 2 (mogłem zostać jeszcze miesiąc przy Note lte i kupić to co mi najbardziej odpowiada...). Ale cóż, za 8 miesięcy kończy mi się umowa w plusie i przeniosę się do virgin a wtedy lte się przyda więc zmienię fona najlepiej na mi Note ale jak nie będę mieć kasy na niego to redmi Note 2 będzie jako alternatywa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez nie ufam mtk ale w tej cenie moglbym sie skusic i teraz mocno rozwazam zakup. Tylko wole poczekac na recencje i ogolna ocene telefonu. Na papierze wyglada to dobrze. Natomiast to czy jest wydajniejszy od snapa 801 w tej cenie raczej jest malo wazne bo nic lepszego sie nie kupi.

Ja patrze na meizu mx5 to nie zaplacilbym tyle za telefon z mtk.

Edytowane przez tosshi2
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja do niedawna jeszcze nienawidził i w sumie dalej nie lubię mediatekow ale w sumie dopiero od x10zaczely mnie one trochę bardziej interesować. Wcześniej to był szajs i tyle a ten o dziwo wydaje się naprawdę fajny. No cóż poczekamy na testy i może przesiade się z note lte na note2. Snapdragon mimo że sprawdzony to jednak widać po 810 ze ma kłopoty a nawet w średniej i niskiej półce jest po prostu za drogi a i wydajnością nie grzeszy . I tu właśnie jest szansa się pokazac dla zawsze gorszego mediateka.

Wysłane z mojego HM NOTE 1LTE przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdyby popatrzeć tak czysto na wynik w Antutu to ciekawie wychodzi. Te 58k możemy od razu odrzucić bo widać robili to na Antutu 5.6. A 48k jest na najnowszym. I tu ciekawostka: mój Note PRO ma tu 46-47k. Aczkolwiek nie wiem jak klasyfikuje tu Antutu bo mam tu ekran 2K... Ale taki Note z 1080p ma 44 000. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz głupot bo wynik w AnTuTu nijak ma się do realnej wydajności i w grach wypada gorzej od snapa 800. W oficjalnym sklepie Xiaomi nie kupisz bo nie mieszkasz w Chinach, na ibuygou oraz goldway mają już w przedsprzedaży i wysyłka od 20 sierpnia chyba. Slot SD ma co potwierdziem wcześniej bo oglądałem unboxing

Ach te oficjalne zrzuty z konferencji, toż to takie głupoty! Natomiast dzięki za wyjaśnienie sprawy z kupnem telefonu!

500 PLNów za taki sprzęt, ja to się nie będę zastanawiał nawet minuty :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...