Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, mgcompany napisał:

To jest cała lista zmian? :D

7.2.9 na głównej już jest. No to czas na pierwszą aktualizację od... ponad roku.

Widać pewnie nic nie ruszyło z tym aby naprawili problem z baterią jaki ewidentnie jest i nie tylko po stronie samej baterii.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, xxmati96xx napisał:

Trudno jest naprawiać błąd który występuje tylko u niewielkiej części posiadaczy tego modelu.

Proponuję wejść na http://en.miui.com/forum.php?mod=forumdisplay&fid=83&mobile=2 i poczytać tematy 'małej' grupki ludzi którzy mają problem z baterią w tym telefonie.

Edytowane przez Waxy
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie po ostatniej aktualizacji zmienił mi się dzwonek (jego głośność) połączenia przychodzącego tj. ze zwykłego na narastający...

Wcześniej od razu dzwonek działał na pełnej głośności, teraz jego głośność jest narastająca, dopiero po kilku sekundach leci na maxa... :( Da się to jakoś zmienić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lionel napisał:

Panowie po ostatniej aktualizacji zmienił mi się dzwonek (jego głośność) połączenia przychodzącego tj. ze zwykłego na narastający...

Wcześniej od razu dzwonek działał na pełnej głośności, teraz jego głośność jest narastająca, dopiero po kilku sekundach leci na maxa... :( Da się to jakoś zmienić ?

Pogrzeb w ustawieniach i może znajdziesz... Zajmie to mniej czasu niż pytanie na forum, co za czasy, zero inwencji własnej :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, galakty napisał:

Pogrzeb w ustawieniach i może znajdziesz... Zajmie to mniej czasu niż pytanie na forum, co za czasy, zero inwencji własnej :/

Grzebałem w ustawieniach i nie znalazłem, stąd pytanie na forum. Co w tym dziwnego ? Chyba od tego właśnie jest ?Zamiast bawić się w trola i nabijać posty zajmij się czymś pożytecznym w życiu.

 

BTW Wracając do mojego problemu - ostatnia aktualizacja to zmieniła. Wcześniej aktualizowałem fona co tydzień i wszystko było ok...

W ustawieniach jest tylko opcja wibracji przy połączeniu przychodzącym...

 

//Nezu: Zapraszam do zapoznania się z regulaminem forum... obrażanie innych jest niedozwolone...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lionel napisał:

Grzebałem w ustawieniach i nie znalazłem, stąd pytanie na forum. Co w tym dziwnego ? Chyba od tego właśnie jest ?Zamiast bawić się w trola i nabijać posty zajmij się czymś pożytecznym w życiu. Nie znasz odpowiedzi na pytanie ? to zamknij japę - to tak na przyszłość.

 

BTW Wracając do mojego problemu - ostatnia aktualizacja to zmieniła. Wcześniej aktualizowałem fona co tydzień i wszystko było ok...

W ustawieniach jest tylko opcja wibracji przy połączeniu przychodzącym...

 

Tak już jest wróć do starszej wersji albo zaakceptuj to. Tu akurat galakty ma rację trochę własnego wkladu. Jak byś się interesował to byś wiedział że na innych telefonów też tak jest juz kilka wydań i nie da się nic z tym zrobić.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
59 minut temu, osimaru napisał:

Na Miui 8 mam problem z gorzej działającym GPS i chciałbym wrócić do MIUI 7.

Chciałem zapytać czy mogę to zrobić normalnie przez TWRP? Wystarczy, że przed instalacją starszej wersji wyczyszczę Cache, Dalvik, Data i System?

Global Stable uzdrowi poprzez fastboot uzdrowi tę przypadłość

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przez ADB tj. MiFlash? Ale potem chyba będę musiał jeszcze raz wgrać rom od nowa przez TWRP?

12 minut temu, mgcompany napisał:

TWRP instalujesz przez ADB, a roota dogrywa się z paczki .zip przez TWRP (przynajmniej w 8, w 7 nie pamiętam, ale chyba też, a jak nie to znajdziesz na pewno na forum odpowiedź).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, osimaru napisał:

Przez ADB tj. MiFlash? Ale potem chyba będę musiał jeszcze raz wgrać rom od nowa przez TWRP?

 

Nie musisz, bo system i recovery, to dwie niezależne rzeczy (no prawie, bo czasem do aktualizacji, trzeba mieć nowszą wersję recovery).
Robisz tak jak jest w tutorialu w moim podpisie lub na stronie głównej: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ w punkcie "Wgrywanie recovery".

@tpawel MiFlash działa z wszystkimi MTK od wprowadzenia Redmi Note 2 na rynek. Jedyne co nie dotyczy MTK to tryb EDL, ale to pewnie wiesz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 7.03.2017 o 18:00, mgcompany napisał:

Nie musisz, bo system i recovery, to dwie niezależne rzeczy (no prawie, bo czasem do aktualizacji, trzeba mieć nowszą wersję recovery).
Robisz tak jak jest w tutorialu w moim podpisie lub na stronie głównej: https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ w punkcie "Wgrywanie recovery".

W instrukcji jest napisane, że nie mogę tego sfleszować przez fastboot w przypadku RN2. Nie mam też roota, gdyż mam rom global stable. W takim wypadku pozostaje mi jedynie fleszowanie chińskiego romu dev, aby móc wgrać twrp?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Bo ten poradnik dotyczy modeli, które nigdy nie miały i nie będą miały zablokowanego bootloadera. Jest jak najbardziej poprawny, ale szybsza metoda, to po prostu instalacja sterowników, coś w stylu mini fastboot adb dla Windowsa, obraz TWRP na dysku i instalacja w kilku krokach. Jest to również w poradniku, który podałem powyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ej ludzie, mam mały problem.

Otóż nie mogę wyjąć baterii w moim Redmi Note 2. Bateria ładuje się 30 minut i działa godzinę z kawałkiem, więc czas wymienić, a niestety nie da się. Próbowałem paznokciem i igłą. Jak był gdzieś taki temat to przepraszam, ale w googlach nic nie było :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

eWqlr_f-maxage-0_s-200x150.gif

Ale, że jak? Czego nie możesz wyciągnąć? Ściągasz klapkę z tyłu (to chyba wiesz... najprościej złapać za otwór microUSB) i sama powinna wypaść. Jak nie idzie, to jest pewnie spuchnięta do bólu jąder i trzeba ją siłą zmusić do współpracy, podważ małym śrubokrętem tam gdzie otwór pomiędzy głośnikiem i baterią, no i ciąg! ;) Z drugiej strony nie ma co, bo są piny do baterii, zatrzaski i sloty kart.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

cześć, mam takie pytanie odnośnie tego telefonu może ktoś mi powie czy to wina telefonu czy softu czy może operatora.

O toż w tygodniu pracuje w delegacji w Berlinie a na weekend wracam do kraju. Kartę mam w nju. Nie działa mi roaming(aby się to samo przełączało). Za każdym razem muszę wyszukiwać dostępne sieci i się logować do nich. Co gorszę pracuje często w piwnicach gdzie sygnał ginie i po wyjściu z piwnic telefon lezy wiele godzin i nie może sam się ponownie zalogować do sieci. mam soft miui 8.3 by xiaomi.eu 7.3.23 pobraną z tego forum.

Miał ktoś taki przypadek?.

wracając do kraju to samo. ręczne wyszukiwanie i wybieranie operatora.

Edytowane przez Rob83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

witam, mam jedno male i glupie pytanko. dzis zrobilem hard reset z pewnych przyczyn, wszystko spoko, poustawialem sobie telefon do wlasnych potrzeb ale zapomnialem gdzie mozna wlaczyc opcje wyswietlania okieniek gdy chce zamknac aplikacje w tle. chodzi mi o to ze przed resetem gdy wciskalem przycisk menu to mialem liste apek otwartych, itp itd i byly no obrazki z momentu gdy wychodzilem z aplikacji, teraz po resecie zapomnialem totalnie jak to ustawic. jezeli ktos zna rozwiazanie, to bardzo prosze o odpowiedz. :-)

miui 5.9.24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...