Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

A ja powiem z perspektywy 28latka. Mam ten telefon od premiery. Na telefonie brak app Facebooka, Twiterra, Messengera, Pokemon Go. W gry nie gram, samochodu nie mam  Gps nie używam. I po odłączeniu telefonu o 6 rano o 12 w nocy mam 40% baterii. Jedynie co mam włączone to Dane i Wi-fi cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Tygrys napisał:

Zdaj relacje czy jest spora różnica. Może też się skuszę. BTW dużo mniejszy ekran przy użytkowaniu czy do przeżycia?

Naciapciane z RN2, CM 12.1, LiM
 

Szczerze, to odczuwam małą ulgę. Bałem się, że będzie za mały, ale nie... 5-5.2" to ideał dla mnie, 5.5" fajnie się ogląda filmy i wgl, ale po dłuższym czasie jakieś to mało wygodne się robi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możesz sobie porównać np. na tej stronie, tylko musisz zmienić wielkość ekranu. Różnica jest, niby nie aż tak duża, ale zauważalna.

Przy Mi5 jest już mniejsza różnica (5.15"), z kolei inne chińskie smarthpony o przekątnej 5.5" są praktycznie tych samych rozmiarów, a LeEco Le Max 2 z 5.7" jest nie wiele wyższy. Nie dawno jeszcze myślałem na Lenovo K920 z ekranem 6" i ten ma sporo mniejsze ramki, przez co jest niewiele wyższy i szerszy od Redmi Note 2.

Edytowane przez mgcompany
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, JestemMortem napisał:

4c jak tak patrzę po forach to podobnie będzie trzymał, bez fajerwerków. Nie to co bestia Max, która właśnie do mnie jedzie emoji14.png

@mgcompany używałem trochę Mi5 i była znacząca różnica w rozmiarze.

Może trzymać podobnie, byle przy 60% się nie wyłączał z braku prądu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Tygrys napisał:

Z tym rozmiarem macie trochę racji. Też mam odczucie że 5" mi wystarczy. Dzięki za info.

Naciapciane z RN2, CM 12.1, LiM
 

Bawię się dopiero chwilę, ale.. aparat to niezły przeskok. Zdjęcia lepsze o wiele w ciemnym pokoju. Filmy? 1080p cały czas 30fps, a nie 16fps w pokoju... Do tego 4K.

W płynności różnica jest minimalna, lepiej radzi sobie z RAMem, w Antutu jakieś 15k różnicy, niedużo. Bateria wyjdzie w praniu za kilka dni. 

DT2W to ogromny plus, oszczędzę guzik od wybudzania ekranu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Nic. Chociaż gdzieś mi się obiło o oczy, że ktoś pisał o nowych ROMach z siódemką z przodu na ruskich forach, nawet polecał ich wersję. Jest też opcja, że kolejne wydanie będzie z nowszą wersją Androida, bo aktualizacje wstrzymane są dla RN2 i RN3, czasami tak było dla innych modeli jak pierwszy Redmi. A może ktoś w Xiaomi dostrzegł problemy z baterią... :blink: Pewnie więcej byśmy wiedzieli, gdyby ktoś był beta teamie i czasem wrzucał jakieś nowe informacje, ale kiedyś były z tym problemy, bo w Xiaomi mieli wywalone na błędy i sugestie od testerów. Z jednej strony Xiaomi jest super, oh ah, dbają o aktualizacje itd., a z drugiej wypinają się tyłem i nie chcą słyszeć o problemach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 6.01.2017 o 15:50, Gabriel172 napisał:

Czas się przesiąść z rn2, zastanawiam się tylko co wziąć. U goldwaya rn3 2/16 z ta wysyłką bez vatu wychodzi ~560zł i to chyba najciekawsza propozycja do 130$ za sam telefon. Redmi 4 pro jest dość drogi :/

Nie no zmiana RN2 na RN3 z Mediatekiem to głupota. 560 zł... Za mniej dostaniesz Mi4C 2/16 :| 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie mnie to zastanawia, że w nowym roku wszystko podrożało i to nie 5$, tylko 20-30, a niektóre telefony nawet o 50$! Rozumiem, że wcześniej były święta i różne akcje promocyjne, ale mimo to ceny były stabilne, na jednym poziomie, bo nawet w promocji i tak ostatecznie były w normalnej cenie. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Tygrys napisał:

Ja też się zastanawiam nad zmianą powoli. Panowie bardziej polecacie w mi4c czy rn3 ze snapdragonem? A może warto dołożyć parę złotych do czegoś innego? Podpowiedzcie proszę.

Naciapciane z RN2, CM 12.1, LiM
 

Ja osobiście już Redmi żadnego nie kupię :D Ale wiadomo, co kto woli i potrzebuje. 

Mi4C kupiłem bez przesyłki za chyba 113$, biały oczywiście. Teraz 140$ :| Chyba już się sztuki kończą, niezła cena. Z tych dwóch wziąłbym Mi4C, chyba że wolisz większy ekran i nie zależy Ci na aparacie. Zmieniłem RN2 na Mi4C właśnie ze względu na aparat, nie żałuję, bo różnica jest znacząca. Ale jak na fotkach i filmach Ci nie zależy, to RN3 Pro też będzie dobre, w końcu to nie MTK że jakieś dziwne buble wyjdą z Blutetooth itp. Pamiętam te jazdy od początku, że rozłącza słuchawkę w samochodzie itp... Na Snapie tego nie ma, mój Mi4c łączy się w sekundę i nie zrywa, podczas gdy ojca Sony SP nie potrafi czasami go znaleźć.

Jeśli dołożyć, to jest problem szczerze. Do Mi4s? Nie opłaca się, bo za niewielką dopłatę masz Mi5, ale w Mi5 padają płyty główne... Na Twoim miejscu brałbym tego Mi4c/RN3 Pro albo dopiero Mi5S / Mi5S Plus - pośrednich nie ma sensu a tym bardziej Mi5 i obawiać się cegły ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, JestemMortem napisał:

RN3P jest niezwykle (jak na serię redmi) udanym telefonem. Na pewno będzie miał lepsze wyniki w kwestii baterii i wydajności niż wspomniany mi4c.

Bateria tak, wydajność nieznacznie lepsza, jak nie katuje telefonu to nawet nie zauważy różnicy.

Kwestia tego, czy ktoś woli baterię i duży ekran, czy aparat. I w sumie tylko w tych kwestiach można dyskutować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy na RN2 macie problemy z odbiorem MMS? Miałem wymieniony telefon z innej przyczyny, ale z MMS'ami jest nadal to samo. Sieć t-mobile, problem zarówno w aplikacji systemowej jak i w evolvesms. Konfigurowałem APN również ręcznie zgodnie z tym co podaje strona t-mobile, niestety nic nie pomogło. Miał ktoś może podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Galakty piszesz że Redmi już żadnego nie kupisz. A co byś polecił innego?

Naciapciane z RN2, CM 12.1, LiM

Czy na RN2 macie problemy z odbiorem MMS? Miałem wymieniony telefon z innej przyczyny, ale z MMS'ami jest nadal to samo. Sieć t-mobile, problem zarówno w aplikacji systemowej jak i w evolvesms. Konfigurowałem APN również ręcznie zgodnie z tym co podaje strona t-mobile, niestety nic nie pomogło. Miał ktoś może podobny problem i udało mu się go rozwiązać?

Jeżeli mówimy o Miui to nigdy nie miałem problemu z mmsami. Natomiast na cm zawsze.

Naciapciane z RN2, CM 12.1, LiM

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Tygrys napisał:

Galakty piszesz że Redmi już żadnego nie kupisz. A co byś polecił innego?

Ja Redmi nie kupię, bo mi zależy na aparacie. Gdyby nie to to bym wziął Redmiaka na Snapdragonie. A jaki model to już mniejsza, byle miał snapdragona, jakoś lepiej sensory działają i z baterią też takich jaj nie ma. 

Co bym polecił... Mi4C w tej chwili się nie opłaca, kupiłem za 112$, teraz 150$. Mi4S za drogi, Mi5 padają płyty... Ja bym polecił Mi5s albo Plusa jeśli rozmiar nie przeszkadza. Albo inną markę ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LeEco Le Max 2 X820. :D Za 200$ to bardzo ciekawa oferta, tylko niestety jak w większości chińskich telefonów trzeba się bawić w zmiany ROMów i liczyć z brakiem pełnego spolszczenia. Podobno istnieje ROM, na którym wszystko działa poprawnie, tylko jest w 50% spolszczony. Taki niestety urok tego typu sprzętów, są świetne na papierze, ale w rzeczywistości mają sporo różnych wkurzających pierdół i brakuje im pełnego komfortu użytkowania, że raz uruchomisz i działa bez końca, a aktualizacje OTA działają bez problemu. :( Jak czytam o tych wszystkich sprzętach w rozsądnych pieniądzach, czy to Xiaomi, czy LeEco/LeTV, Lenovo, Huawei (pomijam UMi, Dogge, Blackview i inne tego typu) oraz inne marki, to mam ochotę kupić sobie starą Nokię i mieć to wszystko w czterech literach... Co byś nie wybrał, to każdy ma jakieś wady. Osobiście czekam na premierę wspomnianego w aktualnościach Redmi Pro 2, jeśli mnie przekona, to się przesiądę, jeśli nie to szukam czegoś innego niż Xiaomi. Może LeEco z Snapdragonem, a może Meizu Pro 5 z Exynosem (trochę ponad 250$), a może jakiegoś Asusa ciekawego znajdę w rozsądnej cenie, byle nie sprzęt z Mediatekiem, a jakby jeszcze wszystko w miarę dobrze działało i nie było by problemów z ewentualnymi aktualizacjami, to w ogóle bym się cieszył. Redmi Note 3 Pro mnie nie przekonuje, a zwykłe Redmi mają trochę za mały ekran, za to Mi4x są nieopłacalne dzisiaj, a Mi5... niby fajne, ale nie mogę się przekonać, bo za chwilę premiera Mi6, to Mi5s stanieje i tak w kółko. Od tego całego natłoku modeli, to już mi się głowie kręci. :D

EDIT: Jak się rozejrzałem dzisiaj, to jest sporo różnych telefonów, które mogą być alternatywą dla Xiaomi w kwotach od 150 do 250$. Większość działa na procesorach Qualcomma 61x i 62x, czyli na mniej wydajnych rdzeniach A53, w sumie to takie same jak teraz mamy, tyle że w przeciwieństwie do RN2 osiągają lepsze czasy działania na baterii. Zdarzają się też modele z szybkimi 808, 810 i 820. Oczywiście szukałem modeli z minimum 3GB RAMu i 32GB ROMu oraz ekranem minimum 5.2", tak żeby nie cofać się technologicznie. Najciekawsze są teraz LeEco i Asusy z serii 3, można też znaleźć Nubie. Jest fajny model Asus Zenfone Zoom ZX551ML z bardzo dobrym aparatem i 3x zoomem optycznym, w dodatku ma ciekawy procesor - czterordzeniowy Intel Atom Z2580 2.3GHz, wydajny, szybki i całkiem energooszczędny, minus jest taki, że nie ma dual SIM.

Edytowane przez mgcompany
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie jest łatwo. Wybór wygląda mniej więcej tak:
1. Starszy model, wydajny procesor, teoretycznie lepiej dopracowany, wydany jeszcze chwilę przed tą modą na odciski palców i jak najmniejsze f. w aparacie.
2. Aktualny model, słabszy lub podstawowy procesor, z lepszym softem, a przez mniej wydajny procesor z lepszy SoT, no i z tymi wszystkimi aktualnymi bajerami.
3. Aktualny model, wypasiony technicznie model, ale z niezbyt dopracowanym softem i ciągłą zabawą w aktualizacje lub custom ROMy.
Ciężko jest wybrać i w sumie Xiaomi jest tak pośrodku tego wszystkiego, bo za podobną specyfikację i mimo wszystko częste aktualizacje, to u innych trzeba zapłacić sporo więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...