Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Pokazuje tylko że to nie wina modelu/hardware tylko systemu 

54 minuty temu, JestemMortem napisał:

Mój stary Polonez stojący w garażu, którego odpalam od święta też jak nowy. Żadnych cyrków

Tele używam codziennie , wielokrotnie jako nawigacji jednocześnie podpięty jest do ładowarki w samochodzie , więc raczej nie używam go raz na miesiąc a resztę czasu leży sobie na czuwaniu w trybie samolotowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Człowieku, ciesz się że nie masz problemów z baterią! :)

A dla naprawdę zainteresowanych problemem, polecam wątek http://en.miui.com/thread-429741-1-1.html Możecie wysłać log z telefonu, zrzuty ekranu użycia baterii i wersji systemu, opisać problem by pomóc w rozwiązaniu problemów z baterią. 

Wątek założony parę dni temu, więc warto ruszyć tyłki, może ktoś w Xiaomi ogarnie problem! ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, mgcompany napisał:

Człowieku, ciesz się że nie masz problemów z baterią! :)

A dla naprawdę zainteresowanych problemem, polecam wątek http://en.miui.com/thread-429741-1-1.html Możecie wysłać log z telefonu, zrzuty ekranu użycia baterii i wersji systemu, opisać problem by pomóc w rozwiązaniu problemów z baterią. 

Wątek założony parę dni temu, więc warto ruszyć tyłki, może ktoś w Xiaomi ogarnie problem! ;) 

Na tym forum, gdzie żeby pobrać plik trzeba zrobić spam? Gdzie 99% postów to "excellent!" itp? Błagam... Jest tam mod kamery, który niszczy system i bez reinstallu systemu nic nie zrobisz, zgłosiłem i co? Wisi nadal i ludzie to instalują... A co dopiero logi mają przejrzeć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zajrzałem, myślałem, że może moderator, albo jakiś helper to założył, ale nie... Zwykły user. Zapomnij, najlepsze wyjście to zmiana telefonu. 

Mi5 ma 3000 mAh, ale może lepiej sobie radzi z energią? Bo oprócz tego nie widzę nic sensownego w tej kwocie, niby jest Redmi Pro, ale podwójny aparat nic nie daje, no i na pokładzie MTK. A do LEDa dopłacać jest bezsensu.. Mi Max za duży, a Mi5S za drogi i brak OIS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy nie ma pewności, że coś się uda zrobić. Wielokrotnie ludzie robili w internecie np. petycje o udostępnienie źródeł kernela czy sterowników do konkretnych urządzeń. Czasami jednak coś się udaje i w końcu ktoś zaczyna coś robić w konkretnym temacie. Gość który założył temat siedzi w Indiach, a to już bliżej Chin, no i to dosyć ważny dla nich rynek, może dotrze do kogoś, kto się tym zajmie. Osobiście na nic nie liczę. :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz, to obserwuj temat. Niestety RN2 dla Xiaomi to już kamień prehistoryczny i tak, dają aktualizacje... A co w nich masz? Nowe kolorki, coś tam tapetka fajna, jakieś bugi naprawią, 5 dorzucą i tyle. Zawsze mnie bawi, jak użytkownicy Xiaomi chwalą się po Internecie, że mają co tydzień aktualizację... I co z tego? Innych telefonów nie trzeba łatać co tydzień :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Osobiście wolę aktualizację rzadziej, a bardziej treściwą. Ja się nie jaram co tydzień, że numerek jest nowszy, bo i tak siedzę na ROMie z przed blisko 14 miesięcy, a zmiana jakiejś pierdółki z reguły mi wisi. :) Jeśli rzeczywiście udałoby się poprawić działanie baterii jakąś aktualizacją, to wtedy bym się zdecydował na MIUI8, a tak nie widzę potrzeby. 

Niedawno zresztą pisałem w jakimś wątku o aktualizacjach czy o tym jaki ROM jest najlepszy dla baterii i że to wszystko jest ciula warte, bo co z tego że w jednym ROMie coś naprawią, to jednocześnie zepsują i to nie w sensie, że tylko Xiaomi, ale wszyscy. Najbardziej mnie wkurza wrzucenie wszystkiego do jednej paczki, bo jeszcze kilka lat temu producenci jak Samsung czy HTC wypuszczali ROMy podzielone na kilka paczek np. bootloader, modem/radio i system, dzięki czemu można było sobie wgrać taki zestaw, który działał idealnie. Bootloader był najczęściej taki sam, bo nie było potrzeby zmian, modem wgrywało się taki, który najlepiej działał, gdzie bateria działał najdłużej i nie było problemu z działaniem sprzętu, a system to już każdy wgrywał jaki chciał. Ale to był jeszcze czasy Windowsa i początki Androida, potem wszystko się zesrało. Kiedyś jeszcze było fajnie jak w popularnych sprzętach bez problemu można było wgrać modowany kernel i do tego apki zarządzające nim, dzisiaj wszystko jest zablokowane, nie ma źródeł, a wgranie jakiegoś moda kończy się brickiem... Już dawno znudziło mi się wgrywanie ROMów, szczególnie customów i grzebanie, wolę mieć coś stabilnego, szczególnie że smartphony są technicznie całkiem sprawne i dopracowane, ale jeśli jest potrzeba naprawy czegoś przez aktualizację/modyfikację, no to trzeba się trochę pobawić.

Generalnie nie chcę narzekać, bo sprzęt jest całkiem dobry, ale wkurza mnie wyciąganie kilka razy dziennie baterii, bo nagle zniknął prąd i resetowanie. Wiem, że najlepszym wyjściem będzie wymiana telefonu na inny, dlatego rozglądam się za czymś nowym typu Asus, LeEco, Lenovo lub najlepiej coś takiego jak Samsung Galaxy S w wersji Active (jak ja marzę o przyciskach takich jak w starym Samsungu Omnia II, odbierz, odrzuć, start, na boku przyciski głośności + power, do tego dwustopniowy przycisk aparatu i cofania :-P), ale z dualsim i w rozsądnej cenie, co bym miał przynajmniej 5 cali, 3GB RAMu (czasem naprawdę się przydaje), 32GB ROMu (przez te hybrydowe złącza trzeba się znów ograniczać, albo dualsim, albo pamięć) i Qualcomma (MediaTekowi już podziękuję, zresztą nie tylko ja). Nie jest to niemożliwe, bo pojawiają się takie urządzenia, nawet w mid-endzie jest coraz lepszy wybór, tylko w natłoku ilości modeli, coraz trudniej jest trafić na ten właściwy. A póki co muszę poczekać do nowego roku, aż trochę budżet się zluzuje, chyba że do tego czasu ktoś znajdzie rozwiązanie problemu, co by mi najbardziej odpowiadało (i pewnie nie tylko mi).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Problemy z baterią (np. zniknięcie połowy wartości ot tak sobie, a po włożeniu jest ok) to wina sprzętowa, więc aktualizacja nic nie naprawi. Dlatego to mój ostatni telefon z SoC i innymi sensorami od MTK. Prędzej wezmę coś autorskiego od Xiaomi, Samsunga lub Huawei niż kolejny raz wdepnę w Mediateka ( co z tego, że Helio ma super możliwości jak w telefonie nic z tego nie mamy?).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, galakty napisał:

To zajrzyj do tematu gdzie to omawiamy, Mort miał ostatnio 1H SoT. To że Tobie działa nie znaczy, że coś nie jest skopane..

Śledzę na bieżąco tematy z Redmi note 2. I zauważyłem że wszystkie osoby, które mają problemy są na romach xiaomi.eu. Może warto wypróbować oficjalny soft

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, xxmati96xx napisał:

Śledzę na bieżąco tematy z Redmi note 2. I zauważyłem że wszystkie osoby, które mają problemy są na romach xiaomi.eu. Może warto wypróbować oficjalny soft

Ile razy mam pisac, że to nie wina softu? Myślisz, że xiaomi,eu nie jest oficjalny? Acid sobie siedzi wieczorem i robi własny system? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, galakty napisał:

Ile razy mam pisac, że to nie wina softu? Myślisz, że xiaomi,eu nie jest oficjalny? Acid sobie siedzi wieczorem i robi własny system? :D 

Nie chce mi się marnować czasu na dalsze dyskusje. Niech ci będzie "to jest wina sprzętowa". Zapomniałem przecież że xiaomi specjalnie stworzyło model, który po  ok roku użytkowania psuje się i trzeba kupić nowy telefon. Tylko nieliczni dostali tele bez tej usterki i im działa poprawnie. ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, xxmati96xx napisał:

Nie chce mi się marnować czasu na dalsze dyskusje. Niech ci będzie "to jest wina sprzętowa". Zapomniałem przecież że xiaomi specjalnie stworzyło model, który po  ok roku użytkowania psuje się i trzeba kupić nowy telefon. Tylko nieliczni dostali tele bez tej usterki i im działa poprawnie. ;-)

A Samsung specjalnie zrobił telefon, który wybucha... No błagam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, xxmati96xx napisał:

To może inaczej. Daj mi jakiś racjonalny argument dlaczego uważasz że to wina sprzętu? Jakby przejrzeć tematy poświęcone baterii to widać że problemy zaczęły się w październiku,listopadzie, trochę to dziwne jak na wadę sprzętową.

Wystarczy przeczytać mój (i nie tylko) post gdzie mierzyłem multimetrem samą baterię.. No ale po co, skoro lepiej wypisywać bzdury na forum. Zrozum na każdy ROMie jest dokładnie to samo. KAŻDYM. Global/Miuipolska 7/8/XiaomiEU/CyanogenMod...

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, grembi napisał:

Accro, a w jaki sposób używasz telefonu. Jak często robiłeś aktualizacje itp?

Napisane z Tapatalka za pomocą Xiaomi RN2
 

Co tydzień robiłem apdejty (teraz CM12.1), używam dość mocno, zresztą pisałem w różnych tematach. 
No ale nie będę używał smartfona jako tylko telefonu do dzwonienia i wysłania smsa

Edytowane przez Accro
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzęt po dłuższym czasie traci na wydajności i baterii. Tak było, jest i (prawdopodobnie) będzie.

Roczek temu 5h sot i płynne granie w gierki ---> teraz w porywach do 2h, a w Hearthstone zamiast płynnej rozgrywki mamy przyspieszony pokaz slajdów.

Edytowane przez JestemMortem
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masakra, pierwszy telefon, który chciałem używać więcej niż rok. Nawet jeszcze rok nie minął, a zabawa z tą baterią jest niesamowicie irytująca. Ogólnie jest z tym problem, bo nie mając zbyt dużo kasy trzeba poświęcić od groma czasu na studiowaniu tematu, żeby wybrać coś dobrego. Nawet chcąc zmienić telefon na innego chińczyka to dalej warto wybrać xiaomi, ponieważ tylko one jako tako mają wsparcie i sensowne customy. RN3 mi się nie podoba, jak i inne metalowce, wszystkie wyglądają tak samo, wolę swojego RN2. Kolejny problem to to czy nowa bateria rzeczywiście rozwiązuje problem bo przeglądając tematy już zgłupiałem, a dostać oryginalną to chyba nieosiągalne.

Powtórzę się po raz kolejny, bardzo fajny sprzęt, tylko ta j***** bateria :(

Edytowane przez Gabriel172
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiemy do końca, czy to problem z baterią, czy elektroniką. Po jednym indydencie ze zniknięciem 50% baterii wszystko wróciło do normy i znowu mam 4-5h SoT przy moim użytkowaniu. Przy podpięciu do danych pakietowych akurat starcza baterii od rana do wieczora. Mam tylko nadzieję, że to wina układów od MTK.

 

EDIT: Co do zmiany telefonu, to tak na prawdę w tej chwili tylko Redmi Pro / Mi5 ;) A z innych marek jako konkurent do Pro można wybrać Cool1. I chyba tyle.

Edytowane przez galakty
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam dalej uważam, że mimo wszystko problem jest sprzętowy, tyle że za sprzęt odpowiada również oprogramowanie na niskim poziomie. Ot, taka zależność, do której nie mamy dostępu i dokładnie nie wiemy co jest problemem. A jeśli dobrze kojarzę, to układ zarządzający prądem jest na płycie głównej, MT6331P. Dopóki nie odetnie się zasilania z akumulatora, to pokazuje błędne informacje. U mnie najczęściej problem pojawia się przy korzystaniu z internetu przez sieć komórkową lub po używaniu aparatu. Może by trzeba było się przyjrzeć w MTK Engineering Mode kilku zakładkom jak Hardware testing -> Power -> PMU, pokazuje które podzespoły pobierają prąd, może też BatteryLog by coś pokazał, ale trzeba mieć na to czas i chęci. :?

Przypomina to trochę baterie w notebookach, które mają zaprogramowaną ilość cykli ładowania, po których nagle zaczynają krótko działać, a w rzeczywistości akumulatory po rozebraniu i zmierzeniu różnych wartości, dalej są sprawne i mogą działać z dużą wydajnością, nie taką jak nowe, ale spokojnie powinny trzymać 50% pierwotnego czasu działania. Co ciekawe jest u mnie w domu taki jeden przypadek podobny do Redmi Note 2, notebook Toshiby, który na baterii raz trzyma 2h, a innym razem 30 minut i to przy takim samym użytkowaniu. :) 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu http://en.miui.com/thread-429741-1-1.html macie na oficjalnym formu temat zalozony przez moderatora odnosnie baterii. Ps. czy ten skrypt forum ma jakiegos buga czy ja nie ogarniam? Bo jak wklejam jakiegos linka i potem po spacji pisze dalej to wszystkie slowa sa podkreslone. Dopiero po kropce podkreslenie znika, tak ma byc?

Zawolam @Acid

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...