Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

no to full wipe (z wyjątkiem systemu)

Przeczytaj raz jeszcze co pisałem wyżej. Spróbuj a zobaczysz że zadziała.

Jakie full wipe bez systemu? Jeżeli pisałem, że oprócz pamięci wewnętrznej (zdjęcia itd) oraz zewnętrznej (karta sd) masz sformatować wszystko, czyli włącznie z system, bo masz doprowadzić do czystej instalacji z całą początkową konfiguracja miui 8.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Waxy napisał:


Przeczytaj raz jeszcze co pisałem wyżej. Spróbuj a zobaczysz że zadziała.

Jakie full wipe bez systemu? Jeżeli pisałem, że oprócz pamięci wewnętrznej (zdjęcia itd) oraz zewnętrznej (karta sd) masz sformatować wszystko, czyli włącznie z system, bo masz doprowadzić do czystej instalacji z całą początkową konfiguracja miui 8.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Robiąc full wipe poza systemem po reboocie mamy wlasnie tę początkową konfigurację miui (język, wifi, lokalizacja, bla bla - bo o to Ci chodzi?)

Edit: zrobiłem tak jak napisałem i dioda wróciła do gry

Edytowane przez JestemMortem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Robiąc full wipe poza systemem po reboocie mamy wlasnie tę początkową konfigurację miui (język, wifi, lokalizacja, bla bla - bo o to Ci chodzi?)
Edit: zrobiłem tak jak napisałem i dioda wróciła do gry

Własne o to chodziło ;) no to dobrze, że działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Panowie i Panie, a bateria z RMN 3 jest możliwe, że będzie pasować w RMN2?

Oczywiście, że nie. Skąd taki pomysł w ogóle? Już choćby fakt że każdy telefon ma inny model baterii. Każdy prócz Note 3 MTK/Snap i Redmi 3. To też zupełnie inne baterie. Note 2 ma wkładaną ze stykami, a Note 3 to bateria z wtyczką na płytę.

Wysłane z mojego MI 5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pfff... Nie takie rzeczy ludziska robili! Kiedyś na xda, to było pełno elektroników, którzy robili od podstaw swoje stacje dokujące, stacje ładowania, przerabiali baterie tak, by mieściły się dodatkowe ogniwa pod klapkami, czy tworzyli własne powerbanki na plecach sprzętu. Najlepszy i tak był gość, który zrobił do swojego Dell Axim X51v stację dokującą z kompletem wyjść audio, video, zasilaniem i hubem USB, przez co mógł z niego zrobić normalny komputer i to za nim coś takiego zaczęli proponować producenci sprzętu. Znalazłem na szybko jeszcze jakieś fotki tego, choć i tak brakuje fotki sprzętu w akcji: http://www.smartphonemag.com/cms/blog/5458/can-expand-capabilities-my-dell-axim-cradle Albo jeszcze taki power pack :Dhttp://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=556448

Zresztą kiedyś to były naprawdę fajne sprzęty, choć w Polsce trudno dostępne, technologia mobilna była jeszcze w powijakach, no i pieniądze spore jak za przenośne gadżety. Szkoda, że dziś nie robi się sprzętu z klawiaturą fizyczną, touchpadem, precyzyjnym rysikiem w przystępnej cenie (Note od Samsunga, to jednak spory wydatek, a ekrany rezystancyjne zniknęły ze względu na swoje właściwości i dodatkowe warstwy nad samym wyświetlaczem), albo żeby ktoś robił np. dobrą qwerty podłączaną do plecków smartphona (chyba sobie samemu coś takiego zrobię). Kurcze, aż mi się zachciało wrócić do kilku PDA z sprzed lat jak HTC Universal, HTC Touch Pro 2, HTC Blue Angel, Samsung SGH-i780. :( Ostatni naprawdę fajny sprzęt to była Motorola Droid 4, potem już wszystko jedno i to samo... I jakby co, to Nokii z ich Symbianem nigdy nie trawiłem np. modeli E9, N97, communicatorów itd.

Się offtop zrobił. ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, Antwito napisał:

Nic się nie stanie jak z 5.12.24 zainstaluję od razu ostatnią wersję? To już prawie rok bez aktualizacji, więc trzeba coś z tym zrobić ;) Tym bardziej, że nie wiem jak to jest z kwestią zabezpieczeń przy takim rzadkim aktualizowaniu. 

Przed wgraniem MIUI8 zrób najlepiej kopię programów, ustawień i danych, potem zrób wipe wszystkiego i dopiero wgraj nowy ROM, bo jest duża szansa, że wyskoczą Ci błędy, po czym i tak będziesz musiał zrobić wipe, więc zaoszczędzisz sobie nerwów. :)

Ja tam na razie nie widzę sensu wgrywania nowej wersji i siedzę na starym 5.10.29. Nawet nic przy nim nie robię, tylko śmieci wyrzucam jak mi wyskoczy info na pasku powiadomień. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, mgcompany napisał:

Przed wgraniem MIUI8 zrób najlepiej kopię programów, ustawień i danych, potem zrób wipe wszystkiego i dopiero wgraj nowy ROM, bo jest duża szansa, że wyskoczą Ci błędy, po czym i tak będziesz musiał zrobić wipe, więc zaoszczędzisz sobie nerwów. :)

Ja tam na razie nie widzę sensu wgrywania nowej wersji i siedzę na starym 5.10.29. Nawet nic przy nim nie robię, tylko śmieci wyrzucam jak mi wyskoczy info na pasku powiadomień. ;)

Osoba która kupiła kilka miesięcy temu mojego RN2 też ma tą wersje i jest bardzo dobrze z bateria :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Panowie, mam problem. Używam na moim RN2 oprogramowania xiaomi.eu z numerkiem 6.11.3. Ostatnio często też ładuję telefon w samochodzie, parę razy pojawiło mi się ostrzeżenie przed tym, że jest za duże napięcie i może uszkodzić się bateria. Dzisiaj zostawiłem telefon na noc w ładowarce, miał 100% baterii gdy go odłączyłem - problem w tym, ze w przeciągu niecałej godziny bateria rozładowała się do 0% (to było po około 30 minutach SoT). Pytanie następujące - czy mogłem sobie uszkodzić baterię ładując telefon w samochodzie? Jak się podładuje to wgrywam od razu nowe miui, zobaczymy czy coś się zmieni. 

edit: mam jeszcze jeden problem, chmura zapchała się na amen, usunąłem zdjęcia z telefonu, ale chmura tego nie 'widzi' i dalej krzyczy że jest pełna - co mogę z tym zrobić?

Edytowane przez krycho
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na aliexpress są klapki, niby oryginalne, ale oryginałów nie ma. https://www.aliexpress.com/wholesale?catId=0&initiative_id=&SearchText=redmi+note+2+battery+cover+original Płatność przez przelewy24. 

Jest też w XFS, ale cena 10 ojro, więc nie opłacalne. Dragon-tt też ma za 6$, prawdopodobnie to samo co na aliexpress http://dragon-tt.com/xx.aspx?id=6125 płatność przez PayPal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MaciekFed @Subii O problemach z baterią możecie poczytać w kilku różnych wątkach na forum, temacie "Najlepszy soft pod baterie" i w dziale problemów technicznych. Rozwiązania brak, jedynie możecie sprawdzić czy jak wyciągniecie i włożycie baterię, to wskaźnik naładowania podskoczy. Jeśli tak, to witajcie w klubie. Ja aktualnie muszę tak robić dwa-trzy razy dziennie i pisząc tego posta, robię to po raz kolejny, bo nagle poziom baterii spadł do 25%, resetuję i... 44%. Zwykle jest większa różnica, bo mam 60-70%, ale i tak wyniki się różnią. :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, mgcompany napisał:

@MaciekFed @Subii O problemach z baterią możecie poczytać w kilku różnych wątkach na forum, temacie "Najlepszy soft pod baterie" i w dziale problemów technicznych. Rozwiązania brak, jedynie możecie sprawdzić czy jak wyciągniecie i włożycie baterię, to wskaźnik naładowania podskoczy. Jeśli tak, to witajcie w klubie. Ja aktualnie muszę tak robić dwa-trzy razy dziennie i pisząc tego posta, robię to po raz kolejny, bo nagle poziom baterii spadł do 25%, resetuję i... 44%. Zwykle jest większa różnica, bo mam 60-70%, ale i tak wyniki się różnią. :(

Po prostu trzeba zbierać na nowy telefon, bo widzę po różnych wypowiedziach, że wymiana baterii nic nie pomaga, lub inaczej - pomaga, ale nie tak jak byśmy chcieli. Ja nie wymieniałem, ale przez rok z RN2 próbowałem już prawie wszystkiego i nie osiągnąłem satysfakcjonującego rezultatu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MaciekFed napisał:

Wam też tak bateria schodzi jak szalona? I powiedzcie kaj można klapke do niego kupić bo moja fes porysowana jest? :)

U mnie absolutny rekord. Telefon odpięty od kabla o 5 rano o 17 umierał z braku prądu (4 %) przy niecałych 2h SOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Waxy napisał:

Po prostu trzeba zbierać na nowy telefon, bo widzę po różnych wypowiedziach, że wymiana baterii nic nie pomaga, lub inaczej - pomaga, ale nie tak jak byśmy chcieli. Ja nie wymieniałem, ale przez rok z RN2 próbowałem już prawie wszystkiego i nie osiągnąłem satysfakcjonującego rezultatu. 

Ja poczekam do przyszłego roku, aż uspokoi się sytuacja z paczkami z dalekiego wschodu, może też kurs dolara trochę się obniży, jak w zeszłym roku, kiedy przed świętami poszedł do góry, a na początku stycznia jak kupowałem RN2 spadł o 30 groszy. I raczej nie będzie to już Xiaomi, chyba że do tego czasu pokażą konkurencję dla wspomnianego LeEco Cool1 i też będzie na Qualcommie, bo trochę żal rozstawać się z MIUI, w końcu używam od wersji 3 opartej jeszcze o Androida 2.3.7.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...