Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, mirmaz napisał:

Szybkie pytanie. Czy przywracając telefon do ustawień fabrycznych cofnę wszystkie aktualizacje i wyląduje na tej wersji miui z jaką kupiłem telefon, czy zostanie ostatnia, zainstalowana przezemnie wersja (na tym mi zależy).

 

 

Nic się nie cofnie, bo niby skąd ma wziąć starą wersję? ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możecie mi polecić jakiś rom gdzie dobrze trzymała bateria. Potrzebuję na wyjazd w góry gdzie nie będę miał dostępu do prądu(jedynie Power bank). Pamiętam że dobrze trzymała na ostatniej MIUI7. Teraz też tragedii nie ma ale było lepiej.

 

Edit: jak ktoś ma china dev 6.5.26 to bardzo bym prosił

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja obecnie siedzę na 6.9.8 (http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/best-sot-t3434915), telefon ma rok, do tego zrobiłem sobie kalibracje i przy 2 kartach sim na lte z net/wifi załączanym kiedy potrzebuję mam 4,5-5h SOT, wcześniej na miui8 miałem 4h max

Edytowane przez dziku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, dziku napisał:

ja obecnie siedzę na 6.9.8 (http://forum.xda-developers.com/redmi-note-2/general/best-sot-t3434915), telefon ma rok, do tego zrobiłem sobie kalibracje i przy 2 kartach sim na lte z net/wifi załączanym kiedy potrzebuję mam 4,5-5h SOT, wcześniej na miui8 miałem 4h max

Ta wersja 6.9.8 z xda to XiaomiEU? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

porządne naładowanie, usuniecie plików baterii, rozładowanie, naładowanie; niby nie ma prawa działać a jednak widzę różnicę i to raczej nie jest placebo (zresztą na tym telefonie pierwszy raz robiłem więc pomyślałem, że to przeżyje operacje)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście spodziewałem się takiej odpowiedzi :D ale mimo wszystko w moim przypadku coś tam dało aczkolwiek daleki jestem od polecania tego innym (łatwo o popsucie baterii), po prostu napisałem co zrobiłem

ładowanie - gdzieś godzinka po wskoczeniu 100% ale to wiele razy już było pisane i potwierdzane z tym telefonem

zresztą najważniejsze, że teraz jestem zadowolony z swojego telefonu a, że poszukując szczęścia jednym z kroków była operacja "na szamana" to dla mnie obecnie drugorzędna kwestia

Edytowane przez dziku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, JestemMortem napisał:

Możliwe. Albo czasami działa dobrze, przejadę ręką nad czujnikiem w czasie rozmowy/skype (gaśnie ekran) to jak zapala się znowu jest już w stanie ≤50%

Masz auto jasność? Bo jeśli tak, to normalne że bugi będą w niektórych aktualizacjach. Sprawdź na manualnym czy wariuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Mógłby ktoś pomóc? 
Namotałem coś przy robieniu backupa, żeby potem powrócić do ustawień fabrycznych. Telefon nie chce się teraz odpalić pokazuje się tylko logo Mi. Jakieś sugestie ?


Zainstaluj paczkę z romem nie wipując (podmieni sam \system który pewnie zasyfiles jakaś paczką)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wam też nie działa dioda powiadomień?
Mi w żadnej aktualizacji od miesiąca czy tam dwóch nie działa. Działa tylko przy odblokowanym ekranie. Na zablokowanym ni wuja.

Też miałem taki problem, ale sobie z tym poradziłem. Spróbuj pierwsze w następujący sposób - zrób sobie backup (na wszelki wypadek) w twrp, ale też kopie aplikacji w miui oraz innych rzeczy które potrzebujesz np: notatki, smsy, rejestr połączeń (kopia zapasowa systemu miui) po czym w recovery zrób full wipe (oczywiście pomijając kartę i pamięć wewnętrzną gdzie masz zdjęcia i inne rzeczy) i zainstaluj z poziomu twrp np ostatnią wersję miui Polska. To będzie czysta instalacja, a nie aktualizacja, bo bez systemu. Będziesz musiał wszystko sobie ustawić ponownie jak przy pierwszej instalacji, a co do przywracania aplikacji to zrób to tylko i wyłącznie w miui (kopia zapasowa systemu miui) a nie przez recovery.

Jeżeli zadziała to super, a jak nie to spróbuj zacząć ten cały proces użyciem MiFlash'a instalując później miui Polska.

Mi zadziałało, a też miałem problem z tym. Na każdym miui polska i Global dioda mi nie działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, Waxy napisał:


Też miałem taki problem, ale sobie z tym poradziłem. Spróbuj pierwsze w następujący sposób - zrób sobie backup (na wszelki wypadek) w twrp, ale też kopie aplikacji w miui oraz innych rzeczy które potrzebujesz np: notatki, smsy, rejestr połączeń (kopia zapasowa systemu miui) po czym w recovery zrób full wipe (oczywiście pomijając kartę i pamięć wewnętrzną gdzie masz zdjęcia i inne rzeczy) i zainstaluj z poziomu twrp np ostatnią wersję miui Polska. To będzie czysta instalacja, a nie aktualizacja, bo bez systemu. Będziesz musiał wszystko sobie ustawić ponownie jak przy pierwszej instalacji, a co do przywracania aplikacji to zrób to tylko i wyłącznie w miui (kopia zapasowa systemu miui) a nie przez recovery.

Jeżeli zadziała to super, a jak nie to spróbuj zacząć ten cały proces użyciem MiFlash'a instalując później miui Polska.

Mi zadziałało, a też miałem problem z tym. Na każdym miui polska i Global dioda mi nie działa.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka
 

To wszystko sprowadza się po prostu do wipe data

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...