Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam najnowszy dev v8 i ładnie sobie działa. Mam tylko jeden problem, gdy zmieniam motyw który zmienia też ekran blokady to po zablokowaniu telefon się scina i muszę go uruchomić ponownie, potem już wszystko działa. Mam tak od dwóch ostatnich wersji ale ja sporo dłubię w plikach systemowych więc ten bug to może być moja wina.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

54 minuty temu, 404 napisał:

Na jakim Miui aktualnie jesteście ? Warto instalować najnowsze Miui 8 czy zostać przy Miui 7 ? Polecacie jakieś stabilne wersje, gdzie telefon sprawia najmniej problemów i chodzi płynnie - idealnie ?

Ja jestem na 6.7.21 global dev i jak na razie tak odradzany przez wszystkich global radzi sobie z baterią lepiej niż xiaomi.eu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Jutro lub pojutrze będę miał RN2. Mam pytanie odnośnie możliwości przeniesienia danych i aplikacji z Doogee X5 PRO na Xiaomi. Czy jak zrobię kopię w Titanium Backup to Xiaomi przyjmie te aplikacje? A może znacie jakąś apkę która utworzy kopię na Doogee i przywróci dane na RN2? Z góry dzięki za odpowiedź. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 25.07.2016 o 11:28, Redmi2 napisał:

A jaki tam andek jest?

Sent from my MI 4LTE using Tapatalk

Android 5.1

 

Dotarł do mnie dziś używany Redmi Note 2. Ma on wgrane Recovery twrp by chr0247 i zainstalowane MIUI 7 od MIUIPolska. Mogę przez to recovery wgrać MIUI 8? Czy muszę uaktualnić Recovery?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wgrałem najnowszy rom GLOBAL dev i zniknęło mi TWRP. Powróciło mi stare MI Recovery. Próbuje wgrać przez fastboot'a i niby się flashuje, ale po instalacji nadal włącza mi się MI Recovery.

Edit:

Po wgraniu twrp w trybie fastboot wyciągnąłem baterie i uruchomiłem ponownie telefon kombinacja klawiszy (Volume+ i POWER) i TWRP działa ponownie.

 

Edytowane przez melonito
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy tylko mi belka statusu po rozwinięciu się nie podoba ?
Mógłby ktoś mi wytłumaczyć jak to działa (chodzi mi o aktualizacje)
Pobrałem wersje 6.7.28 i to jest MIUI 8 tak ? (bynajmniej tak pisze w ustawieniach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, melonito napisał:

Wgrałem najnowszy rom GLOBAL dev i zniknęło mi TWRP. Powróciło mi stare MI Recovery. Próbuje wgrać przez fastboot'a i niby się flashuje, ale po instalacji nadal włącza mi się MI Recovery.

Edit:

Po wgraniu twrp w trybie fastboot wyciągnąłem baterie i uruchomiłem ponownie telefon kombinacja klawiszy (Volume+ i POWER) i TWRP działa ponownie.

 

Daj znać czy global lepiej się sprawuje niż xiaomi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No panowie, to trochę mnie tutaj nie było ;)

 Minęło jakieś pół roku? I wiecie co wam powiem? Ani razu nie zaktualizowałem telefonu przez ten czas. Żyję, wszystko działa, żadnych problemów czy błędów, gdzie tu sens aktualizować co tydzień.. 7.1.2.0 chyba mam, albo 7.1.3.0, nie pamiętam.

Zajrzałem, bo byłem ciekawy, czy tylko ja mam problem z umierającym Power Buttonem, jak widzę tutaj i na zagranicznych forach, mnóstwo ludzi ma ten problem. Nie spotkałem jeszcze telefonu, w którym po roku wysiada guzik, wiem że to budżetowy telefon, ale wydałem wtedy na wersję Prime około 800zł. LG F60 lepiej wytrzymał presję czasu. Obudowa trzeszczy po lekkim ugięciu nawet, masakra. 

Przy okazji zapytam, jak tam... Xiaomi dało do Redmi Note 2 w końcu nagrywanie 1080p 60fps czy nadal twierdzi, że się nie da? Manualny tryb aparatu jest? Pojawia się zdjęcie kontaktu przy rozmowie? :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, galakty napisał:

No panowie, to trochę mnie tutaj nie było ;)

 Minęło jakieś pół roku? I wiecie co wam powiem? Ani razu nie zaktualizowałem telefonu przez ten czas. Żyję, wszystko działa, żadnych problemów czy błędów, gdzie tu sens aktualizować co tydzień.. 7.1.2.0 chyba mam, albo 7.1.3.0, nie pamiętam.

Zajrzałem, bo byłem ciekawy, czy tylko ja mam problem z umierającym Power Buttonem, jak widzę tutaj i na zagranicznych forach, mnóstwo ludzi ma ten problem. Nie spotkałem jeszcze telefonu, w którym po roku wysiada guzik, wiem że to budżetowy telefon, ale wydałem wtedy na wersję Prime około 800zł. LG F60 lepiej wytrzymał presję czasu. Obudowa trzeszczy po lekkim ugięciu nawet, masakra. 

Przy okazji zapytam, jak tam... Xiaomi dało do Redmi Note 2 w końcu nagrywanie 1080p 60fps czy nadal twierdzi, że się nie da? Manualny tryb aparatu jest? Pojawia się zdjęcie kontaktu przy rozmowie? :D 

Wystarczy ustawić sobie widget blokady i już połowę dłużej przycisk pociągnie. Co do reszty nie wiem nie uzywam

Edytowane przez xxmati96xx
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, xxmati96xx napisał:

Wystarczy ustawić sobie widget blokady i już połowę dłużej przycisk pociągnie. Co do reszty nie wiem nie uzywam

Myślisz, że nie używam tego widgetu? Gdyby nie on, to już bym nie miał power buttonu. Tak czy siak, Xiaomi mnie zawiodło, następnym razem dam szansę Meizu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślisz, że nie używam tego widgetu? Gdyby nie on, to już bym nie miał power buttonu. Tak czy siak, Xiaomi mnie zawiodło, następnym razem dam szansę Meizu.

Plusem jest to iż tasiemka z przyciskami jest oddzielnym elementem który kosztuje niewiele i jest prosty w montażu natomiast żywotność takiej tasiemki to już inna historia choc u siebie na razie nie zauważyłem niepokojących oznak zużycia.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fyme napisał:

Plusem jest to iż tasiemka z przyciskami jest oddzielnym elementem który kosztuje niewiele i jest prosty w montażu natomiast żywotność takiej tasiemki to już inna historia choc u siebie na razie nie zauważyłem niepokojących oznak zużycia.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Dzisiaj podłożyłem kawałek papierku i problem rozwiązany. Dopóki MiKey nie przyjdzie ;) U mnie po 10 msc problem wystąpił.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć wszystkim :) mam redmi note 2 Miui 8. Mam trzy pytania: jak przypisać danemu kontaktowi konkretny dzwonek ? Z poprzedniego tel mam zdjęcia na karcie sim i niektóre chcę skasować,kasuje,ale... wracają !!!:) To samo z kontaktami...kasuje kontakt, jest pytanie "usunąć ?" usuwam. ale po następnym wejściu do kontaktów ponownie się pojawia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

Mam swojego Redmi Note 2 Prime od grudnia 2015 roku. Dziś zauważyłem na ekranie czerwoną plamkę, którą widać jedynie na czarnym tle gdy ekran jest podświetlony. Ktoś wie czym to spowodowane? Fon nigdy nie upadł, nie miał żadnych przygód więc trochę mnie to niepokoi.

Edytowane przez InTeR
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, keyser2 napisał:

Ja mam trochę inne pytanie, obiektyw aparatu tył bardzo się rysuje?

Nie uznaję żadnych gumek na telefon ani etui co pogrubia jak worek na kartofle na kobiecie, po roku żadnej rysy. To dobre szkło, o ile nie szorujesz telefonem po blacie nic się nie stanie (jak dbasz tak masz).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 31.07.2016 o 19:56, Waxy napisał:

Daj znać czy global lepiej się sprawuje niż xiaomi.

Przepraszam że tak pózno, ale rzadko zaglądam na forum. Wgrałem wersje global (8.7.29) i po 2 tygodniach używania stwierdzam że bateria słabo trzyma w porównaniu do 7.10.29 (z tej przechodziłem). W porównaniu do MIUI7 mam wrażenie że ogólnie telefon lepiej chodzi. Teraz wgrywam najnowsze xiaomi.eu (6.8.11).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, galakty napisał:

Ja na 7.1.3.0 osiągam 5h SoT spokojnie.

Rom Xiaomi.eu?

Mnie coś korci do aktualizacji, chciałbym zainstalować nowszą wersję systemu na czysto i nie jestem pewien które opcje w TWRP wtedy zaznaczyć?

Najnowszy rom stable xiaomi.eu to już miui 8? Wypowie się ktoś jak bateria i ogólne działanie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, osimaru napisał:

Rom Xiaomi.eu?

Mnie coś korci do aktualizacji, chciałbym zainstalować nowszą wersję systemu na czysto i nie jestem pewien które opcje w TWRP wtedy zaznaczyć?

Najnowszy rom stable xiaomi.eu to już miui 8? Wypowie się ktoś jak bateria i ogólne działanie?

7.1.3.0 od sebsch, obecnie nieosiągalny raczej do ściągnięcia. Ale tak, bazował na xiaomi.eu, nie na polskim.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@galaktyRozumiem, mam nowszą wersję xiaomi.eu (7.2.3.0) i z baterią jest tak sobie. Z reguły ładuję telefon przez noc i wtedy jest w miarę ok, ale często jak mi się zdarzy naładować w dzień i nie leży całą noc pod ładowarką to potem bateria schodzi sporo szybciej.

http://en.miui.com/download.html - to jest oficjalna strona globala? Można stąd bezpiecznie pobrać rom i zainstalować przez TWRP?

Edytowane przez osimaru
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

To mój pierwszy post wiec witam wszystkich Forumowiczów :)

Jestem zainteresowany zakupem Xiaomi Remdi Note 2 ale nie wiem który wybrać 2/16 czy 2/32.  Bardziej odpowiadał by mi wersja 32GB ale ona ma proca 2,2 GHz i mocniejszą grafę i mam obawy że będzie się mocno nagrzewać tak jak to było w przypadku LETV X500.
Prosił bym o podpowiedz co wybrać i czy rzeczywiście RN2 z prockiem 2,2 GHz się mocno nagrzewają. Fajnie jakby wypowiedzieli się użytkownicy RN2 z prockiem 2,2 GHz :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Luki_wwy napisał:

To mój pierwszy post wiec witam wszystkich Forumowiczów :)

Jestem zainteresowany zakupem Xiaomi Remdi Note 2 ale nie wiem który wybrać 2/16 czy 2/32.  Bardziej odpowiadał by mi wersja 32GB ale ona ma proca 2,2 GHz i mocniejszą grafę i mam obawy że będzie się mocno nagrzewać tak jak to było w przypadku LETV X500.
Prosił bym o podpowiedz co wybrać i czy rzeczywiście RN2 z prockiem 2,2 GHz się mocno nagrzewają. Fajnie jakby wypowiedzieli się użytkownicy RN2 z prockiem 2,2 GHz :)

Nie poczujesz różnicy między 2 a 2.2ghz ;) Pamieć to akurat nie problem, bo zawsze można wsadzić karte pamięci^^ Różnica w temperaturach też pewnie nie wielka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...