Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Ogólnie też mi chodzi o zakup bo niby morele są sprawdzone (sam kupowałem i problemów nie miałem, ale to zazwyczaj sprzęt komputerowy), ale co z telefonami, ktoś coś wie ?

Edytowane przez RCKX
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy lub gdzie można ustawić w miui8 (6,6,23) zmienę utworów na przyciskach gośności telefonu?

Gdy ponad pół roku temu wgrywałem miui dev pamiętam, że działała ta opcja (zmiana utworu po przytrzymaniu przycisków głośności), lecz od dłuższego czasu tylko następuje zmiana głośności.

Próbowałem w opcjach "Słuchawki i efekty" ale nie widzę żadnej różnicy. Może ma to związek z opcjami programistycznymi "użyj NuPlayera (eksperyment)" (zazwyczaj wyłączam ze względu na drain baterii ale po załączeniu też brak zmian)?

Edytowane przez dziku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedź. Skoro mówisz, że nie ma w miui to może jednak działanie takie musiało być na CM od Daniela. W każdym razie narazie spróbuję pocket skip track.

Na miui 7 jest. Słuchawki i efekty -> funkcje przycisków. Widocznie w miui 8 już nie ma lub zostało gdzieś przeniesione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mam kartę pamięci 32GB class8 chyba, trochę ma cięzko momentami telefon, obstawiam ze głównie przez nią, jest zawalona no i nie ma maksymalnych szybkości. Jaką polecicie powiedzmy 64Gb, żeby była jak najszybsza a zarazem działała bez problemu? Planuję ja odświeżyć i myślę, że nowa byłaby OK, majatku nie kosztuje a może przyśpieszyć pracę telefonu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Redmi2 napisał:

Akurat sandisk zarówno pendrivea i karta są bardzo wolne, stąd cena.

Wysłane z mojego MI 4LTE przy użyciu Tapatalka

a Xiaomi to podróbki Apple... Serio? Mam penek za 25zł (SanDisk DualDrive czy jakoś tak) 32Gb mUSB+USB 3.0, odczyt 130MB/s, zapis 50MB/s na 3.0 (czyli tyle ile zapewnia producent), na mUSB 2.0 leci 30mb/s odczyt i 22mb/s zapis, wolne? Nie narzekam.

 

PS: OT ukryty. Ostatni raz się wdałem w dyskusje (o ile można to nią nazwać) z Tobą, ostatni raz, następne OT i najazdy po prostu przemilczę, albo nagrodzę w zależności od treści, a możesz być pewny, że jak ty mi, tak ja Tobie, także każdej wiadomości, którą będę moderować walnę SS, tak na przyszłość :).

 

@Redmi2 Nie musisz szastać SS'ami, Acid całą rozmowę widzi, posty są ukryte, nie usunięte, znowu czytanie ze zrozumieniem u Ciebie nie działa? Przykro.... Mamie i Tacie też się już poskarżyłeś, że nie wygrałeś przepychanki internetowej? Że oskarżasz o manipulację, a sam robisz to po mistrzowsku, edytując, zmieniając i poprawiają swoje posty tak, aby nikt nie widział? No właśnie. Przykro, że jesteś na tyle krótkowzroczny, a jak coś masz do mnie, to pisz PW, a nie spam w wątku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogę gdzieś znaleźć linki do ostatniej (lub przed ostatniej) wersji miui 7 ? W archiwum jest tylko wersja z marca https://www.androidfilehost.com/?w=files&flid=37520
Sam nigdzie nie mogę, znaleźć tych linków.
Chcę na RN2 wgrać miui7, bo na miui 8 (po wipe cache) strasznie leci bateria i telefon po kilku minutach odtwarzania filmiku przestaje go płynnie odtwarzać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O wielkie dzięki. Ale przez wyklikanie archiwum na stronie głównej, prowadzi mnie do linku który ja podałem : https://miuipolska.pl/archiwum-wersji-miui-v7/

Na swoim RN nie macie problemów z miui 8?

Ja nie mam.6.7.7 smiga jak nalezy.przy przejsciu na 8 zrob factory reset i tyle albo wgraj 8 na czysto

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed chwilą, preza napisał:

Ja nie mam.6.7.7 smiga jak nalezy.przy przejsciu na 8 zrob factory reset i tyle albo wgraj 8 na czysto

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Właśnie myślałem, że się uda bez factory reset.
A a czy instalację niższej wersji robi się tak samo jak update na wyższa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie myślałem, że się uda bez factory reset.

A a czy instalację niższej wersji robi się tak samo jak update na wyższa?

Ja przechodziłem bez factory reset i już trzecią aktualizację działa bez problemu :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13664321_263994170645500_757429150_n.png

Powie mi ktoś co to za szajs?

Już chyba ósmy raz mi się wyświetla. Nie znam żadnego loginu ani hasła, a jak wpisze cokolwiek to weryfikuje w nieskończoność.

Do tego nie da się użyć opcji zasilania (wyłącz, restart itp) bo wszystkie są na szaro. Za każdym razem muszę wyjmować baterię.

 

Zaczynam coraz bardziej odczuwać skutki MIUI 8...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Wątek jest bardzo długi. Może temat był. Proszę o odpowiedź użytkowników.

Jak u was działa wi-fi? Porównując ten telefon z innymi w domu to jest bardzo słabo. Odejdę trochę od routera i ledwo łapie. Czy macie może pomysły jak to ulepszyć. Może coś w routerze?

Nie chce też synchronizowac galerii z kontem i gdy odhaczam to pojawia się błąd i nie można odhaczyc. Co aktualizacja to jest i się nie zmienia. W ogóle to galeria się zacina. Używam qicpica, bo ta systemowa to lipa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, juventus82 napisał:

 

Witam. Wątek jest bardzo długi. Może temat był. Proszę o odpowiedź użytkowników.

 

Jak u was działa wi-fi? Porównując ten telefon z innymi w domu to jest bardzo słabo. Odejdę trochę od routera i ledwo łapie. Czy macie może pomysły jak to ulepszyć. Może coś w routerze?

Nie chce też synchronizowac galerii z kontem i gdy odhaczam to pojawia się błąd i nie można odhaczyc. Co aktualizacja to jest i się nie zmienia. W ogóle to galeria się zacina. Używam qicpica, bo ta systemowa to lipa.

U mnie wszystko gra nawet jak odejdę daleko od routera

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,
kupiłem telefon z wgranym już systemem MIUI. Wersja którą posiadam to MIUI 7 od MIUI POLSKA 5.11.19.
Telefon mam od około dwóch miesięcy i w sumie od początku miałem problemy z tym że cały czas dostaje powiadomienia że nie udało się zaktywować karty sim 1 i 2, ponieważ używam Play i Aero, drugim problemem jest to że telefon sam się resetuje gdy używam danych lub wifi.
Jeśli chodzi o dane dzieje się tak gdy wygasa mi sesja z Aero i po tym jak telefon się zresetuje jest komunikat że karta sim jest nieaktywna.
Mam pytanie czy ta wersja nie jest "przestarzała"? Chyba nie robiłem żadnych aktualizacji od samego początku i czy zainstalowanie nowszej wersji rozwiąże te problemy, jeśli tak to jaką wersję zainstalować i skąd ją pobrać?

Pozdrawiam
Rzaku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rzaku

Zainstaluj najnowsza wersje https://www.androidfilehost.com/?fid=24591000424947342 najlepiej z wipe (aplikacje zostana skasowane).

Instalacja https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/ 

Zeby aktywowac karty sim musisz przelaczyc jezyk systemu na angielski (po aktywacji mozna wrocic do jezyka polskiego).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A żeby zrobić wipe, to muszę coś dodatkowo robić co nie jest napisane w tej instrukcji ? Np. kliknąć czyść? Czy samo mi automatycznie wyczyści?

 

Doszedłem do momentu w którym jestem w mainmenu w Mirecovery2,0,1 i co teraz mam robić? Wipe & reset? Reebot? Mógłby ktoś pomóc? Bo nie chciałbym czegoś popsuć. Może być kontakt na priv.

Nie wiem czy dobrze robiłem bo nie chciało mi znaleźć pliku twrp to kliknąłem boot recovery.

 

@edit wszystko już rozwiązane

Edytowane przez Rzaku
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...