Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Mialem standardowo zainstalowany rom miui polska wersja stable bo kupilem go w pl w jakims sklepie internetowym i  zainstalowalem ze strony oficjalnej china rom przez update.zip. Mam teraz 7.2.3.0 stable. mialem po polsku system i teraz mam po angielsku co dla mnie nie jest problemem. Moge teraz robic update przez wifi bo wczesniej nie moglem, ale czy bede mogl tez przez wifi pobrac miui 8 jak sie pojawi?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

To mój pierwszy wpis na tym forum, mam kilka pytań dotyczących aktualizacji miui polska, może dla was będą to banały ale ja jestem laikiem w tych sprawach.

Telefon redmi note 2 prime aktualna wersja miui polska 6.2.18

1. Jak sprawdzić nazwę kodową urządzenia, bo aby pobrać rom z miui polska to jest tam wiele plików i chyba trzeba pobrać pod konkretną wersję telefonu.

2. Czy po wgraniu nowego romu 6.5.26 wszystkie dotychczasowe ustawienia systemu się resetują i czy aplikacje oraz ich ustawienia zostają czy trzeba wszystko od nowa instalować.

3. Co miałbym zyskać aktualizując rom do 6.5.26 w stosunku do aktualnej wersji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. https://miuipolska.pl/download/ Tutaj przy każdym telefonie masz "codename". RedmiNote 2 (w obu wersjach) to "hermes".

2. jeśli nie zrobisz "wipe data" to wszystko zostanie.

3. Poczytaj changelogi danej wersji romu. W dziale "Aktualizacje MIUI" gdy wybierzesz temat nt danej wersji romu to changelog masz w pierwszym poście.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, w jaki sposób mogę sobie bezpiecznie i w prosty sposób zrootować stable rom eu? Chcę wyłączyć kilka systemowych aplikacji, np. odtwarzacz muzyki gdyż używam innego a ten od MIUI domyślnie się uruchamia przy podłączaniu słuchawek oraz aplikację sms.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, pytanie może nie do końca związane z telefonem, a z kontem Google - jak usunąć telefon z tego właśnie konta? Używam maila grupowego i na dobrą sprawę każda osoba znająca hasło może zlokalizować mój telefon i  usunąć z niego wszystkie dane. Niestety nie doszukałem się opcji usuwania mojego telefonu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, Accro napisał:

Wiecie może czy naruszenie plomb gwarancyjnych na śrubkach pod klapką spowoduje utratę gwarancji u sprzedawcy i/lub producenta?

A jak myślisz? Po to są te plomby aby gwarant wiedział czy cos było grzebane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, a ja mam pytanie odnośnie wersji MIUI (jeżeli nie ten wątek to przepraszam). Ogólnie kupiłem Xiaomi Redmi Note 2 z wgraną wersją globalną MIUI. Jakoś wcześniej nie zwracałem zbytnio na to uwagi, ale okazuje się, że obecnie pracuję na wersji rozwojowej 6.5.27. Nie mam z nią żadnych problemów, stąd pytanie czy warto przechodzić na wersję stabilną V7.2.3.0.LHMMIDA. I drugie - czy instalację mogę zrobić "łopatologicznie" czyli ściągnąć paczkę zip z oficjalnej strony i po prostu zainstalować przez aplikację "Aktualizacje" (i czy wtedy będę normalnie otrzymywał aktualizacje przez OTA)?

Edytowane przez maczol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Redmi2 Właśnie o takie informacje mi chodziło ;) nie, sam sprzedawca w sklepie pisał mi (specjalnie o to pytałem), że Redmi Note 2 mają już na wydaniu Global, natomiast np. Mi4 na romie właśnie z miuipolska. Ja mam MIUI 7 Global 6.5.27 Beta - od razu jak kupiłem to właśnie miałem już jedną aktualizację do tej wersji (więc raczej to na 100% global od Xiaomi, a nie Miuipolska).

Tylko pytanie jeszcze jedno - spodziewam się, że jak się ukaże MIUI 8 w wersji Global to nie będę miał problemów z aktualizacją? (tak wiem, to pewnie jeszcze co najmniej z miesiąc czekania albo i dłużej) ;)

Edytowane przez maczol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...