Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Jest szansa dla posiadaczy RN2 na Andka  6.0...
http://bbs.elephone.hk/thread-8855-1-1.html

btw,
ile średnio czeka się na przesyłke z AliExpress?? Zamówilem sobie z tamtąd pancerne Etui na swojego RN2 i czekam aż dojdzie. Domniemam że z 2 tygodnie to minimum??

Edytowane przez Jimi86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Jimi86 napisał:

btw,
ile średnio czeka się na przesyłke z AliExpress?? Zamówilem sobie z tamtąd pancerne Etui na swojego RN2 i czekam aż dojdzie. Domniemam że z 2 tygodnie to minimum??

Ja czekałem 21 dni od momentu "kup" do dostarczenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, fyme napisał:

Ja czekałem 21 dni od momentu "kup" do dostarczenia.

U mnie na kilka razy było między 2.5 a 3 tygodnie.

Ale mam tez rekordzistę , 5 tygodni ,  myślałem że już nic nie przyjdzie a tu niespodzianka.

Przesyłki różne rejestrowane  i nie rejestrowane ,ale wszystkie darmowe tzn. dostawa w cenie zakupu...

Czas zależy głównie od sklepu i szybkości przygotowania do wysyłki...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 15.05.2016 o 15:00, fyme napisał:

 

Bo chyba takiej opcji nie ma. Ja wyeksportowalem kontakty do pliku vcf a ten wysłałem sobie na pocztę Google po czym już z poziomu poczty Google importowałem kontakty do książki telefonicznej na Googlach. Potem już z górki bo zsynchronizowalem kontakty z Google z telefonem i kontakty wróciły na telefon ale już jako kontakty Google a te można dowolnie edytować.

 

Tu masz ambitniejszy od mojego opis

http://www.download.net.pl/jak-zapisac-kontakty-z-sim-i-pamieci-telefonu-na-koncie-google-w-androidzie/n/4348/

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Cała operacja zakończyła się pomyślnie! W końcu działa dodawanie zdjęć :) Jest tylko jeden "mały" problem - po każdej synchronizacji konta google muszę na nowo ustawiać zdjęcia do kontaktów... Co może być tego przyczyną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała operacja zakończyła się pomyślnie! W końcu działa dodawanie zdjęć Jest tylko jeden "mały" problem - po każdej synchronizacji konta google muszę na nowo ustawiać zdjęcia do kontaktów... Co może być tego przyczyną?

Ja ustawiłem raz i są do dziś więc niestety nie wiem skąd ten "ficzer" u ciebie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, fyme napisał:

Ja ustawiłem raz i są do dziś więc niestety nie wiem skąd ten "ficzer" u ciebie.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

hehe no i fajnie :D Jeszcze jedno - z jakiego poziomu dodajesz zdjęcie do kontaktu ? W edycji kontaktu nie mam/nie widzę takiej opcji. Muszę wejść do galerii lub folderu z fotami i dopiero z poziomu zdjęcia mogę je dodać do kontaktu...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Lionel napisał:

hehe no i fajnie :D Jeszcze jedno - z jakiego poziomu dodajesz zdjęcie do kontaktu ? W edycji kontaktu nie mam/nie widzę takiej opcji. Muszę wejść do galerii lub folderu z fotami i dopiero z poziomu zdjęcia mogę je dodać do kontaktu...

Podczas edycji kontaktu klikasz na zdjęcie (awatar) i wtedy możesz dodać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

cześć,

otrzymałem dzisiaj telefon zakupiony na xiaomi.com.pl. W informacjach o telefonie widnieje wersja MIUI: MIUI Global 6.5.12 I Beta. W narzędziach mam aplikację Aktualizacje, po jej wybraniu pokazuje się "MIUI 7 Pozdrowienia z MIUIPolska.pl". Zainstalowana wersja oprogramowania to wersja rozwojowa.

Moje pytanie brzmi czy powinienem zmienić system na jakiś nowszy/inny bardziej stabilny? Mam też problem z obracaniem ekranu w aplikacji sms, a właściwie z jego brakiem. Kwestie ogonków już doczytałem, ale tak naprawdę nie wiem jaką aplikację powinienem zainstalować. Czy zrobić to już teraz, czy dopiero po ewentualnym wgraniu nowego oprogramowania.

Przyznam, że czytając wcześniej forum nie spodziewałem się tak trudnego startu z tym systemem. Dotychczas korzystałem z "gotowego" softu w LG i Samsungu. Mam nadzieję, że z biegiem czasu się do tego przyzwyczaję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy coś wiadomo z błędnie działającym GPSem w wersji 6.5.19 i poprzedniej, bo gps potrafi mi nawet o kilkaset metrów skoczyć z jednym punktem po czym wrócić do prawidłowej pozycji. Ogólnie na np. 35km potrafi błędnie dodać 2km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Axles napisał:

Czy coś wiadomo z błędnie działającym GPSem w wersji 6.5.19 i poprzedniej, bo gps potrafi mi nawet o kilkaset metrów skoczyć z jednym punktem po czym wrócić do prawidłowej pozycji. Ogólnie na np. 35km potrafi błędnie dodać 2km.

Jaka wersja modemu. W informacjach o tele da się sprawdzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Jestem tu nowy. Dzisiaj kupiłem Redmi Note 2 Prime i mam kilka pytań. Niby mam juz wgrane miuipolska ale cos mi tu nie pasuje. Mam wersje 2015056 to jaką wersje miuipolska moge wgrać (mogę poprosić o link? ) ?

- czy przy włączaniu na bootscreen powinien być napis "miuipro" ?

- czy to normalne że obydwa nr imei są takie same ?

- czy to normalne że nr seryjny na opakowaniu jest inny niż ten w tel ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MaciMac napisał:

Witam. Jestem tu nowy. Dzisiaj kupiłem Redmi Note 2 Prime i mam kilka pytań. Niby mam juz wgrane miuipolska ale cos mi tu nie pasuje. Mam wersje 2015056 to jaką wersje miuipolska moge wgrać (mogę poprosić o link? ) ?

- czy przy włączaniu na bootscreen powinien być napis "miuipro" ?

- czy to normalne że obydwa nr imei są takie same ?

- czy to normalne że nr seryjny na opakowaniu jest inny niż ten w tel ?

 

Pozdrawiam

 

W dziale download masz, jak wybierzesz Redmi Note 2 i przekieruje Cię na AndroidFileHost to szukaj pliku z "hermes" w nazwie.

1. Nie, czyli pewnie masz jakiś grzebany rom.

2. Tak.

3. Chyba nie ale dam się wypowiedzieć innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na pudełku podane IMEI są takie same i w tel też się zgadza ten numer (tzn jeden bo drugiej karty nie wkładałem to nie wiem). Wgrałem teraz miuipolska 7.3.2 i zniknęły podejrzane aplikacje i wygląda że jest bez zbędnych śmieci. 

Nr seryjny podany w tel jest w takiej formie że kilka znaków i liter i gdzieś od połowy do końca same 99999. To co z tym fantem teraz zrobić ? 

Jak robiłem wipe przez TWRP to żadnego błędu nie wyświetlało.

 

Sklep play który jest od razu w romie jest pewny i bezpieczny ? Czy można wgrać paczke z opengapps ? czy nie ma to sensu ? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś też już o to pytał tutaj na forum ale jakoś tak ominęło tą kwestie i nic sie nie dowiedziałem, ale skoro mówisz że nie ma co kombinować to odpuszczam ;)

Przy wgrywaniu pobrałem soft z działu "Wersje stabilne MIUI v7". Czymś się ona różni od tych z działu "Pobierz MIUI v7 MIUIPolska"  ?

Da się coś zrobić aby kogoś kto mówi było trochę "czyściej" słychać ? Są do tego jakieś opcje ? Da się gdzieś ustawić ?

Warto coś jeszcze wgrać na początek co może być przydatne ?

 

edit@

Warto wgrywać viper4android z dolby atmos ? 

Edytowane przez MaciMac
by nie pisać post pod postem
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, Wojtkson napisał:

Jaki będzie najlepszy rom? Chciałem zainstalować tacie i nie będę robił co tydzień aktualizacji więc chciałem w miarę stabilnie, dobra bateria i aparat bez błędów. Proszę o pomoc

Wysłane z mojego MI 4W

Jak stabilnie to stable ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Redmi2 napisał:

Na presist sa bardzo wazne dane. Moze być ciężko.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Telefon normalnie działa, ale nic nie mogę zrobić przez recovery. Zaktualizowałem recovery ale nie ma zmiany. Nie ma nikt pomysły jak to rozwiązać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 godziny temu, innyreader napisał:

Coś zwaliłem chyba z pamięcią, wywala mi ciągle niepowodzenie w recovery TWRP - unable to find partition size for persist. Nic nie mogę zrobić, żadnego wipe, nic wgrać. Poratuje ktoś? Mam xiaomi.eu 6.5.19.

 

 A co zrobiłeś że to ci się dzieje ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 1.06.2016 o 15:21, xxmati96xx napisał:

 A co zrobiłeś że to ci się dzieje ?

Nie wiem ;)

Miałem 5.10.29, zaktualizowałem do 5.12.24, potem do 6.3.11 potem do 6.5.19. 

Potem chciałem nowszy wgrać i kaplica. Recovery wywala błąd.

Edit. problem dzięki Acid rozwiązany - MiFlash, potem trzeba zainstalować TWRP przez Flashify wg https://miuipolska.pl/instalacja-miui-mi-note-promi4i/

Komunikat o partycji jest dalej ale recovery działa normalnie.

Edytowane przez innyreader
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...