Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, jestem trochę do tyłu w kwestii aktualizacji. Mam u siebie zainstalowaną 6.1.29. Do tego frameworka i kilka innych dodatków, czy sporo straciłem nie aktualizując romu? Co z frameworkiem? Działa na aktualnym sofcie?

Działa.

Co jakiś czas można zaktualizować - ja na Twoim miejscu bym to zrobił.

Najprawdopodobniej wszystkie dodatki będą miodzio działały.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie zakupiłem Redmi Note 2 i mam pytanie co do jego aktualizacji.

Poniżej wrzucam fotki z aktualną wersją softu:

https://zapodaj.net/64f177fb8d983.jpg.html

https://zapodaj.net/b648373ff87f7.jpg.html

Mogę go bezproblemowo zaktualizować do wersji MIUI 6.5.5 z 6 maja 2016 z tego linku: https://miuipolska.pl/miui-6-5-5/  ?

Po prostu ściągam paczkę zip, i instaluję ? Czy coś więcej trzeba jeszcze zrobić ?

Ponadto dlaczego telefon samoczynnie nie wyszukuje mi aktualizacji, tylko odsyła na stronę ?

Z góry dziękuję za pomoc.

 

Edytowane przez Lionel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobną wersję miałem i kilka dni temu zaktualizowałem do najnowszej i wszystko ok.

 Ściągasz zip, zapisujesz na urządzeniu i instalujesz, następnie wipe dalvik/cache i powinno wszystko grać.

Edit: Chociaż ten wipe chyba powinno się robić przed aktualizacją :)

Edytowane przez Axles
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za pomoc.

Podsumujmy - mam aktualnie wersję MIUI 7 by xiaomi.eu 5.10.16 (rozwojowa). Wystarczy, że ściągnę zipa z wersją 6.5.5 i zainstaluje przez updatera tak ? Wipów nie muszę robić ? A co z tą paczką dodatków, która jest także do ściągnięcia ? Będzie potrzebna po aktualizacji softu ?

Po drugie - dlaczego telefon sam nie wyszukuje aktualizacji ? Odsyła mnie od razu na stronę MIUI ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 11.05.2016 o 11:15, Redmi2 napisał:

Tak sciagasz, wrzucasz na pamiec tela. Odpalasz updater wskazujesz plik zip i czekasz.

Nie nie musisz robic wipe cache i wipe dalvik, ale jak zrobisz tez sie nic nie stanie.

Paczka jest opcjonalna, nie musisz instalowac, ale mozesz. Tak samo jak rom instalujesz czyli updater lub w twrp.

Bo xiaomi.eu/miuipolska nie maja OTA, znaczy moze byc co jakis czas ale dla wybranych modeli.

Tak to recznie musisz pobrac sam.

Wysłane z mojego 2014811 przy użyciu Tapatalka

Dziś spróbowałem zaktualizować soft. Niestety nie udało się :/ Zassałem najpierw soft 6.5.5 ze strony głównej, wrzuciłem do pamięci telefonu, przez updater wybrałem ten plik zip.

Telefon się zrestartował, pasek postępu ruszył i... lypa wielka. Wyskoczył komunikat: "install update.zip failed". Po naciśnięciu przycisku "power" pojawiły się krzaczki na kolejnych trzech ekranach i restart. I tyle w sumie.

Panowie o co kaman ? A miało być tak pięknie i gładko...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co mi wiadomo to nie. Telefon mam w sumie od tygodnia. Kilka postów wyżej wrzuciłem foty z moim aktualnym softem...

Doradzono mi, że wystarczy zassać aktualizację 6.5.5 i zainstalować przez updater. Niestety ta metoda nie działa :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Lionel napisał:

Dziś spróbowałem zaktualizować soft. Niestety nie udało się :/ Zassałem najpierw soft 6.5.5 ze strony głównej, wrzuciłem do pamięci telefonu, przez updater wybrałem ten plik zip.

Telefon się zrestartował, pasek postępu ruszył i... lypa wielka. Wyskoczył komunikat: "install update.zip failed". Po naciśnięciu przycisku "power" pojawiły się krzaczki na kolejnych trzech ekranach i restart. I tyle w sumie.

Panowie o co kaman ? A miało być tak pięknie i gładko...

Ja też tak miałem jak ty i pomogło ściągniecie romu na laptopa a potem wrzucenie go przez kabel do pamięci telefonu i potem przez 3 kropeczki. Czasami jak ściągasz bezpośrednio na telefon to ściąga się z błędem i dlatego nie chce się zainstalować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Soft zassałem najpierw na kompa, a dopiero potem wrzuciłem do telefonu.

Czy może ktoś potwierdzić/zaprzeczyć, że ten mój aktualny soft: https://zapodaj.net/64f177fb8d983.jpg.html z którym kupiłem telefon to chińczyk z polską nakładką ? I że nie mam żadnej szansy zaktualizować go przez updater ?  i że TWRP jest nieuniknione ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie w jaki sposób mogę dodać zdjęcie do kontaktu ? W menu edycji kontaktu nie ma takiej opcji... Wszystkie kontakty mam na SIM - jeśli ma to znaczenie.

Zassałem nawet kilka aplikacji ze sklepu np. True Phone, lecz one także nie pomogły rozwiązać problemu.

Posiadam najnowszy soft 6.5.12.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Bo chyba takiej opcji nie ma. Ja wyeksportowalem kontakty do pliku vcf a ten wysłałem sobie na pocztę Google po czym już z poziomu poczty Google importowałem kontakty do książki telefonicznej na Googlach. Potem już z górki bo zsynchronizowalem kontakty z Google z telefonem i kontakty wróciły na telefon ale już jako kontakty Google a te można dowolnie edytować.

 

Tu masz ambitniejszy od mojego opis

http://www.download.net.pl/jak-zapisac-kontakty-z-sim-i-pamieci-telefonu-na-koncie-google-w-androidzie/n/4348/

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez fyme
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aplikacja "usuwanie ogonków sms" i mam komunikat o nowej wersji na serwerze 6.5.12 a ja mam 6.5.5.

Nie da się zainstalować, ale co właściwie zawierają nowe wersje, przecież ilość liter w polskim alfabecie i ich ogonków nie zwiększa się?

Przy każdym uruchomieniu aplikacji ta coś pobiera, co to jest takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam problem jak przychodzi mi wiadomość na messenger mam powiadomienie na górnej belce że mam wiadomość ale nie mogę jej otworzyć dopiero muszę przejść do apki i wtedy mogę ją odczytac. Da radę jakoś to dziadostwo usprawnić? 

 

Edytowane przez mara44
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie da się zainstalować, ale co właściwie zawierają nowe wersje, przecież ilość liter w polskim alfabecie i ich ogonków nie zwiększa się?

Tu nie chodzi o ilość polskich znaków a zmiany w samej apce od smsów. Mod to nie dodanie czegoś do apki w locie ale dodanie przez Zdunka do aplikacji SMS i tak zmodyfikowana aplikacja jest podmieniana z tą zawartą w romie. Jeśli wersje nie będą się zgadzać to może się okazać że aplikacja nie działa prawidłowo bądź wcale się nie uruchamia.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 godzin temu, kaziooo0804 napisał:

Robiąc kopię danych przez ustawienia w telefonie mogę być bezpieczny o dane takie jak smsy czy kontakty? Nie muszę nic doinstalowywać, tylko później wrzucić tą kopię na czysty system tak? 

Ja zawsze tak robię przed pełnym wipe i wszystko wraca ale ostatnio był problem z tym że kopia usuwala dane niektórych aplikacji(ja osobiście nie doświadczyłem tego ale inni pisali o tym)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, chciałem sobie przywrócić kopię zapasową, którą utworzyłem chyba przedwczoraj, miała około 1GB a dzisiaj po wrzuceniu aktualizacji wyskakuje mi "brak kopii". Ktoś coś wie na ten temat? Może pomoże? 

 

E: Sorry, mój błąd... Zrobiłem kopię na telefonie a wchodziłem przez chmurę... 

 

E2: Panowie, wczesniej miałem wersję 6.2.18 chyba, teraz zainstalowałem najnowszą i mam inną klawiaturę. Da się jakoś dodać poprzednią? Chyba od Xperii bo szczerze, dla mnie to najlepsza z możliwych klawiatur 

E3: zaraz mi się edity skończą - znalazłem, ze to w oddzielnej paczce! 

Edytowane przez kaziooo0804
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej, 
Ja swojego RN2 Prime kupiłem tu: http://xiaomi.com.pl/
I jak się okazuje mam wersje  TDD-LTE 2015056
Kupując u Polskiego dystrybutora nie powinienem mieć wersji EU??
Czy na wersji TDD-LTE 2015056 będzie mi normalnie działać LTE i jak wam się objawia działanie LTE na wyświetlaczu??

W zeszłym tygodniu robiłem aktualizacje do 6.5.5. poszła bezproblemowo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Jimi86 napisał:

Hej, 
Ja swojego RN2 Prime kupiłem tu: http://xiaomi.com.pl/
I jak się okazuje mam wersje  TDD-LTE 2015056
Kupując u Polskiego dystrybutora nie powinienem mieć wersji EU??
Czy na wersji TDD-LTE 2015056 będzie mi normalnie działać LTE i jak wam się objawia działanie LTE na wyświetlaczu??

W zeszłym tygodniu robiłem aktualizacje do 6.5.5. poszła bezproblemowo

LTE = 4G przy wskaźniku zasiegu. Jak używasz mobilnego neta

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...