Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

To była kiedyś wersja stable ale nie miałem potrzeby aktualizować nic. Tak na najnowszy 6.4.21 i wywala ten błąd cały czas:
niestety proces com.android.phone został zatrzymany
Teraz zrobiłem backup data i wyczyściłem data i wszystko śmiga okej ale na tej wersji 6.1.29 teraz aktualizuje powiedzmy na czysto do 6.4.21, mogę potem wgrać data pliki czy nie bardzo? Bo nie chciałbym od nowa ustawiać wszystkiego bo szlag mnie trafi chyba.

Edytowane przez Paciula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Acid
Tzn?
Wcześniej nic nie przywracałem, ściągnąłem 6.4.21 wszedłem w aktualizacje zainstaluj z .zip i tyle. Potem po instalacji czyszczenie cache i dalvik i system się tam instalował wszystko było na swoim miejscu i od razu tylko non stop:
niestety proces com.android.phone został zatrzymany
I nic nie mogłem zrobić. Teraz jak wyczyściłem data to zainstalowało się normalnie. Teraz właśnie wgrywam data z backupa zobaczę czy się uda. Jak nie da rady tak to jest inna opcja żeby nie tracić danych jak mam tylko backup ale nie jako kopia zapasowa systemu MIUI jak kolega wyżej napisał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli przywrócenie kopii nic Ci nie pomoże, to według mnie najszybszym sposobem jest właśnie kopia MIUI, nie masz się co bać tego narzędzia, bardzo dobrze zrobione. Choć sam na początku obawiałem się tej kopii.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Piano napisał:

Jeśli przywrócenie kopii nic Ci nie pomoże, to według mnie najszybszym sposobem jest właśnie kopia MIUI, nie masz się co bać tego narzędzia, bardzo dobrze zrobione. Choć sam na początku obawiałem się tej kopii.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wszystko fajnie tylko ten komunikat wyskakuje na tyle szybko i tak zwiesza telefon ze nie bardzo mam mozliwosc wejsc w opcje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A gdzie mogę dokładnie to sprawdzić czy mam bo wydaje mi się że powinienem mieć bo kopie robiłem co jakiś czas. Po przywróceniu data ten sam błąd niestety. 
@@EDIT 
Panowie mam backup w miui tylko ze tak na karcie sd jest okej tzn sa wszystkie aplikacje w etc w formacje .bak i jest plikow 51 ale przy przywracaniu nie przywraca mi wszystkiego tylko zaledwie 25 plikow i kilka aplikacji zaledwie. Coś muszę zmienić żeby wszystko przywrocilo?

Edytowane przez Paciula
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na mobilnych wersjach blogów w portalu blog.pl nie pokazuje mi ikonek społecznościowych (Facebook, Twitter, Wykop). Pokazują się tylko ikonki Google+ oraz poleć blog. Nie pomaga zmiana trybu w przeglądarkach na komputerowy (Opera, Chrome oraz androidowa przeglądarka). Macie jakąś radę na to? Wyświetlają Wam się te ikonki pod artykułami (na głównej jak i na podstronach)http://bymagda.blog.pl? Na przykład na stronie: bymagda.blog.pl

Edytowane przez redmati2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem mały eksperyment sprawdzający pojemność baterii po około 10 miesiącach, raczej średniego użytkowania, ładowałem telefon przeważnie przy 40-70%, rzadko schodziłem poniżej 20%. Rozładowałem telefon, aż do wyłączenia a następnie podłączyłem do ładowarki z miernikiem prądu, ładowałem oczywiście na wyłączonym telefonie by ograniczyć zużycie przez włączony telefon oraz do czasu aż miernik pokazywał pobór 0A (po uzyskaniu 100% telefon dalej się ładuje ale już wolniej) i wynik jaki otrzymałem to 2700 mAh. Czyli ubyło 360 mAh co stanowi ~12% oryginalnej pojemności baterii, chociaż po rozładowaniu do 0% coś baterii jeszcze zostaje, ale nie jestem w stanie określić ile tego jest więc rzeczywista strata może być na poziomie 250-300 mAh. Podaje to raczej jako ciekawostkę :)

Edytowane przez Daluqen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przeprowadziłem mały eksperyment sprawdzający pojemność baterii po około 10 miesiącach, raczej średniego użytkowania, ładowałem telefon przeważnie przy 40-70%, rzadko schodziłem poniżej 20%. Rozładowałem telefon, aż do wyłączenia a następnie podłączyłem do ładowarki z miernikiem prądu, ładowałem oczywiście na wyłączonym telefonie by ograniczyć zużycie przez włączony telefon oraz do czasu aż miernik pokazywał pobór 0A (po uzyskaniu 100% telefon dalej się ładuje ale już wolniej) i wynik jaki otrzymałem to 2700 mAh. Czyli ubyło 360 mAh co stanowi ~12% oryginalnej pojemności baterii, chociaż po rozładowaniu do 0% coś baterii jeszcze zostaje, ale nie jestem w stanie określić ile tego jest więc rzeczywista strata może być na poziomie 250-300 mAh. Podaje to raczej jako ciekawostkę

Mi w takim razie w 8 mies ubyło chyba z 1500

Teraz tylko czekać aż nabrzmieje i spuchnie i wymieniando

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile wolnego RAMu macie po uruchomieniu telefonu? Wywala mi często aplikacje i być może to wina długiego okresu bez wipe, ale chcę zobaczyć jak jest u Was z tym. A i jeszcze wywala mi Sklep Play jak klikam "więcej informacji" w jakiejkolwiek aplikacji 

Edytowane przez Mazurak7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie ja jedyny mam problem, ciężkie jednak to MIUI, chyba trzeba pomyśleć nad jakimś CM, bo 3 aplikacje obok siebie nie dają rady funkcjonować, a to trochę słabo jak na 2gb ramu. Jeszcze pytanie. Jak skutecznie wyłączyć zasypianie Wifi po zgaszeniu ekranu? Oszczędzanie baterii wyłączone i w ustawieniach i w profilach, w ustawieniach Wifi również, a cały czas rozłącza, nawet jak jest używane np. Przez openfm, czy youtube na wygaszonym. Możliwe że to już było ale nie wiem jak sformułować frazę do wyszukania 

Edytowane przez Mazurak7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dnia 29.04.2016 o 15:19, Daluqen napisał:

Przeprowadziłem mały eksperyment sprawdzający pojemność baterii po około 10 miesiącach, raczej średniego użytkowania, ładowałem telefon przeważnie przy 40-70%, rzadko schodziłem poniżej 20%. Rozładowałem telefon, aż do wyłączenia a następnie podłączyłem do ładowarki z miernikiem prądu, ładowałem oczywiście na wyłączonym telefonie by ograniczyć zużycie przez włączony telefon oraz do czasu aż miernik pokazywał pobór 0A (po uzyskaniu 100% telefon dalej się ładuje ale już wolniej) i wynik jaki otrzymałem to 2700 mAh. Czyli ubyło 360 mAh co stanowi ~12% oryginalnej pojemności baterii, chociaż po rozładowaniu do 0% coś baterii jeszcze zostaje, ale nie jestem w stanie określić ile tego jest więc rzeczywista strata może być na poziomie 250-300 mAh. Podaje to raczej jako ciekawostkę :)

Wartość w sumie nie wielka, jak na codzienne ładowanie i średnie użytkowanie. Mógłbyś opisać dokładnie jak to mierzyłeś miernikiem, sam wyjęty akumulator czy jakoś gdy był w telefonie? Ciekawi mnie czy da się jakoś zregenerować akumulatory, przykładowo moja ładowarka Technoline BC700 ma funkcję refresh która na prawdę dość zużyte akumulatory z zmniejszoną pojemością potrafi o te kilkaset mAh uleczyć i to nie chwilowo a na stałe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wartość w sumie nie wielka, jak na codzienne ładowanie i średnie użytkowanie. Mógłbyś opisać dokładnie jak to mierzyłeś miernikiem, sam wyjęty akumulator czy jakoś gdy był w telefonie? Ciekawi mnie czy da się jakoś zregenerować akumulatory, przykładowo moja ładowarka Technoline BC700 ma funkcję refresh która na prawdę dość zużyte akumulatory z zmniejszoną pojemością potrafi o te kilkaset mAh uleczyć i to nie chwilowo a na stałe.

Bateria w telefonie, a sam telefon wyłączony :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku chciałbym przywitać wszystkich. Właśnie założyłem konto. W środę nabyłem Redmi Note 2. Od soboty go użytkuje. Czy ktoś z was może mi powiedzieć jak skonfigurować go odpowiednio? Czy znajdę jakieś ukryte opcje? Jakieś triki ułatwiające korzystanie z niego? Z góry dziękuje za odpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja powywalalem różne śmieci. Co się dało zamrożone titanium backup. Polecam Rom stable bo na nim mniej zre baterie. Możesz włączyć tryb programisty klikając bodajże 8 razy na numer wersji jądra. Wtedy walczysz sekretne opcje. To tyle.

Wysłane z mojego SM-T810 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, dynioman napisał:

siema

jak to jest z androidem? instalując nową aktualizacje .28 myślałem, że to na jądrze 5.1 a tu cały czas 5.0.2 - czy ja coś mam źle w telefonie, czy coś mi się pomieszało i do redmi note 2 nie będzie nic wyżej?

Nawet w nazwie romu masz, że 5.x ;)

Dla Note 2:

xiaomi.eu_multi_hermes_6.5.5_v7-5.0.zip

Czyli kodowanie jest takie:

xiaomi.eu_multi_NAZWA-KODOWA_ROK.MIESIĄC.DZIEŃ_vWERSJA-MIUI-WERSJA-ANDROIDA.zip

Czyli gdyby w przyszłości był 5.1 lub 6.0 to na końcu odpowiednio miałbyś 5.1 lub 6.0

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlugo nie aktualizowalem fona,  a gdy juz przesiadlem sie na 6.4.28 zauważyłem ze zniknela akcja wyswietlania zegara po przejściu na inny ekran pulpitu na samej gorze. Rowniez siedzac na przegladarce chcac szybko zobaczyć czas musze opuszcac belke zeby podejrzec godzine. Jest jakas opcja wstawienia zegara obok poziomu baterii? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bawił się ktoś może głośnością w Engineering Mode? Jak efekty?

Mam również prośbę o domyślne wartości z mikrofonu oraz Sph/Sph2, bo zacząłem zmieniać, a zapomniałem spisać :/

No zwiększa maksymalną.

Ale tak czy siak układ zastosowany w tym telefonie (integra oczywiście) jest bardzo, bardzo słaby.

Ustaw sobie tam wedle uznania. Najlepiej wartość maksymalną podziel przez liczbę poziomów i co każdy poziom o jedną wartość więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie! Czy wy po aktualizacji 6.5.5 i dwóch poprzednicy mieliście/macie problem w Galerii? Objawia on sie w taki sposób, że wchodząc w zdjęcie ono sie nie wyostrza, dopiero gdy przybliżysz robi sie ostrzejsze i przesuwając palcem dalej zamiast zdjęcia jest czarne tło.. I trzeba wyjść, ze zdjęcia i wcisnąć te które chcieliśmy przesunąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, MaciekFed napisał:

Mam pytanie! Czy wy po aktualizacji 6.5.5 i dwóch poprzednicy mieliście/macie problem w Galerii? Objawia on sie w taki sposób, że wchodząc w zdjęcie ono sie nie wyostrza, dopiero gdy przybliżysz robi sie ostrzejsze i przesuwając palcem dalej zamiast zdjęcia jest czarne tło.. I trzeba wyjść, ze zdjęcia i wcisnąć te które chcieliśmy przesunąć

Zarówno na tym Romie jak i na pozostałych nie miałem problemu z galerią

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaktualizowałem do 6.5.5 po dłuższej przerwie, nie ma MiFit, czy mogę zainstalować nową i starą wersję obok siebie razem?

Co dokładnie zawierają paczki: Dodatki MIUIPolska dla Android 5.x, 6.x: POBIERZ

Edit: Hmm dobra drugiego pytania nie było, ale dziwne jest to, że paczka opcjonalna a bez niej nie mogę smsa napisać bo klawiatura się nie wysuwa :)

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam taką przypadłość (być może nie tylko ja)jak dzwonie lub odbieram połączenie od osób do których nie mam przypisanego żadnego zdjęcia,numer itp. wyświetlany jest na jest tapecie blokady ekranu  ,czy można to usunąć żeby np.jak w większości telefonów taka czynność była na czarnym tle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...