Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, Piano napisał:

To wybierasz Advanced Wipe, zaznaczasz Wipe Dalvik/Art i Wipe Cache i potwierdzasz :D

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Wielkie dzięki.... A Czy jak zrobię to czyszczenie to nie utrace danych zdjęcia, kontakty? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam! Chciałem zapytać i kilka rzeczy. Planowałem zmienić motyw na jakiś ciemniejszy, to nie mam podglądów w aplikacji "motywy" oraz one sienie zapisują mimo tego, ze się pobiorą. Pomyślałem, ze może przez to, ze konta xiaomi nie miałem. Założyłem je, maila, kod aktywowane ale jak wejdę w konto xiaomi to w urządzeniu jest dopisane "brak aktywacji" a zarówno na telefonie jak i na kompie się logowałem i potwierdzałem maila i numer telefonu, W aplikacji "autoryzacja" muszę podać kod QR którego nie wiem gdzie znajdę. Ktoś coś wie może jak zaradzić na te "problemy"? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, kaziooo0804 napisał:

Czytałem to aczkolwiek, już 2 punkt się nie sprawdza. Albo robię coś nie tak :D

 

Poczytaj komentarze:

 

 

Cytat

 

Jako, że po ostatniej aktualizacji MIUIPolska pojawiła mi się aplikacja 'Autoryzacje'

a tutorial z powyższego postu chyba jest już nieaktualny.

Aplikację 'Autoryzacje Xiaomi' można aktywować QR kodem z następującego linku  https://account.xiaomi.com/pass/auth/security/home?userId=XXXXXXXXXX#service=setToken

Oczywiście wstawiając w miejscu wyiksowanym ;) swój UserID.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiadomo coś o Androidzie 6 na Redmi Note 2? I dostanie on MIUI 8? A może wszystko razem będzie??

Miui 8 na pewno.

Android 6 to jedna wielka niewiadoma. Chociaz zrodla sa do helio x10 wiec jezeli xiaomi bedzie zmienialo baze to raczej i tutaj bedzie. Pytanie jest czy xiaomi bedzie wogole zmienialo baze androida.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowe MIUI bardzo chętnie, nowy android - nie mam potrzeby. Do zeszłego tygodnia miałem oppo find 5 (obecnie w rękach żony) z MIUI v7 na androidzie 4.4 a teraz mam MIUI v7 na androidzie 5.0.2 i właściwie nie ma różnicy w działaniu. Miui to miui i tu numer androida ma drugorzędne znaczenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Aktualizacje tygodniowe MIUI są opcjonalne i nie są bezwzględnie wymagane do prawidłowego działania telefonu. System w wersji rozwojowej może zawierać błędy, które mogą lub nie muszą być poprawione.

Od jakiegoś czasu pod aktualizacjami taki komunikat się pokazuje, nie ukrywam zniechęca mnie on do testowania nowych wersji gdy mogą być niestabilne mam w związku z tym pytanie po czym poznać, że wersja jest stabilna tzn. nie rozwojowa? Numerek każdy pełny tzn. 6 a kolejny 7?

 

Edit: W ogóle ja mam wersję 6.2.25 czy najnowszą mogę normalnie aktualizować czy między tymi wersjami jakaś istotniejsza zmiana była i kroki inne niż akt. przez TWRP trzeba robić? Wipe dalvik/cache trzeba?

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wersje testowe maja numeracje od roku, miesiąca i dnia tygodnia wydania. Twój np. jest z 25 lutego 2016r (6.2.25) Wersje stabilne maja numeracje od v7 w góre dla RN2.

Nie nie trzeba aktualizować jak Ci wszystko działa. Cotygodniowe aktualizacje można robić bez wipa.

Edytowane przez JosacK
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie do końca rozumiem, która wersja jest obecnie najnowszą stabilną.

Jak chodzę tu: https://miuipolska.pl/download/ to na górze jest wersja V7 ale to są rozwojowe z tego co wiem, natomiast tutaj: https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v7/
nie ma MIUI Polska, czy to znaczy, że nie ma w ogóle wersji stabilnej od MIUI Polska?

A z kolei tu: https://miuipolska.pl/wersje-stabilne-miui-v6/

Wersje stabilne MIUI v6 MIUIPolska (na bazie wersji rozwojowych)

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, Axles napisał:

:-D
 

MIUI Polska nie ma stabilnej wersji :) Są jak sam znalazłeś stabilne ale na bazie rozwojowych, innymi słowy najbardziej stabilna i zachwalana przez użytkowników wersja rozwojowa staje się stablem MIUI Polska - jak na przykład 5.12.10. Jeśli szukasz stable z prawdziwego zdarzenia to Xiaomi.eu je wydaje i mają inną numeracje w stylu 7.1.3.0 itp. itd.

Jeśli chodzi o MIUI 6 na RN2 to jak najbardziej istnieje i wgrywałem, mam na serwerze w podpisie wersja fastboot. (w katalogu do miflash stara wersja bo tam są dwie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jeżeli chodzi o wgrywanie aktualizacji, aktualnie siedziałem na stable cały czas ale chce trochę posprawdzać nowe wersje i teraz pytanie jak zrobić aktualizacje i te "wipe" żeby wszystko ładnie się zainstalowało ale żeby nie tracić danych aplikacji etc. Ktoś wyjaśni na szybko po kolei jak zrobić czy po prostu wrzucić paczkę i przez aktualizacje robić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, d3tr0 napisał:

Jeśli szukasz stable z prawdziwego zdarzenia to Xiaomi.eu je wydaje i mają inną numeracje w stylu 7.1.3.0 itp. itd.

Jeśli chodzi o MIUI 6 na RN2 to jak najbardziej istnieje i wgrywałem, mam na serwerze w podpisie wersja fastboot. (w katalogu do miflash stara wersja bo tam są dwie)

Czy takie sttable od Xiaomi.eu jest w czymś lepsze od MIUIPolska, a w czym gorsze tak Twoim subiektywnym zdaniem?

7.2.3.0 jakbym chciał to zwyczajnie przez TWRP, i wyczyścić davlik + cache?

Edytowane przez Axles
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mam pytanie jeżeli chodzi o wgrywanie aktualizacji, aktualnie siedziałem na stable cały czas ale chce trochę posprawdzać nowe wersje i teraz pytanie jak zrobić aktualizacje i te "wipe" żeby wszystko ładnie się zainstalowało ale żeby nie tracić danych aplikacji etc. Ktoś wyjaśni na szybko po kolei jak zrobić czy po prostu wrzucić paczkę i przez aktualizacje robić?

Możesz wrzucić paczkę przez aktualizacje, ale powinieneś wyczyścić mimo wszystko dalvik i cache. Niejednokrotnie przechodziłem między tymi wersjami i wystarczył wipe dalvik/art i cache.

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po aktualizacji z stable 6.1.29 z tego co pamietam do najnowszej wersji po zrobieniu wipe cache i dalvik non stop wywala mi blad:
niestety proces com.android.phone został zatrzymany
i tak caly czas nawet nie moge nigdzie wejsc bo co pol sekundy musze klikac zglos albo anuluj
kolejne wipe cache nic nie daje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...