Skocz do zawartości

Redmi Note 2 - pytania ogólne - wątek zbiorczy


X-SKLEP

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, majdan12 napisał:

@szczuru

To naładuje telefon,zgram dane prywatne i wykonam tą operacje czyszczenia telefonu ze śmieci które stworzyłem :) 

I jutro sprzedaje Note 2 i kupuje coś innego lepszego,też z Xiaomi 

Tylko nie zapomnij wyrejestrować telefon z konta xiaomi! Jeśli nasz takie konto stworzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mundi

Miałem na chwilę konto Xiaomi ale je usunąłem,jak konto zakładałem to tylko po to żeby zainstalować inny motyw i przy rejestracji konta Xiaomi wpisałem jak najmniej danych 

I nie ma też o co się martwić bo osoba która kupuje ode mnie Note 2 mieszka niedaleko 

 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczuru

Jest mały problem,zastosowałem się do twojej rady i włączyłem telefon z przyciśniętym przyciskiem Vol + 

I włączyło mi się coś innego,MI-Recovery 2.0.1

i było w nim pole wyboru języka wybrałem English,następnie wyświetliło się menu MAINMENU gdzie były opcje 

1. Reboot

2. Wipe & Reset

3. Install update .zip to System

4. Power Off

Kiedy wybrałem opcje 2. Wipe & Reset,to wyświetliło się menu z opcjami

1. Wipe Cache

2. Wipe User Data

3. Wipe SD Card

4. Wipe All Data 

5. Back to Mainmenu

Aha i w tym MI-Recovery 2.0.1 trzeba posługiwać się klawiszami VOL -/+  aby wybierać opcje,przycisk Power służy za potwierdzanie wyboru 

I co w tym przypadku mam zrobić aby zresetować system MIUI Polska,pliki prywatne zgrałem 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedaje swojego Note 2 i chciałbym usunąć swoje dane co mam wykonać aby przyszły właściciel Note 2 miał czysty system MIUI Polska bez moich danych ? 

Oczywiście chce kupić inny telefon od Xiaomi  

Wyczyściłbym wszystko, pełen wipe ze wszystkim i wgrał na czysto ROM

Wysłane z Redmi Note 2

@szczuru

Jest mały problem,zastosowałem się do twojej rady i włączyłem telefon z przyciśniętym przyciskiem Vol + 

I włączyło mi się coś innego,MI-Recovery 2.0.1

i było w nim pole wyboru języka wybrałem English,następnie wyświetliło się menu MAINMENU gdzie były opcje 

1. Reboot

2. Wipe & Reset

3. Install update .zip to System

4. Power Off

Kiedy wybrałem opcje 2. Wipe & Reset,to wyświetliło się menu z opcjami

1. Wipe Cache

2. Wipe User Data

3. Wipe SD Card

4. Wipe All Data 

5. Back to Mainmenu

Aha i w tym MI-Recovery 2.0.1 trzeba posługiwać się klawiszami VOL -/+  aby wybierać opcje,przycisk Power służy za potwierdzanie wyboru 

I co w tym przypadku mam zrobić aby zresetować system MIUI Polska,pliki prywatne zgrałem 

Zaznacz wszystko, oprócz karty, suwak przesuń. Podłącz kabelek do kompa, wrzuć zip do pamięci wewnętrznej i install, zainstaluj i to wszystko.

Wysłane z Redmi Note 2

Widzę że nie masz TWRP, to trochę licho, ale też wszystko usuń

Wysłane z Redmi Note 2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwalberg

Czyli w MI-Recovery 2.0.1 mam wybrać opcje 4. Wipe All Data 

i jak skończy się ten proces czyszczenia to włączyć telefon i w aplikacji Updater (Aktualizacje) wybrać plik .Zip z systemem MIUI Polska i czekać aż zainstaluje się ponownie system ? System który mam zainstalowany aktualnie i który chce zostawić w telefonie to MIUI Polska 5.10.29,nie testowałem nowszych wersji MIUI Polska a na tej 5.10.29 mi wszytko działa a nie chce wgrywać nowej wersji systemu której sam nie testowałem aby przyszły właściciel nie narzekał na telefon że mu coś nie działa,z tą osobą która kupi ode mnie telefon będę miał kontakt więc jak coś to mogę zawsze mu zainstalować nowszą wersje MIUI Polska po wcześniejszym przetestowaniu systemu na drugim egzemplarzu Note 2 który jest u mnie w domu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@gwalberg

1. Wipe Cache

2. Wipe User Data

 

4. Wipe All Data

Czyli to mam zaznaczyć ?

Napisałeś 

Cytat

suwak przesuń

Jaki suwak ? 

Czyli wszytko po kolei napiszę co bym chciał zrobić 

1. W MI-Recovery wybieram trzy opcje 1,2,4 

2. Podłączam telefon do komputera,wgrywam plik .Zip  Telefon nadal ma włączone MI-Recovery ? 

3. W MI-Recovery wybieram opcje  3. Install update .zip to System,i czekam aż się ponownie zainstaluje MIUI Polska 

Tak ma to wyglądać ? 

 

Napisałeś też że słabo wygląda to że nie mam  TWRP,potrzebne to jest do pracy telefonu ? 

Edytowane przez majdan12
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, osimaru napisał:

Spotkał się ktoś z sytuacją, że nie można się połączyć z żadnym wi-fi, które ma krótsze hasło niż bodajże 7 znaków? Przycisk połącz jest nieaktywny.

Bo minimalna liczba znaków hasła do Wi-Fi to 8. Więc jak wpiszesz 7 to nie możesz się połączyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, majdan12 napisał:

@gwalberg

1. Wipe Cache

2. Wipe User Data

 

4. Wipe All Data

Czyli to mam zaznaczyć ?

Napisałeś 

Jaki suwak ? 

Czyli wszytko po kolei napiszę co bym chciał zrobić 

1. W MI-Recovery wybieram trzy opcje 1,2,4 

2. Podłączam telefon do komputera,wgrywam plik .Zip  Telefon nadal ma włączone MI-Recovery ? 

3. W MI-Recovery wybieram opcje  3. Install update .zip to System,i czekam aż się ponownie zainstaluje MIUI Polska 

Tak ma to wyglądać ? 

 

Napisałeś też że słabo wygląda to że nie mam  TWRP,potrzebne to jest do pracy telefonu ? 

Jak wrzucisz najpierw MIUIPolsa poprzez aktualizację z pliku zip to powinno Ci wgrać TWRP, a dalej już pisałem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, majdan12 napisał:

Sprawa telefonu Note 2 można uznać za zamkniętą,jutro koło 14 będę mieć pieniądze na zakup innego telefonu,trafił się dobry kupiec na mojego Note 2,cena taką że aż można nie uwierzyć :)

i coś będę szukać za 250$ 

~1000zl? Note 3 Pro? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szczuru

@majdan12 Panowie, takie pytanie czy długo będziecie ciągnąć banalny wątek przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych w dyskusji ogólnej? Przecież możecie załatwić to na priv a jeśli uważacie że jest to taka ważna sprawa że inni użytkownicy powinni też się o tym dowiedzieć to załóżcie odrębny wątek i po temacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, KrzysiekGP napisał:

@szczuru

@majdan12 Panowie, takie pytanie czy długo będziecie ciągnąć banalny wątek przywrócenia telefonu do ustawień fabrycznych w dyskusji ogólnej? Przecież możecie załatwić to na priv a jeśli uważacie że jest to taka ważna sprawa że inni użytkownicy powinni też się o tym dowiedzieć to załóżcie odrębny wątek i po temacie.

Idąc tym tropem myślenia można by z każdego postu tego tematu zrobić osobne wątki - dlatego dyskusja nazywa się ogólna ;) Zapytał, więc odpisałem. A że rozeszło się to na "odpisałem razy kilka", no cóż :P Jak widać, nie każdy wie wszystko, nawet jeśli chodzi o podstawy i po prostu pyta, chyba od tego jest to forum ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drodzy,

Od kilku dni przeglądam to forum i nie mogę znaleźć dręczących mnie problemów i pytań dlatego pozwolę sobie je wymienić, cześć z nich gdzieś przewija się w odpowiedziach, ale są tak sprzeczne, że nie wiem jak do tego podejść. Dodatkowo dorzucam kilka pytań.

przesiadłem się z lenovo a916 i poczułem się jakbym wsiadł do mercedesa i wygląd i szybkość działania powala - xiaomi rządzi. Jest jednak parę ale

Mam telefon z softem miui 7.0.6.0.0 lhmcnci nie wiem jak świeża jest to wersja i chciałem zapytać się o instalacje nowej - hermes, czy warto ją instalować

- Jak to w ogóle jest, czy warto za każdym razem aktualizować telefon, czy każda modyfikacja wprowadza ulepszenia i jakieś funkcje zostają zepsute (jako stały aktualizator linuxa i windowas łatam je zawsze najświeższymi wersjami - tu czytam, ze każda jest hmm dyskusyjna)

- na ta chwile jak odpalę jakąkolwiek grę to bateria znika w oczach an tym sofcie, fakt jest megapłynnie, ale czy to oznacza że mam chodzić z powerbankiem? Nawet rozmowy zauważalnie wysycają baterie. Telefon jest ustawiony z automatyczną jasnością i trybem pracy normalnym (nie wydajnym)

- aplikacja mipilot odpala się bez zarzutu, ale w wyborze jakiegokolwiek urządzenia nie ma żadnej listy, przeszukałem google i nic nie znalazłem na ten temat

- nagrywanie filmów w slo-mo działa świetnie, ale wczytałem się w parametry procesora xelio i widzę że może obsłużyć nawet nagrywanie 480fps teraz jest tylko120. Jest jakaś możliwość zmiany tego? zakładam, ze będzie to wiązało się z np. obniżeniem rozdzielczości nagrywania.

- czy są jakieś lepsze aktualizacje oprócz tych od miui polska, czy to pola minowe

- czy zainstalowanie aktualizacji z zip-a podmienia tylko silnik i dane pozostają bez zmian (logi, zdjęcia i zainstalowane i skonfigurowane apki)

Pozdrawiam i dziękuje za odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Aktualizuj soft do najnowszego 6.4.14, ten co masz to jakiś chiński rom. ;)

Co do aktualizacji to każdemu działa to inaczej, u mnie osobiście żadna nie spowodowała, że było coś gorzej co nie znaczy, że u Ciebie tak będzie, zawsze warto zrobić kopię.

2. To może być wina twojego aktualnego softu, zainstaluj nowszy i sprawdź.

3. Również najprawdopodobniej wina softu, zrób to co powyżej.

4. Na tą chwilę nie można nagrywać w 480fps. :(

5. MIUIPolska lub Xiaomi.eu są przystosowane na Europejski rynek, dlatego są podawane jako najlepsze, zresztą takie są według mnie. 😎

6. Tak jak piszesz, dane Ci się nie usuną, choć powinieneś przy zmianie obecnego systemu na nowszy zrobić pełny wipe, nie zaszkodzi, a pomoże. :D

Miłego użytkowania ! :)

Wysłane z mojego Redmi Note 2 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie telefon sam zaczął i pobrał wersję 6.4.14 . Szczerze mówiąc trochę mnie to zaskoczyło , bo to tej pory trzeba było samemu pobrać i skopiować do telefonu. Nie wiem czy to przypadek czy już tak zostanie.Jakoś nikt o tym nie pisze.

A jeśli chodzi o obawy to Spuki śmiało aktualizuj bo to co masz i tak jest do kitu , więc możesz tylko zyskać, chociaż zawsze istnieje jakiś procencik ryzyka że nie będzie tak dobrze , Tylko o tym to trzeba było myśleć przed zakupem....

Acha jeśli chodzi o działanie to jest wszystko OK , nie mam zastrzeżeń

Ja jestem zadowolony z zakupu i oby tak zostało .....:-D

Edytowane przez fancik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, fancik napisał:

U mnie telefon sam zaczął i pobrał wersję 6.4.14 . Szczerze mówiąc trochę mnie to zaskoczyło , bo to tej pory trzeba było samemu pobrać i skopiować do telefonu. Nie wiem czy to przypadek czy już tak zostanie.Jakoś nikt o tym nie pisze.

A jeśli chodzi o obawy to Spuki śmiało aktualizuj bo to co masz i tak jest do kitu , więc możesz tylko zyskać, chociaż zawsze istnieje jakiś procencik ryzyka że nie będzie tak dobrze , Tylko o tym to trzeba było myśleć przed zakupem....

Acha jeśli chodzi o działanie to jest wszystko OK , nie mam zastrzeżeń

Ja jestem zadowolony z zakupu i oby tak zostało .....:-D

Gdzieś mi się obiło o uszy, że raz w miesiącu będzie można pobrać aktualizację przez OTA :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Daluqen napisał:

Gdzieś mi się obiło o uszy, że raz w miesiącu będzie można pobrać aktualizację przez OTA :)

Super tzn ja już zaliczyłem ten raz w miesiącu .........w sumie miałem jej na razie nie robić ale jakoś tak poszło ...........;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie czy ktoś by mi wyjaśnij jak zrobić wipe telefonu ale taka nie inwazyjna żeby mi nie wyczyścilo zdjęć i kontaktów nigdy tego nie robiłem a po najnowszej instalacji romu trochę jak by mi się telefon przycinal.Mam TWRP ale nie bardzo czaje co i jak. Z góry dziękuję za pomoc. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
×
×
  • Dodaj nową pozycję...